Kedimi Sahiplendirmek Zorunda Kaldim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bi kedim olmadigi icin mi anlayamiyorum acaba sizleri. Buyuk oglumun kedi tuyu alerjisi var annemlere gittikce eli yuzu sisiyo gozu kapaniyo mesela. Mumkun oldukca uzak.tutmaya calisiyorum altina bisey sermeden oturtmuyorum vs. Sonucta kedi onlarin yapacak bisey yok. Ama evimde olsaydi oglum surekli ilac kullanmasin diye ben de sahiplendirirdim gibime geliyo.
Haklısınız sizi de anlıyoruz, burada tepki gösterilen şey 6 ay sonra gelişen alerji, sizin oğlunuza bir günde tek bir temas yetiyor, alerjik durumlarda ilk temastan bir kaç saat ya da birkaç gün sonra etki ettiğini bildiğimiz için tepki gösterdik. 6 ay reaksiyon için uzun bir süre, o nedenle gerçekçi bulmadık.

Haklısınız sizi de anlıyoruz, burada tepki gösterilen şey 6 ay sonra gelişen alerji, sizin oğlunuza bir günde tek bir temas yetiyor, alerjik durumlarda ilk temastan bir kaç saat ya da birkaç gün sonra etki ettiğini bildiğimiz için tepki gösterdik. 6 ay reaksiyon için uzun bir süre, o nedenle gerçekçi bulmadık.
Kadın hemen reaksiyon gösterdiğini söylemiş
Tedavi görmüş
Belki hemen verecekti ama kızının üzülmesini istemediği için bir süre ilaçlarla idare etti düzelir diye
Baktiki olmamış, çözümü kediyi sahiplendirmede bulmuş malesef
6 ayda hevesi geçti kenara attığı düşüncesi ne tuhaf
İnsan yıllarca giymediği kıyafeti bile acaba tekar giyermiyim diye gözden çıkaramiyor, kaldiki bir canlıdan bahsediyoruz. Sıkıldım artık istemiyorum mantiğı olsaydı sahiplendirmez sokağa atardı başkaları gibi.

Çocuklar balıkları çok severler alerjik herhangi biseyleri de yoktur balıkla gönlünü alabilirsin bakımıda kolaydır kızın öyle yada böyle anlayacaktır isteyerek yapmamışsın alerjin varmış ama ilaç kullanabilirsin

Gönül alma için canlıları kullanmayın ve kimseye de bir canlı ile gönül almasını önermeyin.

Hiç kirli bir balık akvaryumunu gördünüz mü , temizlediniz mi ? Temiz haliyle tüm canlılar çok güzel görünüyorlar. Türü ne olursa olsun , bir canlının bakımı sorumluluk gerektiriyor.

Evinizde kuş,balık,kedi,köpek gibi canlılar varsa; dışarı çıkma planlarınızı dahi onlara göre ayarlamanız gerekir. Evden bir kaç gün ayrılacağınız durumlarda ne yapacağınızı önceden düşünmeniz gerekir.

Saksı çiçekleri dahi bakım ister, unutmayın.

Gönül alma için canlıları kullanmayın ve kimseye de bir canlı ile gönül almasını önermeyin.

Hiç kirli bir balık akvaryumunu gördünüz mü , temizlediniz mi ? Temiz haliyle tüm canlılar çok güzel görünüyorlar. Türü ne olursa olsun , bir canlının bakımı sorumluluk gerektiriyor.

Evinizde kuş,balık,kedi,köpek gibi canlılar yaşarken ; dışarı çıkma planlarınızı dahi onlara göre ayarlamanız gerekir. Evden bir kaç gün ayrılacağınız durumlarda ne yapacağınızı önceden düşünmeniz gerekir.

Saksı çiçekleri dahi
Tepki veriyorsunuz ama ben yanlış bişey yazdığımı düşünmüyorum bende hayvanları seviyorum evimde 4 japon balığı besliyorum emin olun yemiyle suyuyla çocuklarıma nasıl bakıyorsam balıklarıma da öyle bakıyorum onun dışında apartmanda oturuyorum evimin etrafı kedi köpeklerle dolu elimden geldiğince onları da beslemeye çalışıyorum

Son düzenleme:
Kadın hemen reaksiyon gösterdiğini söylemiş
Tedavi görmüş
Belki hemen verecekti ama kızının üzülmesini istemediği için bir süre ilaçlarla idare etti düzelir diye
Baktiki olmamış, çözümü kediyi sahiplendirmede bulmuş malesef
6 ayda hevesi geçti kenara attığı düşüncesi ne tuhaf
İnsan yıllarca giymediği kıyafeti bile acaba tekar giyermiyim diye gözden çıkaramiyor, kaldiki bir canlıdan bahsediyoruz. Sıkıldım artık istemiyorum mantiğı olsaydı sahiplendirmez sokağa atardı başkaları gibi.
Kadın hemen reaksiyon gösterdiğini en başta konu içinde iletmiş olsaydı, bu kadar tepki almazdı diye düşünüyorum, tepkilerden sonra açıklama yapma gereği duymuş sanki.

Geçen bir üye, memurum ücretsiz izine çıkmadan doğum iznimi nasıl uzatırım diye sormuştu, tepki alınca da, ben ülkenin durumunu söylüyorum, tüm kadınlar için yazdım diye çevirmeye başlamıştı. Başka bir üye kocasından şikayetçiydi, o da tepki alınca aslında öyle değil böyle diye çevirmişti.

Konu sahipleri ilk ağızdan ne yazdıysa ona göre yorum yapılıyor, başta belirtmeyip de tepkiler üstüne yazınca o da inandırıcılığını yitiriyor.

Tepki veriyorsunuz ama ben yanlış bişey yazdığımı düşünmüyorum bende hayvanları seviyorum evimde 4 japon balığı besliyorum emin olun yemiyle suyuyla çocuklarıma nasıl bakıyorsam balıklarıma da öyle bakıyorum onun dışında apartmanda oturuyorum evimin etrafı kedi köpeklerle dolu elimden geldiğince onları da beslemeye çalışıyorum

Siz severek bakıyormuşsunuz. Öneride bulunduğunuz insan, bir heves balık alıp 2.gün hayvan ölürse ne olacak ?

Konu sahibinin kızı, sokak hayvanlarına mama ve su verip; onları sevebilir. Kendi başına bir hayvan sahiplenecek olgunluğa erişince, konuyu yeniden değerlendirir.

Siz severek bakıyormuşsunuz. Öneride bulunduğunuz insan, bir heves balık alıp 2.gün hayvan ölürse ne olacak ?

Konu sahibinin kızı, sokak hayvanlarına mama ve su verip; onları sevebilir. Kendi başına bir hayvan sahiplenecek olgunluğa erişince, konuyu yeniden değerlendirir.
Bu şekil düşünemedim

Yine konuda linç başlamış.
Kadın size tedavi gördüğü halde duruma dair alerjisinin devam ettiğini yazmış daha ne yahu ?
Ne yapacaktı daha kadın ?
Çocugu evet üzülmüş ama evladıyla bu durumu konuşarak halledebilirler.
Hemen kızın senden nefret etmesi gayet normal nasıl diyebilirsiniz ?
Ne alaka bu kadının çocugu ile alakalı yaşadıgı saglık sorunu yüzünden olan bir meseleyi böyle gaddarca değerlendirebiliyorsunuz ?
Yeter yani.
Kadın mecbur kaldığını söylemiş daha ne ?
Konu sahibesi bence daha fazla kendinizi üzmeyin, istemezdiniz böyle olmasını evet ama çocugunuz belli ki babasıyla ayrılma travmanızı hala atlatamamış.
İlk önceliğiniz çocugunuz için bir terapi almak ve bol bol konuşmak.
Kıyamam size ya.

Son düzenleme:
Kadın hemen reaksiyon gösterdiğini en başta konu içinde iletmiş olsaydı, bu kadar tepki almazdı diye düşünüyorum, tepkilerden sonra açıklama yapma gereği duymuş sanki.

Geçen bir üye, memurum ücretsiz izine çıkmadan doğum iznimi nasıl uzatırım diye sormuştu, tepki alınca da, ben ülkenin durumunu söylüyorum, tüm kadınlar için yazdım diye çevirmeye başlamıştı. Başka bir üye kocasından şikayetçiydi, o da tepki alınca aslında öyle değil böyle diye çevirmişti.

Konu sahipleri ilk ağızdan ne yazdıysa ona göre yorum yapılıyor, başta belirtmeyip de tepkiler üstüne yazınca o da inandırıcılığını yitiriyor.
Bazı şeyler yazılmadan anlaşılıyor aslında
Anlamayak istyene tabii
Neyi anladığınız veya anladığımız bizimle ilgilidir ayrıca
Karşı tarafla değil
Ha inanır inanmaz orasıda yine kişiye kalmış
Kendini açıklamak zorunda bile değil burda kimse kimseye kendini ispatlamak zorunda değil

Yine konuda linç başlamış.
Kadın size tedavi gördüğü halde duruma dair alerjisinin devam ettiğini yazmış daha ne yahu ?
Ne yapacaktı daha kadın ?
Çocugu evet üzülmüş ama evladıyla bu durumu konuşarak halledebilirler.
Hemen kızın senden nefret etmesi gayet normal nasıl diyebilirsiniz ?
Ne alaka bu kadının çocugu ile alakalı yaşadıgı saglık sorunu yüzünden olan bir meseleyi böyle gaddarca değerlendirebiliyorsunuz ?
Yeter yani.
Kadın mecbur kaldığını söylemiş daha ne ?
Konu sahibesi bence daha fazla kendinizi üzmeyin, istemezdiniz böyle olmasını evet ama çocugunuz belli ki babasıyla ayrılma travmanızı hala atlatamamış.
İlk önceliğiniz çocugunuz için bir terapi almak ve bol bol konuşmak.
Kıyamam size ya.

Çünkü bu basitçe çözülebilecek bir sorun, örnekleri çok yani isteyince hallolmayacak büyük bir sağlık krizi değil. Sizin anlamadığınız nasıl iki çocuğunuzdan birini yapamıyorum diyip başka aileye veremezseniz size alışmış kedi, köpeğinizi de veremezsiniz. İkisi arasında tek fark birinin konuşabiliyor olması, yoksa bebek yine bebek. Burada çocuğumu yurda vericem diyen kadını taşlıyor ama söz konusu hayvanlar olunca gayet anlayış gösteriyorsunuz. Ama bana göre ha o çocuk ha altı aylık kedi.

Çünkü bu basitçe çözülebilecek bir sorun, örnekleri çok yani isteyince hallolmayacak büyük bir sağlık krizi değil. Sizin anlamadığınız nasıl iki çocuğunuzdan birini yapamıyorum diyip başka aileye veremezseniz size alışmış kedi, köpeğinizi de veremezsiniz. İkisi arasında tek fark birinin konuşabiliyor olması, yoksa bebek yine bebek. Burada çocuğumu yurda vericem diyen kadını taşlıyor ama söz konusu hayvanlar olunca gayet anlayış gösteriyorsunuz. Ama bana göre ha o çocuk ha altı aylık kedi.
Kadın tedavi gördügü halde rahatsızlıgının devam ettigini yazmış daha ne demeliydi ? ya da ne yapmalıydı ?

6 aydır bakmakta olduğum yavru kedimi kedi alerjim meydana geldiği için başkasına vermek zorunda kaldım.Kızım ve Ben şu anda çok üzgünüz. Kızıma tam bir arkadaş olmuştu kedi.Acaba benden nefret eder mi kızım.
Insallah yavrucagi gercekten iyi birileri bakiyordur. Kiyamam ne kadar üzülmüstür 😢😢

Çok komiksiniz
İnsanlar şiddet gördüğü, sokağa yada yurda verilmiş annesinden bile nefret etmiyor
Annesin sağlık durumu için ondan nefret edeceksede evlat, etsin bir zahmet.
Valla ben benim kusumu veren annemi hala affetmedim.9 10 yaslarindaydim. Ve annemle iliskimde pek parlak degil.
Ayrica saglik durumuyla alakali olduguna da zerre inanmıyorum. Kizida inanmamis ki sen beni mutsuz etmek istiyorsun demis. Hicbir zamanda inanmayacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X