Kaynvalidesinin evine Gelin giden Arkadalar var m?

arabistan birde orda kalacaz ben açik bir bayanim nasil çarşaf giyecem onuda bilmiyorum. Birde sinavlarim falan vardi hepsi erteledim.

canım ya nerden buldun nişanlınıııı
görücü usulüylemii yoksa severekmiii
nişanlınn oralımı yoksa türkmüüüü
işin çok zorrrr
sana herşey toz pembe gözükür şimdi

kayınvalide ile yaşama fikri bile zor geliyor bana, bir de elti olacakmış. inşallah sorun yaşamazsınız.

istanbulda yaşayan biri olarak orada kısıtlamalara alışabilecek misiniz? bence oradaki şartlar hakkında ayrıntılı bilgi edinin, sonradan pişman olmayın.

kendi adıma ben kabul edemezdim. siz de birçok şeyi düşünmüşsünüzdür zaten,ona göre kabul etmişsinizdir.
Allah herşeyi gönlünüze göre versin.

bunları yaşayacak olan bir başka arkadaşın olsaydı eminim ki deli misin derdin dimi? Sevince görülmüyo işte bazı şeyler.. Ama çok büyük bir cesaret, başın kapalı bile değilken çarşaf giymek.. Cumhuriyet ülkesindeyken şeriat ülkesine gitmek.. Atatürk bize böylesine güzel bir ülke vermişken.. Her neyse umarım pişman olmazsın.

ne kadar zor bir karar bence
hele hele açıkken çarşafa giymek...:1ninca:
ne kadar cesaretlisin gerçekten
kutlayayım mı ne yapayım bilemedim:sm_confused:
ama sen kararını vermişsin ve hayatta dönmezsin o yüzden bize düşen sana mutluluklar dilemek a.s.
inşallah pişman olmazsın
ne zaman düğün? pki düğün burdamı olucak nasıl olucak nikah nerde olucak
ordada geçerli olucakmı bu nikah
yoksa orda sadece dini nikahmı var
eğer böyle bişey varsa yani sadece dini nikah çok kötü bi felaket
bu devirde kimseye güvenmiceksin
bide haddim olmayarak bişey daha eklemek istiyorum
ben çok fakir büyüdüm yazmışsınız,bana biraz geliyorki birazda durumu için gidiyorsunuz
yanılıyo olabilirim tabiki...sadece öğrenmek istedim...

Ev 3 katlıysa problem olmaz bence canım her katında bi aile oturur ne varki bir gibi olmazsınız belkide yemeklerde buluşursunuz herkes kendi dairesini temizler ne bileyim.

Allah yardımcın olsun.....

gerçekten tebrik ederimm bende cesaret edemezdim
başka bi yer olsa belki dee yani böyle kadınların haklarının kıstılı olduğu bi ülkeye gitmeye
cesaret edemezdimm şahsenn:1shok:
ayrıca kesin dönüş gerçekten olur mu?
yani düzenli bi yaşamları var orda işyerleri var ve 6 yıll kısa bi süre de değil??
ne diyelim Allah tamamına erdirsinn
mutluluklar..!!a.s.

Son düzenleme:
düşünsenize kadınlar araba bile kullanamıyorlar,oy hakları yok,nufüz cüzdanları yok,tek başlarına bi restoranta bile gidemiyorlar..sos yal hayat 0
bi alışveriş merkezine gitiğinizde soyunma kabini yokmuş
eğer çalarsa diye çünkü arayamazlar
o yüzden gidiyomuş o kadın evine deniyomuş olmadı tekrar olmadı tekrar değiş..
aman allahım çok zorr

ARKADAŞIM kendi annemiz babamızla bile yeri geliyor ters düştüğümüz zamanlar oluyor ister istemez o eşyayı neden oraya koydun orda durmasın kaldır gibilerinden bir düzen var evin içinde anne baba söylediğinde belki bir kulağımızdan girer çıkar ama kayınvalide heleki eltiiiden duyacağın ufak sözler bile alıngan olmana sebeb olabilir bu haliyle eşinle olan ilişkine yansır eşin arada kaldığından huzursuz olur ve senin bir çok günün bu sorunlarla uğraşmakla geçer......o evde senden hariç düzen kuran bir kayınvalide bir elti var insan düzeni olsun ister ne biliyim rahat etmek şöyle rahatça dinlenmek yalnız kalmak ister 6 yıl bu ....eşinle en ufak bir huzursuzluğunda kayınvaliden oğlum diyecek savunmaya geçecek..artık saygı ve sevginizin sınırlarını zorlamaya başlayacaksınız bence şimdiden bunu nişanlınla konuş ve ayrı eve çıkmak için ikna etmeye bak...uzaktan davulun sesi hoş gelirrr 6 yıllll olur 60 yılllll sen bir türlü evine barkına geçemezsinnnnnnnnnnn sen baştan evini ayır tavrını koru seninde kendine ait düzen istemeye hakkın var

canım ya nerden buldun nişanlınıııı
görücü usulüylemii yoksa severekmiii
nişanlınn oralımı yoksa türkmüüüü
işin çok zorrrr
sana herşey toz pembe gözükür şimdi

türk
severek
düğünde taniştik.

bunları yaşayacak olan bir başka arkadaşın olsaydı eminim ki deli misin derdin dimi? Sevince görülmüyo işte bazı şeyler.. Ama çok büyük bir cesaret, başın kapalı bile değilken çarşaf giymek.. Cumhuriyet ülkesindeyken şeriat ülkesine gitmek.. Atatürk bize böylesine güzel bir ülke vermişken.. Her neyse umarım pişman olmazsın.

inan hiç bir fikrim yok bilmiyorum arabistani zaten ben açik bir bayanim .zaten evden dişarida çikmazsin herhalde kadinlarin öyle bir lüksü yok.

arkadaşim kendi annemiz babamızla bile yeri geliyor ters düştüğümüz zamanlar oluyor ister istemez o eşyayı neden oraya koydun orda durmasın kaldır gibilerinden bir düzen var evin içinde anne baba söylediğinde belki bir kulağımızdan girer çıkar ama kayınvalide heleki eltiiiden duyacağın ufak sözler bile alıngan olmana sebeb olabilir bu haliyle eşinle olan ilişkine yansır eşin arada kaldığından huzursuz olur ve senin bir çok günün bu sorunlarla uğraşmakla geçer......o evde senden hariç düzen kuran bir kayınvalide bir elti var insan düzeni olsun ister ne biliyim rahat etmek şöyle rahatça dinlenmek yalnız kalmak ister 6 yıl bu ....eşinle en ufak bir huzursuzluğunda kayınvaliden oğlum diyecek savunmaya geçecek..artık saygı ve sevginizin sınırlarını zorlamaya başlayacaksınız bence şimdiden bunu nişanlınla konuş ve ayrı eve çıkmak için ikna etmeye bak...uzaktan davulun sesi hoş gelirrr 6 yıllll olur 60 yılllll sen bir türlü evine barkına geçemezsinnnnnnnnnnn sen baştan evini ayır tavrını koru seninde kendine ait düzen istemeye hakkın var
tşk ederim çok doğru sözler ama seviyorum onu onun için geleceğimiz için biraz sabretmemiz lazim.

ne kadar zor bir karar bence
hele hele açıkken çarşafa giymek...:1ninca:
Ne kadar cesaretlisin gerçekten
kutlayayım mı ne yapayım bilemedim:sm_confused:
Ama sen kararını vermişsin ve hayatta dönmezsin o yüzden bize düşen sana mutluluklar dilemek a.s.
Inşallah pişman olmazsın
ne zaman düğün? Pki düğün burdamı olucak nasıl olucak nikah nerde olucak
ordada geçerli olucakmı bu nikah
yoksa orda sadece dini nikahmı var
eğer böyle bişey varsa yani sadece dini nikah çok kötü bi felaket
bu devirde kimseye güvenmiceksin
bide haddim olmayarak bişey daha eklemek istiyorum
ben çok fakir büyüdüm yazmışsınız,bana biraz geliyorki birazda durumu için gidiyorsunuz
yanılıyo olabilirim tabiki...sadece öğrenmek istedim...

biz aslinda ankarada yaşiyacağiz.ama işi dolayisiyla arabistandan 2 yilda bir izne geleceğiz.
Nikah istanbulda ramazan bayramindan sonra
haziran gibi de düğün olcak.
Benim nişanlim türk arap değil.ankarali sadece iş dolayisiyla orda

düşünsenize kadınlar araba bile kullanamıyorlar,oy hakları yok,nufüz cüzdanları yok,tek başlarına bi restoranta bile gidemiyorlar..sos yal hayat 0
bi alışveriş merkezine gitiğinizde soyunma kabini yokmuş
eğer çalarsa diye çünkü arayamazlar
o yüzden gidiyomuş o kadın evine deniyomuş olmadı tekrar olmadı tekrar değiş..
aman allahım çok zorr

AYNEN DEDİĞİN GİBİ AMA EŞLERİYLE DIŞARI ÇIKABİLİYORLAR.SOSYAL HAYAT YOK SADECE TV. VE İNTERNET AMA ŞİMDİ AİLE LOKANTALRI ÇIKMIŞ. GİDEBİLİYORMUŞSUN.AMA ŞUNU EKLEYİM HA EVİNDE YEMİŞSİN HA LOKANTADA TERK FARK YEMEĞİ KADIN PİŞİRMİYOR.:roflol: ŞİMDİ KOMİK GELİYOR AMA İLERDE DIŞARI ÇIKMAK İÇİN GİTMEK BİLE İSTERİM HERHALDE.senağlama

gideceğin yerde internet falan olsunda bari evinde KK dan ayrılmazsın bol bol konu acarsın şakkıdı

gideceğin yerde internet falan olsunda bari evinde KK dan ayrılmazsın bol bol konu acarsın şakkıdı

yok cnaım ınternetleri var işim güçümde olmayacağı için bol bol konu açarım.

canım umarım çok mutlu olursun.
ama ev ev üstüne zordur.insan kendi ailesi
ile bazen çıkmaza düşerken başkalarıylemı düşmeyecek?
ama sorunları sevgi saygı içinde halledebilirseniz bu işi kıvırırsınız
diye düşünüyorum.neticede mecburiyetler insanı
fedakarlığa sürüklüyor.

canım umarım çok mutlu olursun.
ama ev ev üstüne zordur.insan kendi ailesi
ile bazen çıkmaza düşerken başkalarıylemı düşmeyecek?
ama sorunları sevgi saygı içinde halledebilirseniz bu işi kıvırırsınız
diye düşünüyorum.neticede mecburiyetler insanı
fedakarlığa sürüklüyor.

çok söylemişsin. mecburiyet bende zaten kavga ortamına girmeyi düşünmüyorum. zaten annem ve eltimde öyle kavgacı insanlar değil. herzaman saygı ve sevgiyi ön planda tuttacağım. nişanlım ve benim huzurum için.a.s.a.s.Şeniz

allahım seni oralarda korusun cok zor evet

yeri geliyor kimseyi cekemiyorsun kendi evin gibisi olmuyor istedigin gibi sere serpe otur kalk yat
ama siz rahat edemiceniz

allah kolaylık versin

mrh arkadaşalar ben 1 yıldır nişanlıyım. seneye evleniyorum ben kayınvaldem ve eltimle beraber oturacağız. yurt dışında olduğu için kesin dönüşte herkesin evi ayrı döşenecek.6 yıl falan otururuz herhalde. böyle olan arkadaşlar var mı ne gibi sorun ve sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum. zor olur mu acaba.?

benimde böyle bir ihtimalim var yani kayınvalidemle oturmak gibi. dualar ediyorum umarım olmaz diye. Rabbim sen beni böyle bi durumdan koruu.
ben istemem oturmayı arkadaşım. hiç bi şekilde rahat olamaycaksın. geldiğin gittin yerin hesabını vereceksin. başbaşa vakit geçirme zamanın sadece yatak odan olacak. başbaşa tv bile izleyemeyeceksin. evin içinde rahat dolaşamayacaksın. incelersen bu liste uzaaaaar gider.
he şimdiden sana kolaylıklar diliyorum

benim annem 16 sene kaldı kayınwalidesiylen eltisiylen fln biz hep birarada büyüdük . Açık konuşmak gerekirse işin zor . Tabeke karşılıklı sewgi,saygı çok önemlidir ama bu kişiler kayınvalide elti fln olunca zor oluyo .insan bi süre sonra kendi ailesini bile yanına istemesken böyle bi arada kayınvalidesiylen fln oturması çok sıkacakır sisi. sürekli alttan alcağınıs durumlar olacaktır bunlara kendinisi hasırlıyın . we sabırlı olun . hayırlısı olsun ama umarım güsel geçer günlerinis. ana kıs gibi güsel güsel anlaşırsınısda 6 yıl nasıl geçti bitti anlamassınıs inş.

X