Kaynanayla aynı apartman

Aile apartmanına taşınmanın zararı olur elbet ama maddi gücü yoksa hele ki iş kuruyor diyorsunuz gideri çok olur kira vermemek mantıklı geliyor.
Siz şehir değiştirecekmişsiniz sizin iş hazır mı?

Merhabalar
Ben seneye evlenmeyi düşünüyorum. Sevgilim de istiyor. O denizli de iş kuruyor. Bunun ailesinin apartmanda 3 evi var. 2 oğlana birer daire bir de kendi. Diyorlar ki sevgilim de dahil bu evlerin birne siz oturun. Biz size karışmayız etmeyiz. Ama ben annesinin sürekli sevgilimi çağırıp şunu şuraya götür bunu burdan al, yok bize gelin yok şuraya gidiyorum sen de gel gibi bir sürü sebeple çağıracağını bunun da hemen gideceğini biliyorum. Bu insanlar iyi olsalar da düşüncesiz insanlar. Demezler ki yaw bu da evli şimdi başbasa kalmak isterler. Zaten sevgilim beni seviyor ama annesine de düşkün. Yani ben anneme o kadar düşkün değilim. Bana fazla geliyor. Bi de öteki oğlan üni okuyor. Başka ilde. Evlense kalsa gitse Başka yerde olacak. Abi ben neden bir evin içi gibi aynı apt. Kalayım. Ben sevgilime dedim ki ben sosyal mesafe isterim ailelerden uzak kalacaz. Ben kendimi evliliğe adapte edene kadar. Zaten ikimizde çalışacağız 3 5 vakti de ailelere harcayamam.
Ama sorun suki paramız yok. Dedim kredi çeker ev alırız. Birimizinkiyle geçinir digerine de evi öderiz. morali bozuldu ben neden o evi seçmiyorum diye. İs kurarken paraya ihtiyacı olacak çünkü.ama bana ne işini kursun öyle evlenelim. Bana dediki beni hayat yoruyor zaten bide evde huzursuzluk çekemem borçtan harçtan korkmuyorum verelim kirayı oturalım. Tavırla söyledi kendimi kötü hissettim daha evlenmeden böyle konuları konuşmuş olduk. Ama istemiyorum yani ve bunu ayarlayabiliriz. O ailenin varını kendine sayıyor Ama onlar daha sağ Yani kendi varlar onlarındır. Ben niye töhmet altında kalayım. Sonra da borçlu hissedeyim
Ben burda iyilik görmem kimse kusura bakmasın da diyemiyorum sevgilime çünkü onun kalbindeki sevgiden eksilsin istemiyorum. Ben ailesinin oğlunu alıp kendimin yapmak istiyorum. Bazen de ailesinin olabilir. Her derde bu koşsun istemem öteki de koşsun. Sevgilim yobazlık etmiş okuldan almışlar çalışmaya vermişler. Bu da il il gezmiş. Öteki de okumuş ama hiç bir zora konulmamış uslu diye. Öteki uniye gidiyor çocuk eve çıkmış boş ekmekle besleniyormus para gitmesin diye. Evden de çıkmıyormuş. Erkek çocuk öyle bitap düşene kadar çalışıp bithap düşsün var. Yani kimse onu ezmek istemiyor. Ama benim sevgilim de gece gündüz 3 kuruş fazla almak için didiniyor. Sonra da bundan para istiyorlar yetişmedi diye. Yeni tasındılar evin malzemesi 60 milyar tutmuş. Kredi çekmişler. Yani demiyorlar ki biz evlat okutuyoruz ötekini de everecez aman biraz daha temkinli olalım. Benim dedem babamın emeklerine konduğu ve anneme de hizmetçi muamelesi yaptığı için ben bu kadar tavırlıyım. Öte yandan annesinin bacakları agırıyor kadın her isi son gücüyle yapıyor. E bakıyorum 2 oğlan bir koca mal gibi bakıyorlar kadına. Ev işin yardim etmek yok. Hepsi kadının boynunda. Ben onun dert ortağı olmakta istemiyorum. Çünkü o hale kıyamıyorum. Ama bu sefer de kendimi tüketiyorum. Ee o kocamanlar da boş duruyor. Benim mi annem onların mı? Hiç sevmediğim boklu işler. Bana tavsiye verin valla şaştım kaldım
Konunun sadece başını okudum, kendinize ait olan evi satıp başka yerden ev alın, söyleyeceklerim bu kadar 😁

Allahım yetişkin oğlum var sen iyilerle karşılaştır amin 🤲 Bu arada keşke biraz kitap okusan ,eğitici videolar izlesen daha gencsin kişisel gelişime kafa yorsan biraz...Düzgün bir uslupla sevgilinle konuşursun, vakti saati gelince onun olan daireyi kiraya verirsiniz siz de başka yerde kirada oturursunuz.Ama bence genç bir hanımefendiye yakışmıyor kullandığınız sözcükler.

Hepsini okumadım, ama anlamam için yetti. Benim kayınvalidem de siz uzakta da olsanız mutlu olun yeter diyorlardı (farklı şehirlerde yaşıyoruz benim işim sebebiyle uzaklaştık mecburen) siz mutlu olun yeter diyenler bir süre sonra kmlerce uzaktan herşeye karışmak istedi. O yüzden kayınvalide kayınbaba sözüne asla itimat etmem. Sen de sakın aynı apartmanda oturmak gibi yanlış bir karar verme. Gerekirse evlenme bak o kadar diyorum. Tabi kayınvaliden avrupalı norveçli isveçli felan değilse. Bizim kültürde mutlu olman imkansız.

Konu sahibi evlenme sen, daha doğrusu ailesi olan bir erkekle evlenme, en iyisi kimsesi olmayan öksüz yetim biriyle evlen.
Ne demek ya - “ailesinden alıp kendimin yapmak istiyorum” ne kadar çirkin bir cümle. Herkes yerini bilse keşke. Allah sizin gibi gelinleri iyi insanlardan uzak tutsun 🤲🏻

Kendimi ve sorunlarımı anlatmaktan aciz değilim telden yazınca noktalama işaretleri anca oldu. Sizin anlama kabiliyetinin az biraz da ego tatmini yapıp ama ne iyi yorum yapmış diyecekler diye kasılmanizdan bişey anlamamışsınız.
Herkesle iletişim kurarım kasıntı kasıntı dolaşıp kendini bi bok zannedenler hariç
Bok mu?💩

Ama sorun suki paramız yok.
Aklı olan hiç kimse kaynanayla aynı apartmanda oturmaz
Evlilik ciddi maddiyat gerektirir, iki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor artık. 1 + 1, 50 metrekare ayrı bir evi (kayınbaba evi olmayacak, aile apartmanı olamayacak, aynı mahalle olmayacak) geçindirebilecekseniz evlenmeyi gündeminize alabilirsiniz. Şu ailelerin yakasından da bi düşün artık yaa!!!
Sevgiliniz de siz de yeterli olgunlukta değilsiniz. Evet, kendi kurduğunuz evde ayrı oturun ama sevgilinize yıllarca emek veren ana babasının hakkını da unutmayın. Adam sizinle evlenince onun mal sahibi olmuyorsunuz.

Ben ailesinin oğlunu alıp kendimin yapmak istiyorum. Bazen de ailesinin olabilir.
Aynı apartmanda yaşamak istememe konusunda size hak veriyorum, burada aile apartmanı temalı çok fazla konu var, herkesin kabullenip uyum sağlayabileceği bir şey değil bence. Ancak yukarıda yazdığınız şey nedir? 🙄 Siz evlenince o sizin eşiniz oluyor, ailesinin oğlu/abisi/kardeşi vs. olmaya da devam ediyor. Hatta bir gün sizinle yolu ayrılsa bile onlarla bu bağı ömür boyu sürüyor. Bu düşüncenizi acilen bırakın.

X