kaynanamla kavga ettık korkuyorum

gözünüzü seveyim hemen çocuk düşünmeyin
derhal o evden çıkın ya da o kadını uzaklaştırın
gerekirse cazgır olun ailenize de af söyletmeyin
vee o hariç herkesle iyi olun eşiniz ailesi içinde..

imkanınız olsa da hemen oradan taşınsanız ne iyi olur.
Allah böyle insanların şerrinden korusun.

korkuyorum aramı bozmasından demişsiniz, ben olsam ondan önce ben anlatırdım eşime. ama öyle sinirli bi şekilde değil, ne kadar üzgün olduğumu göstererek. bu tarz şeylerin evliliğimizi de etkilediğini söylerek, huzurumuzun bozulmasına sebep olduğunu söyleyerek eşimle oturur mantıklı bir şekilde konuşurdum.o da eşşek değil ya anlardı heralde. hatta o araya bu anahtar mevzusunu da sıkıştırırdım.

eşiniz ilk sizden duyarsa sizin söylediklerinize inanma ihtimali daha çok, diğer türlü kayınvalidenizden ilk duysa o hep kendi açısından anlatıp eşinizi size karşı doldurabilir.

ayrıcaaa çocuk için çookk erken, bir kriz anında eşiniz 3 gün gelmemiş eve. 2 ayda değişiklik olabileceğini pek sanmıyorum.

Ben bu tarz kadinlari anlamiyorum birak oglunu gitsin ya. Nedir huzur bozma meraki. Sanki bundan ayirsan kendin daha iyisinimi bulucan. Bulsan oglun sevecekmi? Cok cahil insan var cok. Seviyesiz saygisiz kadin. Ben olsam tek kelime dahi konusmam o kadinla. Esimede once ben anlatirim. Uzuyor beni diye. Kafasi biraz calisan biriyle senin hakkini verir

Cnm senin yapacağın şu. Kaleyi içten fethet. Önce eşini fethet diğerleri seni saymak zornda kalır. Üzgün bi şekilde kocanla paylaş. Bi yandanda yaşlı nyse önmli deil fin de. Bn öyle yapıyorum eşimin göznde çok anlayışlıym. Kayınvalidene hç cwp verme.
Anlattklarn biriknce bi sürede ağlayarak anlat eşine ama yine saygıda kusur etmediğini görsün. Sonra ztn düzelecek emin ol eşin senin yerine kayinvalidenle konuşcaktr. Eğer işe yaramazsa boşan. Böyle ewlilik olmaz.

Ha bide bn yeni ewlendğmde bri temzliğme ve yaptğm yemeğe laf etmişti. Bnde dedimki siz kaç yıllık ewlisinz ben daha yeni ewliym tabiiki yaptğmz ettğmz bir olcak deil. Eminm sizde yeni ewlendğnzde böyleydinz dedm haklısın dedi sustu kaldı.

Sen eşinle deil kayınvalidenle ewlenmiş gbisin. Ne demek anahtarn kopyasının olması ya ne saçma. Bornozla fln çık karşısına sonra kaç ordan çok utanmış gbii. Belki herkesn özeli olduğnu anlar .

Susarsanız,böyle gelen ezer giden ezer işte. Kendinizi savunmanız gerektiği yerde savunmuyorsunuz,sonra eşiniz ve ailesi sizi hor görüyor. Neden böyle oldu acaba dıye sorguluyorsunuz.. Yapmayın,etmeyin. Kendinize öz güvenınız olsun. Ben size çirkef gibi çat çat kayınvalıdenizle de kayınpederinizle de eşinizle de kavga edin demiyorum.Saygılı olun,ama asl akendinize de,özelinize de laf söylettirmeyin kimseyi. Kİmse söz sahibi olmasın. Eşinize bile sırtınızı dayamayın. Yüz göz olunmuş gibi gelıyor. Ve bu saaten sonra her şeyin düzelmesi oldukça Güç.. Doğrusunu ALLAH c.c Bilir.. :/

Kaynanama tahammul edemıyoruö artık uc aylık evlıyım nısanlıgım boyunca herseye karıstı gelınlıgıme mobılya sevımıme ceyıZıme herseye evımı ılk gormeye gıttık koltuklarımın rengını degıstırmıs kızı oyle daha guzel olur demıs de. Sustum kavga ederdık nısanlımla arar oglumu nıye sınırlendırıyosun derdı.evlendım evıme karısmaya basladı anneme gıdıp gelmesıne mısafırıme yatak odama mutfagıma zaten anahtarın kopyasını yaptırmıs ıstedıgı gıbı gırıyor sabahın korunde benı uyndırır kahvaltıya geldım der kafaya gore bana danısmadan mısafır cagırır . Her mısafırımde bana gelır annemle bıle bızı yalnız bırakmaz aynı sıtede oturuyoruz. En sonunda bırıncı ayımızda kocamla buyuk kavga ettık cok bunalmıstım kocam temızlıgı sevıyor ben eksıgım bu konuda kabul edıyorum tecrubesızım. Neyse o kavgada esımı tnıyamadım. Istemıyorım senı dedı artık o kvga nednıyle gorumcemın sozune gıdemedımm hatam da buydu. Neyse o gun sınır krızı gecırdım kaynanamla kayınpederım bızı sakınlestırecegıne benı arabaya bındırıp baba evıne goturmeye kalktılar kaynanam demedıgını bırakmadı ne aılemın edepsızlıgı ne hayvanlıgım kaldı.aıleme demedıkleı kalmadı bana senden sonra hemen ogluma yenısını bulucam dedı esım uc gun eve gelmedı bambaska ınsan olmustu.kaynanama gore aılem bana haftda bır gelcekmıs oda orda olcakmıs ben nereye gıtsem oda gelcekmıs yalnız olmazmış dayımlara annanmlere giderken.nese allaha sukur kocamla aram duzeldı.bırbırımzın huyunu ogrendık.bebıs ıstemıyoduk artık ısıtıyoruz aılesıyle hıc bır sey olmamış gıbıydım ama ne zaman o günler aklıma gelse ağlıyorum kocmda bunu goruyor opuyor sakınlestırıyor ama kaynanam benı cok zorluyor kızıda ogluda nısanlı kızını naptı ettı alt katına ev tutturdu yakın olsunmuş herseye tek nısanlısıyla gıdıp karar vermelıymıs canı cunku dıger gelınese karısmıyor herseyı ısyedıgı yerden alıyor nısanlısıyla naptınız dıye sormuyor benım ne sucum vardı dıyorum ıcıme atıyorum kaynanam her gun bana gelıyor tum odaları gezıyor o nıye sole bu nıye bole dıyıp duruyor.herseye karışıyor nıye ramazanda oglene kadar uyuyomusum nıye gece uyumuyomusum yenı evlıyım ben ya. gelınının aılesını ıftra aldı o gun nıye uyumuyo benım oglum dıye kıZıyor bende ayagımda mı sllayım oglunu dedım ona saygı duymuyorum yaptıkları aklıma gelıyor esım tabıkı kızar ama bole her gun erkek yegenı bende kalır ıkı aydır ay ben cekemem sende kalsın dıyor. gecen gunde zorla bana mısafır davet ettırdı.neyse eltısınım gelını bana yardıma geldı buda geldı yalnız asla bırakmaz bı baktım dolabımı çıkarttı komple camsır suyu doktu faln.sustum bulasık makıneme karıstı tencerelerı nıye koymusum sustum bı baktım esyaların yerı degısmıs artık susmadım bu benım duzenım dedım basladı hayır sen benım duzenı benımsıceksın aıleme laf cktırmaya basladı bu ev benım karısma dedım. en sonunda kafanda kırarım o esyaları dedı kendımı kaybettım bagırdım sen kımsın annem degılsın dedım bana neler yaptın sen dedım burası benım evım ben aldım parası benım demezmı bıde son omda pıskınce cocukluguna verdım dedı bende verme ben cocuk degılım dedim bıdaha bana bunu yapma dedım sen kızımın nısana gelmedın dedıko buyuk oglu bızımkıne keyfı gelmemıstı neyse ıftarda konusmadık kocmada anlatmadım Huzurumu kacırmıcam dedım ama korkuyorum aramı bozar ve o aılesı
Ay çok şükür ya kaynanayı yaka paça evden kovdum başka bir eve taşındık numaralarımızı değiştirdik bizi bulamasınlar diye mesut mutlu yaşıyorum böyle sıkıntılar çekmiyorum

Kaynanama tahammul edemıyoruö artık uc aylık evlıyım nısanlıgım boyunca herseye karıstı gelınlıgıme mobılya sevımıme ceyıZıme herseye evımı ılk gormeye gıttık koltuklarımın rengını degıstırmıs kızı oyle daha guzel olur demıs de. Sustum kavga ederdık nısanlımla arar oglumu nıye sınırlendırıyosun derdı.evlendım evıme karısmaya basladı anneme gıdıp gelmesıne mısafırıme yatak odama mutfagıma zaten anahtarın kopyasını yaptırmıs ıstedıgı gıbı gırıyor sabahın korunde benı uyndırır kahvaltıya geldım der kafaya gore bana danısmadan mısafır cagırır . Her mısafırımde bana gelır annemle bıle bızı yalnız bırakmaz aynı sıtede oturuyoruz. En sonunda bırıncı ayımızda kocamla buyuk kavga ettık cok bunalmıstım kocam temızlıgı sevıyor ben eksıgım bu konuda kabul edıyorum tecrubesızım. Neyse o kavgada esımı tnıyamadım. Istemıyorım senı dedı artık o kvga nednıyle gorumcemın sozune gıdemedımm hatam da buydu. Neyse o gun sınır krızı gecırdım kaynanamla kayınpederım bızı sakınlestırecegıne benı arabaya bındırıp baba evıne goturmeye kalktılar kaynanam demedıgını bırakmadı ne aılemın edepsızlıgı ne hayvanlıgım kaldı.aıleme demedıkleı kalmadı bana senden sonra hemen ogluma yenısını bulucam dedı esım uc gun eve gelmedı bambaska ınsan olmustu.kaynanama gore aılem bana haftda bır gelcekmıs oda orda olcakmıs ben nereye gıtsem oda gelcekmıs yalnız olmazmış dayımlara annanmlere giderken.nese allaha sukur kocamla aram duzeldı.bırbırımzın huyunu ogrendık.bebıs ıstemıyoduk artık ısıtıyoruz aılesıyle hıc bır sey olmamış gıbıydım ama ne zaman o günler aklıma gelse ağlıyorum kocmda bunu goruyor opuyor sakınlestırıyor ama kaynanam benı cok zorluyor kızıda ogluda nısanlı kızını naptı ettı alt katına ev tutturdu yakın olsunmuş herseye tek nısanlısıyla gıdıp karar vermelıymıs canı cunku dıger gelınese karısmıyor herseyı ısyedıgı yerden alıyor nısanlısıyla naptınız dıye sormuyor benım ne sucum vardı dıyorum ıcıme atıyorum kaynanam her gun bana gelıyor tum odaları gezıyor o nıye sole bu nıye bole dıyıp duruyor.herseye karışıyor nıye ramazanda oglene kadar uyuyomusum nıye gece uyumuyomusum yenı evlıyım ben ya. gelınının aılesını ıftra aldı o gun nıye uyumuyo benım oglum dıye kıZıyor bende ayagımda mı sllayım oglunu dedım ona saygı duymuyorum yaptıkları aklıma gelıyor esım tabıkı kızar ama bole her gun erkek yegenı bende kalır ıkı aydır ay ben cekemem sende kalsın dıyor. gecen gunde zorla bana mısafır davet ettırdı.neyse eltısınım gelını bana yardıma geldı buda geldı yalnız asla bırakmaz bı baktım dolabımı çıkarttı komple camsır suyu doktu faln.sustum bulasık makıneme karıstı tencerelerı nıye koymusum sustum bı baktım esyaların yerı degısmıs artık susmadım bu benım duzenım dedım basladı hayır sen benım duzenı benımsıceksın aıleme laf cktırmaya basladı bu ev benım karısma dedım. en sonunda kafanda kırarım o esyaları dedı kendımı kaybettım bagırdım sen kımsın annem degılsın dedım bana neler yaptın sen dedım burası benım evım ben aldım parası benım demezmı bıde son omda pıskınce cocukluguna verdım dedı bende verme ben cocuk degılım dedim bıdaha bana bunu yapma dedım sen kızımın nısana gelmedın dedıko buyuk oglu bızımkıne keyfı gelmemıstı neyse ıftarda konusmadık kocmada anlatmadım Huzurumu kacırmıcam dedım ama korkuyorum aramı bozar ve o aılesı
Nişanlıyken kaynana yemeğimi beğenmemişti bende tabağı önünden aldım beğenmediysen yeme o zaman aç kal demiştim birgün de durduk yere annen ölüncede babana hemen yeni kadın alırız dedi bende inşallah sen önce ölürsünde kocana senden daha güzel bir kadın alırım bozuldu kaldı yani canım kendini ezdirmeyeceksin sende cevabını vereceksin eğer eşin hala annem diyosa boşver boşan oda annesiyle evlensin annesiyle yatsın

Ay çok şükür ya kaynanayı yaka paça evden kovdum başka bir eve taşındık numaralarımızı değiştirdik bizi bulamasınlar diye mesut mutlu yaşıyorum böyle sıkıntılar çekmiyorum

Nermin. Allah canını almasın başladın gene yaka paça muhabbetine dejavu yaşıyorum şu an:KK45:

Üçte birini okudum anlamama yetti sanırım. Arada saygı kalmamış malesef konu sahibi saygı yoksa devamı çürük Yapı olur evliliğinin. Kayınvalidenin saygısızlığını geçtim eşinle olan arandaki muhabbete saygısızlık girmiş. İlk ayda istemiyorum seni ne demek? Kabullenmek yerine yedirmeliydiniz eşinize bu lafını. Boşanmakla değil beraberken yedirmeliydiniz bu lafını ki pişman olsun.

Nişanlıyken kaynana yemeğimi beğenmemişti bende tabağı önünden aldım beğenmediysen yeme o zaman aç kal demiştim birgün de durduk yere annen ölüncede babana hemen yeni kadın alırız dedi bende inşallah sen önce ölürsünde kocana senden daha güzel bir kadın alırım bozuldu kaldı yani canım kendini ezdirmeyeceksin sende cevabını vereceksin eğer eşin hala annem diyosa boşver boşan oda annesiyle evlensin annesiyle yatsın
:KK76::KK76:

3 ayda tüm sorunları hallettiniz, evliliği hazmedip düzeninizi oturttunuz ve çocuk düşünüyorsunuz!!! Nasıl bir düşünce yapınız var Allah aşkına siz ve eşiniz öncelikle kendi eviniz üzerinde söz sahibi olun ve daha sonra çocuk düşünün. Yataktan ne zaman kalkacağınıza karar veremiyorsunuz ki sorun bakalım kayınvalide hanım bebek düşüncenize izin veriyor mu?

düzgün şekilde kaynana hak ettiği cevapları ver.
mesafeli ol her zaman.
çok muhatap olma.
eğer yakın oturuyorsan uzağa taşın.

Madem daha nişanlı olduğunuz zamanlarda böyleydi bu kadın,
Senin ve ailenin gözü körmüydü neden atmadın nişanı....
Çok mu mecburdun nişanlınla ewlenmeye...
Hem kadın baştan belli etmiş kendini size şükredip yüzüğü suratına fırlatacağın yerde,
Kalkmış bir de ewlenmişsin...
Oğlu dünya iyisi biri olabilir belki ama bu kadın sana huzur vermiyor mu, vermiyor...
Bile bile lades yapmışsın arkadaşım kusura bakma...
Sana tek tavsiyem uzun süre çocuk yapma...

canım sen hala bu evliliği sürdürmeye birde üstüne çocuk yapmaya çalışıyorsun...
huzurun hiçbir zaman olmayacak..ailene kendine bukadar laf söyletme..git içindeki bütün kini kus ve boşanma davası aç..

okuyamadim sonuna kadar... sinirlerim tepeme cikti. Agizinin ortasina birtane vur dicem ama tabiiki oda olmaz ...

Lütfen tasinin o siteden... esinizle evliliginiz yoksa cok zor oturur... kendinize hayati zindan etmeyin ...

bence kayınvalideni evden uzaklaştırana kadar bebek yapma şimdi aramız iyi demişsin ama hiç de iyi görünmüyor hala evine geilp eşyaları karıştırıyormuş

Ben bu durumdaki kızlarımıza büyük boy tesbih öneriyorum, ya sabır Allahım sen büyüksün diye diye çekerler çile de arada çekilir bahanesi olur

3 ayda onca cıngar koptu ailene sana küfürler edildi evinin hanımı bile olamamışsın çocuk hayali kuruyosun, çocuk olunca ne olacak hangi hastaneye gideceğin nasıl ve nerde doğum yapacağın çocuğun adının ne olacağı nasıl büyüyeceği sütünün durumu annenin sen lohusa iken gelip gitmesi hep sorun olacak, olmayacak mı, harbi bunları ön göremiyo musun

kaıdn kaynana degıl cın ıskencesı :KK70::KK70:
sende de hata var , susmayacaksın helekı aılene laf soyleyen bırıne kım olurs aolsun dur demeyı bıleceksın..!!! unutmakı koca her zaman bulunur ama aıle tektır ve vazgecılmezdır..!!!
sen kendını ezdırırsen, lafını esırgersen, bende burdayım demezsen daha cok gelır gıder bu kadın evıne-duzenıne de karısır-yarın obur gun yatak odana bıle karısır...
ılk iş kilidi degıstır, sonr aal esını karsına bız bır aıleyız artık annenın herseye mudahale etmesını ıstemıyorum-zamanında yasananları soylenen sozlerı bılıyorsun-saygısızlıkta etmek ıstemıyorum ama lutfen bıraz mesafelı olalım de...
sonra kv. denle duzgun bır dılle konus , rahatsız oldugun seylerı soyle, o anlasın yada anlamasın ve yanınızda sana arka cıkacak bırılerı olsun kı sonra carpıtmasın senın laflarını...
ıs sende bıtıyor, yalnız su durumda cocuk falan yapma, en az bır yıl bekle, sonra cocuk dusun.. senın daha evlılıgın yerıne oturmamıs..!!

Hahaha evlere senlik gelinmissin masallah ama yapacak birsey yok dinsizin hakkindan imansiz gelir iyi yapmissin kuzum

X