Kedi sahipleri

Kapı çalma huyları değişmiyor ama ya. 🤦Bizimkiler kapalı kapıdan nefret ediyor, kapı açılana kadar başında bekliyorlar. Kapı açılınca da içeri girip her yeri kontrol ediyorlar. 🤣
ay evet bu doğru bak, ahlak baskını yapar gibi içeri bi dalışı var :KK70: sonra da mik mik bişeyler deyip çıkıp gidiyo kontrolü bitince koca g*tlü kızım benim :KK70:

Benimkininde 10 sn ye kuralı var mesela salonda uyuyor ben yatak odasına gidiyorum ben giderken o kafası kalkiyor ben nereye gidiyorum diye bakıyorki 10 saniyeye dönmuyorum koşup geliyor 🤣 bazen wc ye gitmiyorum bu yüzden 🤣
Ne garip huyları var kedilerin ya. Bizimkilerden dişi olan ayak ve ayakkabı koklamayı çok seviyor. Geçen gün benim ayakkabıma sarılıp yatmıştı. 🤦🤣

Sokaktan kedi sahiplendim. 2 aylıktı. Şuan 3.5 aylık. 2 günlüğüne şehir dışına çıktım. Mamasını suyunu kumunu her yere bıraktım. Yine de durmamış. Komşular aradılar apar topar geri döndüm. Bana çok sinirliydi . Her yerimi cırmaladı ısırdı. Neredeyse 8 saatte falan sakinleşti. Annem baktı bu 1.5 aylık süreçte. Şimdi annem evine gitti. Ben sabah 7.30 da çıkıp akşam 19.00 gibi eve geliyorum. Durmayacak mi hiç evde?

Aşırı zeki bir kedi. Bir haftada adını öğrendi. Sokak kapısının sokağa çıktığını öğrendi. Sürekli kapı koluna zıplamaya çalışıyor açmak için. Banyo yaparken bile vıyaklıyor. 24 saat koynumda . Ne ders çalışabiliyorum ne kitap okuyabiliyorum. Tuvaletinde temizliğinde hicbir sorun yaşamıyorum tertemiz hayvan.

Yalnız yaşıyorum ben. Nasıl alışacak bensizlige ben işteyken. Şuan biri de duramaz başında ben evde yokken. Ailemden farklı bir şehirde yaşıyorum. Başka kimseye sahiplendirmek de istemiyorum. Aşılarını yaptırdım, emek ve para harcadım. Bi daha bu kadar güzel bir kedi de bulamam. Hem alıştım baglandım da. Nasıl bir çözüm üretebilirim?

Bu arada çok pişmanım kedimi evde yalnız bırakıp ona travma yaşattığım için. Ilk defa kedi beslediğim için, diğer kedi sahiplerinin yönlendirmelerine uydum. Bir şey olmaz sadece canı sıkılır dediler. Cani sıkılmakla kalmamış vahşi bir kedi yavrusuna dönüşmüş. Her yerim yara bere içinde.

Ben işten gelince minnoş beni özleyen bir canlı hayal ediyorum, her gün üzerime saldıran ısıran kemiren cirmalayan bi kediyle nasıl basa çıkarım?

Bağırınca da korkup gidiyor sonra geri dönüp saldırmaya devam ediyor.

Nasıl yapcam çok endişeliyim.
Valla sırf bu yüzden alamıyorum ben de öncelikle çocukkende hep severken yara bandıyla gezdiğim için ve yakın arkadaşım ykamaya çalışırken ortalığı inletio kızı paramparça ettiği için korkuyorum :KK70: Haklısın bir veterinere götürüp sordun mu onlar daha iyi anlıyor aslında ya da kedi besleyen arkadaşların da bilebilir. Ben düzenli iş hayatım evim olmadığı sürece almam dedim çünkü sizin de dediğiniz gibi ilgi alaka istiyor haklı olarak ben ilgilenemem vakit ayıramam diye çekiniyorum çünkü eve hapsedilmesini sevmiyorum kedinin de köpeğin de. Hoş kedi köpeğe göre seviyor ev hayatını tabi ama eğitim süreci var onların da çok zor bir süreç umarım çözümünü bulursun:)

Ben de yeni bir kedi sahibi olarak bişeyler yazayım istedim , resmen kedime aşık oldum . Oda bana sanırım :) prenses gibi bütün gün kucagimda geceleri yanımda gündüzleri oyun oynuyoruz yada gene kucağımda 🥰 şu anda üç aylık , eşim bile diyor ki sen resmen bir kız bebek doğurduğunu falan mı sanıyorsun el bebek Gül bebek bize kurallar koyuyorsun. Gerçi o da çok seviyor ve ilgileniyor .
Bu kadar sevilir mi , hiç kapı kapatmıyoruz . Her gece benim yanımda uyuyor . Hatta WC ye gitsem kapanının önünde bekliyor . Banyo yapsam gene kapının önünde .Gün içinde çok zaman ayırıyorum ve çok oyun oynuyorum onunla ,bana alışması için ve mutlu olması için . Sanırım mutlu, ben de onun bana verdiği sıcaklık , yakınlıkla çok mutluyum 🙂

Ne garip huyları var kedilerin ya. Bizimkilerden dişi olan ayak ve ayakkabı koklamayı çok seviyor. Geçen gün benim ayakkabıma sarılıp yatmıştı. 🤦🤣
Ben kuyruğum diyorum zaten buna 🤣 ev zaten minicik evde birlikte geziyoz fıtı fıtı 🤦🏼‍♀️ çocuk doğursam bu kadar pacalarıma asılmazdı asıliyor ve yüzüme bakarak miyavliyor sevsem kucaklasan onuda istemez konuşcan sadece bunla annem aşkım bebrğim 🤣

Sokak kedileri çok arsız oluyor maalesef. Bizimki de 7 aylık oldu. İlk defa aldık ama girmediği karıştırmadığı yer yok. Hepimizi tırmalıyor, ısırıyor😀ama uyuyacagı zaman kimi bulursa ona sokularak uyuyor. Bizleri Uyurken de rahat bırakmıyor diye oda dışında bırakınca bu defa kapıyı tırmalayıp devamlı miyavlıyor. Yanlızlıgı hiç sevmiyorlar. Şu anda da rahat bırakmadığı için odaya aldık ama pusudayız. Kimin üstüne zıplayacak. Gözü bende😀Cins kedilerde böyle bir durum hiç yok. Evde varlıkları bile belli olmuyor.

Sokak kedileri çok arsız oluyor maalesef. Bizimki de 7 aylık oldu. İlk defa aldık ama girmediği karıştırmadığı yer yok. Hepimizi tırmalıyor, ısırıyor😀ama uyuyacagı zaman kimi bulursa ona sokularak uyuyor. Bizleri Uyurken de rahat bırakmıyor diye oda dışında bırakınca bu defa kapıyı tırmalayıp devamlı miyavlıyor. Yanlızlıgı hiç sevmiyorlar. Şu anda da rahat bırakmadığı için odaya aldık ama pusudayız. Kimin üstüne zıplayacak. Gözü bende😀Cins kedilerde böyle bir durum hiç yok. Evde varlıkları bile belli olmuyor.
Öyle degil sanırım aslında , bence kediler ısırmıyor sizi ve ya isteyerek tırmalamıyor . Sokak kedisi de aynı bence onlar doğdukları andan itibaren anneleri ve kardeşleriyle ısırma oyunlarıyla oynuyorlar . Cins kedim var o da aynı 😀 fark etmiyor yani reaksiyonları . Cins kedi falan sevmiyorum zaten böyle şeyleri kedilerin hepsi ayrı güzel .

Valla sırf bu yüzden alamıyorum ben de öncelikle çocukkende hep severken yara bandıyla gezdiğim için ve yakın arkadaşım ykamaya çalışırken ortalığı inletio kızı paramparça ettiği için korkuyorum :KK70: Haklısın bir veterinere götürüp sordun mu onlar daha iyi anlıyor aslında ya da kedi besleyen arkadaşların da bilebilir. Ben düzenli iş hayatım evim olmadığı sürece almam dedim çünkü sizin de dediğiniz gibi ilgi alaka istiyor haklı olarak ben ilgilenemem vakit ayıramam diye çekiniyorum çünkü eve hapsedilmesini sevmiyorum kedinin de köpeğin de. Hoş kedi köpeğe göre seviyor ev hayatını tabi ama eğitim süreci var onların da çok zor bir süreç umarım çözümünü bulursun:)
Kedi yıkanmaz.
Kedi sokağa çıkarılmaz.
Kedi eğitilmez.

Kedi yıkanmaz.
Kedi sokağa çıkarılmaz.
Kedi eğitilmez.
Yok çok kirlendiğinde yıkanan bir kediydi kendisi çamura batmış gibiydi yoksa tabi ki yıkanmıyor. Eğitim olarakta tuvaletini toprağına yapma tarzında eğitimler kimi onu daha öğrenemiyor her kedi aynı değil maalesef ki zaten aşırı agresifliğinden bahsedildiği gibi bu da farklı bir kedi.

Bi de bizde
Kedi yıkanmaz.
Kedi sokağa çıkarılmaz.
Kedi eğitilmez.
valla ben yıkadım geçen pazar çünkü bahçeye çıkardım çok istemişti . Yağmurlu birgün oldugu için her tarafını çamur etti zaten yavru . Bir de beyaz oldu mu siyah yıkamak zorunda kaldım .
İlk banyo deneyimini yaptı hafiften 😊

Bi de bizde

valla ben yıkadım geçen pazar çünkü bahçeye çıkardım çok istemişti . Yağmurlu birgün oldugu için her tarafını çamur etti zaten yavru . Bir de beyaz oldu mu siyah yıkamak zorunda kaldım .
Ph dengesini bozarsınız, cilt hastalıklarıyla tüy sorunlarıyla boğuşursunuz.

Bi de bizde

Aynen pamuk gibi oluyorlar ya yumoş yumoş yiyesim geliyor :) Ama evet bahçede oynamayı çok seviyorlar doğal olarak baya kirleniyorlar bir de üstüne güneşin vurduğu o köşeye gidip yatıyor ya gel de ısırma :KK70:

İşte bu benim prensesim

Eklentiler

• 8EA9A6C1-2831-4A9B-A851-8E0C08D0A9A3.png
    8EA9A6C1-2831-4A9B-A851-8E0C08D0A9A3.png
    339,7 KB · Görüntüleme: 68
  • 3A3B95BF-E125-473A-AD1E-7BEC60B56873.jpeg
    3A3B95BF-E125-473A-AD1E-7BEC60B56873.jpeg
    88,7 KB · Görüntüleme: 60
  • CFEF1C08-CA42-4A03-928B-E1276FE4EEBE.jpeg
    CFEF1C08-CA42-4A03-928B-E1276FE4EEBE.jpeg
    94,8 KB · Görüntüleme: 66
aa cins kedi sokak kedisi tartışması çıkak üzere burada :KK45: edit:bütün kediler ayrımsız güzeldirrrr
ahahah onu da anlamıyorum kedilerde bile ırkçılık yapıyorlar :KK70: her kediyi severim ben hepsi birbirinden güzel tatlı ama tabi ki ben cins kedi istiyorum ya da sokak kedisi istiyorum demek yanlış değil bence sonuçta tüm kedilere bakamazsın evde tabi konu ne üzerinde tartışıldı onu da bilmiyorum gerçi :KK70:

X