Kedi sahipleri

Karadutlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
1.458
3.256
Sokaktan kedi sahiplendim. 2 aylıktı. Şuan 3.5 aylık. 2 günlüğüne şehir dışına çıktım. Mamasını suyunu kumunu her yere bıraktım. Yine de durmamış. Komşular aradılar apar topar geri döndüm. Bana çok sinirliydi . Her yerimi cırmaladı ısırdı. Neredeyse 8 saatte falan sakinleşti. Annem baktı bu 1.5 aylık süreçte. Şimdi annem evine gitti. Ben sabah 7.30 da çıkıp akşam 19.00 gibi eve geliyorum. Durmayacak mi hiç evde?

Aşırı zeki bir kedi. Bir haftada adını öğrendi. Sokak kapısının sokağa çıktığını öğrendi. Sürekli kapı koluna zıplamaya çalışıyor açmak için. Banyo yaparken bile vıyaklıyor. 24 saat koynumda . Ne ders çalışabiliyorum ne kitap okuyabiliyorum. Tuvaletinde temizliğinde hicbir sorun yaşamıyorum tertemiz hayvan.

Yalnız yaşıyorum ben. Nasıl alışacak bensizlige ben işteyken. Şuan biri de duramaz başında ben evde yokken. Ailemden farklı bir şehirde yaşıyorum. Başka kimseye sahiplendirmek de istemiyorum. Aşılarını yaptırdım, emek ve para harcadım. Bi daha bu kadar güzel bir kedi de bulamam. Hem alıştım baglandım da. Nasıl bir çözüm üretebilirim?

Bu arada çok pişmanım kedimi evde yalnız bırakıp ona travma yaşattığım için. Ilk defa kedi beslediğim için, diğer kedi sahiplerinin yönlendirmelerine uydum. Bir şey olmaz sadece canı sıkılır dediler. Cani sıkılmakla kalmamış vahşi bir kedi yavrusuna dönüşmüş. Her yerim yara bere içinde.

Ben işten gelince minnoş beni özleyen bir canlı hayal ediyorum, her gün üzerime saldıran ısıran kemiren cirmalayan bi kediyle nasıl basa çıkarım?

Bağırınca da korkup gidiyor sonra geri dönüp saldırmaya devam ediyor.

Nasıl yapcam çok endişeliyim.

Benim kedim yok kedisi olan üyeler yardımcı olur. Konunuz üstte kalsın diye yazdım. Bibibella Bibibella , Hemsirecik Hemsirecik yardımcı olur belki.
Çok teşekkür ederim . Umarım biri çıkıp da" evde yalnız kaldığı için bu kadar kudurdu , düzenli evine gidersen kedi alışır" der. Komşular da çok tepkili bana haklı olarak. Kedi evde yalnız bırakılır mi diye kızdılar bana haklı olarak. Eve gelir gelmez foto ve video gönderdim hepsine kedim iyi diye.

Çok teşekkür ederim . Umarım biri çıkıp da" evde yalnız kaldığı için bu kadar kudurdu , düzenli evine gidersen kedi alışır" der. Komşular da çok tepkili bana haklı olarak. Kedi evde yalnız bırakılır mi diye kızdılar bana haklı olarak. Eve gelir gelmez foto ve video gönderdim hepsine kedim iyi diye.
Evde yokken eşya falan mı deviriyor? Yoksa miyavlıyor muymuş?

Cins kediler daha rahat o konuda, kendi kendilerine takılıyorlar. Özellikle Exoticler aşırı tembeller. Benim yok ama apartmanımızda var kedi. Sokak kedileri terörist gibi oluyorlar biraz, konu üstte çıksın diye yazdım umarım çözüm bulabilirsiniz :)

Cins kediler daha rahat o konuda, kendi kendilerine takılıyorlar. Özellikle Exoticler aşırı tembeller. Benim yok ama apartmanımızda var kedi. Sokak kedileri terörist gibi oluyorlar biraz, konu üstte çıksın diye yazdım umarım çözüm bulabilirsiniz :)
Cins kedi de baktım sakin karakterli olsun diye. Ama üretim koşulları berbattı. Kime gittiysem tartıştım ve almadım. Dedim ona para verene kadar sokak kedilerine mama alırım.

Kardeş alın siz ona, pamuk gibi olur. 2.yi kediyi aldığımdan beri kafam rahat.
ay ne güzel, ben 2. yi aldım birinci ciddi depresyona girdi veterinerlik olduk. veteriner dedi son çare ilaç deneyelim yoksa siz gönderin 2.'yi bu böyle gitmez. sonra o süreçteyken 2. kedim apar topar vefat etti kör bağırsak iltihabından. o ölünce hayvan kendine geldi psikolojisi düzeldi.

Ekonomik olarak çok zorladı bir kedi beni maalesef. Ikinci kedi alamam :KK43: bir aşısı 150 lira. Bu zamana kadar 2 asi oldu. Daha olması gereken bir sürü aşısı var. Kisirlaştircam daha derken ...

Anlıyorum, haklısınız.
Kediler rutinlere çabuk alışır aslında. Benimkiler işe gidiş geliş saatlerimi bilir, kapıda karşılanırım her gün. Ne zaman mama yenecek ne zaman yatacağız bilirler. Yatağa geç gitsem miyavlamaya başlar büyüğü. Siz de işe başlayınca alışacağını düşünüyorum. Daha minicik ortalığı nasıl ayağa kaldırmış =)) Sizi ısırıp tırmalamasına izin vermemeye çalışın. Alışırsa hep yapar. Tırnaklarını düzenli olarak kesin. Oynayabileceği nesneler patisinin altında olsun, top, peluş falan.

Aşılarını yaptırdım, emek ve para harcadım. Bi daha bu kadar güzel bir kedi de bulamam.
Şu kısım yüzünden size acayip gıcık oldum ama yine de sorunuzu cevaplayacağım.

Eve geldiğinden beri yanında insan varsa ve siz birden yalnız bırakıp gittiyseniz korkmuştur hayvancağız. Ara sıra kısa sürelerle yalnız bırakın, yarım saat bi saat gidin gelin. Yavaş yavaş süreleri uzatın. Geleceğinizi bilsin gittiğinizde. Gelince ödül maması ya da yaş mama verin. Sakinleşir.

Kediler 2-3 gün evde yalnız kalabilirler. Ancak buna alışık olmaları gerek. Mümkünse bu kadar küçükken uzun süreler yalnız bırakmayın. Bir yaşından sonra daha sakin olacaktır.

Ve kedili hayat böyledir. Her planınıza onu da dahil etmeniz, konforunu ve güvenliğini sağlamanız gerekir.

ay ne güzel, ben 2. yi aldım birinci ciddi depresyona girdi veterinerlik olduk. veteriner dedi son çare ilaç deneyelim yoksa siz gönderin 2.'yi bu böyle gitmez. sonra o süreçteyken 2. kedim apar topar vefat etti kör bağırsak iltihabından. o ölünce hayvan kendine geldi psikolojisi düzeldi.

Çok üzüldüm =(
Acaba ilk kediniz hasta olduğunu falan mı hissetti

Çok üzüldüm =(
Acaba ilk kediniz hasta olduğunu falan mı hissetti
ilk geldiğinde sağlıklıydı zaten veterinerin dediğine göre ani bir olaymış. gelir gelmez sevmedi zor ayırdım nasıl saldırmıştı ilk 3 ay. genel olarak böyle bir hayvandır başka hiçbir canlıya tahammülü yok çok kıskanç :KK70:

Anlıyorum, haklısınız.
Kediler rutinlere çabuk alışır aslında. Benimkiler işe gidiş geliş saatlerimi bilir, kapıda karşılanırım her gün. Ne zaman mama yenecek ne zaman yatacağız bilirler. Yatağa geç gitsem miyavlamaya başlar büyüğü. Siz de işe başlayınca alışacağını düşünüyorum. Daha minicik ortalığı nasıl ayağa kaldırmış =)) Sizi ısırıp tırmalamasına izin vermemeye çalışın. Alışırsa hep yapar. Tırnaklarını düzenli olarak kesin. Oynayabileceği nesneler patisinin altında olsun, top, peluş falan.
Maalesef bana zarar vermesine engel olamadım. Sarılmamı istiyor sarılıp öperken birden kizginlasiyor tırnaklarını rasgele sallıyor ya da ısırıyor. Önceden sevişirken yüzüme zarar vermemek için tırnaklarını içeri cekerdi. Bugün her yerim çizik içinde. Ben izin verdim kendime de kizdigım için ama artık en son bağırdım yeter artık diye. O kadar zeki ki anladı kızdığımı

ilk geldiğinde sağlıklıydı zaten veterinerin dediğine göre ani bir olaymış. gelir gelmez sevmedi zor ayırdım nasıl saldırmıştı ilk 3 ay. genel olarak böyle bir hayvandır başka hiçbir canlıya tahammülü yok çok kıskanç :KK70:
Smokin mi kediniz? Benimki de smokin. Onlar sevmezmiş evde kendilerinden başka kimseyi

Sokaktan kedi sahiplendim. 2 aylıktı. Şuan 3.5 aylık. 2 günlüğüne şehir dışına çıktım. Mamasını suyunu kumunu her yere bıraktım. Yine de durmamış. Komşular aradılar apar topar geri döndüm. Bana çok sinirliydi . Her yerimi cırmaladı ısırdı. Neredeyse 8 saatte falan sakinleşti. Annem baktı bu 1.5 aylık süreçte. Şimdi annem evine gitti. Ben sabah 7.30 da çıkıp akşam 19.00 gibi eve geliyorum. Durmayacak mi hiç evde?

Aşırı zeki bir kedi. Bir haftada adını öğrendi. Sokak kapısının sokağa çıktığını öğrendi. Sürekli kapı koluna zıplamaya çalışıyor açmak için. Banyo yaparken bile vıyaklıyor. 24 saat koynumda . Ne ders çalışabiliyorum ne kitap okuyabiliyorum. Tuvaletinde temizliğinde hicbir sorun yaşamıyorum tertemiz hayvan.

Yalnız yaşıyorum ben. Nasıl alışacak bensizlige ben işteyken. Şuan biri de duramaz başında ben evde yokken. Ailemden farklı bir şehirde yaşıyorum. Başka kimseye sahiplendirmek de istemiyorum. Aşılarını yaptırdım, emek ve para harcadım. Bi daha bu kadar güzel bir kedi de bulamam. Hem alıştım baglandım da. Nasıl bir çözüm üretebilirim?

Bu arada çok pişmanım kedimi evde yalnız bırakıp ona travma yaşattığım için. Ilk defa kedi beslediğim için, diğer kedi sahiplerinin yönlendirmelerine uydum. Bir şey olmaz sadece canı sıkılır dediler. Cani sıkılmakla kalmamış vahşi bir kedi yavrusuna dönüşmüş. Her yerim yara bere içinde.

Ben işten gelince minnoş beni özleyen bir canlı hayal ediyorum, her gün üzerime saldıran ısıran kemiren cirmalayan bi kediyle nasıl basa çıkarım?

Bağırınca da korkup gidiyor sonra geri dönüp saldırmaya devam ediyor.

Nasıl yapcam çok endişeliyim.
Bende 3 kedi var. Hoş, ilk kedim evde yalnız kaldığında hiç böyle yapmazdı, eve geldiğimde beni özlemiş şekilde bulurdum ve sırnaşırdı hemen. Sonra üzerine 2 kedi daha geldi. Ben 5 güne kadar zorda kalınca evde yalnız bırakıyorum onları, mamalarını tuvaletlerini sularını yeterli bir şekilde bırakıp tabii. Döndüğümde hiçbir şey olmuyor sadece biraz kötü koku :))

Bence kedinizin canı sıkılıyor ve ona ilgil gösterecek veya onunla oynayacak bir canlı istiyor yanında. Bu sebeple 2. bir kedi sahiplenebilirsiniz. Hem beraber oynarlar, arkadaşlık ederler birbirlerine hem de sizin aklınız kalmaz. Üstelik bir canı daha kurtarmış olursunuz.

2 kedi bakmanın tek bir kedi bakmaktan pek bir farkı yok. Biraz daha fazla mama ve kum alıyorsunuz sadece. Benim tavsiyem bu yönde. Kolaylıklar dilerim.

Aslında ben de çok korkuyordum kedim benimsemeyecek diye. Çünkü 6 yaşında ve aşırı şımarık bir kedi. Öyle böyle sevilmiyor sıpa. Ama öyle böyle sevmedi yavruyu. Gidip gelip yalıyor. Siz de denemiş oldunuz. Bence şansınızı zorlamayın =)

X