Kedimin Güçsüz Yavrusu

Merhaba kızlar,
Dün gece kedimin 4 tane yavrusu oldu. 3 tanesi gayet tombik ve tüylü ama bir tanesi diğerlerinin yarısı kadar, çok zayıf ve türlerinin bile yarısı yok. İlk o doğdu ve kedim doğurduğunu bile anlamadı çok küçük olduğu için. Annesi kesesini açmayınca ben açtım ama kordonu da kesik doğdu. Bunu veterinere anlattım siz görmemişsinizdir diyor. Ben başında beklerken nasıl görmeyim, pırt diye attı yavruyu sonra kendine daha iyi yer aramaya gitti. Ne bir plasenta, ne kordon kesme olmadı. Ben de plasenta sandım hatta öyle davrandığı için de sonra farkettim yavru olduğunu.
Neyse bu yavru gece 4' den beri ememedi annesini, diğerleri kendine meme buldu bu hala arıyor. Ne yapmalıyım kızlar? Nasıl tutar memeyi bu miniğim? Emme refleksi var ama bir türlü bulamadı. Bu arada gece 3 gibi doğdu sabah 7:30' da ben şırınga ile mama verdim aç kaldı diye. Eğer ememezse yine vereyim mi? Veteriner emme refleksi yoksa ölür dedi. Çok üzgünüm bu yavrumuz için.
Kuzum benim ya. Bende çok anlamıyorum açıkçası yeni doğan bebekler nasıl bakılır ama bi ara arkadaşım köyde yavru bir kediden bahsetmişti annesi emzirmiyor bakmıyormuş, kadında ekmek veriyor besleyemiyor sen bakar mısın dedi benimde bahçem olduğundan getir zaten açmış orada da bakarım dedim tabi uzun bir süre evde besledim. Diğer kardeşlerini görünce çok şaşırdım resmen aralarında 1.5 ay yaş farkı var gibi imkansız gibi görünüyor zira dışlanan yavru çok küçük elim kadar zaten bitlenmiş bitlenen yeri yara olmuş kanı kurumuş derken aşırı halsizdi hareket edemiyordu ölecek diye çok korkmuştum. Dış paraziti yapıldı düzenli biberonla sütünü verdim hatta doktor yaş mamada vermişti onu da yiyordu hemde öyle yiyor ki hani kıtlıktan mı çıktın dersin ya valla nefes almadan yerdi. Gel git böyle böyle hızlı bir şekilde gelişti ve enerjisini çabuk topladı. Yani siz sütünü verin bakın korkmayın. Bahsettiğim kediye 1 aylık diyordu arkadaşım ama daha küçüktü bana göre. Siz elinizden geleni yapın.
340282740_184719851044087_1912098447695782447_n.jpg
339932027_616820823227625_8147684470730264954_n.jpg

Son düzenleme:
Kuzum benim ya. Bende çok anlamıyorum açıkçası yeni doğan bebekler nasıl bakılır ama bi ara arkadaşım köyde yavru bir kediden bahsetmişti annesi emzirmiyor bakmıyormuş, kadında ekmek veriyor besleyemiyor sen bakar mısın dedi benimde bahçem olduğundan getir zaten açmış orada da bakarım dedim tabi uzun bir süre evde besledim. Diğer kardeşlerini görünce çok şaşırdım resmen aralarında 1.5 ay yaş farkı var gibi imkansız gibi görünüyor zira dışlanan yavru çok küçük elim kadar zaten bitlenmiş bitlenen yeri yara olmuş kanı kurumuş derken aşırı halsizdi hareket edemiyordu ölecek diye çok korkmuştum. Dış paraziti yapıldı düzenli biberonla sütünü verdim hatta doktor yaş mamada vermişti onu da yiyordu hemde öyle yiyor ki hani kıtlıktan mı çıktın dersin ya valla nefes almadan yerdi. Gel git böyle böyle hızlı bir şekilde gelişti ve enerjisini çabuk topladı. Yani siz sütünü verin bakın korkmayın. Bahsettiğim kediye 1 aylık diyordu arkadaşım ama daha küçüktü bana göre. Siz elinizden geleni yapın.
Eki Görüntüle 3230686 Eki Görüntüle 3230687
Teşekkür ederim yorumunuz için. Maalesef bizim yavrumuz öldü, prematüre doğduğu için yenidoğan kedinin de 1/3 kadardı.

X