kaynanamla kavga ettık korkuyorum

Edasena

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2015
29
0
31
Kaynanama tahammul edemıyoruö artık uc aylık evlıyım nısanlıgım boyunca herseye karıstı gelınlıgıme mobılya sevımıme ceyıZıme herseye evımı ılk gormeye gıttık koltuklarımın rengını degıstırmıs kızı oyle daha guzel olur demıs de. Sustum kavga ederdık nısanlımla arar oglumu nıye sınırlendırıyosun derdı.evlendım evıme karısmaya basladı anneme gıdıp gelmesıne mısafırıme yatak odama mutfagıma zaten anahtarın kopyasını yaptırmıs ıstedıgı gıbı gırıyor sabahın korunde benı uyndırır kahvaltıya geldım der kafaya gore bana danısmadan mısafır cagırır . Her mısafırımde bana gelır annemle bıle bızı yalnız bırakmaz aynı sıtede oturuyoruz. En sonunda bırıncı ayımızda kocamla buyuk kavga ettık cok bunalmıstım kocam temızlıgı sevıyor ben eksıgım bu konuda kabul edıyorum tecrubesızım. Neyse o kavgada esımı tnıyamadım. Istemıyorım senı dedı artık o kvga nednıyle gorumcemın sozune gıdemedımm hatam da buydu. Neyse o gun sınır krızı gecırdım kaynanamla kayınpederım bızı sakınlestırecegıne benı arabaya bındırıp baba evıne goturmeye kalktılar kaynanam demedıgını bırakmadı ne aılemın edepsızlıgı ne hayvanlıgım kaldı.aıleme demedıkleı kalmadı bana senden sonra hemen ogluma yenısını bulucam dedı esım uc gun eve gelmedı bambaska ınsan olmustu.kaynanama gore aılem bana haftda bır gelcekmıs oda orda olcakmıs ben nereye gıtsem oda gelcekmıs yalnız olmazmış dayımlara annanmlere giderken.nese allaha sukur kocamla aram duzeldı.bırbırımzın huyunu ogrendık.bebıs ıstemıyoduk artık ısıtıyoruz aılesıyle hıc bır sey olmamış gıbıydım ama ne zaman o günler aklıma gelse ağlıyorum kocmda bunu goruyor opuyor sakınlestırıyor ama kaynanam benı cok zorluyor kızıda ogluda nısanlı kızını naptı ettı alt katına ev tutturdu yakın olsunmuş herseye tek nısanlısıyla gıdıp karar vermelıymıs canı cunku dıger gelınese karısmıyor herseyı ısyedıgı yerden alıyor nısanlısıyla naptınız dıye sormuyor benım ne sucum vardı dıyorum ıcıme atıyorum kaynanam her gun bana gelıyor tum odaları gezıyor o nıye sole bu nıye bole dıyıp duruyor.herseye karışıyor nıye ramazanda oglene kadar uyuyomusum nıye gece uyumuyomusum yenı evlıyım ben ya. gelınının aılesını ıftra aldı o gun nıye uyumuyo benım oglum dıye kıZıyor bende ayagımda mı sllayım oglunu dedım ona saygı duymuyorum yaptıkları aklıma gelıyor esım tabıkı kızar ama bole her gun erkek yegenı bende kalır ıkı aydır ay ben cekemem sende kalsın dıyor. gecen gunde zorla bana mısafır davet ettırdı.neyse eltısınım gelını bana yardıma geldı buda geldı yalnız asla bırakmaz bı baktım dolabımı çıkarttı komple camsır suyu doktu faln.sustum bulasık makıneme karıstı tencerelerı nıye koymusum sustum bı baktım esyaların yerı degısmıs artık susmadım bu benım duzenım dedım basladı hayır sen benım duzenı benımsıceksın aıleme laf cktırmaya basladı bu ev benım karısma dedım. en sonunda kafanda kırarım o esyaları dedı kendımı kaybettım bagırdım sen kımsın annem degılsın dedım bana neler yaptın sen dedım burası benım evım ben aldım parası benım demezmı bıde son omda pıskınce cocukluguna verdım dedı bende verme ben cocuk degılım dedim bıdaha bana bunu yapma dedım sen kızımın nısana gelmedın dedıko buyuk oglu bızımkıne keyfı gelmemıstı neyse ıftarda konusmadık kocmada anlatmadım Huzurumu kacırmıcam dedım ama korkuyorum aramı bozar ve o aılesı

Son düzenleme:
Korkmana gerek yok da kadin cok cirkef catcatcat laf yetistirerek basa cikamazsin. Sakin ol biraz seviyesine dusup kavga etme. Aranizda bi mesafe olursa bu kadar simarmaz

Canım kaynanaya yakın oturan gelinlerde bu problemler genelde oluyor uzak olman lazım eşini ikna edip başka yere taşınman lazım başka çaren yok gibi böyle herşeye karışanlarla anlaşılmaz geçinilmez.

Canım kaynanaya yakın oturan gelinlerde bu problemler genelde oluyor uzak olman lazım eşini ikna edip başka yere taşınman lazım başka çaren yok gibi böyle herşeye karışanlarla anlaşılmaz geçinilmez.

1 aylıkken kriz gecirmissin
Arada cook kavgalariniz olmuş
bebis düşünmüyor muşsunuz
3 aylık evlisin ve hersey yolunda bebis istiyorsunuz
öyle mi???
Yavrucum senin zaten nurtopu gibi bebisin olmuş "kayinvaliden" :KK14:
hayırlı uğurlu olsun
Allah Kayinpederli eltili gorumceli büyütmeyi nasib etsin.

Not: kardeş düşünme

Aman uzak dur.
Bir ayda bunları yapanın potansiyeli çok yüksek demektir.
Eşinin bu anlattıklarına ikna edemezsen ; bu evlilik uzun sürmez gibi görünüyor.

bebek düşünmeyin. onuda alır benim oldu der. saygısız ve seviyesiz bir insan sizde sakin tabiyatlısınız baş edemezsiniz. ah böylelerine şöyle çirkef, cazgır yerin dibine sokup orda bırakacak gelinler denk gelmiyor. neden??

Evin anahtarının kopyasını elinden al.
sadece bunu anladım buna yorum yapıyorum:KK53:

Konunun az bir kısmını çözdüm, şu an 3 aylık evlisiniz. Bu 3 ayda ciddi kavgalar ettiniz, eve gönderilmek istendiniz, hakaretler vs koca eve gelmedi derken siz ne ara bebek düşünmüyordunuz, ne ara sorunları halledip bebek istemeye başladınız?
Ben yatağın hangi tarafında yatacağıma karar verene kadar 3 ay geçmişti, hızlısınız

Öncelikle, Allah aşkına çok mu zor düzgün yazmak?

İkincisi ne bebeği yapmayın ya. Her şey çok güzel olsa bile üç ay çook erken. Ve senin böyle bir kayınvaliden var ne bebeği.. Çünkü ya o kadına katlanıcaksın, ya o kocan annesine karşı durup bu benim karım ona karışma deyip taşınacak ordan ya da boşanacaksın. Ve boşanma ihtimalin daha çokken biraz aklınızı başınıza alın ve bi masumun hayatının içine etmeyin..

Ya belki bi faydam olur diye gelmistim ama bir ara dolabimi indirdi camasir suyu doktu yazinca oha dedim dolaptaki yiyceklere camasie suyu mu dokmus. Basliktan anladigim kadariyla kavgalisiniz. Bence kavgyi once sen anlat. Yoksa o kadin oglunu doldurur ustune salar

Bi de onun gelicegi saatler bellidir o saatlere yakin esinle sevis de gorsun bi daha pat diye girmemesi gerektigini anlasin

X