Kaynanamın bu huyuna nasıl tepki vermeliyim?

Merhaba hanımlar. Kaynanam bizim evdeki her şeyi sorar eşime. Aldığımız çaydan bile haberi var. Gizli bir şey asla kalmaz, kalamaz. Artık bıktım bu huyundan. Eşim de hatalı her şeyi anlatır. Ne yapacağımı şaşırdım. Bir de geçen kaynanam diyor ki: “Kaç yaşına geldim hala her şeyimi sorar kaynamam. Ona ne ? Ben hiç karışmam.” Şok oldum. Her şeyin içinde hala karışmıyorum diyor. Sizce ne yapmalıyım. Ayrı şehirlerde oturuyoruz. Eşim de ben de memuruz.
Kocanızla konuşun gerisi dışarda kalıyor

Merhaba hanımlar. Kaynanam bizim evdeki her şeyi sorar eşime. Aldığımız çaydan bile haberi var. Gizli bir şey asla kalmaz, kalamaz. Artık bıktım bu huyundan. Eşim de hatalı her şeyi anlatır. Ne yapacağımı şaşırdım. Bir de geçen kaynanam diyor ki: “Kaç yaşına geldim hala her şeyimi sorar kaynamam. Ona ne ? Ben hiç karışmam.” Şok oldum. Her şeyin içinde hala karışmıyorum diyor. Sizce ne yapmalıyım. Ayrı şehirlerde oturuyoruz. Eşim de ben de memuruz.
Eşinizi tembihleyin. Soylemesin. Ben oyle yaptim bazen gorumcem bizde kalinca gizli gizli sorarlar ne konuşuyorlar ne yapjyorlar ne pişirdi ne yediniz falan. Eşim de farketti gorumcemin yaninda konuşmadik hiç. Yani tamamen merak içindeler napiyoruz diye 😁 tabi ailelere tabiki soylenmesi gerekenler soylenicek ama artik çocuk gibi her gunumuzun hesabini vermek zorumuza gitti en çok da eşimin

Büyükler de böyle bir huy var maalesef ki. Burada sıkıntı eşinizde kayınvalidenizde değil. Benim de babaannem çok sorardı ıncık cıncık geçiştire geçiştire kalbini kırmadan bıraktı o huyunu. Bazen büyükler sırf konuşmak olsun diye bile e bugün ne yedınız ne yaptınız marketten neler aldınız diye sorabiliyor .

Eşin suçlu

bunu bu kadar büyütmeyin
çünkü her şeyi sormalarının sebebi konuşacak konu bulamamaları
ne konuşacaklar mesela? bir düşünün onları sormasalar nasılsın iyi misinden öteye gitmez muhabbet. maksat laf olsun. hiç takacak bişey değil bence.

bunu bu kadar büyütmeyin
çünkü her şeyi sormalarının sebebi konuşacak konu bulamamaları
ne konuşacaklar mesela? bir düşünün onları sormasalar nasılsın iyi misinden öteye gitmez muhabbet. maksat laf olsun. hiç takacak bişey değil bence.
Peki maaş tarihini ısrarla sormakta konu bulamamaktan mı sizce? Sadece merak ediyorum. Benim kvde konu sahibinin kvsi gibi.Herşeyi sorar. Ben eşime tembih ediyorum. Hele söylememesi gereken şeyleri söylerse olay çıkarıyorum. Benimle kavga etmemek için çenesini tutuyor.Kvnin maaş tarihine kadar sorması beni aşırı rahatsız ediyor.Geçiştirmekten sıkıldım artık

Tüm problemlerin kaynağı eş.Kv istedigi kadar meraklı olsun. Eşin agzını tutacak. Benimkide meraklı. Eşime ufak çocuga tembih eder gibi tembih ediyorum. Sonradan şunu söyledin mi diye soruyorum arada. Şuanlık sıkıntı yok. Ama kv problemlerinin sebebi bence eşler. Eşim agzını tutacak. Eş anlatmazsa kv birşey ögrenemez. O da sormaktan sıkılır.

Peki maaş tarihini ısrarla sormakta konu bulamamaktan mı sizce? Sadece merak ediyorum. Benim kvde konu sahibinin kvsi gibi.Herşeyi sorar. Ben eşime tembih ediyorum. Hele söylememesi gereken şeyleri söylerse olay çıkarıyorum. Benimle kavga etmemek için çenesini tutuyor.Kvnin maaş tarihine kadar sorması beni aşırı rahatsız ediyor.Geçiştirmekten sıkıldım artık

maaş tarihi maddi durum vb şeyleri soruyorlarsa altında bir sebep olup olmadığına bağlı. nasıl insanlar mesela para mı isteyeceklerini düşünüyorsunuz?

örneğin biz bikaç aydır almanyaya taşındık. benim eşimin ailesi de sorar paranız yetiyormu maaş yattı mı ne harcadınız vs. ama bunları sormalarındaki amacı anladığım için rahatsız olmuyor. sizi rahatsız eden şey galiba altındaki niyet.

Kaynanaların bu merakı nedir gerçekten anlamıyorum. Herkes kendi evine işine gücüne baksa başkalarının ailesine müdahale etmeye çalışmasa keşke. Burada iş size düşüyor eşinizle gerekirse kavga edin annene anlatmayacaksın diye. Evinize alınan ne bir eşya ne de o evde ne yaşandığı kaynananızı hiiiiiç alakadar etmiyor. Müsade etmeyin

maaş tarihi maddi durum vb şeyleri soruyorlarsa altında bir sebep olup olmadığına bağlı. nasıl insanlar mesela para mı isteyeceklerini düşünüyorsunuz?

örneğin biz bikaç aydır almanyaya taşındık. benim eşimin ailesi de sorar paranız yetiyormu maaş yattı mı ne harcadınız vs. ama bunları sormalarındaki amacı anladığım için rahatsız olmuyor. sizi rahatsız eden şey galiba altındaki niyet.
Ailesinin para beklentisi olmadı. Ancak ben bilmelerini istemiyorum. Benim kv bizim evimizin her detayını bilmek istiyor. Bu da beni rahatsız ediyor. Bende geçiştiriyorum, ayrıntıya girmiyorum.

X