Kefir ile zayıflama

gecekirpik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2011
1.191
538

Hanımlar merhaba..

65 kiloyum ve 3 kilo vermek istiyorum..Onca yaptığım diyete, onca kaçamaklar eklenince tabii ki yerimde saydım durdum..

Annem 2 gün önce bana kefirli süt al kızım dedi fakat ben kilo yapıyor sanıyordum ve araştırmamıştım hiç..

Bugün öğlen gıda mühendisi arkadaşımı gördüm.. O kadar zayıflamış ki kemikleri görünecek neredeyse ..

Ve ben hayırdır dedim 2 senedir görmüyordum kendisini.. Meğer zayıflamak istemiş ve aşırı abartmış zayıflığı..

Dedim yahu bana da söyle aç mı kaldın, spor mu yaptın, ne yaptın dedim ve ''yemeğinden kısmadığını ve spor da yapmadığını'' söyledi..

KEFİR kullandım dedi ..:26: şok oldumm ..

Sonra ben annem de bana bunu söylemişti diye eve gelip netten araştırdım..

Meğer nasıl böyle bir nimeti bunca yıldır önemsememişim diye kızdım kendime..

Aziz Yıldırım 'da bu diyetle ayda 5 kilo vermiş..

Zayıflamak ve sağlık konusunda onca yararı varmış ki..

Bir de siz bakın derim..

Eğer bu şekilde zayıflayan da varsa lütfen deneyimini benimle paylaşabilir mi?

aa kefir hiç görmedim nasıl birşeyki.bence süper öyle biir etkisi varsa kesin almam lazım.sağol canım:KK16:

Canım karnıbahar görüntülü, fındık büyüklüğünde bir şey.. Netten baktım çok ilginç ve mayalıyorlar sütle yogurt gibi..
Ama ben öğlen hemen alıcam hazır ürününü.. gitsin kilocuklar :KK1:

ya ben hiç denemedim ama ne biliyim görüntüsü beni hiç cezbetmiyor. bozada sevmem ben çok benzetiyorum onları ...

kefir sevmiyenlere bir öneri içine salatalık sarmısak koyup cacık yapıp tüketin çok güzel oluyor

kefir sevmiyenlere bir öneri içine salatalık sarmısak koyup cacık yapıp tüketin çok güzel oluyor

aaa demek denediniz siz..
peki sizin kilo ile alakalı faydalı bir gözleminiz oldu mu acaba bununla ilgili..
aldıgımda tavsiyenize uyacagım.. teşekkür ederim

arkadaşlar ben kefir mayası arıyorum elinde olup bana gönderebilecek olurmu?evde yapımı daha sağlıklı ve üvenilir ben zayıflamak için değil küçük oğlumun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için arıyorum?

arkadaşlar ben kefir mayası arıyorum elinde olup bana gönderebilecek olurmu?evde yapımı daha sağlıklı ve güvenilir ben zayıflamak için değil küçük oğlumun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için arıyorum?

o konuda hiçbir fikrim yok üzgünüm canım.. ben hazırını içiyorum..

Son düzenleme:
aa bak bilmiyordum tesaduf oldu,alerjim icin 1 hafda boyunca hazir kefirlerden aldim gunluk 1 litreye yakin icdim gercekdende istahimi kesdi yani tok tuttu.normal diyette basim döner cok halsizlik olurdu onuda yasamadim kendimi gayet dinc hissettim 1bucuk kiloya yakinda verdim iyi ozaman kefire devam.acaba cok icmek zararli olurmu bilmiyorumki ama gerci her yerde kefirin ne kadar cok faydalari oldugunu okudum.yanlizca 6 kilo fazlam var bakalim eger basarabilirsem yazarim .

ben zayıflatıgını yeni duydum ben saglıklı diye aldım ikizlerim sevmez eşimde sevmiyor eşimde kemik erimesi var ,ona çaktırmadan cacık yapıp yediriyorum bazen kek yapıyorum kimse anlamıyor .ben mayasını parsellerde aktardan aldım 15 lira verdim 1 senedir kullanıyorum şimdi zayıflatıgını duyunca daha çok içerim ben seviyorum tadını

aa bak bilmiyordum tesaduf oldu,alerjim icin 1 hafda boyunca hazir kefirlerden aldim gunluk 1 litreye yakin icdim gercekdende istahimi kesdi yani tok tuttu.normal diyette basim döner cok halsizlik olurdu onuda yasamadim kendimi gayet dinc hissettim 1bucuk kiloya yakinda verdim iyi ozaman kefire devam.acaba cok icmek zararli olurmu bilmiyorumki ama gerci her yerde kefirin ne kadar cok faydalari oldugunu okudum.yanlizca 6 kilo fazlam var bakalim eger basarabilirsem yazarim .

bendede güneş alerjisi var bahar gelince başlar sonbahar bitene kadar güneşin gördügü yerler hep kaşınır dr güneş koruyucu sür dedi sürdügüm halde kaşınırım ellerimi kanatırım hep çizik olur .o yüzden fazla dışarı çıkmayı sevmem .

bu yazıyı eşimede okudum kefirin içinde mayalı olduğu için bakteri olacağını söyledi ayrıca kabızlığada

iyi gelir dedi peki zayıflamak için günlük ne kadar içmemiz gerekiyo acaba ?

Ben kefiri kullanıyorum ve her anlamda çok memnunum şekerler.zayıflatmayı bilemiyecem ama bağırsaklarımı çalıştırdı o bile yeter :)
Daha önce birkaç kere aktardan maya almıştım ama hep bi tuhaf oldu,rengi pembemsiydi,maya hiç büyümedi falan,yapımı da belli değil,her kafadan bir ses çıkıyor,herkes farklı yapıyor.En son arkadaşımın arkadaşından güvenilir bir maya buldum ve 2 aydır kullanıyorum,valla bu sefer oldu.İnternetten şöyle bir tarif buldum,böyle daha iyi oluyor gibime geldi.Ama hakkaten bisürü tarif var,artık beğendiğinizi uygulayın ama mutlaka kullanın kızlar.
Benimki şu:                    Yaşamdan, Her Telden: Kefir...Uzun vadeli mucize !

arkadaşlar ben kefir mayası arıyorum elinde olup bana gönderebilecek olurmu?evde yapımı daha sağlıklı ve güvenilir ben zayıflamak için değil küçük oğlumun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için arıyorum?

ben size gönderebilirim
mail adresimi mesaj atayım size
sizin mesaj atma hakkınız yok mesaj sayınızdan dolayı
bana iletişim bilgilerinizi gönderirseniz kargoya veririm:KK34:

X