Kaynanayı anlarım da Görümcelere ne oluyor? Dış kapının mandalı

bende kaldığı için değil bizi denetlemek için kaldığı için kızdım yani kavga ediyor muyuz nasıl geçniyoruz kıscası teftiş amaçlı kendisi dedi yani kayınvalidem ben kapıyı çarparım tepkisiz kalamam kimse gelip benim evimi denetleme teftiş etme hakkınasahip değildir başkları bu hakkı veriyosa n mutlu onlara ama ben veremem....

Peki esin neden Annesine tepki göstermiyorda sen kaynananla böyle yüz göz olmak zorunda kaliyorsun?CADIARZU

Koca adam neden "Anne biz sorunlarimizi karimla hallederiz, bizi teftis etmek icin gelmene gerek yok, gel buyur tabi basimizin üstünde yerin var, ama denetlenecek birsey yok, biz kari kocayiz kavgada ederiz barisirizda" diyemiyor?:nazar:

Aslinda varya, tüm bu olan bitenin sorumlusu esin güzelim.....Sana, Annesine ve kizkardeslerinle karsi gereken müdahaleyi yapmadigi icin.:hulya:

Öncelikle dedigim gibi Annesini hic esi ile arasinda olan sorunlarini karistirmicak, Esine, yani sana "Annemle böyle konusamasin, git basimdan gibi uslubsuz bir sekilde konusmani istemiyorum" demesi gerek, Kizkardeslerinede "Siz karismayin abla, ortaligi bulandirmaya gerek yok, ben hallederim deyip hem onlari yatistirmali hemde tepkisini koymali......:nazar:

Bastan esin bunlari yapsaydi olay hicte buralara kadar gelmezdi.

Ama o kolay yolu secmis, ben susuyorum karismiyorum, ne haliniz varsa görün....tipik dengeyi tutamayan erkek modeli....

Dış Kapının Mandalı Tabiri Yanlış Bence söylemek istediğini Herkes gayet iyi anlamışda
Anlamamazlıkdan geliyor.
Ben Eşimle Tartışırımda Kavgada ederim Bağırırımda Sevişirimde Kime ne!
Görümcemde Kapımın dışında kalır kayınvalidemde.Karıştırmamda zaten..

Gülsümünde Söylediği gibi Eşin Korucak aradaki mesafeyi.!

çok özür dilerim konuya dahil olmayayaım diyorum ama dayanamadım
baştan size hak vermiştimm ama farkındamısınız bilmem sağa sola saldırıysunuz
Aradaki sorun ne olursa olsun anneyi evden kovmaya hakkınız olmadığını düşünüyorum
Ne olursa olsun o büyük, eşinize emeği geçmiş insan.
Bence siz tepkilerinizin sertliğinin farkında değilsiniz
olayın daha kolay çözümü olabilir.
Ha siz eğer ağırbaşlılığınızı sakinliğinizi koruyorda görümceler işe karışıyorsa her şekilde haklısınız
Görümcelerin olaylara karışma hakkının fazla olmadığını bende düşünüyorum ki kendini bişlen zaten olaya müdahil olmaz
ama sizde olay karıkoca iilişkisini aşıp, eşin ailesine geçmş
yada o kadar sinirlisiniz ki anlatamıyorsunuz, dolayısıyla bizde anlaşamıyuoruz.
Ve son birşey daha sizinde annenizi, gelininiz evinden kovsa sizde sakin kalmayabilirdiniz

çok özür dilerim konuya dahil olmayayaım diyorum ama dayanamadım
baştan size hak vermiştimm ama farkındamısınız bilmem sağa sola saldırıysunuz
Aradaki sorun ne olursa olsun anneyi evden kovmaya hakkınız olmadığını düşünüyorum
Ne olursa olsun o büyük, eşinize emeği geçmiş insan.
Bence siz tepkilerinizin sertliğinin farkında değilsiniz
olayın daha kolay çözümü olabilir.
Ha siz eğer ağırbaşlılığınızı sakinliğinizi koruyorda görümceler işe karışıyorsa her şekilde haklısınız
Görümcelerin olaylara karışma hakkının fazla olmadığını bende düşünüyorum ki kendini bişlen zaten olaya müdahil olmaz
ama sizde olay karıkoca iilişkisini aşıp, eşin ailesine geçmş
yada o kadar sinirlisiniz ki anlatamıyorsunuz, dolayısıyla bizde anlaşamıyuoruz.
Ve son birşey daha sizinde annenizi, gelininiz evinden kovsa sizde sakin kalmayabilirdiniz

sizecvp vermicem artık anlamak istemeyorsanız sözcük oyunları yapacaksınız yorum yazmayın bana lütfen lütfen benim yazdığım bütün yazıları okuyun kim kimi kovmuş önce artık kendimi parçalamıycam bi şeyler anlatmak için.....

istediğiniz kişiler için yoruma açık değil burası
Herkese açık.
Bende gelinim haliyle daha çok anlayabilirim sizi
Ben sizi anlayabiliyorum.Ama siz agresifliğinizin farkındamısdınız ?
Ateşi olmayan yerden duman çıkmaz.
Sizin hayatınızda değilim, neler yaşadığınızı bilemem
Ama tavrınız az çok karakterinzi ortaya koymuş.
Bende arkadaşlara katılarak sizin gibilerden uzak kalmaktan yanayım
Çünkü insanlar konuşarak anlaşırde siz bence laflardan pek anlayamıyosunuz.

Yorum yazdım çünkü, ben kimsenin lafına pabuç bırakacak değilim.
Ben istersem cevap yazmam.
Sizinle dalaşmaya gelmemiştim ama siz buna o kadar müsaitsiniz ki
herkese kızmaktan başka bişey yapamıyosunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
yolarım valla direk yolarım.
bütün saçlarını tek tek yolarım hem de.-tatlicadiarzu-
dedimya annemi sevmek zorunda değil gelin.varsa bi rahatsızlığı hatta bana söylesin direk.ben annemi uyarır,aman boşver karışma ne halleri varsa görsünler derim.
ama dedimya annemin yüzüne kapıları çarpacak haa.
sıkar biraz.
yapamaz.
yaparsada olacaklara katlanırkaydirigubbakcemile

yolarım valla direk yolarım.
bütün saçlarını tek tek yolarım hem de.-tatlicadiarzu-
dedimya annemi sevmek zorunda değil gelin.varsa bi rahatsızlığı hatta bana söylesin direk.ben annemi uyarır,aman boşver karışma ne halleri varsa görsünler derim.
ama dedimya annemin yüzüne kapıları çarpacak haa.
sıkar biraz.
yapamaz.
yaparsada olacaklara katlanırkaydirigubbakcemile

olayı anlamamışsınız. evden kovan arkadaş değil kayınvalidesi onu kovmuş o da haklı olarak burasu benim evim sen git demiş DOĞRU demiş. Onun evi çünkü...

bende görümceyim. hiç gocunmadan da sölerim aralarında bir sorun varsa abim ve eşinin evet ben dış kapının mandalıyım. zaten değilmiki sorunlar hep bundan kaynaklanıyor. baksanıza alt tarafı bir başlığa bile görümceler nasıl sinirlenmiş :)...sevgi ve saygı dolu insana zaten kimse dış kapının mandalı demez yeterki herkes yerini bilsin

bence iyi gecinmek gerekiyo ne de olsa sonradan aileye giriyoruz ve iyi gecinirsek eslerimizlede evde huzurlu oluruz öyle degilmi arkadaslar.
benim 3 görümcem var 3 nüde cok seviyorum onlarda beni cok seviyor ay tahtaya vurim nazar degmesinnopuyorumnanaktan

ben şu 3 günlük gelin 5 günlük gelin mevzusunu anlayamıyorum ya .o 3 günlük gelin dediğiniz abinizin eşi oluyor canım.siz onun bilmemnekadarlık kardeşiyseniz gelin de bilmem nekadarlık koynuna aldığı kadın yani.aile meselelerimize burnunu sokacak çok yanlış bir söz gerçekten.gelin de o ailenin bir ferdidir o aileye dahil

şimdiii burda 3 günlün derken 3 gün anlamında demedim sadece yerini bilmeli dedim benim abim gidip nasıl onların aile meselelerine karışamazsa gelinde bazı şeylere karışamaz...burda çok yanlış olan insanlar 40 yaşındada olabilir isterse hiçç evlenmezzz
o bile battığını hissettimm .eşiyle Aralarında bir sorun varsa hiçkimse karışamaz ama anne işin içine eklendiyseee hiççç kimse kusura bakmasınn ben annemi sokakta bulmadım ezdireyimm eğer abim hanımının hakkından gelemez ise ben gelirimmm gelin elinde annemi oyuncak yapcak değilim..

olayı anlamamışsınız. evden kovan arkadaş değil kayınvalidesi onu kovmuş o da haklı olarak burasu benim evim sen git demiş DOĞRU demiş. Onun evi çünkü...

bende görümceyim. hiç gocunmadan da sölerim aralarında bir sorun varsa abim ve eşinin evet ben dış kapının mandalıyım. zaten değilmiki sorunlar hep bundan kaynaklanıyor. baksanıza alt tarafı bir başlığa bile görümceler nasıl sinirlenmiş :)...sevgi ve saygı dolu insana zaten kimse dış kapının mandalı demez yeterki herkes yerini bilsin

Hayir güzelim sanirim sen yanlis anladin.....kaynanasi onlari denetlemek icin evlerine gelmis, iki gün kalmak istemis, tartisma esnasinda konu sahibi arkadasda kapilari carpmis ve kaynanada söylenmis arkasindan, sonra konu sahibi arkadasda ya git basimdan demis...onun üzerine kayinvalide sen git burasi benim oglumun evi diye cevap vermis....istersen arkadasin konusuna tekrar bir göz at.:nazar:

Benim rahmetli anneme bir gelin veya kim olursa olsun böyle konussaydi bende olsam, hey bana bak ne oluyoruz, sen kimsinde benim Anneme böyle konusabiliryorsun diye sorarim...cünkü ne olursa olsun o benim Annem ve kimseyede böyle davranma hakkini vermem....Annem haksizda olsa...:umursamaz:

Sen Annene bu sekilde konusabilen birine özelliklede tepkisiz kalabilirmisin? benneyaptımki

Bu arada görümcelerin yaptigni tasvip etmiyorum tabiki, onlarin yaptigida yanlisa yanlisla cevap vermek, Ha sen bizim Annemizi üzdün bizde senin Anneni üzeriz gibi bir zihniyet..:kahve:

Evet, sevgi ve saygi insan iliskileri icin en önemli unsurlardir....lakin önce kendin sevgi ve saygi göstereceksinki karsindaki insanlarda sana sevgili saygili olsun.:nazar:

Arkadas hakli olabilir, ama kendi kendine haksiz duruma düstü.

kesinlikle arkadaşım evlenmiş oluyolar gene de karışıyorlar ya herkesin evi ayrı yolu ayrııı...nedir bu müdahale...

evlenmiş olmam anneme hakaret edilmesini gerektirir mi ..,,evli olsam yine laf söyletmem yine laf söyletmem.....bakınn ne gelinler varr kayınvalidesine karşı dolduran ne kayınvalidleer vvar oğlunu dolduran ne görümceler varr abisini doldurann...bunların hepsi insan olmakla başlarrr sıfatın kimin neyi olduğun önemli değildirrr...insan olan geline zulüm etmez insan olan görümceye zulüm etmezz....ne görümceler var gelinin gözüne batcak die 1 iğne alamıyor evee..gelinlerrrr varr sabahtan akşama kadar çocuğuna baktırrır bir teşekkür etmeden alır çocuğunu giderrr bunlarrr SADECE ABİNİN KARAKTERİYLE ALAKALI benim yengem anneme asla bişey diyemezzzzz benm annemde onu bizden ayıramaz...abimde suçlu biri varsa taraf tutmadan onun yanında olmuyorsaaa ben yeri gelir annemi karşıma alırım yeri gelir annem için dünyayı karşıma alırım...

Hayir güzelim sanirim sen yanlis anladin.....kaynanasi onlari denetlemek icin evlerine gelmis, iki gün kalmak istemis, tartisma esnasinda konu sahibi arkadasda kapilari carpmis ve kaynanada söylenmis arkasindan, sonra konu sahibi arkadasda ya git basimdan demis...onun üzerine kayinvalide sen git burasi benim oglumun evi diye cevap vermis....istersen arkadasin konusuna tekrar bir göz at.:nazar:

Benim rahmetli anneme bir gelin veya kim olursa olsun böyle konussaydi bende olsam, hey bana bak ne oluyoruz, sen kimsinde benim Anneme böyle konusabiliryorsun diye sorarim...cünkü ne olursa olsun o benim Annem ve kimseyede böyle davranma hakkini vermem....Annem haksizda olsa...:umursamaz:

Sen Annene bu sekilde konusabilen birine özelliklede tepkisiz kalabilirmisin? benneyaptımki

Bu arada görümcelerin yaptigni tasvip etmiyorum tabiki, onlarin yaptigida yanlisa yanlisla cevap vermek, Ha sen bizim Annemizi üzdün bizde senin Anneni üzeriz gibi bir zihniyet..:kahve:

Evet, sevgi ve saygi insan iliskileri icin en önemli unsurlardir....lakin önce kendin sevgi ve saygi göstereceksinki karsindaki insanlarda sana sevgili saygili olsun.:nazar:

Arkadas hakli olabilir, ama kendi kendine haksiz duruma düstü.

bu olayın öncesinde yaşanan olaylar da var beni o noktaya getiren sebepler var şimdi konuyu açarken o an insan her şeyi yazamıyo yadA unutuyo ayrıntıları kaçırıyo haklı olmadığımı düşündüğüm bi konuda zaten konuşmam benim kayınvalidemin yaptıklarını ben unuturum çok kızsamda mecburumdur bi yerde eşimin annesi ama benm kızdığım nokta görümclerimin kayınvalideme gerek duymadan sanki olayı görmüş yada şahit olmuş gibi yalan yanlış eşimi doldurmaları....aslında beni daha çok yıkan benim bi damla gözyaşına kıyamadığım beni dünyaya getirmek için 7 yıl beklemiş gözünden sakınan annemi arayıp ağzına geleni söylemesi annemin garbim aynı şehirde bile değiliz suçu ne artık onlar nefes aldığım sürece benim içn birer hiçler....gülsüm sultan senin yorumlarını çok beğenir ve güvenirim onun için açıklama gereği duydum tşk ederim yorumların için....

şimdii olayları tam bilmioruz senin yazdığın kadarına yorum yazabilioıruz sadece aslında sen konuşmalarında onları değil kendini suçlu göstercek şeyler yazmışsın kapı çarptığını falan yazmışsın aslında bence onun sana neleer dediğini yazsaydın daha net yorumlar yada sen suçlanmazdınn gerçi burda suçlanman nekdar umrunda olur ama aslında eşin çok hatalı onlara bunun fırsatı vermesin aradıklarında açmasın yada karım hakkında arıcaksanız armayan desin bu tarz tepkisini verse herkes size daha fazla saygı duyarr,siz eşinizin korkunuza kayınvalidenize daha saygı duyarsınız görümcelerinzde annelerini koruma ihtiyacı duymaz abim halleder diye...eşiniz çok sakin bir insan mıı??

bu olayın öncesinde yaşanan olaylar da var beni o noktaya getiren sebepler var şimdi konuyu açarken o an insan her şeyi yazamıyo yadA unutuyo ayrıntıları kaçırıyo haklı olmadığımı düşündüğüm bi konuda zaten konuşmam benim kayınvalidemin yaptıklarını ben unuturum çok kızsamda mecburumdur bi yerde eşimin annesi ama benm kızdığım nokta görümclerimin kayınvalideme gerek duymadan sanki olayı görmüş yada şahit olmuş gibi yalan yanlış eşimi doldurmaları....aslında beni daha çok yıkan benim bi damla gözyaşına kıyamadığım beni dünyaya getirmek için 7 yıl beklemiş gözünden sakınan annemi arayıp ağzına geleni söylemesi annemin garbim aynı şehirde bile değiliz suçu ne artık onlar nefes aldığım sürece benim içn birer hiçler....gülsüm sultan senin yorumlarını çok beğenir ve güvenirim onun için açıklama gereği duydum tşk ederim yorumların için....

Tesekkür ederim güzelim, sagol...olumunekankayizsmile

Bak sen nasil annecignin böyle cirkin sözlere maruz kalmasina üzüldüysen, icin yandiysa görümcelerinde ayni sekilde anneleri icin üzüldüler.

Biranlik hirsla sinirle sana karsi cephe aldilar....birde kayinvalidenin kizlarina olayi nasil anlatignida bilmiyoruz....belki oda sinirinden üstüne ekleyip yalan yanlis anlatmis olayi daha cok alevlendirmistir...

Galiba burda en cok tepki yaratan sey konu basligin....Görümcelerin elbetde esinle kendi özel problemerine karismaz, o zaman gercektende dis kapinin dis mandali olurlar...ama senin sorunun esinle degildi güzelim kaynananlaydi....bu durumda tabikide söz konusu anneleri oldugu icin karisma haklari vardir bana göre.

Ben önceki yorumumda yazdigim gibi esinde cok büyük hata görüyorum, ne annesini nede kizkardeslerini nede seni böyle yüz güz olma durumunda birakmadan gereken müdahaleyi yapmaliydi.....olmus artik olanlar, olay buralara kadar gelmis....bundan sonra esini bu konuda uyarman gerek bana göre....sen en ufacik olumsuz bir sözünle kötü olursun güzelim, ama esin saysada sövsede kötü olmaz annesi ve kardesleri ile.:kahve:

Ayrica görümcelerinin yaptigni cidden kiniyorum....hic ilgisi alakasi olmayan bir insana sirf hirs cikarmak icin telefon acip küfür etmek ne kadar cirkin bir davranis.:umursamaz:

Bende olsam bende görüsmezdim bundan sonra....bana karsi söylenenler yüzünden degil, onlari aff edebilirim bir sekilde ama Anneme söylenenleri aff etmem...

Bosver artik...kötü söz her zaman sahibinindir.:1hug:

Son düzenleme:
ben de görümceyim.. asla dış kapının mandalı bilmemnesi değilim.. ama abimle yengem arasında bir problem olsa ( allahım korusun) benim annem de kalkıp onlar daha kendi aralarında bu problemi çözmeden onların evine gitse... amacının açıkça teftiş etmek olduğunu söylese.. ben buraya oğlumla nasıl geçiniyosun hata kimde görmeye geldim dese yengeme.. onların kendi aralarındaki problemi tek taraflı bakarak sadece abimi savunarak çözmeye çalişsa.. ben oğluma bakmaya geldim buraya diyip yengemin aile düzenine bu denli tecavüz etse.. valla annemi alır eve getirirm.. napiyosun sen derim.. tamam anne olabilirsin oğlunun eşiyle problemi olabilir onlar artık aile sana ne oluyor kendi aralarında çözsünler bırak derim... zaten benim annem böyle cahilce bi hareket yapmaz.. farzedelim ki yaptı.. dediğim gibi gider annemi getirir.. yengemden de annem adına özür dilerim.. onlar artık aile. ne demek kavga edince kontrole geldim diyip eve yerleşmek oğlunu savunup gelinini yerden yere vurmak.. ayy allah korusun böyle zihniyetlerden.. burda zaten eşler arasındaki bi probleme kayınvalide direk ortak oluyor.. ona ne oluyor.. yapici olmaya gelse gelinini dinlese ondan yana olup oğlunu tatlı dille uyarsa hadi neyse.. burda arkadasımız kocasıyla tartısamıcak mı yahu.. her tartısmada anası gelip kontrole geldim bakım diye mi yerleşecek.. ne münasebet.. kocaman insanlar bunlar ayol bi rahat bırakın kendi aralarında çözsünler.. ha problem büyük olur ailelere yansır boşanma veya bi ayrılık söz konusudur o zaman aileler sadece yapici olmak adına devreye girer.. o da bi yere kadar.. gene eşler kendi hallerine bırakılmalıdır.. evlilik kurumuna biraz saygı yahuuuu !!! burda eğer kayınvalide en basından gelip olaya müdahele etme gereği duymasaydı bu çiftimiz belki de sorunlarını kendi aralarında çözmüştü mutlu mesut oturuyolardı evlerinde.. en baştan problem var yanii.. ama bu ben burda konuyu açan arkadasımızın tavırlarını onaylıyorum demek değildir.. o da sinir anında yapılan saygısızlığa saygısızlıkla cevap vermiş.. belli ki sinirleri yipranmış.. bundan sonra daha olgun davranması gerekiyor.. daha olgun davranırsa yapılanlara karsı tepkisini daha makul bi şekilde tepki gösterirse bu kadar büyümez olaylar...

dis kapinin mandali ne demek ya... bence de dis kapinin mandali gelin.. sonucta o aileye disardan gelmis oluyor... kardesim benim abim canim kanim.. karilar skisinca kacar ama kardes bakii kalir canim...

o gorumceler arayip yengelerinin annesine kufur ettiyse mutlaka o kadinin da bi sucu vardir.. ben cevremde cok gordum bu tarz olaylari.. kizlarini doldurup kavga ettirirler uzaktan sonra da benim ne sucum var olur.... o gorumceler bosa aramamistirrrr diyorum baska da bisey demiyorummm

sadece başlığını okudum o bile sinirlenmeme yetti!!bende gorumceyim!!bana dokunmayan yılan bin yıl yasasın umrum değil!!ammmaaa anneme en ufak bir terbiyesizlik yaparsa annemi uzerse o zaman gorumce neymiş görür..annemi su dünyada kim uzerse karşısında beni görür bu kadar basit!!ayrıca ne demek dış kapının mandali?sen yoktun gorumcen kocanın kardesiydi!!sen olayı böyle görüyorsan zaten belli neyin ne olduğu..

X