Kedim için çok acil

hellohelo

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
62
34
Merhabalar bu Akşam yaklasık , 1 saat önce kedim poşet sesinden korkup zıplayınca yerde mama verdiğimiz tabağı üstüne basıp kırdı ve kaçtı, zaten oldukca korkak bir kedi fakat bu olaydan bir kaç dakika sonra cıktığında fark ettim ki gözlerini sürekli kısıyor biraz da sulanmıs gibi heryerini kontrol ettim Allah'tan bir kesilme durumu söz konusu değil fakat gözlerini acık tutmadan sürekli kısıyor gözüne baktığımda da bisey göremiyorum acaba korktuğundan dolayı mı bu haraketi yapıyor kafayı yemek üzereyim gercekten hayır saat erken olsa kaptığım gibi veterinere koşacağım :KK43: ya camın gözüne girmek yada çizmek gibi bir durumu olabilirmi sizce ama dediğim gibi de baktığım zaman bisey göremiyorum

Merhabalar bu Akşam yaklasık , 1 saat önce kedim poşet sesinden korkup zıplayınca yerde mama verdiğimiz tabağı üstüne basıp kırdı ve kaçtı, zaten oldukca korkak bir kedi fakat bu olaydan bir kaç dakika sonra cıktığında fark ettim ki gözlerini sürekli kısıyor biraz da sulanmıs gibi heryerini kontrol ettim Allah'tan bir kesilme durumu söz konusu değil fakat gözlerini acık tutmadan sürekli kısıyor gözüne baktığımda da bisey göremiyorum acaba korktuğundan dolayı mı bu haraketi yapıyor kafayı yemek üzereyim gercekten hayır saat erken olsa kaptığım gibi veterinere koşacağım :KK43: ya camın gözüne girmek yada çizmek gibi bir durumu olabilirmi sizce ama dediğim gibi de baktığım zaman bisey göremiyorum
Kiyamam ama gözüne cam girmiş olsa duramazdı.
Panik yapmayın geçmezse vet. götürürsünüz.
Gözünde akıntı filan var mi ?

Kiyamam ama gözüne cam girmiş olsa duramazdı.
Panik yapmayın geçmezse vet. götürürsünüz.
Gözünde akıntı filan var mi ?
Bende öyle dusunuyorum ama o kadar panik oldum ki, akıntı yok sadece sulanmıs biraz, ısığa bakarken de gözünü kısıyor ama oyun filan oynatıyorum gayet kosup oynuyor da

Bende öyle dusunuyorum ama o kadar panik oldum ki, akıntı yok sadece sulanmıs biraz, ısığa bakarken de gözünü kısıyor ama oyun filan oynatıyorum gayet kosup oynuyor da
Birşeyi yoktur korkmayin ama takip edin gözünün sulanması devam ederse vet. götürün geçmiş olsun minnak yavruya.

Evde suni göz yaşı damlası varsa ondan damlatabilirsiniz, belki göz kuruluğu vardır belki de sadece uykusu vardır. :) Geçmiş olsun

Cok tesekkur ederim mesajlarınız için içim rahatladı kucuk cam cay tabağı tüm aksamı mahfetti resmen panikten, muhtemelen ilk isim sabah veterinere gitmek olacak durumuna göre 🙏

sakin olun gözüne bir şey kaçmıştır. illa çok hayati olması gerekmez. benim de beslediğim kediler bazen sürekli gözlerini kırpıyor. bakıyorum sulanmış oluyor ya da akmış oluyor. her zaman dolabımda bir göz damlası bulunduruyorum tobrased eczaneden edindiğim bir de terramycin göz için olanı. baktım gözlerde sorun var hemen uyguluyorum. başka bir kedinin pati atıp kanattığı gözü bile tedavi etti bu iki ilaç o yüzden sakin olun. tabii ben veteriner değilim ama sokaktaki kedileri de tutup veterinere götüremiyorum. o yüzden böyle bir çözüm buldum.

Geçmiş olsun öncelikle. Kediniz gözlerini kaşımaya çalışıyor mu? Sulanma dışında dikkatinizi çeken başka bir durum var mı? İmkanınız varsa, her ihtimale karşı yarın bir veterinere götürün bence. Belki hiçbir sorun yoktur, belki de önceden de sulanıyordu bu olaydan sonra dikkatinizi çekti. Bahar mevsiminde alerjenlerden etkilenebiliyorlar. Biz yıllarca hiç sorun yaşamadık, ama geçen yıldan beri göz sorunları çok arttı alerjiden dolayı. Çapaklanma falan da varsa özellikle, bence bir gösterseniz iyi olur.

X