Kendi kendilerine tartışma arıyorlar

Gelse ağızlarını açamazlar tabiki ama istemiyorlar. Gelip 1 saat oturup gittiklerinde o yuzsuz evimden çıkmayan görümce " Allahtan babamgil evde yoktu, aa koltuklar mafolmuş, ekmek almışlar bizim evde ekmek yokmuydu . . Benim ailemin arkasından bunları söyledi. Daha neler neler. Bunlar benim son noktam oldu ve hepsini defettim kapiyi suratlarına çarptım. Bunu hazmedemiyolar. Bu insanlarla tekrar nasıl samimi olayim evime kabul edeyim siz söyleyin ..
Şimdi canım benim bende senin gibiydim fakat hata yapıyormuşuz. Sakin kalıp sakince hadlerini bildirmen gerekiyor. Psikoloğum söyledi :) Mesela sana kalkıpta bizde ekmekmi yoktu falan mı dedi “ evime gelen misafir kimseyi ilgilendirmediği gibi ne alıp almıycağımda ilgilendirmez” kapı çarpmış gibi olurlar. Ya da konunuza gelecek olursak neden gelmedin etmedin mevzusu mu döndü “ sormadan çocuğum adına plan yapmasaydınız müsait olduğum gün birlikte ayarlar birlikte kutlardık “ gibi. Sizin gibi neler yaptım neler. Aynı apartmandayım kaç kere yemek döktüm annesi oğluna sevdiği şeyleri yedircek diye. Defalarca kez kavga ettim bağırdım çağırdım ama çözüm olmadı :) bir gün şöyle denedim “ hadi ya annen mi çağırdı tamamda canım benim yemek var evde “ yarın yiyelim o zaman dedim. Bi sonraki gün yedik sonraki gün çağırdığındada eşim yok ya var yemek dedi. Kapı çarpmak bağırmak çağırmak ilişkileri zedelemekten başka işe yaramıyor.

Ben eşinize hayran kaldım benim eşim olacak annesiyle böyle tartışacağım gidiyorum ben diyeceğim o da bana aman etme eyleme diyecek yok mümkün değil.Çünkü ailesiyle ilgili ne bana birşey dedirtir ki zaten demem ne de onlara bana karşı birşey dedirtir.Bence kv ve görümceden yana sıkıntınız var ama eşinizden yana şanslısınız.
Kesinlikle öyle. Eşim normalde dik kafalıdır.. otur evinde biyere gitmek yok öyle , boş boş şeyler kapat gitsin dedi . Ama beni ezdirmez... bu evlilik bu zamana kadar geldiyse eşimden dolayi. Birazda politiktir ama kvde beni savunuyo diye triplere girmiş hemen

Şimdi canım benim bende senin gibiydim fakat hata yapıyormuşuz. Sakin kalıp sakince hadlerini bildirmen gerekiyor. Psikoloğum söyledi :) Mesela sana kalkıpta bizde ekmekmi yoktu falan mı dedi “ evime gelen misafir kimseyi ilgilendirmediği gibi ne alıp almıycağımda ilgilendirmez” kapı çarpmış gibi olurlar. Ya da konunuza gelecek olursak neden gelmedin etmedin mevzusu mu döndü “ sormadan çocuğum adına plan yapmasaydınız müsait olduğum gün birlikte ayarlar birlikte kutlardık “ gibi. Sizin gibi neler yaptım neler. Aynı apartmandayım kaç kere yemek döktüm annesi oğluna sevdiği şeyleri yedircek diye. Defalarca kez kavga ettim bağırdım çağırdım ama çözüm olmadı :) bir gün şöyle denedim “ hadi ya annen mi çağırdı tamamda canım benim yemek var evde “ yarın yiyelim o zaman dedim. Bi sonraki gün yedik sonraki gün çağırdığındada eşim yok ya var yemek dedi. Kapı çarpmak bağırmak çağırmak ilişkileri zedelemekten başka işe yaramıyor.
İnanın denedim olmuyor ya. Bende zaten onlar gibi olamadım neyse o. ya samimi olacağım yada böyle. Ağzımda hiç laf yapmaz uğraşamadım yani

İnanın denedim olmuyor ya. Bende zaten onlar gibi olamadım neyse o. ya samimi olacağım yada böyle. Ağzımda hiç laf yapmaz uğraşamadım yani
Bol bol video izleyin kitap okuyun. Sınırlarınızla alakalı. Kimse size hesap sorma cesaretinde bulunamasın. Kapıyı açık bırakırsanız alanınıza girerler. Kapatın o kapıyı. Üzmeyin kendinizi. İstediklerini desinler. Kayınvalidemin benden rahatsız olduğu birsürü şey var ama diyemiyor. Anneme şikayet ediyor neden annem haddini bildirmedği için. Laf sokarak yapıyor bunu bana. Bende ona laf sokuyorum. Eşimin doğumgünüydü ilk doğumgünümüzdü kaynanam plan yapmış kardeşinin evinde kutladık kocamın doğumgününü. Sinir oldum ama belli etmedim. Eşime başbaşada kutlicaz dedim. Mesela keşke şöyle de deseydim kaynanama “ tabi iyi olur ailecek kutlarız ben kocamın doğumgünnü başka gün süprizle kutlarım “ ona bu mesajı verseydim. Zamanla ağzınız da iyi laf yapıcak merak etmeyin. Kağıda yazın. Egzersiz yapın.

Aile ve ev konusuna gelene kadar sizi haksız bulmuştum. Bı pasta kesmek bu kadar zor olmamalı diye düşündüm ama siz haklısınız. Tükürürum evlerine de barklarina da. Benim anamın babamin girmediği evin onlar önünden gecemezler ama bence siz de tasinmalisiniz. Sizi evle ilgili vurmuşlar yıllardır. Oturmayın orada

Eşinizin çözmesi gereken bir meselede ezilip, üzülüp duruyorsunuz boşuna. Bu zamanlar tekrar gelmeyecek oysa... Ya taşınmanız ya da eşinizin ailesini bu hareketleri konusunda engellemesi lazım. İkisi de yok anlaşılan. Sizin elinizden ne gelir ki ne yaparsanız yapin olay sizde bitmiyor siz çözemezsiniz

Eşinizin çözmesi gereken bir meselede ezilip, üzülüp duruyorsunuz boşuna. Bu zamanlar tekrar gelmeyecek oysa... Ya taşınmanız ya da eşinizin ailesini bu hareketleri konusunda engellemesi lazım. İkisi de yok anlaşılan. Sizin elinizden ne gelir ki ne yaparsanız yapin olay sizde bitmiyor siz çözemezsiniz
Ben muhattap olmamaya devam edicem. Zaten küsmüşler heralde kendi kendilerine. Bende konuşmayacağım hic bi şekilde. Taşınma durumu şuanlık yok ama ilerde inşallah.. tabi onada kv ayilip bayilmazsa. Bide sütümü helal etmem demesi var

Ben muhattap olmamaya devam edicem. Zaten küsmüşler heralde kendi kendilerine. Bende konuşmayacağım hic bi şekilde. Taşınma durumu şuanlık yok ama ilerde inşallah.. tabi onada kv ayilip bayilmazsa. Bide sütümü helal etmem demesi var
Işte o ne derse desin bu oyunlara gelmeden, daima arkanızda duran bir eş lazım. Aynı binada ne kadar muhatap olmasanız da bakın kendi kendilerine oğlunuza kutlama yapıyorlar, her konuda hak iddia edebiliyorlar, sınır çizmeniz çok zor. Ki geçmişte de çok tatsız şeyler yaşanmış yıpranmışsınız belli ki. Hiç değilse sizi ezdirmeyen bir eşiniz olursa yanınızda daha az zarar görürsünüz yaşanan şeylerden. Hakkınızda hayırlısı olsun bazı insanlar kaos sever huzursuzluk sever nasıl yaklaşırsanız yaklaşın iflah olmazlar

Işte o ne derse desin bu oyunlara gelmeden, daima arkanızda duran bir eş lazım. Aynı binada ne kadar muhatap olmasanız da bakın kendi kendilerine oğlunuza kutlama yapıyorlar, her konuda hak iddia edebiliyorlar, sınır çizmeniz çok zor. Ki geçmişte de çok tatsız şeyler yaşanmış yıpranmışsınız belli ki. Hiç değilse sizi ezdirmeyen bir eşiniz olursa yanınızda daha az zarar görürsünüz yaşanan şeylerden. Hakkınızda hayırlısı olsun bazı insanlar kaos sever huzursuzluk sever nasıl yaklaşırsanız yaklaşın iflah olmazlar
Kesinlkle haklsiniz. Yutamıyorum artık. Eşimde politik davranıyor oda pek taşınmaktan yana değil herkes herşey iyi olsun istiyp duruyor. Biz kimseye minnet etmiyoruz zaten deyip duruyor. Akışına bırakıcam artık hiç bi şekilde onlarla konuşmayacağım aklıma geldikce sinir oluyorum ya bide kapıyı sonuna kadar açmış kapının ağzında konusuyo kızıda orda dinliyo

Kesinlkle haklsiniz. Yutamıyorum artık. Eşimde politik davranıyor oda pek taşınmaktan yana değil herkes herşey iyi olsun istiyp duruyor. Biz kimseye minnet etmiyoruz zaten deyip duruyor. Akışına bırakıcam artık hiç bi şekilde onlarla konuşmayacağım aklıma geldikce sinir oluyorum ya bide kapıyı sonuna kadar açmış kapının ağzında konusuyo kızıda orda dinliyo
O politik olup kendi rahatını düşünürken olan size oluyor işte. Elinizden geldiği kadar kendinizi korumaya çalışın, bir de madem mevcut durumdan kurtulamıyorsunuz(taşınamıyorsunuz) o zaman akışına bırakıp kendi ruh sağlığınızı korumaya çalışmak en güzeli dediğiniz gibi. Allah kolaylık versin size

O politik olup kendi rahatını düşünürken olan size oluyor işte. Elinizden geldiği kadar kendinizi korumaya çalışın, bir de madem mevcut durumdan kurtulamıyorsunuz(taşınamıyorsunuz) o zaman akışına bırakıp kendi ruh sağlığınızı korumaya çalışmak en güzeli dediğiniz gibi. Allah kolaylık versin size
Aynen öylr çok teşekkürler yorumunuz için. Öyle yapacağım bayramdan oncesine kadarda çok iyiydim aslında yeni yeni psikolojimi düzeltmeye calısıyodum. Gene öyle devam edeceğim haftayada annemlere gidip kafa dinlerim bi kaç gün..

Selamlar . Biliyosunuz kvlerle görüşmüyorum. Evimde istemediğimi açıkca belli ettim yaklaşık 1 sene oldu hatta geçti. Aynı binadayiz. Evimden çıkmıyolardı. Kışın bura sıcakmış yazın serinmiş. Çocuklar uyusa tv izlemeye gelirlerdi. Ders calısmaya gelirlerdi.birgün kendi halime kalmama fırsat ,izin vermezlerdi. herşeyime karışırlardı tv bile izleyemezdim. Hiç iyi niyetlide değillerdi laf sokmalar, arkamdan ettikleri küfürleri bizzat duydum ayrica her geldiklerinde krize giriyodum artık çünkü saat vs farketmez herr kafalarına estiğinde (gunde 5-6 kere) ve artık mesafe koydum.

Neyse geçenlerde piknik dediler gittik. Daha kahvaltı sofrasında başladı. Görümce herkese cay koydu birtek benim bardağım önümde boştu. Enişteleri vs herkesin önünde " herkese çay vaar şakire çay yok" diyip kahkaha attı. Neyse eşim o an yemeden sofradan kalkıp eve girdi ama ortamı bozmamak için gitmedik ve tavırda almadım. Kv sürekli eşime yapışıp beni kıskandırmaya çalışır gibiydi.

Neyse gelelim asıl konuya. Oğlumun doğum günüydü. Biz her sene eşim ve ben oğlumla kutlarız. Bunlar her sene beraber kutlamak ister ama ben kabul etmiyordum. Neyse dun gitmişler pasta almışlar ablalarını vs çağırmışlar.

Banada sende birşeyler yap, akşam beraber kutluycaz dediler. Benim kafa attı. Emrivaki nedir bu yani şimdi. Ben dun annemlere gidecektim ona bile gitmedim hasta gibiyim boğazlarım ağrıyor. Nitekim onların yanına da gitmedim. Eşim çok ısrar etti ama gitmedim. Oğlum ordaydı çoluk çocuk kutladılar eğlenmişler.

kv geldi kapıda, görümcede merdivende dinliyo" sen niye gelmedin, senin çocugunun doğum günüydü, halası yapmak istedi ne oldu sanki ,dun ağlıyomuşsun sesini duymuşlar( öyle bişey yok nerden uyduruyolarsa, kendilerini nimetten saymışlar onlar için ağlıycam heralde, gayette eşimle şakalaşıp oturduk başbaşa) Senin başka karın ağrın var sen herşeyi kıskanıyosun(2,3 kere tekrarladı) bizim içimize karışmıyosun. ben kışın bikere evine geldim istemedin bu evde benim oğlanda sende gelinimsin. Sen iyi bi otur düşün ' filan dedi.
Bende ev sizin zaten ben birşey yapmıyorm hastaydm gelmedim sizi istemesem geçen gelmezdim daha 2 gün önce beraberdik, dün gidecektim kendi aileme bile gitmedim ben dedim. Evi ben mezaramı götürcem evi napayım dedi. Bu olay bahane işte bilerek dökülmek için fırsat kolluyorlar

Eşimede aynı şeyleri söylemiş hatta küsmüş beni savunduğu için. Benim ev sizin zaten dediğimi filanda söylemiş hemen.

Bende eşime açıkca belirttim onlar her zırt dediğinde bu evde olmak istiyor ben istemiyorum huzurum kaçıyo her an her dakika onlar gelecek diye dedim. Bugune kadar rahattık bak gene huzur kaçırdılar
.İstiyolarsa ben alıp çocuklarımı gidicem alsınlar otursunlar yeter dedim. Babamları arıyorum eşyalarımı topluyorum dedim bırakmadı eşim. Aman kapat gitsin boş boş şeyler boşver dedi. Keşke dün gitseydin vs dedi...

Kızlar haksız mıyım. Benim ailemi inanın 1 saat istemezler. Nefret ediyolar ailemdende bendende. Kv bundan bi kaç sene önce daha yeni evliyken, benim ailem gelirse evine sokmayacağını kovacağını vs söyleyerek tehtit etti. Unutamıyorum bunları . Şimdi gelse bişey diyemez ama zamanında yaptı bunları. Ben bıktım yıldım artık. Daha o kadar şey yaşadım ki ailem gelse zehir ettiler o iki kızıyla. Ortada hiçbişey olmasada hep beni uzmek rahatsiz etmek için uğraştılar.

Yapamıyorum madem öyle onlarda gelmesin kimse bana karışmasın öyle değil mi. Fitne fesattan başka hiçbişey bilmiyorlar. napmalıyım bilmiyorum artık. Haftaya gidip bi kaç gun ailemde kalicam.. uzun oldu kusura bakmayın lütfen . Nasıl davranmalıyım bi akıl verin ..
Onların evinden başka bir yere taşınmayı düşünmez misiniz?
Böylece hem ev minnetinden kurtulursunuz hem de her dakika gelip gitmelerinin stresinden.

Siz de bunlarla aynı sofrada oturup piknik yapıyorsunuz. Sakire çay yok dediğinde o bardak önünüzde boş bardağa bakıyorsunuz. Hata burada.
Ailen gelemez kovacagim dediğinde "hoşt" deseydiniz , sakir deyince cay bardağını yere yapistirsaydiniz bugün bunları hiç yazmazdiniz.
Bir yakınımız hanım yeni evliyken kvnin ilk hamlesine ortada, üzerinde çay bardaklarının durduğu sehpayı devirerek karşılık vermiş.
Bir daha eş ailesinden hiç kimse ona tek bir laf edememiş.
Annem babaanneme kızdığında bunu anlatır;
‘yanarım yanarım şu X kadar olamadım ona yanarım’ diye dertlenirdi.
O geldi aklıma.

Konu sahibi çok pasif.

Bir yakınımız hanım yeni evliyken kvnin ilk hamlesine ortada, üzerinde çay bardaklarının durduğu sehpayı devirerek karşılık vermiş.
Bir daha eş ailesinden hiç kimse ona tek bir laf edememiş.
Annem babaanneme kızdığında bunu anlatır;
‘yanarım yanarım şu X kadar olamadım ona yanarım’ diye dertlenirdi.
O geldi aklıma.

Konu sahibi çok pasif.
Ciddi misiniz? Masayı devirsem sanırım arkadamdan deli derler millete herkese 😂

Gelse ağızlarını açamazlar tabiki ama istemiyorlar. Gelip 1 saat oturup gittiklerinde o yuzsuz evimden çıkmayan görümce " Allahtan babamgil evde yoktu, aa koltuklar mafolmuş, ekmek almışlar bizim evde ekmek yokmuydu . . Benim ailemin arkasından bunları söyledi. Daha neler neler. Bunlar benim son noktam oldu ve hepsini defettim kapiyi suratlarına çarptım. Bunu hazmedemiyolar. Bu insanlarla tekrar nasıl samimi olayim evime kabul edeyim siz söyleyin ..
Yuh dedım artk ..hayatımda ılk kez duyuyorum boyle seyler

Neden taşınmiyorsunuz tek çözüm taşınmak çünkü.

Valla esimin enistesi bana öyle çayli şakirli espiri yapacak benim koca müsfetteside sesini çıkartmayacak tükürürüm onun adamlığına. Açlıktan öleceğimi bilsem o evde yaşamam. Karşi tarafta suç yok onlara bu hakkı veren eşin

X