Kaynanam yüzünden nişanlım evi terketti :(

canım bence böyle bir olayı düğün öncesi bilerek çıkardıki herşeyden uzak kalsın. ama peki siz evlendikten sonra herşeyi eşin ve sen göğüsledikten sonra işler nolacak. altlı üstlü oturup ömür boyu bir yabancı gibi yaşayabilecekmisiniz? insanın komşusu bile olsa evine gitmese bile kapıda görünce mecbur selam veripte geçiyoki alt katınızda oturan nişanlınızın ailesi iyide olsalar kötüde olsalar.:1ninca:

demem oki evlendikten sonra herşey sütliman olacak ve nişanlın dahil nişanlının ailesi hiçbirşey olamamış gibi davranacak. ve sen bu günlerini hatırlayan tek kişi olaraktan için içini yiyecek. yapman gereken tek şey nişanlına güzel güzel konuşup başka bi ev bulup şuanki tuttuğunuz evden derhal çıkmanız. hemde hemen çünkü evlenmenize çok çok az kalmışkaydirigubbakcemile

kesinlikle her kelimesine katılıyorum.
sana asla raahat vermezler,
az aşım kaygısız başım deyip, bir an evvel uzaklaş kaynananın etki alanından bacım.
işin çok zor.

Bu ne rahatlık böyle..ınsan düğüne birkaç hafta kala böyle yaygaramı çıkartır..
Pes....Seni niye strese sokarlar ki...
Masraftan kaçmak için bile yaptıklarını düşünürsek..Çok cüretkar davranmışlar..
Çeyizi kim alacak..kız kendimi getirecek..Ne adet,ne görenek hiç bişey bilmiyorlar sanki..
Onlar peşin peşin kendilerince masraf yapmamak için önlem almışlar..
Ama nerde kaldı bu işin onur,haysiyet yanı...

Canım benim..Bulabiliyorsanız başka ev kiralayın..Çekin gidin..Bulamıyorsanız bile,düğünden sonra en yakın zamanda oradan uzaklaşın..
Sakın elalem ne der diye düğün arifesi barışmaya kalkma onlarla..popolarını kaldırma...
Nişanlın senden yana ise senden rahat yok..boşver..

evet ya öbür dünyada bunun hesabini nasi vericek böyle kaynanalar:gitme:
kendi kaynanasinin sinirini gelinlerdenmi cikariyorlarki:umursamaz:

aynen öyle canimcim kendileri cekiyolar kaynanalarindan....
benim gelinim olsa ben böyle yapmam diyolar...
sonrada kendi kaynanalarinin onlara yaptiginin aynisini kendi gelinlerine yapmaya calisiyolar...
hic alttan alayim ben susayım bı konudada o haklı olsun ben buyugum nede olsa demiyolar...
sidik yarisina giriyolar resmen....
ne geregi varsa sanki....ama bu tip kadinlarinda kendi kızları evlensın kaynanalarıda onlara zulum etsın o kaynanadan kotusu olmaz....
eden bulur valla bugun baskasına cektıren yarın kendı evlatlarından bulur...
ben tum arkadaslarıma katılıyorum tamam sevıyosun ama nısanlınında yapamazlar edemezler olaylarına pek ınanma...neler goruyoruz sonucta....

sakın ama sakın o eve taşınmayın.
hazır mesele bu boyuta gelmişken acil olarak başka bir ev bulun.

eşinin ailesiyle bu küslüğü uzun sürmez ben sana söyliyeyim.
kadın cebinden bişey çıkamsın diye böyle numaralar çeviriyor.
evlendikten sonra bir yolunu bulup barışır oğluyla,
hastalık numarası falan yapar, oğlu da dayanamaz koşar anacığına
olan sana olur.
o kadın sana rahat vermez arkadaşım bak ben sana söyliyeyim.
takmış kafayı sana.
daha evlenmeden yaptığı terbiyesizliklere bak. evlenseniz kimbilir neler yapıcak.
hele altlı üstlü oturursanız kadın sana dünyayı zindan eder.
madem nişanlın da durumların farkında hemen başka ev bulun ve eşyalarınız oraya taşınsın.
yoksa sonradan çok pişman olursun.

'''Oğlu hayatını kurup, herşeyi düzene soktuktan sonra melek kesilir merak etmeyin... '''' --------- '''Ha canım bir uyarim daha benim kaynanamlarda bişey yapmadı ama eşimin üzerindeki takıları almaya kalkıştılar dikkatli ol. ''' Bu iki yorumada da harfiyen katiliyorum. bence sende dikkate al bu yorumlari...

Son düzenleme:
Bu kadar laftan sonra umarım üst katlarına taşınmayı düşünmüyorsunuz.CADIARZU
Neler söyleyebileceğini tahmin edebiliyormusunuz imkanınız varsa uzaklaşın derim
Çok sıkıntı yaşatır bu insanlar ruh haliniz bozulup eşinizle birbirinize girersiniz.

yorumlarınıza çok teşekkür ederim... üst katta nişanlımın ev tutmasını ben istemedim. bi ara kaynanam nişanlıma çok iyi davrandı.banada iyi gibi yaptı.nişanlım da ben orda yalnız olucam kimsem yok diye..annesi destek olur sandı..evi tuttu..
şuan bütün ailesi banada nişanlımada düşmanlar..Allah ıslah etsin..
işte evlendiğiniz zamanda nişanlına iyi davranarak onu içten fethedecek sen hergün yanlarına inmek zorunda kalacaksın inmezsen oğluna duygu sömürüleri yapacak ''''oğlum ben daha ne yapım kızım diyorum yavrum diyorum şurda iki adımlık yerde yanımıza inmiyo bizi adam yerine koymuyo:gitme:'''''' diyecek tabi nişanlında sana gelip sen nasıl bi insansın falan filan ,erkekler çabuk gaza gelirçünkü hele ağlayan annesine hayatta dayanamzlar aaaaaaahhhhhh ahhh aynısını çok yakınımda gördüm ve o tip kaynanaların yapısı öyledir arkadaşım fırsatın varkennnnnnnn kesinlikkkkkkkkleee o evi iptal et çünkü burnunun dibinde oturmak ayrı oturmak değildir mecbur hergün orda olacaksın gidecek tatlı bidille oğlum ne gerek var iki tencere kaynatmaya diyecek o meseleyide öyle halldecek yani baya bi çekersin o kadından söyliyim şuan kozlar sende 20 gün sonra ise ya o deveyi güdersin ya o diyardan gidersin mecazen yaniyerimseniben

Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.İnanın aklımı başıma getirdiniz.Kafam çok karışıktı,sağlıklı düşünemiyodum..

Nişanlımın eşyalarını kapıya atan,Gelinliğimi kapının önüne atan kaynanam nişanlımla konuşmaya çalışıyomuş şimdide..
Hiç mi utanma duygusu olmaz bi insanda..
Sayenizde niyetlerini çok iyi anladım.Bu kadar yaygara çıkaran oğlumu sildim diyen kadın kolay kolay konuşmaya çalışmaz..niyeti belli..düğünde takılanları almak.. sanki bi eşya almış gibi..
Kaç gündür oğlu üst katta.işten gelip tek başına iftar yapmaya çalışıyor..Gece kalkıyo bi şeyler yapmaya çalışıyor..
Nasıl bir anne buna dayanabilir anlamıyorum..Nasıl çocuğunu kapıya koyar..

canım ev mi yoktu ki Allahını seversen gittiniz üst kattan ev kiraladınız..bence o kadın sizi rahat bırakmaz..bulabilirseniz başka yerden ev kiralayın...birde masraf yapmayalım diye insanların kendini bu kadar küçük düşündürmesi de hoş değil..nişanlın içinde üzüldüm
bence yok yakınken siz başka bir ev bakın

canım ev mi yoktu ki Allahını seversen gittiniz üst kattan ev kiraladınız..bence o kadın sizi rahat bırakmaz..bulabilirseniz başka yerden ev kiralayın...birde masraf yapmayalım diye insanların kendini bu kadar küçük düşündürmesi de hoş değil..nişanlın içinde üzüldüm
bence yok yakınken siz başka bir ev bakın

Nişanlım evleri araştırıyor..İnşallah onlara uzaktan bir ev bulur

ayrıl sen bu adamdan.bir şey nasıl başlarsa öyle biter.sen ağlamak için mi evleniyorsun yoksa mutlu olmak için mi?
uğraşma böyle şeylerle,kaç günlük dünyada yaşıyoruz ki?
salla gitsin....

Allah yardımcın olsun canım, dügününede cok az kalmıs, bu saatten sonrada ne yapılabilir ki daha fisfisfis
Bende diger arkadaslara katılıyorum, kesinlikle baska bi ev bulup ordan gitmelisiniz, yoksa isiniz cok ama cok zor, huzur diye birseyiniz kalmaz. En güzel günlerini kötü gecirmeni kimse istemiyor, bu yüzden müstakbel esinden rica et anlat ve baska bir ev bulun yeterki ordan uzak olun... :eek:lmaz:

bilinçli olarak yapıyorlar canım hiç dert etmeyin kendinize. benimki sözden gidince eşimel kavga etmiş. nikahımızda kavga etmiş hiç birşey almadılar bize herşeyimizi eşimi aldı. ama yinede kınada ve salonda kavga çıkarttılar düğün bozulsunda evlenemesinler diye. nikahımızda olsu ama amaç ayırmak değilmi. 3 senemiz bitti halada ayırmaya çalışıyorlar. eşimin söylediğine göre ailesi onun mutlu olmasını istememeiş hiçbir zaman. galiba seninkide öyle. uzak bir yerden tutun evinizi düğününüzüde yapın. dönüp bakmayın bile her hadükarda onlar huzurunuzu bozmaya çalışacaklardır.

bilinçli olarak yapıyorlar canım hiç dert etmeyin kendinize. benimki sözden gidince eşimel kavga etmiş. nikahımızda kavga etmiş hiç birşey almadılar bize herşeyimizi eşimi aldı. ama yinede kınada ve salonda kavga çıkarttılar düğün bozulsunda evlenemesinler diye. nikahımızda olsu ama amaç ayırmak değilmi. 3 senemiz bitti halada ayırmaya çalışıyorlar. eşimin söylediğine göre ailesi onun mutlu olmasını istememeiş hiçbir zaman. galiba seninkide öyle. uzak bir yerden tutun evinizi düğününüzüde yapın. dönüp bakmayın bile her hadükarda onlar huzurunuzu bozmaya çalışacaklardır.

evet..bu ailelerin derdini anlamıyorum.oğullarının mutlu olmasını istemiyorlar

canım allah senin ve nişanlının yardımcısı olsun bu mübarek günde üzülme dicem boş olcak ama kaynanan olcak okadın üst katına sakın gitme............. her gününü zehir ediceklerdir ne beklenirki çoçuğunu sokağa atan ve mutlu olmasını istemeyen bi kadın dan allahından bulur ...inş

ama nişanlını sakın bırakma sevgisi için herşeye katlanıyooo herşeyii ben yaparım yeterki sevdiğim demiş helal olsun demeyenlerde var annesi ne derse kabul edenler sevgisini aşkını hiçe sayanlar ....
uzakta bir yerde onlardan uzak olunn inş çook mutlu olursunuz nişanlınla hoşcakal :))

ooo aman amaaan

kesinlikle o evde oturmayın
gerekirse nişanlınıza düğünü ertelerim diye tehdit edin ama başka ev bulsun

vee düğünde takı takılırken yanınızda ailenizden biri bulunsun ablan varsa ablan yoksa yakın kuzenin takıları aldıkları gibi uzaklaşsınlar ve düğünden sonra sana versinler

ve Allah yar ve yardımcınız olsun
düğünden sonra ana oğul çook iyi olurlar merak etmeyin, nişanlınızın annesi ne de olsa atsa atamaz satsa satamaz, yer yutar
size de bu günleri yaşadığınızın acısı kalır

X