Kaynanam ve kıyaslamaları artık bıktım ?

Tamamda neden yani amacı ne mesela ben durduk ettık yere neden birisini öveyim ki
Onu seviyor sizi sevmiyordur . Onun fikirleri hayat tarzı daha doğru geliyordur. Gerçekten bu önemli Allah aşkına yapmayın . Söylediğim gibi benim kayınvalidem de ilk gelini olan eltimi kızı gibi sever benden haz etmez pek olabilir yani siz taktikca daha çok çoğaltır . Bosverin ne güzel anlassinlar bir arada olsunlar

Herkese iyi günler kadınlar kulubü ailesi nerden başlayacagımı bilemıyorum bundan iki yıl önce evlendım eşimle tanıstım kendısı polis memuru ben ise güvenlık görevlisıyım ama şuan cocugum oldugu için çalısamıyorum aslında tayinimiz cıkacaktı ama burası deprem bölgesinde oldugu için dogu görevi saydılar gitmedık burda da bir ev aldık ama keske gitseydim kv ile ne zaman bir araya gelsek sürekli eltımı övmeler memur diye işte cok iyi insan hayatta öyle bir insan yok işte o onu yapıuor calıstogı halde vs vs benım eltımle aramda bir problem yok ama bir keresınde eşime eltimi ballandıra ballandıra anlatıyor kardesınn hanımını benım eşime süreklı anlatması sizce ne kadar dogru ha şöyle söyleyeyeım kv beni hiç istemedi hep hissettım memur biri olsun istedı hep dügünde mşsafırlermıze bile hosgeldını cok gördü daha bir sürü bir sürü sey en sonda bir lafına patladım artık laf içşnde bi konu vardı sen iyiysen herkes iyi olur dedım yüzüme biz iyiyide kötüyüde gördük hiç kafanı yorma dedi ve ondan öncede bir sürü iyiıgım olmustur perde takma ev twmızleme vs ama artık iyilıgım suistımal edıldı kendı evımde kötü oldum ama ben artık görüsmeyı tamamen koparmayı düşğnuyorum çünkü psikolojim artık kaldırmıyor gitsem huzursuzluk cıkacak kavga cıkacak biliyorum
Benim kaynana da sürekli eltilerimi övüyor ama beni beğenerek aldığı halde sonra anladım ki yavaş yavaş kaynana diğer gelinlerin yanında da mesela benim yemeğimi övdü diğer eltimin yanında yani bir manyak tam olarak ben onun gibi insan ne annemde gördüm. Ne çevremde gördüm... Hayatımda böyle bir insana hiç deng gelmedim ya hasta... Benim de hayatımı bitirdi ama sana tavsiyem hiç takılma umursama.....

Bundan siz kurtulamazsınız. Eşiniz dicek “anne yeter ama yengemi anlatıp duruyorsun biz merak etsek kendisine sorarız.” Diye ya da konustugunda odadan çıkın anlasın

Bundan siz kurtulamazsınız. Eşiniz dicek “anne yeter ama yengemi anlatıp duruyorsun biz merak etsek kendisine sorarız.” Diye ya da konustugunda odadan çıkın anlasın
Biz dedik benim kaynanaya kaç kere dedik abartıyorsun saçmalıyorsun falan diye ama yine aynı şeye devam ediyorlar....

Eşim ben konusacagım dedı ama sanmıyorum anlayacagını eşşmde ben anlamam ki böyle şeylerden bana niye anlstıyor yengemi diyor garibim

Benim kaynana da sürekli eltilerimi övüyor ama beni beğenerek aldığı halde sonra anladım ki yavaş yavaş kaynana diğer gelinlerin yanında da mesela benim yemeğimi övdü diğer eltimin yanında yani bir manyak tam olarak ben onun gibi insan ne annemde gördüm. Ne çevremde gördüm... Hayatımda böyle bir insana hiç deng gelmedim ya hasta... Benim de hayatımı bitirdi ama sana tavsiyem hiç takılma umursama.....
Tammda bir insanı bir insana neden överler anlamıs degılım hrmde eşime anlatmssı bana hiç iyi niyetli gelmedı ve gelmeyecekte gercekten sizinkide tuhafmış işte takılmıycamda hep sinirimi bozmak için elınden gelenı yspıyor

Duyma!
Ne derse desin, salla gitsin. Belli ki seni kışkırtmaya çalışıyor. En güzel cevap kaaleye almamak olur. Birkaç kez deneyip istediği etkiyi yaratamayınca doz yükseltir, çirkinleşir, sen de görüşmeyi kesersin. Bu kadaaaarrr...
Görüşseniz de hep mesafeli ol. Merhaba-merhaba yeterli.

Duyma!
Ne derse desin, salla gitsin. Belli ki seni kışkırtmaya çalışıyor. En güzel cevap kaaleye almamak olur. Birkaç kez deneyip istediği etkiyi yaratamayınca doz yükseltir, çirkinleşir, sen de görüşmeyi kesersin. Bu kadaaaarrr...
Görüşseniz de hep mesafeli ol. Merhaba-merhaba yeterli.
Çok cok teşekkür ederim yorumunuz için kesinlıkle vllshi şuam yüzünü bile görmek istemıyorum o derece

Çek restini gitme, madem memur olmak çok ulvi bir görev kv den için, eltinle bir ömür mutlu mutlu yaşasın.

Şu hayatı deneyimle seklimize bak kv kp konuları ile insanlar heba olup gidiyor.

Sende lafını koy gedigine görüşme.

Çok dikkat ettim doğuda memur olmakta ne gibi önemli bir detay var, ne oluyor ki.
Çünkü özel sektörde iki günde kıçlarına tekmeyi yiyecek vasıfsız %75 i.
Bizde buralarda memurla evlenmiyoruz. Memurlar ilgi alanımıza dahi girmiyor.
Hatta eşim memur olsa asla tercihim olmazdı.
Ne var doğu da şu memur memur memur aman memur durumda incelenmesi gerekiyor.

Son düzenleme:
Görüşme o zaman. Eşine, sıkıldım sürekli beni aşağı görmesinden, kıyaslamasından desen halinden anlamaz mı?
Eşim çok anlayıslıda kime sorsam hani bayramda seyranda mutlaka karsılarsın büyük gitmek zorundssın vs dedıler iyiide ben bu inssnla kavga etmısım oda benle dahs hiç bsy yokmuş gibi samimi olup elını öpemem konusamam öyle yapıda bir insan degılım yani iki arads bir derede kaldım yoksa eşim görüşme dedi bana

Çek restini gitme, madem memur olmak çok ulvi bir görev kv den için, eltinle bir ömür mutlu mutlu yaşasın.

Şu hayatı deneyimle seklimize bak kv kp konuları ile insanlar heba olup gidiyor.

Sende lafını koy gedigine görüşme.

Çok dikkat ettim doğuda memur olma ne kadar önemli bir konu.
Bizde buralarda memurla evlenmiyoruz. Memurlar ilgi alanımıza dahi girmiyor.
Hatta eşim memur olsa asla tercihim olmazdı.
Ne var doğu da şu memur memur memur aman memur durumda incelenmesi gerekiyor.
İşte bende anlamıyorum kvnin bence memur takıntısı var ogluna lsyık gördügude memur ondan istemedı ama eline gecmedi kvnin iyide bir insan memur olamadı diye sürekli laf mı vurulur bildıgın psikolojık baskı o böyle söylryınce gelip eve düşünuyorum kendımi işe yaramsz biri gibi hissettırıyor

İşte bende anlamıyorum kvnin bence memur takıntısı var ogluna lsyık gördügude memur ondan istemedı ama eline gecmedi kvnin iyide bir insan memur olamadı diye sürekli laf mı vurulur bildıgın psikolojık baskı o böyle söylryınce gelip eve düşünuyorum kendımi işe yaramsz biri gibi hissettırıyor
Valla güzelin senin …. muhtaç kalacak bak görürsün. Bu tipler hep ezdiklerinin eline düşer.

Asla kendini ezdirme, görüşme mecbur kaldığında aynı ortada girdiginde sana laf sokarsa sende sok.
Baktın sokamıyorsun, o an aklına bişey gelmedi ne demek istiyorsunuz artık çok ileri gittiniz dersin.
Çekersin resti.

Valla güzelin senin …. muhtaç kalacak bak görürsün. Bu tipler hep ezdiklerinin eline düşer.

Asla kendini ezdirme, görüşme mecbur kaldığında aynı ortada girdiginde sana laf sokarsa sende sok.
Baktın sokamıyorsun, o an aklına bişey gelmedi ne demek istiyorsunuz artık çok ileri gittiniz dersin.
Çekersin resti.
Cok teşekkur ederım artık zaten öyle düşersede diyecegım tek laf memur gelinin baksın o daha iyi bakar egitımlı diycem..

Eşim çok anlayıslıda kime sorsam hani bayramda seyranda mutlaka karsılarsın büyük gitmek zorundssın vs dedıler iyiide ben bu inssnla kavga etmısım oda benle dahs hiç bsy yokmuş gibi samimi olup elını öpemem konusamam öyle yapıda bir insan degılım yani iki arads bir derede kaldım yoksa eşim görüşme dedi bana
Eşin görüşme dediyse sen daha milletin lafına niye bakıyorsun? Kimseye sorma, sana iyi akıl vermiyorlar demek ki. Sen kendi içine sor, için bilir ne yapman gerektiğini. Içine sinmeyen hiçbir şeyi birilerine ayıp olur diye yapmak zorunda değilsin.

Z Zillidon ay nike çok güldüm.

Sacit Aslan anlattı, bir sanatcı bir gazeteye manşet olmuş zamanında, kilodumun ağına zil taksam bütün gece komşular uyuyamaz😂😂😂😂

Benim kayinvalidemde ayni bu model. En sinir oldugum sey. Bu arada beni eltime eltimi
Bana over kiyaslar huyunu biliyoruz. Ben kariyer olarak hepsinden baya ust düzeyim , eltimi çok severim ablamdir örnek aldigim cok seyi var Allah razi olsun ama kv ona burdan yuruyodu biliyorum.

Bana da abuk subuk bi suru şeyden esime de ayni sekilde elin kizini bile over kucumsemek icin demiyorum
ama atiyorum bi kiz okuyor hem de
Cocuk bakiciliho yapiyo gelip bunu ovuyo mesela içimden diyorum sizin hayatiniz kadar okudum ben kariyerimle paralarim sizi 😂 her neyse benimle hava da atar onu da biliyorum ama yuzume hep kiyas ve sacma sapan ornekler verir onceden bwn de çok öfkeleniyorsim simdi bana bazen yakismiyor ama cat cat cevabini veriyorum.

Verin cevabini , bazen ovgusune katilin sizi sinir ettigini anlamasın

X