Kedimle başım dertte

Benim kedim de yaş mama saati geldiğinde ( hataliyim ben alistirdim saatini ogrendi) o saatte mama gelmezse bagirip duruyor, evde yaş mama kalmadiysa almayi unuttuysam sirf bagirtisini dinlememek icin koşarak mama almaya cikarim. Yoksa hem bagirip hem de bizi sinir edecek butun şeyleri yapar evde, dagitmak tirmalamak, bir şeyler dokmek gibi...😁

Ama şöyle bir şey var azicik veriyorum 2 lokmalik mesela oyle doldurmuyorum doyacak şekide asla. Kedinin derdi zaten doymak değil, azicik tatsin diye veriyorum benim ki kanıp susuyor. Cozumum bu, evde de et pişince mutlaka yer ama onu da tika basa yemek bir lokma bir şey yer o kadar.

Hepinize iyi geceler çok başınızı agritmadan konuya gireceğim evde 3 kedim var fakat benim sorunum bir tanesi ile sorunlu olan kedim görme engelli iki gözü de şiddet görmesinden ötürü kör sahipleneli 3 yıl oldu aşırı yaramaz kesinlikle abartmıyorum 5 tane çocuğa bedel olacak şekilde yaramazlıkları var çözemediğimiz bir yaş mama sorunumuz var yaş mama için sabahlara kadar bağırıyor evde çığlık çığlığa geziyor kısırlaştırilmis kediler için olan mama kullanıyoruz fakat yetinmiyor sürekli yemek masasında daha biz oturmadan sofrada yerini alıyor kör olmasına rağmen buzdolabinin önünden yaş mama alana kadar gitmiyor inat edip vermedigimiz zaman banyo paspasi mutfağa kitaplıkta ki kitaplar yere askiliktaki çamaşırlar kum kabına yani anlayacağınız ev ev değil tımarhane sizlerden akıl rica ediyorum özellikle kedi bakmış olanlar nasıl basediyorsunuz sorunlarla
Benim kedisim de aşırı enerjik olduğu zamanlar evi birbirine katar, üst kata koşar halıların üstünde zıplar hepsi kayar, çiçeklerimi devirir... bu liste böyle uzuyor. Bu şekilde enerjik olduğu zamanlar kediyle 5 dk oyun oynuyoruz ve enerjisini atıyor, sakinlesiyor.

Bebekken biz de her sabah öğünunde yas mama veriyorduk, veterinerimiz yas mama dişlerini çürütür 2 haftada 1 falan verin dedi, ilk başta alıştırmakta çok zorlandım, her sabah yatak odasının kapısının önünde resmen çığlık atıyordu mama için, hatta yas mama için kapının koluna zıplayıp kapıyı açıp bizi ısırarak uyandirmisligi bile var. Tabi zamanla mecburen onun sağlığı vermemeye başladım kısa sürede kuru mamaya alıştı.

Yas mama vermeme konusunda net olun, gün içinde birkaç defa 5-10 dk lik periyotlarla kendinizle oynarsanız daha sakinlesecektir bence

Bu arada bizimki de sinirlendiği zaman ısırarak kitaplarımızı yırtıyor ama ben ona bayılıyorum iyi ki var :KK36::KK36::KK36:

böyle anlatınca kedici insanlara (ben de dahil) çok şirin geliyor ama 7/24 bu kadar hırçın bir kediyle yaşamak gerçekten zor sizi anlıyorum. benim de iki gözü de kör olan bir kedim vardı. diğer beş kedimle beraber yıllarca baktım. o da aşırı sinirli bir hayvandı. sanıyorum bazılarında savunma mekanizması olarak kendilerini sürekli saldırı halinde tutma refleksi gelişiyor. bir arkadaşımın kör kedisi var o çok minnoş mesela. insan gibiler işte, hepsinde ayrı bir huy. benim kör kedim, kucağında çıkan bir enfeksiyon sonucu yaşadığı ağrıyı evle ve diğer kedilerle ilişkilendirip bir sinir krizi geçirdi ve ne yapsak ne etsek de bir daha kendini huzurlu hissetmedi. mecburen başka bir arkadaşıma sahiplendirdim; onun evinde tek kedi olarak huzurla yaşadı. ancak epeyce bir dönem, hayvanlar için kullanılan bir tür sakinleştirici kullanması gerekti. tabii ki veteriner tavsiyesi ve kontrolü altında. bunu size önermiyorum yanlış anlaşılmasın. kör olan kedilerle yaşamanın her zaman kolay olmadığını söylemek için yazıyorum. kağıt kemirmeyi seviyorsa çeşit çeşit kağıt türevi oyuncak verebilirsiniz kitapları kurtarmak için. ıslak mamasını kuruyla karıştırarak verebilirsiniz. valla çamaşır taşıma mevzusu benimkinde de vardı misafirlerimin önünden sütyenlerimin sürüklenerek geçtiği çok olmuştur, gülüp geçeceksiniz artık, ben öyle yapıyorum. bir de kedileri sakinleştiren bizdeki papatya çayı gibi doğal otlar var galiba, onlardan deneyebilirsiniz. sakin kalmaya çalışın; işediyse bunu düşünüp üzülmek sinirlenmek yerine sirkeli suyla silin ve unutup geçmeye bakın. yoksa kısır döngüye giriyor iş ve siz ne kadar gerilirseniz kedi de bunu hissedip daha da çok geriliyor. çok değerli bir şey yapıyorsunuz umarım bu sorunları da çözersiniz

Engelli kedilerde maalesef böyle garip davranışlar oluyor. Ve birden çok kediyle bakımı çok zor oluyor. bizim de kısa süreli işitme engelli bir kedimiz vardı o da aşırı yaramazdı hayatım da öyle garip bir kedi görmedim :KK70:diğer kedimiz ona sesini duyuramadığı ve eve zarar verdiği için dövüyordu sürekli.
O da duymadığı için bağırarak miyavlıyordu. Sürekli ama sürekli...
Aşırı güzeldi ve ilk etapta sakin bir kedi zannetmiştik. İnsan beklemezdi o yaramazlıkları.
Evde eşya bırakmadı her şeyi özenle kırdı. En son ikisi de birbirine çok zarar verince göndermek zorunda kaldık.

Bizim kedimiz de iflah olmaz bir aç.
Sürekli aç. Açlığı geçtim o kadar günlük suyu çoğu insan içmez bile :KK70: gün içinde suyu tazelemem için mutfağa çağırır gideriz su kabını gösterir tazelerim, mümkünse hazır su ister. Öyle manyak.
Bir dönem sürekli yaş mama aldık çok ağladı vs..
Dediğiniz gibi olduğunu bildiği sürece buzdolabının önü bir yatma mekanı. Mazallah açınca vermezsek :KK70:
Sonra eşim yavaş yavaş azalttı.
Ağladı elbette ama aşama aşama gittik.
Biliyorsunuz yaş mama besin değerinden ziyade onlar için bir bağımlılık. Direk kesmeden böyle bir çözüm bulduk.
Şimdi kırk yılda bir almaya başladık.

Son düzenleme:
Kisir mi acaba? Onun disinda kediler kac yasinda olursa olsun, mutlaka mama kaplari dolu olmali, bir kac mama kabi koyun evi farkli odalarina ve surekli dolu olsunlar, diger kedilerden firsat bulamiyor veya yeterince doymuyor olabilir, hangi marka mama kullaniyorsunuz. 🌻

Benim de dort kedim var biri dogustan sagir ve o da bu sekilde cok cok hircin en ufak seye bile sinirleniyor ve inanilmaz bagiriyor. Sinirini bozmamaya calisiyoruz pasanin 😂

kediyle aynı olur mu bilmem ama bir kör papağanım bir de fiziksel engelli muhabbet kuşum vardı yıllarca baktım, aksine inanılmaz ötesi uysallardı tam kuzuydular.. hala o ikisini özlerim:KK14:bu durum daha çok kedinizin mizacı gibi geldi.kısır değilse kızgınlıktadır.biliyorum çok zor ama lütfen vermeyin kediyi:110:

ben başedemiyorum. kafası atarsa gece yarısı yapabileceği tüm yaramazlıkları yapar bizi uyandırana kadar sonra ortadan kaybolur. bazen burnumu ısırarak uyandırır. ama tüm psikopatlıklarına rağmen ben ona aşığım onu öyle kabul ettim

ben başedemiyorum. kafası atarsa gece yarısı yapabileceği tüm yaramazlıkları yapar bizi uyandırana kadar sonra ortadan kaybolur. bazen burnumu ısırarak uyandırır. ama tüm psikopatlıklarına rağmen ben ona aşığım onu öyle kabul ettim

Gece hayatını seviyorlar. Geçen eşini uyandırmış zorla top atsan uyanmaz adamı. Maması var suyu var tuvaletinin kapısı açık gece oturdum açıklama yapıyorum diyor. Meğerse sadece kendini sevdirip sohbet etmek için kaldırmış çılgın oğlan.

Madem konumuz kediler, sizin kedilerinizde gecenin bir yarısı kendini sevdirmek için delice miyavlıyor mu acaba? Bizimki 4 aylık British bu ara gece 3-4 arası her gece uyanıp miyavlıyor gidip seversem okşarsam bir süre sonra susuyor ama gitmezsem susmuyor uykular haram oldu modundayım bu ara ;(

Gece hayatını seviyorlar. Geçen eşini uyandırmış zorla top atsan uyanmaz adamı. Maması var suyu var tuvaletinin kapısı açık gece oturdum açıklama yapıyorum diyor. Meğerse sadece kendini sevdirip sohbet etmek için kaldırmış çılgın oğlan.
biz evde yokken bütün gün uyuyor tabi eve gelince enerjisini atacak yer arıyorlar :)))

biz evde yokken bütün gün uyuyor tabi eve gelince enerjisini atacak yer arıyorlar :)))

Ben şimdi evdeyim valla gündüz de enerjisini atıyor. Bebeğin tepesinden yüz kere atladı. Yine çamaşırları katlanmaya nasıl engel olurum diye yüz kere döndü. Nevresim değiştirecektim nasılsa yaptırmaz diye bırakıverdim :KK70: bebeği uyutmaya geçtim o da şimdi uyuyacakmış bir bacağımda bir ayağımda sallıyorum. Bebek 6500 kedi 8500 :KK70: analar çeker yükü

Madem konumuz kediler, sizin kedilerinizde gecenin bir yarısı kendini sevdirmek için delice miyavlıyor mu acaba? Bizimki 4 aylık British bu ara gece 3-4 arası her gece uyanıp miyavlıyor gidip seversem okşarsam bir süre sonra susuyor ama gitmezsem susmuyor uykular haram oldu modundayım bu ara ;(
Benim ki de öyle
Dolaba tırnaklarını sürtüyor
Perdeye çıkıp ordan üzerime atlıyor uyandırmak için
Sürekli bişeyleri yere atıyor
En sevdiği eşimin uyudugunu anladığı an gidip kumunu kazmak😂
Ben takılmıyorum da eşim en ufak sese uyanıyor
Bebek gıbı gece onu oyalıyorum
Koynuma alıp yatıyoruz uyudugum an başlıyor dolaba tırnaklarını sürtmeye

Benim ki de öyle
Dolaba tırnaklarını sürtüyor
Perdeye çıkıp ordan üzerime atlıyor uyandırmak için
Sürekli bişeyleri yere atıyor
En sevdiği eşimin uyudugunu anladığı an gidip kumunu kazmak😂
Ben takılmıyorum da eşim en ufak sese uyanıyor
Bebek gıbı gece onu oyalıyorum
Koynuma alıp yatıyoruz uyudugum an başlıyor dolaba tırnaklarını sürtmeye
Bizim kedinin odası var gece biz yatarken onuda odasına koyuyoruz kapısını kapatıyoruz, önceden sabaha kadar uyurdu o da son birkaç gündür gece miyavlaması başladı, kapısını açıp serbest bırakıyorum ama ben gidip sevmezsem kendisini susmuyor ,bzimkapıyı halıyı tırmalıyor açın kapıyı diye :KK66:
bizde de ne yazıkki uykusu en hafif olan benim ..

Bizim kedinin odası var gece biz yatarken onuda odasına koyuyoruz kapısını kapatıyoruz, önceden sabaha kadar uyurdu o da son birkaç gündür gece miyavlaması başladı, kapısını açıp serbest bırakıyorum ama ben gidip sevmezsem kendisini susmuyor ,bzimkapıyı halıyı tırmalıyor açın kapıyı diye :KK66:
bizde de ne yazıkki uykusu en hafif olan benim ..
Kısırlaştırdınız mı peki kısır değilse de yapıyolar arada
Ben düşünemiyorum bi odada uyuduğunu😂
Yataktan odadan atacak neredeyse bizi
Eşim sen çok şımartıyosun diyor😂

Kısırlaştırdınız mı peki kısır değilse de yapıyolar arada
Ben düşünemiyorum bi odada uyuduğunu😂
Yataktan odadan atacak neredeyse bizi
Eşim sen çok şımartıyosun diyor😂
Henüz çok küçük o nedenle kısırlatırma işlemini yaptırmadık en azından 6 ayı dolsun istiyorum. Tam 4 aylık şu an.

Kedi anaları birde birşey soracağım biz kediyi sahiplendiğimizden beri 2 haftada bir aşısı var . Artık bütçem kaldırmıyor iç dış parazit için evde uygulanabilecek damlalar varmış her ikisi için olanda var, sadece dış parazit için de. Birde iç parazit için veteriner hap tavsiye etti. Bunlardan kullananınız var mı? En aızndan parazit işini kendimiz halledelim diyorum diğerleri için yine veterinere devam edeceğiz aşı olduğu için.

Ben şimdi evdeyim valla gündüz de enerjisini atıyor. Bebeğin tepesinden yüz kere atladı. Yine çamaşırları katlanmaya nasıl engel olurum diye yüz kere döndü. Nevresim değiştirecektim nasılsa yaptırmaz diye bırakıverdim :KK70: bebeği uyutmaya geçtim o da şimdi uyuyacakmış bir bacağımda bir ayağımda sallıyorum. Bebek 6500 kedi 8500 :KK70: analar çeker yükü
sizinkininde nevresim değiştirmeye alerjisi var mı ? benim ki çıldırıyo kendini ordan oraya atıyo rahat vermiyo.sonrada temiz yatağa girip yatıyo manyak bunlar ya :)

X