Kaziklandim

Tuannasena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2019
151
150
32
Araba alali bir yil olmadi. Geçenlerde kış lastiği taktırdım. Tanedi 1500 lira'dan 6000 lira ödedim. Satıcı faturayı mailime atacağını soyledi. Ben de küçük bir şehirde yaşıyoruz herkes birbirini tanıyor nasılsa diye sorun etmedim. Geçen faturayı sorduğumda sistemde sorun olduğunu biraz daha bekletecegini söyledi. Az önce lastiklerin fiyatına internetten baktım. Tanesi 1000 liradan satılıyor. Adam beni kazıklamış. Elimde fatura yok. Sadece lastikleri değişirken fotoğrafını çekmiştim. Bilgisizligimden ve araştırma yapmansmdan yararlanıp beni dolandıran bu adama karşı ne yapabilirim?

Araba modeline göre ve lastiğin kalitesine göre lastik fiayetlari değişiyor aslında.
Bizde arabaya kış lastiği aldık ve tanesi 2000 den basliyordu.
Birde depo tuttuk yıllık 150 TL galiba.
Netten baktığınız aynı kalite mı acaba.
Tüketici hakem heyeti 7.500 TL'nin altındaki dosyalara bakıyor ama elinizde makbuz olması lazım.
Damgalı mühürlü yada imzalı.
Miktar yazması lazım.
Kredi kartından odediyseniz ekstre ile de olabilir.
Hakem heyetinlyle görüşün benim naçizane tavsiyem.

Yok lastiğin modeli numarasını birebir yazıp araştırdım. Kredi kartından çekim yaptı aslında ekstre var elimde. Peki bu durumda şikayet edebilir miyim sizce ? Ya da iade edebilir miyim?

Yok lastiğin modeli numarasını birebir yazıp araştırdım. Kredi kartından çekim yaptı aslında ekstre var elimde. Peki bu durumda şikayet edebilir miyim sizce ? Ya da iade edebilir miyim?
Ekonomi serbest piyasa. Hani öyle Lastikçiler Birliği falan yok ki fazlaya sattı diye şikayet edesiniz. Kullanmadıysanız iade edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Tüketici hakem heyetinde dilekçe dolduruluyor.
Makbuz yada imzalı bir evrak şart.
Varsa fatura veya fiyatı gösteren fiş ekleniyor.
Ve iade,değişim gibi talepler var
İadeye seçer ve sebebinizi yazarsınız.
Ama lastik iadesi konusunda bilgim yok siz gidin bı görüşün.
Net bilgi alırsınız.

Serbest piyasa olduğu için hakem heyetinde bir çözüm bulabileceğinizi zannetmiyorum maalesef…

Lastiklerin üretim tarihi önemliymiş bunu bilmiyordum. İnternette ucuza gördüğüm lastikler 2019 üretimli olduklarından daha ucuzmus. Çünkü belli bir ömrü var bunların. Faturayı da aldım. Sorun cozuldu

X