Kaynanam yüzünden nişanlım evi terketti :(

Öyle bir şeye daha rastlamadım be güzelim.Yaptığında çok doğruymuş.Seninki en başta rengini belli etmiş.Herkes bir değildir.Kimisininde rengi sonradan çıkar :KK66:

Allah iyileriyle karşılaştırsın ozaman a.s.

ben sonuna kadar mücadeleden yanayım sewdiğim insan bana destek olduğu sürece..

Peki bu kadar sorun vardı neden üst katında ev tuttunuz ki.
Maşallah kadın da tam densizmiş. Bence ayrı bir yer tutun yoksa huzur muzur kalmaz sizde.
Madem bu kadar köstek oluyorlar sizde kendi çabanızla bir şeyler yapın, uzak durun. Ne halleri varsa görsünler.

ayyy canım yaaa nasıl üüldüğünü tahmin ediyorum
Ben de nişanlıyken çok şükür eşimin evi vardı ama nede olsa bekar evi ya akşama masaya oturunca aklıma gelirdi yemeği varmı acaba diye
Senin aklında şimdi bomboş evdeki nişanlında insan gece uyuyamaz o nerede kalıyor diye :KK43:
Madem ev kira uzak bi yerden tutun canım benim

uzaktan ev meselesini halledicem. gerçekten hepiniz haklısınız.karışmam desede herşeyimi laf edicekler. zaten ayrı ev konusu olunca..Kaynanam ; ben aynı binadan istemem.gelinin şuraya gitti buraya gitti derler rezil olurum dedi.
bu kadar terbiyesiz işte..
inşallah hakkımızda hayırlısı olur.. bi ablam istenilmemek demiş..evet istenmiyorum.ama kaynanam tarafımdan.nişanlım tarafımdan değil..bu gurursuzluk değil.Allah kimseye yaşatmasın.çok zor şeyler bunlar..
o benim için bom boş evde yalnız başına kalıyo kaç gündür.iftarda sahurda yalnız. evde tencere tava yok. ama sevgisi için mucadele ediyor. o benim için böyle yaparken ben onun ellerini nasıl bırakırım.
annesi istemiyor diye ondan nasıl vazgeçerim..

uzaktan ev meselesini halledicem. gerçekten hepiniz haklısınız.karışmam desede herşeyimi laf edicekler. zaten ayrı ev konusu olunca..Kaynanam ; ben aynı binadan istemem.gelinin şuraya gitti buraya gitti derler rezil olurum dedi.
bu kadar terbiyesiz işte..
inşallah hakkımızda hayırlısı olur.. bi ablam istenilmemek demiş..evet istenmiyorum.ama kaynanam tarafımdan.nişanlım tarafımdan değil..bu gurursuzluk değil.Allah kimseye yaşatmasın.çok zor şeyler bunlar..
o benim için bom boş evde yalnız başına kalıyo kaç gündür.iftarda sahurda yalnız. evde tencere tava yok. ama sevgisi için mucadele ediyor. o benim için böyle yaparken ben onun ellerini nasıl bırakırım.
annesi istemiyor diye ondan nasıl vazgeçerim..
hala şuna cvp vermedin canım ya neden bu kadar sorun varken ki üstelik kadında istemiyorken gidip özellikle üst katı tuttunuz.kaynana ısrar etti deseydin kötü olmamak için tutumuşlar derdim de kadında istememiş niye böyle bişey yaptınızki.sizinki resmen kör gözüme parmak durumu.

hala şuna cvp vermedin canım ya neden bu kadar sorun varken ki üstelik kadında istemiyorken gidip özellikle üst katı tuttunuz.kaynana ısrar etti deseydin kötü olmamak için tutumuşlar derdim de kadında istememiş niye böyle bişey yaptınızki.sizinki resmen kör gözüme parmak durumu.

Arkadaşın kaynanası beraber oturmalarını istemiş,aynı binada derken yanlış yazmış olmalı,ayrı binada yazacaktı sanırım.yani kaynanası aynı evde oturmak istemiş ,onlarda en azından sussun diye bi üst katı bulmuşlar anladığım kadarıyla.

Gerçekten yaşananlar çok acı ya,kendimi yerine koydum da,ağlamaktan halim kalmazdı sanırım.Allah yardımcın olsun.

kaynanan ve kızları tehlikeli bence onlardan uzak dur yarin sizin evlilikleride çekemiyecekler

ortalığı karıştıracaklar sonuçta dul olmak türkiyede zor yani seni kıskanacaklar

:eek:

ailemden Allah razı olsun..borç aldılar çeyizimi yaptılar. nişanlıma yük olmasın olmasın diye beyaz eşyamıda ailem aldı.perdelerimi filanda ailem aldı. ama benim ailemin elindende ancak bu kadar geliyor. hiç utanmıyolar düğün arefesinde beni ağlatıyolar.Allah ıslah etsin bu insanları.insan demek bile gelmiyo içimden

Varya rezil ,perisan olmamak adina herseyi ailemize yaptiriyoruz yha yada gönüllü yapiyorlar yha

inan bana sonra kiymet bilen olmuyor

sen bide o cadi kadinin ust katina gidiyorsun

inaniyormusun ki orda sana huzur var

aksine dügün olaylari gecsin bak ogullarina nasil yag cekmeler ,acindirmalar baslicak

cat kapi görümce pat kapi kaynana( SEN ISTESENDE ISTEMESENDE )

sonra onlar ana-ogul herseyi unuturlar senin ailende üzüldügüyle kalir

valla tecrübe konusuyor arkadas :nazar:

çok üzüldüm canım
ama ben de arkadaşlara katılıyorum
o kaynanadan çooookkk uzaklara taşın
işe uzak olsun dağ başında olsun
ama hiç olmazsa huzurun olur
yazık nişanlına da
şu mübarek aylarda yaptıklarına bak
nişanlının yanında ol canım
sen onlar gibi dırdırcı olma

ağlama hayatım hiç kimse iin değmez akıtığın göz yaşına yazık yool yakınken ayır bence sonra pişman olma

yorumlarınıza çok teşekkür ederim... üst katta nişanlımın ev tutmasını ben istemedim. bi ara kaynanam nişanlıma çok iyi davrandı.banada iyi gibi yaptı.nişanlım da ben orda yalnız olucam kimsem yok diye..annesi destek olur sandı..evi tuttu..
şuan bütün ailesi banada nişanlımada düşmanlar..Allah ıslah etsin..

iç güveysi alın..bıraksın o daireyi ..yorumların hepsini okuyamadım dün akşam biraz göz gezdirdim...
yani büyütmeye gerek yok toplasın bavulunun gelsin size..

iç güveysi alın..bıraksın o daireyi ..yorumların hepsini okuyamadım dün akşam biraz göz gezdirdim...
yani büyütmeye gerek yok toplasın bavulunun gelsin size..

bizim eve olur mu ablacım a.s zaten ev yeterince kalabalık..ki boş bile olsa asla kabul etmez böyle bişeyi.. bende teklif etmem..Kendi ayaklarımızın üzerine durmayı bilmeliyiz..
yorumun için çok teşekkür ederim:1hug:

yani ne cahil insanlar var. hala kaynanalık derdinde.. onu geçtim. annelik içgüdüsü hiç yok bu kadında. gelinini sevmeyebilirsin. ama oğluna böyle yapamazsın. ne bu gaddarlık. merhamet vicdan tatile gitmiş heralde.

yani ne cahil insanlar var. hala kaynanalık derdinde.. onu geçtim. annelik içgüdüsü hiç yok bu kadında. gelinini sevmeyebilirsin. ama oğluna böyle yapamazsın. ne bu gaddarlık. merhamet vicdan tatile gitmiş heralde.

Oğlu hayatını kurup, herşeyi düzene soktuktan sonra melek kesilir merak etmeyin...

Bu kayınvalidelerin hepsi mi kötü ya? Oğullarını paylaşamıyolar. Ay çok sinir!
Bence sakın üst kata falan taşınmayın. Çok huzursuz olursunuz.. :KK43:

hiç istemiyorum canım.bakalım hayırlısı.evime gelip gitmesin de üst katta olması beni ilgilendirmiyor

canım benim kaynanamda alt katta görüşmüyorum ama etrafa bizi kötülüyo devamlı şu anda mahallede gittiğim kimse yok.başkalarına dedikodumuzu yaparken duyuyoruz sinirimiz bozuluyo. uzakta ev tutmaya bak

canım kayınpeder eşya falan alcaksa düğüne kadar idare et ev meselesini ama düğünden sonra eve gitme taşının .ben düğünümün ertesi gün görümcem le ve kaynanamla kavga ettim.senin kaynana daha çirkef bişeye benziyo sakın ha derim o evde oturma rezil olduğunuzla kalırsınız
Ha canım bir uyarı daha benim kaynanamlarda bişey yapmadı ama eşimin üzerindeki takıları almaya kalkıştılar dikkatli ol.

X