Kaynananam ne yapmaya çalışıyor

Konuyu okurken insanın hayat kalitesi, eğitim seviyesi düşüyor sanki. Böyle kadınların olması beni üzüyor. Ne küçük dünyanız var yahu, psikolojinizin bozulduğu şeylere bakın. Hele ki annenize “Bin çirkin miyim ann niye bini istimiyir?” diye ağlamanız, başkası adına utanmak deyimini yaşattırdı bana. Allah aşkına kendinizi geliştirin biraz, meşgale bulun. Kafayı faydalı şeylere yorun.
Yaa ben kaynanadan kaçıyorum. Millet beni niye çagırmadı diye tribe giriyor. Keşke konu sahibi gibi kaynanam olsa. Onu çok severdim🥰

Konu bdvlik değil, bir derdim var bölümünden, bir şükrüm var bölümü oluşturulup oraya taşınmalı.

Sonuçta hep dertlerimizi dinleyip içimiz kararcağına, azıcık da mutlu keyifli olaylar okuyup içimiz açılsın.
Kv'nin oğlunu kıskanmayanı, ille de oğlum gelsin dizimin dibinde otursun, ailesine de sözünü geçirtip karısını bana hizmet ettirsin demeyeni bir çok gelin için şükürlük bir durum keza.

Arkadaşlar ben beş yıla yakın bir süredir evliyim. Bir çocuğum var eşim ile görücü usülü evlendik ama eşimi seviyorum iyi yürekli temiz bir insan neyse eşim ev aldı aile apart. Oturmak istemedi aile apartmanında da dairesi var ama annesi ve babası oturuyor üst katta kaynımlar oturuyor annesi beni başta çok beğenerek istedi ama evlendikten sonra hep ayırdı neyse uzatmicam fazla diğer gelini on beş yıllık ona çok kötülük etmiş herkes öyle diyor ama ben hiç görmedim onu hep ayrı tutar kaynıma da bize hep ayrımcılık yapıyor o kadar belliki her konuda ayırır bizi onlar bizden hep önde kaynım hep karşı gelir ona af edersiniz ağzında yapsa kıymetlisi o.. Eşimin hiç değeri yok keza benim ve çocuğumunda öyle şimdi kaynanam memlekette evi var benim aileminde evi var aralarında 1 saat yol var kaynanam yaz in geldi kendi evine bende annemlere her sene olduğu gibi beni hiç çağırmaz sadece arar sorar o kadar hiç kızım gel alayım demez desende ağız ucu ile ama diğer gelini ve oğlu gitse dünyalar onun olur ve bu benim zoruma gidiyor bir kere çağırsa ne olur sanki sorum şu az önce yine aradı sadece nasılsın havalar burda çok sıcak işte hamur kestim tüm odalara serdim yer yapıyor ben gitmim diye zaten asla istenmediği yere gitmem diyorki normalde yarın oraya doğru gelecektim hava sıcak falan.. Bana hep aynı şeyi yapıyor benimde psikolojim bozuldu normalde beni herkes beğenir acaba diyorum beni beğenmiyor insanlara göstermek mi istemiyor diye düşünmeye başladım kızlar annemi in babamın yanında çok mutluyum ama bu kadın böyle yapınca çok üzüldüm anneme dedim ki anne ben çirkin miyim de beni davet etmiyor gelinim götüreyim diye dedim annem de saçmalama dedi kızdı baya sonra eşimi aradım bak böyle böyle dedi bana diye oda üzülme bırak çağırmazsa çağırmasın dedi kızlar siz olsanız ne yapardınız kaynananıza bu durumu yansıtır mıydınız yoksa ne gibi tavır alırdınız
Sizi sevmiyordur ayıp olmasın diye muhabbete devam etmek zorunda sonuçta gelinisiniz. Ayrıca herkes sizi sevmek ve beğenmek zorunda değil.Bakis açınız çok ilginç gercekten.

Arkadaşlar ben beş yıla yakın bir süredir evliyim. Bir çocuğum var eşim ile görücü usülü evlendik ama eşimi seviyorum iyi yürekli temiz bir insan neyse eşim ev aldı aile apart. Oturmak istemedi aile apartmanında da dairesi var ama annesi ve babası oturuyor üst katta kaynımlar oturuyor annesi beni başta çok beğenerek istedi ama evlendikten sonra hep ayırdı neyse uzatmicam fazla diğer gelini on beş yıllık ona çok kötülük etmiş herkes öyle diyor ama ben hiç görmedim onu hep ayrı tutar kaynıma da bize hep ayrımcılık yapıyor o kadar belliki her konuda ayırır bizi onlar bizden hep önde kaynım hep karşı gelir ona af edersiniz ağzında yapsa kıymetlisi o.. Eşimin hiç değeri yok keza benim ve çocuğumunda öyle şimdi kaynanam memlekette evi var benim aileminde evi var aralarında 1 saat yol var kaynanam yaz in geldi kendi evine bende annemlere her sene olduğu gibi beni hiç çağırmaz sadece arar sorar o kadar hiç kızım gel alayım demez desende ağız ucu ile ama diğer gelini ve oğlu gitse dünyalar onun olur ve bu benim zoruma gidiyor bir kere çağırsa ne olur sanki sorum şu az önce yine aradı sadece nasılsın havalar burda çok sıcak işte hamur kestim tüm odalara serdim yer yapıyor ben gitmim diye zaten asla istenmediği yere gitmem diyorki normalde yarın oraya doğru gelecektim hava sıcak falan.. Bana hep aynı şeyi yapıyor benimde psikolojim bozuldu normalde beni herkes beğenir acaba diyorum beni beğenmiyor insanlara göstermek mi istemiyor diye düşünmeye başladım kızlar annemi in babamın yanında çok mutluyum ama bu kadın böyle yapınca çok üzüldüm anneme dedim ki anne ben çirkin miyim de beni davet etmiyor gelinim götüreyim diye dedim annem de saçmalama dedi kızdı baya sonra eşimi aradım bak böyle böyle dedi bana diye oda üzülme bırak çağırmazsa çağırmasın dedi kızlar siz olsanız ne yapardınız kaynananıza bu durumu yansıtır mıydınız yoksa ne gibi tavır alırdınız
Keşke benim kv de beni çağırmasa, alemsiniz vallahi 🤣 dert arıyorsunuz bence ...

Ben size hak verdim.
Sürekli oraya buraya çağırsa ya da arayıp "ben hamur kesiyorum, gel yardım et" dese mesela, ortamlarda "hoff kayınvalidem beni çanta gibi her yere götürmek istiyor. Sürekli iş buyuruyor, hizmetçi gibi görüyor beni. Bık-tım" şeklinde dedikodu yapabilirdiniz. Şimdi ancak başkalarının kayınvalidelerini dinliyorsunuzdur. İnsanın canı çeker :KK43:

Akşam eşiniz gelince "annen bana böyle böyle dedi, laf soktu. Yeter artık bir şey yap" diyerek minik kavgalar çıkarır, hayatınıza renk katardınız ne güzel.
Temizliğe, yemeğe, bulaşığa çağırsa boy boy konular açabilirdiniz bdv'ye ama bu kayınvalideyle açacak konu da olmuyor. Varsa yoksa "kayınvalidem beni niye sevmiyor?" :KK43:

Sizin de sınavınız bu demek ki, yapacak bişi yok :KK43:

Ayy ben yanlış anlamadım değil mi kaynana sizi çağırmıyor diye konu açılmış??? Hayretler içerisindeyim ne şanslısınız bence kıymetini bilin.

Kv arayıp sohbet ediyor, gelip benimle kalacaksın diye dayatmıyor, bu kadar iş yaptım gel de yardım et demiyor, annenle rahatça kal diye geri planda duruyor, ille de bizim binada yaşanacak filan da demiyor. Bir çoğu için ideal kv kadıncağız. Ama ille de bir sorun bulunmak istenince neden diğerini benden çok seviyor, neden beni çağırıp bunlaltmıyor gibi bahaneler de bulunabiliniyormuş. İlgiiinnçç! 😨

Kaynananın yerinde olsam öderim ev kredisini, kurtulurum senden. Bi kere, kaynın ağzına falan bişey yapmıyor anasının, her işine karısı ile beraber koşuyor. Hem korunma yöntemi nedir bilmeyen, hem de kurban etini bölüştürmeye bile eşinin uyanmasını bekleyen oğlumu çeken, hem de her hizmetime koşan bir gelinim olsa ayağının altını öperim. Kusura da bakmayacaksınız pardon bakmayacaksın. Zira kafaya takan sadece sensin, kocanın umru değil bu konular.

Bu ne bliyor musun çok boş vaktin var takmışsın kafanı kaynvalideye yahu eviniz barkınız var kocalarınız çalışıyor stres dert geçim sıkıntısı yok vay efendim k.v beni çağrmadı Allah aşkına bir uğraş bul hobi edin dikiş dik. Falan ama yapma yazık eşinede yazık kendinede..

X