Kendi anneniz , size karşı kv gibi davransa??

cokmuzor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2020
1.202
2.522
Merhaba, annemle aram hiç bir zaman çok iyi olmadı hep bir iletişim kopukluğu oldu. Ama erkek kardeşim evlendikten sonraki dönemde , annem bana karşı çok değişti, en son evime geldiğinde hastaydım gece antibiyotik vs aldığım için uyanamamışım , annem “şu saate kadar yatılır mı kalk horantanın kahvaltısını hazırla “ diye tepemde bağırıyordu . Neyse dedim kalktım hazırladım , tansiyonum düştü deyip , ekmek arası peynir yedi benim hazırladığıma dokunmadı. Normalde ayrı şehirde yaşıyoruz ben hem ile gidip hem kızımla ilgileniyorum ve annem ben işten gelene kadar beklıyor , bir çorba dahi yapmıyor, rica ettim şurayı beş karış oldu. ben yemekleri de işten gelip yapmaya çalışıyorum . Kızıma hasret kaldım resmen annemi mutlu etmeye çalışırken , daha önce de bebeğim iki aylık iken , anne sütü arttırıyormuş, bi yarım saat uyuyayım diye vermiştim. beni dürterek zorla uyandırıp “şu kadar çocuğu olan kadın uyur muymuş kalk kalk “ deyip kaldırmıştı zaten bi o hareket çok ağır gelmişti birde hasta iken zorla kaldırıp kalk kahvaltı hazırla diye bağırması. Her neyse bu arada gelinine asla bu şekilde konuşamaz davranamaz , tabiri caizse ağzını dahi açamıyor , hatta gelinimiz onu sürekli eleştiriyor. Ona bişey demesini istemem konu bu değil , konu şu: bana gelince ağzına geleni sayabilmesi ve gelinine gelince sürekli bir yalakalık peşinde olması. Artk görüşmüyorum, zaten senede üç kere falan geliyor onda da ben en azından kızımla oynamasını , veya bir çorba yapmasını , en azından beni sürekli eleştirmeyip bana destek olmasını bekliyordum , o ise sürekli adeta kötü kayınvalide pozlarında, her yaptığımı eleştiriyor , çocuğa eve işe her yere yetiş ve dört dörtlük olsun , her seyı çayını kahvesini ayağına getireyım istiyor, Siz olsaydınız ne yapardınız .yani resmen gelinine sanki kızı , kızına geliniymiş gibi davranıyor

Son düzenleme:
ben hayatimi direkt olarak bana iyi gelmeyen ne varsa kesip atarak yasiyorum.

bana bu sekilde davranan birini kim olursa olsun yuk diye sirtimda tasimazdim, keser atardim. anam da olsa babam da olsa, icim de acisa gorusmezdim.

cunku bir kere yasayacagim bir hayatim var, onu da mutsuzluk, stres, uzuntu kanseriyle yok edemem.

Bu hayatta herkesin durması gereken yer vardır evlatlık görevlerinizi ihmal etmeyin saygısızda olmayın hayatta nerelere kırılanileceğimizi tavırda olsa göstermeniz lazım .
Bu annenizde olsa nereye kadar sınırının olduğunu belirler zamanlada ilişkiniz daha sağlıklı olur .

Görüşmemekte haklısınız. Ben olsam bunu bana neden yaptin diye sorardim. Boyle yapip edip kendini iyi anne zannetmesin. Başını yastığa rahat koyamasın.
Soyledım ama işe yaramıyor hep kendısı haklı . Bana aşiret ağası gibi elini uzattı kapıdan çıkarken elini öpmem için

Annenize karşı olan kırgınlığınızda haklı olabilirsiniz. Ama neden işin içine gelini kattınız ki. Gelin sonuçta kendi kızı değil ve sınırını iyi çiziyordur. Bu sebeple ondan çekiniyordur. Ona da kötü davransaydı anneniz bu şekilde davranmakta haklı mı olacaktı. Sizde gelinden örnek alın sınırlarınızı iyi çizin. Kararlı durun. Baştan tavır yapar, sonra düzelir. İlk aklınıza küsmek gelmesin

Soyledım ama işe yaramıyor hep kendısı haklı . Bana aşiret ağası gibi elini uzattı kapıdan çıkarken elini öpmem için
Ayy çok sinir oldum okurken. Çok zor gerçekten eline mi yapisacak kizinia bı çorba yapsa offf ne anneler var. Mesafe köyün en güzeli( ben olsam direk söylerdim nasıl bir anne olduğunu bana hissettirdiklerini.) Bunu sizde yapın kesinlikle işe yarar.

Insan kendini yapayalniz hissediyor. Anne var ama yok gibi. Yok ama var gibi degisik bir hal oluyor. O kadar zor bir durum ki. Ben careyi mesafe koymakta ve bazen gerekirse tepkimi gostermekte buldum. Bagirip cagirmak degil ama ciddi bir uslupla bildirmek durumumu

O kadar doğru bir deyim kullanmışsınız ki . Aynen öyle annem var ama yok gibi ..

Gelinle ilgisi yok , ona da kötü davranmasını istemem ama ona öyle yapıp bana gelınce böyle hıc cekınmeden kırması beni üzdü sadece

Gelinle ilgisi yok , ona da kötü davranmasını istemem ama ona öyle yapıp bana gelınce böyle hıc cekınmeden kırması beni üzdü sadece
Bence ilgisi var. Başlığınıza tekrar bakın lütfen. Gelin olduğu için kötü davranılmayı o daha çok hakediyor gibi gizli bir anlam içeriyor bu yazdıklarınız.
Maksadım polemik yaratmak değil. Sadece düşünce sistemimizdeki bu nüanslar kadınların hayatını zorlaştırıyor. Hepimizde az çok var bu şemalar. İlk önce biz kadınlar yıkalım bu şemaları ki, erkekler daha kolay kabullensin. Böylece cinsiyet rolleri yüzünden kadınlar artık ezilmesin.
Konunu saptırdığımın farkındayım. Kusura bakma

Haklı olduğunuz noktalar var elbette ama dışardan bakıldığında evinize senede 3 kez gelen birinden çorba istemek, beklenti halinde olmak bana çok doğru gelmedi.

Seni elestiriyor cunku sana herseyi cok goruyo. Uyuman batiyor kahvalti hazirlamaman..halbuki sende insansin yorgun olup uyuyabilirsin bi gun gec kahvalti hazirlayabilirsin… buarada sana nazi gectiginden herseyine kulp takiyor.. geline bisey diyemez cunku cevabini verir ya da oglu soyletmez birsey bence bos ver salla

Arkadaşımın annesi de böyle. Üstelik çok yakın oturuyorlar arkadaşın 2 küçük çocuğu var ama annesinden medet ummamaya bakıyor. Bir kere çok acil bir işi olduğu için rica etmişti 1 saat bakar mısın diye. Kadın gelmiş yarım saat sonra kızın kaka yaptı dön nerdeysen diye aramış.

Kadın ölümden döndü doktorlar iyileşmesi çok zor dedi iyileşti hala aynı. Değişmezler beklentinizi sıfıra indirin.

Anneniz bu ne yapsanız değişmeyecek. Maalesef ebeveynleri kabullenme gibi bir durumumuz var. Bunu psikolog Tülay Kök ten öğrenmiştim. YouTube de videoları var. İzleyin derim. Ruhunuzu bu konu da iyileştirecektir. Yine de saygısızlık yapmayın derim. Kendisi öyle görmüş annesinden büyük ihtimalle.

neden kattı biliyormusunuz , herkese böyle davranmıyor. herkese bu şekilde davransa yapısı böyle denir . annesi işine göre davranıyor. onu belirtmek istedi bence . kızını cepte görüyor eski kafa , gelini cepte değil. ilişkiyi koparabilir. kızız ise bişey yapmaz. zeten şimdiye kadarda yapmmamış. zamanın tepki koysaydı bu derece olmazdı.

Kv yada anne ne fark eder iyi yada kötü olduktan sonra
Sizin için işin zor tarafı kayınvalideyi hayatından çıkarabilirsiniz ama anneyi çıkaramazsın
Buda sizi biraz daha şansız yapıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…