Kaynanam yüzünden boşanmayı düşünüyorum

Eşinizle bu olayların dışında nasıldınız?

Madem bu kadar anlaşamıyorsunuz ve eşinizde yanınızda değil hiç gitmeyin ve evinize davet etmeyin. Eşinize belli bir süre biçin düzelir mi bilmiyorum ama son şansı olsun.

Eşinizinle aranızda nasıl sorun yok?
Kanser hastası karısını, ailesine karşı koruyamayan, pısırık herifin teki.
Herşey bir tarafa hastalığınızdan sonra bile sesini çıkaramıyorsa, size ne değer veriyor, ne umursuyor.
Alın çocuğunuz gidin ailenizin yanına. Kendinizi de çocuğunuzu da düşünmek zorundasınız.

Merhaba arkadaşlar nereden nasıl başlayacağımı bilemiyorum. 3 yıllık evliyim. Bir tane oğlum var 1 yaşında. Evlendiğimden bu yana kaynanam ve görümcemle sürekli sıkıntı içerisindeyim. Eşimin ailesi çok sıkıntılı bir aile. Kaynanam sürekli benimle uğraşıyor insanların içinde canım cicim prensesim tek oldugumuzda etmediği hakaret kalmıyor. Artık ben de dayanacak sabır kalmadı. Misal vereyim anneme çocuğa besik yapmayalım korona var dedi kendisi komşularını çağırıp kendi evinde oğluma beşik yaptı. bir kere düşük yaptım adımı kısıra çıkardı evimden kovdu beni.Kızı sürekli milletin dedikodusunu yapıyor ortaya çıkınca da benim üstüme atıyorlar bu ikinci kere başıma geliyor. Artık sürekli kaynanama bana yaptıgı eziyetleri düşünüp ağlıyorum hasta gibi bir şey oldum. Eşimin amcası bile bir keresinde durduk yere bana elini kolunu sallayarak hakaret etti. Eşim ise ses çıkarmadı arkasında ailem aradı kayın babama kızdı. Bu konuda bile kaynanam yine beni haksız düşürmeyi başardı. Çocuğumu sürekli benden istiyorlar boşanırsanız bizim diyorlar. Dayanamıyorum artık eşimle bir sıkıntım yok fakat bana böyle davranılması zoruma gidiyor evimde besleme gibiyim. Bir çöp alsam evime laf oluyor. Psikoloğa gittim antidepresan yazdı emzirdiğim için kullanmak istemedim. Bu şahıs ileride benimle aynı evde yaşayacak tek oğlu olduğu için eşim. Ben istemiyorum hiçbir şekilde. Boşanmayı düşünüyorum sizlere danışayım dedim. Artık kendime karşı özgüvenim kalmadı en ufak şeye sinirleniyorum elim ayağım titriyor. Rahim kanseriyim ilerlememesi için moralimi yüksek tutmam gerekiyor sanki inat yapıyorlar tavsiyelerinize ihtiyacım var. eşimle konuşuyorum ses etmiyor onlara görüşmeye hala devam ediyoruz Ben az gitmeye çalışıyorum ama gittiğim zamansa sıkıntılarım bitmiyor
Nasılsın eşinizle sıkıntınız yok herşeye susup kenarda duruyor.
Çocuğu alamaz o hayalle yaşamayı bıraksınlar.

Kanser bir kadına "yarın ölüp gitseniz" demek nedir Allah aşkına?
Aklını başına al sen gittikten sonra çocuğun o insanların eline kalacak kendini bu kadar hırpalama demek. zira kadın hastalığının ciddiyetinin ve bu insanların onu bu şekilde ölüme sürüklediğinin farkında değil. Ancak sanırım siz kişisel olarak gerçeklerle yüzleşmeyi ve birilerinin sizi sarsmak için size acı gerçekleri söylemesini çok şık karşılayamıyor asıl niyeti anlayamıyorsunuz. bu konuda biraz derinleşmenizi öneririm

Merhaba arkadaşlar nereden nasıl başlayacağımı bilemiyorum. 3 yıllık evliyim. Bir tane oğlum var 1 yaşında. Evlendiğimden bu yana kaynanam ve görümcemle sürekli sıkıntı içerisindeyim. Eşimin ailesi çok sıkıntılı bir aile. Kaynanam sürekli benimle uğraşıyor insanların içinde canım cicim prensesim tek oldugumuzda etmediği hakaret kalmıyor. Artık ben de dayanacak sabır kalmadı. Misal vereyim anneme çocuğa besik yapmayalım korona var dedi kendisi komşularını çağırıp kendi evinde oğluma beşik yaptı. bir kere düşük yaptım adımı kısıra çıkardı evimden kovdu beni.Kızı sürekli milletin dedikodusunu yapıyor ortaya çıkınca da benim üstüme atıyorlar bu ikinci kere başıma geliyor. Artık sürekli kaynanama bana yaptıgı eziyetleri düşünüp ağlıyorum hasta gibi bir şey oldum. Eşimin amcası bile bir keresinde durduk yere bana elini kolunu sallayarak hakaret etti. Eşim ise ses çıkarmadı arkasında ailem aradı kayın babama kızdı. Bu konuda bile kaynanam yine beni haksız düşürmeyi başardı. Çocuğumu sürekli benden istiyorlar boşanırsanız bizim diyorlar. Dayanamıyorum artık eşimle bir sıkıntım yok fakat bana böyle davranılması zoruma gidiyor evimde besleme gibiyim. Bir çöp alsam evime laf oluyor. Psikoloğa gittim antidepresan yazdı emzirdiğim için kullanmak istemedim. Bu şahıs ileride benimle aynı evde yaşayacak tek oğlu olduğu için eşim. Ben istemiyorum hiçbir şekilde. Boşanmayı düşünüyorum sizlere danışayım dedim. Artık kendime karşı özgüvenim kalmadı en ufak şeye sinirleniyorum elim ayağım titriyor. Rahim kanseriyim ilerlememesi için moralimi yüksek tutmam gerekiyor sanki inat yapıyorlar tavsiyelerinize ihtiyacım var. eşimle konuşuyorum ses etmiyor onlara görüşmeye hala devam ediyoruz Ben az gitmeye çalışıyorum ama gittiğim zamansa sıkıntılarım bitmiyor
En sinir olduğum şey çocuğu benimsemeleri. Ne munasebet. Utanmasalar bizim için doğurdun derler. Bence bu olayda en buyuk hata eşinizde. Sonuçta siz onu sevdiniz, onunla evlendiniz. Digerleri sadece kenar insanlar. Ailelerimiz de dahil. Hayatinizi birleşdirdiginiz, ayni yataga girdiginiz insan sizin bu durumlara dusmenize musade ediyorsa ilk uzaklaşmaniz gereken insan o. Psikologa gidecek kadar sizin psikolojinizi bozuyorlar ve eşiniz bu durumdan rahatsiz degil. Kendinizi kurtarmaya bakin derim

Rahim kanserimisiniz yoksa yumurtanizda kist mi var. Kanserseniz eğer bunları dert ettiginize değer mi ? Çocuğunuz var , tedavinize odaklanin

Sorun pasif kocanda. Adam olsunda karısını şu ortamdan çekip alsın,laf ettirmesin ! tüm bunlar oluyorken susuyor mu ? kaynana,çocuk bizim diyor pehhh. Onun demesiyle olmaz o işler. Amcası üstüne yürüdüğünde polise gidip uzaklaştırma aldırsaydın keske yarın obur gün boşanma davası açtığında,cocugun velayeti için her şikayet sana delil kalir. Sağlığından oluyorsun,değer mi ? Nereye kadar bunları cekeceksin ki. Psikoloğa gitmesi gereken onlar sen değilsin,emin ol bunu bile sana karşı kullanacaklar,çocuğa bakamaz psikolojik sorunları var diyeceekler. Hastaligin icin de cok üzüldüm senin kendini hiç üzmemem gerekiyor,şu ortam da bu olanaksiz. Moralini iyi tut,sağlığın icin bu aileden de pasif kocanda da kurtulmakla işe başla :KK43:

Ablacım çocuğu alırız diyorlar da iki gün bırak bakalım bakabiliyorlar mı küçücük çocuğa 😂 mumla arar bulur ulaştırırlar size hemen

Eşim beni seviyor. Ne dediysem yapmaya çalışır. Annesigil olmasa bir güncük kavga etmeyiz biz. Bir tek annesigile ses edemiyor diyor annem ailem
Eşin seni sevse ailesine ezdirmez. Sorunu kaynananda değil pısırık kocanda ara.

Eşim beni seviyor. Ne dediysem yapmaya çalışır. Annesigil olmasa bir güncük kavga etmeyiz biz. Bir tek annesigile ses edemiyor diyor annem ailem
Ailesi artık sizsiniz. Eğer ailem diye eteklerinden ayrılamayacaktı ise evlenmeyecekti.kurulu düzeniniz var zor olacak. Ama bu gidişle o adam sizi gömer. Çocuğu sana bırakmayız diyen kaynana da üvey anne eline bırakır o yavruyu haberiniz olsun. Aileniz arkanızda ise sağlam durun derim

ömrünüzde gerçek sevgiyi hiç tatmadığınızı düşünüyorum
diğer türlü bunun sevgi olmadığını bilirdiniz
Üzüldüm adınıza
Ayrılabileceğinizide sanmiyorum
Bir ömür daha böyle çürüyüp gider

bence en büyük sorun , eşinizin size değer vermediği sevmediğini kabul etmeniz. bu gerçekleri kabul etseniz sorun olmazdı . belkide kanser olmazdınız.

önce sağlığınız , bir an önce boşanıp yeni hayatınıza başlayın .

Eğer eşiniz sizi dinlerse uzağa taşının çünkü artık yuvanız dağılıyo git gide oturun konuşun eşinizle ve uzaklaşın ordan evliliğinizi ancak bu mesafe kurtarabilir

Üniversite mezunuyum eskide çalışıyordum kendi ayaklarının üzerinde duruyordum 3 yıldır bile besleme gibi bana davrana davrana kendime karşı özgüvenimi yitirdim haklısınız sürekli taşkınlık çıkarıyorum hakkımi savunuyorum.bu yüzden çok göze batıyorum sülalesindeki herkes çocuklar bile bana artık saygı duymuyor.

Kendinize gelin çekidüzen verin.
İlla ki boşanmak değil mesele...
Gerekiyorsa boşanırsınız da ancak bu ruh haliyle ayrılık, boşanmak, başka şehir, o insanlardan uzaklaşmak hiç biri çözüm değil.
Ruh halinizi iyileştirmek için psikolojik destek şart. İlaç emzirme sürecinde kullanılabilen bir ilaçsa tabii ki kullanın. Bunun haricinde kendinize bir alan tanıyın.
İş arayabilirsiniz. Belediyelerin hobi kurslarına gidebilirsiniz. Derneklerde gönüllü olabilirsiniz. İlgi alanlarınızı hatırlayın.
Boş kavgalar yerine onları umursamadan kendinize bir dünya kurun.

Kendi kendini umursayarak bir insan önce.
Hiç birimizin evliliği mükemmel başlayıp mükemmel devam etmiyor.
Farklı düşünce ve yapılara sahip insanlarla birlikte oluyoruz.
Ancak bizler ne istediğimizi, doğru üslupla anlatabilirsek eşimiz de kafası çalışabilen bir insansa el ele yol yürünür.
Kalbi de kafası da basmıyorsa bir insanın zaten boşanmak en mantıklı çözüm.
Sonuçta bir canımız var.

Sorun aile de değil eşinizde bence . Nasıl ses çıkarmaz anlam veremiyorum bence siz adam akıllı ciddi ciddi eşinizle konuşun yada gitmekten vazgeçin eşiniz gitsin görsün . Ben hayatta sessiz kalamam mesela . Hatta öyle bir ortamda kaynanaya görümceye değil eşime bakarım ben ona kızarım yani . 1 değil 2 değil eşimin ses çıkarmadığı yerde ben dellenirdim herhlde . Bazen benm kaynana da laf söyler eşim bi kaç bir şey söyler susar kaynana hiç ses etmem. Bazen susar güzellikle lafımı söylerim bi kere görümceyi bozdum herkesin içinde bi daha da olmadı

Öncelikle geçmiş olsun. Boşanırsınız boşanmazsınız bilemem ama şunu kendinize sürekli söyleyin siz de bir ananın evladısınız evlat kolay yetişmiyor kimse kimseye zulm edemez. Kvnizin yaptığı zorbalık çocukla ilgili de size psikolojik şiddet uyguluyor. Kendinize bunları reva görmeyin. Kv kim ya bir imza ile hayatınıza girdi bir imza ile çıkar. Eşinizde bunu bilsin , anlatın ona .

X