Kedimle başım dertte

Benim ki de öyle
Dolaba tırnaklarını sürtüyor
Perdeye çıkıp ordan üzerime atlıyor uyandırmak için
Sürekli bişeyleri yere atıyor
En sevdiği eşimin uyudugunu anladığı an gidip kumunu kazmak😂
Ben takılmıyorum da eşim en ufak sese uyanıyor
Bebek gıbı gece onu oyalıyorum
Koynuma alıp yatıyoruz uyudugum an başlıyor dolaba tırnaklarını sürtmeye
ya çok çılgınlar bazen delirtiyo ama onlarda olmasa bu hayat çekilmez

Kedi anaları birde birşey soracağım biz kediyi sahiplendiğimizden beri 2 haftada bir aşısı var . Artık bütçem kaldırmıyor iç dış parazit için evde uygulanabilecek damlalar varmış her ikisi için olanda var, sadece dış parazit için de. Birde iç parazit için veteriner hap tavsiye etti. Bunlardan kullananınız var mı? En aızndan parazit işini kendimiz halledelim diyorum diğerleri için yine veterinere devam edeceğiz aşı olduğu için.
ne aşıları vuruluyor 2 hafta da bir. benim kedim yılda bir karma lösemi ve kuduz aşısı oluyor 2 veya 3 ayda birde iç dış parazit o kadar. açıkcası bunlar dışında pek bi bilgim yok aşılar hakkında. veteriner kuduz ve lösemi için başka hayvanlarla teması yoksa yaptırıp yaptırmamayı bize bıraktı yine de yaptırmıştım

ne aşıları vuruluyor 2 hafta da bir. benim kedim yılda bir karma lösemi ve kuduz aşısı oluyor 2 veya 3 ayda birde iç dış parazit o kadar. açıkcası bunlar dışında pek bi bilgim yok aşılar hakkında. veteriner kuduz ve lösemi için başka hayvanlarla teması yoksa yaptırıp yaptırmamayı bize bıraktı yine de yaptırmıştım
1 yaş altı olduğu için bu saydığınız aşılar 2 şer doz şeklinde uygulanıyor o nedenle üst üste geldi. 1 yaş sonrası yılda bir kez vuruluyor imiş. Birde kuduz zorunlu aşı ,dün veterinere danıştım da o söyledi.

Benim de kedim aşırı miyavlıyor onla ilgilenene kadar ağlıyor saat hiç fark etmez. Dolaşarak ağlıyor yattığı yerde ağlıyor kardeşini bulamazsa ağlıyor kapı kapalıysa ağlıyor kardeşi onu dövünce ağlıyor her ihtimalde ağlıyor. Kardeşi de çöpü karıştırıyor çöpün içinden bulduğunu alıp evin içinde dolaştırıp dağıtıyor. Komidinin üstündeki şeyleri patisiyle yere atmayı çok seviyor sırf zevkine evi dağıtıyor. Ama napalım onlar bizim bebeğimiz hem de hiç büyümeyen bebekler🧡 Biz alıştık siz de alışmaya bakın

Çok zor evimde bir hayvan dostum yok, bu sorumluluğu alamayacağım icin sahiplenmiyorum. Sokak hayvanlarını besliyorum düzenli.. Ancak benim harcım değil sabahlara kadar uyutmaması, bağırması , zorluk çıkarması çok çok büyük bir sorun.. bu şekilde fiziksel ve mental sağlığınız elden gider.. umarım bir cözüm bulursunuz kolaylık diliyorum okurken zorlandım..

Çok yakın bir arkadaşım var evinde 1 köpek 4 kedisi var. Hayvanlara aşık ancak zorlanıyor sorumluluk konusunda maddi manevi, hiçbir yere gidemiyor tatildir vs. Beni ne zaman görse sen çok şanslısın hayvanın yok deyip şikayetler ediyor hayatından kesitler anlatıyor.
Üstüne üstlük bu şikayetlere başladığında evde sadece 2 kedi vardı her görüşmemizde sikayet ediyor ama köpek aldı kedi aldı (sahiplendi hepsini) yani durmuyor. Evi dubleks. Şuan 5 hayvanla yaşıyor.. Üzülüyorum mental sağlığı normal olmamasına. Onlar bana iyi geliyor deyip sürekli psikolojisi bozuk halde.. eşimin ciddi kedi alerjisi var aynı ortamda bulunduğunda bile solunum sıkıntısı yaşıyor acile gittik kaç kere oksijen vs verdiler ona rağmen onlara gidelim istiyor vakit geçirelim istiyor hayvanı gelip alıp veterinere bizim götürmemizi istiyor ben de buna çok karşıyım.. içimi dökmüş oldum resmen

Hepinize iyi geceler çok başınızı agritmadan konuya gireceğim evde 3 kedim var fakat benim sorunum bir tanesi ile sorunlu olan kedim görme engelli iki gözü de şiddet görmesinden ötürü kör sahipleneli 3 yıl oldu aşırı yaramaz kesinlikle abartmıyorum 5 tane çocuğa bedel olacak şekilde yaramazlıkları var çözemediğimiz bir yaş mama sorunumuz var yaş mama için sabahlara kadar bağırıyor evde çığlık çığlığa geziyor kısırlaştırilmis kediler için olan mama kullanıyoruz fakat yetinmiyor sürekli yemek masasında daha biz oturmadan sofrada yerini alıyor kör olmasına rağmen buzdolabinin önünden yaş mama alana kadar gitmiyor inat edip vermedigimiz zaman banyo paspasi mutfağa kitaplıkta ki kitaplar yere askiliktaki çamaşırlar kum kabına yani anlayacağınız ev ev değil tımarhane sizlerden akıl rica ediyorum özellikle kedi bakmış olanlar nasıl basediyorsunuz sorunlarla
Travmalı kedilerin çoğunda var bu ısrarlı davranışlar, veterinerler vermeyin istediğini yapmayın şeklinde yaklaşıyorlar ama hayvan psikolojisinde deneyim sahibi olan bir veterinerle görüşün. Kedilere süreli olarak antidepresan tedavisi uygulanabiliyor ya da bitkisel ilaçlar var antidepresan yerine geçen. Bu tecrübeme dayanarak verebileceğim ciddi tavsiye amaaaaaaa o yaramazlıkları yiriiiiiiimmmmm, öperim o bal yaramazııııı❤️

Çok yakın bir arkadaşım var evinde 1 köpek 4 kedisi var. Hayvanlara aşık ancak zorlanıyor sorumluluk konusunda maddi manevi, hiçbir yere gidemiyor tatildir vs. Beni ne zaman görse sen çok şanslısın hayvanın yok deyip şikayetler ediyor hayatından kesitler anlatıyor.
Üstüne üstlük bu şikayetlere başladığında evde sadece 2 kedi vardı her görüşmemizde sikayet ediyor ama köpek aldı kedi aldı (sahiplendi hepsini) yani durmuyor. Evi dubleks. Şuan 5 hayvanla yaşıyor.. Üzülüyorum mental sağlığı normal olmamasına. Onlar bana iyi geliyor deyip sürekli psikolojisi bozuk halde.. eşimin ciddi kedi alerjisi var aynı ortamda bulunduğunda bile solunum sıkıntısı yaşıyor acile gittik kaç kere oksijen vs verdiler ona rağmen onlara gidelim istiyor vakit geçirelim istiyor hayvanı gelip alıp veterinere bizim götürmemizi istiyor ben de buna çok karşıyım.. içimi dökmüş oldum resmen

Cocuğundan şikayet edip saçimi taraya vaktim olmuyor, tuvalete gidemiyorum dedikten sonra 2. 3. Cocugu yapanlar var. 😁😁😁
Psikolojisini bozsa sahiplenmezdi mecbur değil ya. Tek dert evet biyere giderken uzun kalacaksa birinin gelip kontrol etmesi gerek o kadar o da atla deve bir durum değil.

5 hayvanim olmadi ama yaramaz bir kedi yaramaz bir cocuktan daha beter değil bence.

Cocuğundan şikayet edip saçimi taraya vaktim olmuyor, tuvalete gidemiyorum dedikten sonra 2. 3. Cocugu yapanlar var. 😁😁😁
Psikolojisini bozsa sahiplenmezdi mecbur değil ya. Tek dert evet biyere giderken uzun kalacaksa birinin gelip kontrol etmesi gerek o kadar o da atla deve bir durum değil.

5 hayvanim olmadi ama yaramaz bir kedi yaramaz bir cocuktan daha beter değil bence.
Kesinlikle bir çocukla aynılar. Sorumluluğu, ilgisi her şeyiyle insan yavrusu İle aynı.. büyük sorumluluk her şeyiyle sabır istiyor hayvan sahiplenme ehliyeti olmalı ortalık bir sürü alınıp atılmış hayvanlarla da dolu 😔

Her gecen gun verdiginiz yas mama miktarini azaltin. Taaki 1 cay kasigina indirene kadar devam edin. 1 cay kasigi vermeye devam edersiniz. Yapacak bir sey yok. Kedidir ne yapsa yeridir. Benim de 2 kedim var. Erkek kedim kakasi icin asla kumu kullanmaz. Bizim kullandigimiz tuvaletin onune yapar sonra yuksek bir yere cikip benim kakasini temizlememi izler. Kiziyorum her seferinde icimden ama yine de cok seviyorum 🙂 sizinki bir de engelliymis bundan dolayi siz biraz fazla yuz vermis olabilir misiniz acaba 🙂

Hepinize iyi geceler çok başınızı agritmadan konuya gireceğim evde 3 kedim var fakat benim sorunum bir tanesi ile sorunlu olan kedim görme engelli iki gözü de şiddet görmesinden ötürü kör sahipleneli 3 yıl oldu aşırı yaramaz kesinlikle abartmıyorum 5 tane çocuğa bedel olacak şekilde yaramazlıkları var çözemediğimiz bir yaş mama sorunumuz var yaş mama için sabahlara kadar bağırıyor evde çığlık çığlığa geziyor kısırlaştırilmis kediler için olan mama kullanıyoruz fakat yetinmiyor sürekli yemek masasında daha biz oturmadan sofrada yerini alıyor kör olmasına rağmen buzdolabinin önünden yaş mama alana kadar gitmiyor inat edip vermedigimiz zaman banyo paspasi mutfağa kitaplıkta ki kitaplar yere askiliktaki çamaşırlar kum kabına yani anlayacağınız ev ev değil tımarhane sizlerden akıl rica ediyorum özellikle kedi bakmış olanlar nasıl basediyorsunuz sorunlarla
Instagram da vetterapist isimli veteriner terapist var. Ona yazabilirsiniz.Orada kedinizle insan gibi konuşabilirsiniz sizi anlar diyordu.Boyle konusa konusa benım kucagıma gelmeyen 8 senelik kedim şimdi kucagımdan inmiyor. Diyeceğim odur ki alın karsınıza konusun ve onu sevdiğinizi defalarca bıkmadan usanmadan soyleyın. Hem hissetsin hem de duysun.Sevgi iyileştirir.

Benim de görme engelli bir tekirim var. Yavruyken çok yaramazdı kısırlaştırıldıktan sonra büyüdükçe de duruldu. 8 yaşında şimdi çok şükür sağlıklı tüm gün oturup televizyon dinliyor, ara sıra kalkıp diğer kedilerle oynuyor :KK70: benimki de çok obur yani yaş mama için beni dövecek cinsten. Benim yemeklerimi de mutlaka yokluyor. Yemeklerime yanaşmaması için hep soframa-tepsime sevmediği birşey alıyorum limon veya turşu gibi. Onu koklatıyorum, kaçıp gidiyor. Şüphelenip geri gelirse yine ekşi birşey koklatıyorum :KK70:

Kedi anaları birde birşey soracağım biz kediyi sahiplendiğimizden beri 2 haftada bir aşısı var . Artık bütçem kaldırmıyor iç dış parazit için evde uygulanabilecek damlalar varmış her ikisi için olanda var, sadece dış parazit için de. Birde iç parazit için veteriner hap tavsiye etti. Bunlardan kullananınız var mı? En aızndan parazit işini kendimiz halledelim diyorum diğerleri için yine veterinere devam edeceğiz aşı olduğu için.
Dis parazit damlasını ben hep kullanıyorum, internete yaz, güvenilir birkaç marka öğrenip veterinerlerden alirsin. Bir paketin içinde kaç tane damla oluyor,epey zaman yetiyor. O yüzden son kullanım tarihi ileride olan bir tane almaya özen göster. Enseye damlat tam,orayı yalayamaz^^
İç parazit için hap gibi bir şey var, zaten benim veteriner de onu tıkıyor ağzına, iğne falan yapmıyor. Ben zamaninda aldım mi hatirlamiyorum, hafızamda net değil. Ama biraz büyük bir hap,aldıysan da zorlanmışimdir verirken.
Kuduzu belediye veterinerleri ücretsiz yapıyor tüm hayvanlara, ev kedisi dahil. Bize de yakın zaten,ben öyle hallediyorum .

X