Kedim koltuk tırmalamaya başladı

simurg13

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2023
64
37
26
Merhaba arkadaşlar kedim british shorthair 2 yaşında normalde hiç böyle huyları yok tirlama tahtasıni bile zar zor kullanan bir kediydi fakat son 2 3 haftadır sürekli koltuk tırmalamaya başladı ve bunu hergün gece 4de yapıyor biz yatak odasından salona geçiş yaptık orda uyuyoruz doğal olarak oda bizimle ayni odaya geliyor normalde de o saat civarı enerji patlaması yaşıyordu ama hep oda oda koşup oyuncaklariyla falan oynuyordu aşırı rahatsiz ediyor bu durumdan nasıl kurtulabiliriz

Önceden böyle bir durum olmadıysa büyük ihtimalle strese girmiş bu zaman diliminde. Bir arkadaş düsünebilirsiniz o saatlerde avlanma güdüleri yüksek olur.

2 hafta önce tıraş oldu bununla ilgili olabilir mi veya arkadaş dışında öneriniz nedir
Evet olabilir neden traş yaptırdınız? Kediler aksi bi durum olmadıkça traşlanmaz dengelerini kaybederler. Tüy dökülmesi icin yaptıysanız yanlıs secenek, güneşl havalar icinde yanlıs. Onların tüyleri kısın soğuktan yazın günes ısınlarından korur. Onun stresinde belli ki.

Evet olabilir neden traş yaptırdınız? Kediler aksi bi durum olmadıkça traşlanmaz dengelerini kaybederler. Tüy dökülmesi icin yaptıysanız yanlıs secenek, güneşl havalar icinde yanlıs. Onların tüyleri kısın soğuktan yazın günes ısınlarından korur. Onun stresinde belli ki.
Veterinermiz öyle önerdi deri problemi var onun için gerekliydi

Ben çift taraflı bant aldım özellikle tirmalamayi benimsediği yerler var , tırmalamak isterken patisi yapışıyor şaşkın şaşkın bakıyor 😂 banti çıkarınca koltukların halı ne olacak bilmiyorum ama 🥹

Tirmaladigi yere sirke veya vicks koyun sürün evdeki tırmalama tahta sayısını arttırın ona alıştırmaya çalışın. Vicks özellikle baya etkili oluyor hem zararida yok

X