Kaynanam yüzünden boşanmayı düşünüyorum

Merhaba arkadaşlar nereden nasıl başlayacağımı bilemiyorum. 3 yıllık evliyim. Bir tane oğlum var 1 yaşında. Evlendiğimden bu yana kaynanam ve görümcemle sürekli sıkıntı içerisindeyim. Eşimin ailesi çok sıkıntılı bir aile. Kaynanam sürekli benimle uğraşıyor insanların içinde canım cicim prensesim tek oldugumuzda etmediği hakaret kalmıyor. Artık ben de dayanacak sabır kalmadı. Misal vereyim anneme çocuğa besik yapmayalım korona var dedi kendisi komşularını çağırıp kendi evinde oğluma beşik yaptı. bir kere düşük yaptım adımı kısıra çıkardı evimden kovdu beni.Kızı sürekli milletin dedikodusunu yapıyor ortaya çıkınca da benim üstüme atıyorlar bu ikinci kere başıma geliyor. Artık sürekli kaynanama bana yaptıgı eziyetleri düşünüp ağlıyorum hasta gibi bir şey oldum. Eşimin amcası bile bir keresinde durduk yere bana elini kolunu sallayarak hakaret etti. Eşim ise ses çıkarmadı arkasında ailem aradı kayın babama kızdı. Bu konuda bile kaynanam yine beni haksız düşürmeyi başardı. Çocuğumu sürekli benden istiyorlar boşanırsanız bizim diyorlar. Dayanamıyorum artık eşimle bir sıkıntım yok fakat bana böyle davranılması zoruma gidiyor evimde besleme gibiyim. Bir çöp alsam evime laf oluyor. Psikoloğa gittim antidepresan yazdı emzirdiğim için kullanmak istemedim. Bu şahıs ileride benimle aynı evde yaşayacak tek oğlu olduğu için eşim. Ben istemiyorum hiçbir şekilde. Boşanmayı düşünüyorum sizlere danışayım dedim. Artık kendime karşı özgüvenim kalmadı en ufak şeye sinirleniyorum elim ayağım titriyor. Rahim kanseriyim ilerlememesi için moralimi yüksek tutmam gerekiyor sanki inat yapıyorlar tavsiyelerinize ihtiyacım var. eşimle konuşuyorum ses etmiyor onlara görüşmeye hala devam ediyoruz Ben az gitmeye çalışıyorum ama gittiğim zamansa sıkıntılarım bitmiyor
Öncelikle geçmiş olsun.Eşimle sorunum yok dediniz ya aslında sorun sadece eşinizle.Çünkü dünyanın en kötü kayınvalidesi bile eğer ki oğlu evliliğine, eşine sahip ise hiç birşey yapamaz.Eşinizin tavır ve tutumu ailesinden gelen olumsuzlukları bertaraf eder.Kötü kayınvalide sorunu aslında pısırık koca sorunudur O yüzden eşinizle çözmeye çalışın.Size değer veren bir adamsa dinleyp anlayacaktır.Mutlu olmanızı dilerim

Kusura bakma ama sorun kayınvalide değil esin. .herkeste aynı şeyi demiş gerçek bu çünkü . hastasın evladın için gerekirse Bosan yada esin kendisini toplasın .ama bu insanlarla tamamen iletişimini kes görüşmek istiyor sa esin gorussun sen gitme ve net ifade et bunu kaynanada da desin bunu . net ol Yani yokum de görüşmeye zorlarsa da boşan kansersin evladın için yaşaman lazım .takma kafana da değmeyen insanlar.net ol kararın arkasında dik dur seviyor sa esin seni bu durumu anlar idare eder ama seni zorlar gerer stres yapar sa belli sonuç

Eşine artık ailenle görüşmek istemiyorum stresten hastalık sahibi oldum bu zamana kadar senin hatrına görüştüm bundan sonra sende hatrım varsa ısrar etme git kendin görüş bana elleşme de. Vay olur mu görüşeceksin bilmem ne derse o zaman ben huzurlu olmadığım yere yuva demiyorum biraz daha ısrar edersen evi de seni de terkedicem dersin. Özgüvenimi kaybettim diyorsun ya bi yerden başla o zaman.

ayol bu anakuzusununda ötesinde. amcasına bile sesi çıkmıyo. adamım diye geçiniyomu bide. dikkat ettimde böyle karşı taraftan ezilen tüm kadınlar pısırık kocaları yüzünden eziliyo. sonra kızıncada ortada kavgacı kadın biz oluyoz. daha kendi ailesine karsı koruyamayan adamdan ne beklersin ki yazık

X