Kendimden nefret ediyorum

herkes hata yapar..
evet,sizinki daha ağır olmuş belki..
bundan sonra sağlıklı bir ilişki sürdürmeniz zor olsa da,
mümkün de olabilir..
hakkınızda en hayırlısını diliyorum..
bütün bunları sevgilinize anlatmış olmanız konusunda ise,
kararsızım.
anlatmasanız,kendi içinizde tövbe edip devam etseniz belki
ilişkiniz güzelce devam edecekti ama bazı arkadaşların bahsettiği gibi kul hakkı diye bakınca da,anlatmak mantıklı gibi geliyor..
bilemiyorum..

Yanlışlarını anlamışsın ve pişman olmuşsun arkadaşım. Samimi bir pişmanlık ve cidden vicdan azabı olmuşki, kaybedeceğini bile bile açıklamışsın herşeyi. İyide yapmışsın. Hatayı yapanlar bedelinide ödemeli diye düşünüyorum elbette. Artık yapabileceğin şey yok sanırım. Gerisi sevdiğine kalmış. Bunu kaldırabilirmi atlatabilirmi bilemem... Umarım ikinizin hakkında da hayırlısı olur...

Yazınızı okudum... yapılan yorumları ve daha sonra ne yazdığınızı bilmiyorum
Kullanılmak ne demek.. eğer sen biriyle bişey yaşıyorsan..
Karşılıklıdır herşey.. senin tabirinle o seni kullandıysa sende onu kullanmışsındır.
Kadınız diye bizmi kullanılıcaz. O sana dokunduysa öptüyse sende ona aynısını yaptın
Bundan haz aldın.. zevk duydun.. ee neresi bunun kullanlmak...karşılıklı işte
Durumunu çok iyi anlıyorum..çok darbeler yemiş.. üzülmüş birisin
Unutmaki bir sonraki ilişkimizde bunu itiraf etmek gibi bir zorunluluğumuz yok..
Kimse madalya takmaz... haa şöyle bir nokta var ki sen onu birlikteyken aldatmışsın..
Yani o iyi karekteri bu uğurda harcamışsın... yaşın yanında kuruda yanmış..
Bide karşısına gecip herşeyi bir bir itiraf etmisin
Sana dank ettiyse.. bu yaptıklarına son verdiysen neden itiraf edip onu kaybettin ki
Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil...seni yargılamam ben suçlamamda
Sen sadece eski yaşadıklarından yola çıkarak.. bunuda o kefeye koymuşsun
Tanıdıkca yanılmışsın.. pişman olmuşsun ve tamamen bağlanmışsın bu adama
Tamam olay bu neticeye bakacaktın.. itiraf edip içini rahatlattın.. fakat
Karşındaki insan sana olan güvenini yitirdi bu durumda...
Aslada bu güveni tekrar kazanamazsın.. adam başına kakıç eder bunu
Senin anlıycan.. bu işten hayır yok.. tekrar birleşsenizde hep ezik suçlu sen olacaksın..

Pismanlik affedilmek icin yeterli mi peki?!
Anlatsa mesela su olur: ayrilik!
Anlatmasa: saf saf enayi enayi hala onunla birlikte olunur!
Demekki cok sey oluyor mus...

Bakalım arkadaşın sevgilisi bu kadar dürüst mü? Tabi ki anlatmamalıydı bence yaaa geçmiş geçmiştirrr kimseyi geçmişte yaptıklarıylaa yargılayamayız. Önemli olan şu andır bu kız şuan pişmansa öncesinin kesinlikle bi önemi yokturyerimseniben

Bakalım arkadaşın sevgilisi bu kadar dürüst mü? Tabi ki anlatmamalıydı bence yaaa geçmiş geçmiştirrr kimseyi geçmişte yaptıklarıylaa yargılayamayız. Önemli olan şu andır bu kız şuan pişmansa öncesinin kesinlikle bi önemi yokturyerimseniben

onemli olan karsindakinin durustlugu mudur? siz durustlugu karsinizdaki insana gore mi degerlendiriyorsunuz?
karsindaki adam belki onu 10 kere aldatmis olsun, insan olarak yapmasi gereken durust olmaktir. karsisindaki adam degilse o ayri meseledir...
vicdanlarimizda durustlugumuzde kimseyle kiyaslanarak olusmamali..
salt dogrular vardir, aldatmak yalan soylemek kandirmak insancil davranislar degildir hatalidir ve karsindaki insanin da bunu bilmeye hakki vardir..

bu iş ayrılıkla noktalanmalı.
anlatmasaydın sana tapardı
ama anlattın bir erkeğin elinee devasa koz verdin.
kocan değiill sevgili bu yanii yasakkelime
ve seninle evlenmez artık güvenmez sana asla,kullanıp atmasınada sen sakın ola izin verme
insanoğlu arsızdır.
güven oluştuktan sonra yapmamışsın e yaptıklarını ne zorun vardıda anlattın
şimdi sana herşeyi demeyi kendine hak görür.ayrıl bence artık.
bak vicdanım sızladı seni sevdikten sonra anlattım ama durmadan başıma kakıcaksann lütfen şu an ayrılalım de.git yoluna.:nazar:

Son düzenleyen: Moderatör:

Oh ne alaaa; o zaman ben gideyim esimi onunla bununla aldatayim, sonradan da deli gibi pisman oldum diye önemsiz olsun bu yaptiklarim; olur mu ya Allah Allah!
Evet dogru, kimseyi gecmisiyle yargilayamayiz...
Peki ne zamandan beri birisiyle birlikteyken yapilan yanlislar gecmiste olarak kabul ediliyor acaba?!

biraz kötü bi kelime ama madem bi .ok yedin bari itiraf etmeseydin :mymeka:
duruldum diyrsun tamam içinde kalsaydı
ama biz kadınlar bunu yapamıyoruz illaki sölicez
sevgilin seni ne kadar sevsede bu hiç aklından çıkmayacak en ufak bişeyde bunu yüzüne vuracak
evlenseniz dahi kendi hayatınıda seninkinide zehir edecek
bu daha mı iyi oldu şimdi?
o seni affettiğini sölesede o ilişkiden artık hayır gelmez :umursamaz:
bırak seni terketsin

belki de şüphelenmese arkadaş anlatmayacaktı onu bilemeyiz.

ama ben bu durumun tam tersini düşünüyorum. sana bunları sevgilin yapmış olsa idi sen onu affeder miydin?

neyi ne için yaptığın beni ilgilendirmiyor...
sevgilinin tavrı da umrumda değil
affeder...affetmez
yaptıkların seni bağlar.afftmek de sevgilini
beni düşündüren ya da şaşırtan itirafın oldu
kaç kişi yapabilir bunu acaba.kaybetmeyi göze alıp...
sadece kaybetmeyi mi
onca hakareti,artık hiç bi şeyin eskisi olmayacağı riskini,vukuatlarının açığa çıkma utancını
gelecek imaları,şüpheleri...daha tahmin edemediğim bin tane duyguyu,düşünceyi
vallahide billahide ben yapamazdım
birini her ne sebepten olursa olsun aldattığın için değil ama bu şahane dürüstlüğün için kutlarım seni

Kullanmak...
Ne kadar iğrenç bir laf...
Yakıştırdınız mı bari kendinize.
Bir de bunu utanmadan söylediniz yüzüne öyle mi?

KENDİNE YAPILMASINI İSTEMEDİĞİN BİRŞEYİ BAŞKASINA DA YAPMA derler.

Siz şimdi kmden intikam aldınız, sizi kullananlardan mı aldınız.

Eden bulur. Bence affetmez. Affetmesin de. Yaızk ya yazık.

siz onu aldatın o size hakaret etsin, ohhh ilişkiye bak.
adını sorarsan da çok seviyoruz...

eee ne demişler;
dün yediğin hurmalar gelir totonu tırmalar.
:nazar:

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

Erkeklere güvenmiyorsanız uzun bir süre kabuğunuza çekilseydiniz..
Bu şekilde davranmak çözüm değildir nedeni ise,
Her insan bir değildir o sizi sevmemiş diye diğer bir insandamı sevmeyecek..
Yada bugüne kadar sizi üzen insanların acısını
Sizi çok seven bir insanda çıkararak intikam almak istediniz belkide.
Bence ayrılın bu şekilde bir aşk olamaz..
Sizin vicdanınız rahat mı bilemem ama o insan bunları bile bile
sizinle şu saatten sonra bir sevgi paylaşamaz..
İstese bile anlattıklarınız peşinde gölge olacak..:çok üzgünüm:

bence bir psikoloğa gitmenizde yarar war derim.neden mi?
o dediğiniz intikam alma olayları filmlerde olur arkadaşım.
kişi intikam alacağım diye daldan dala konar,sonra gelir birine aşık olur,olayları bi şekilde karşı tafar öğrenir sonucunda da 2 tokat yer.acılar içinde hayatına dewam eder,hep aklından onu geçirir.artık bitip tükenmiş wirane olmuştur...

ilişkinizin bundan sonra sağlıklı yürüyeceğini sanmıyorum.bugun değilse yarın.yarın değilse öbür gün mutlaka bitecektir.

buzamana kadar bir bayanın onuruna gururuna yakışır dawranmamışsınız ama bundan sonra dawranıp çekin gidin erkek arkadaşınızın hayatından...
kimseyi bu kadar üzmeye we psikolojisini bozmaya hakkınız yok.

hatalarınızı bir daha tekrarlamamanız dileğiyle....

bunları söyledikten sonra seni terk etmemesi çok şaşırtıcı erkeklerden yediğin darbelerin acısını başka masum insanlardan çıkartarak değil bir süre yanlız kalarak çok daha kolay atlatabilirdin
ama söylemeyipte devam etseydin seni daha çok kınardım
en azından ii bişey yapmışsın vicdanını rahatlatmışsın
erkek arkadaşın adına çok üzüldüm seni ne kadar çok seviyorki o anda bırakıp gitmemiş...
ama şunu bilki hiç bir şey eskisi gibi olmaz

bu kadar açıklığı herkes gösteremez.. erkek de olsa kadın da olsa gösteremez.. büyük bi cesaret ve dürüstlük örneği bence..

madem bu kadar risk aldın ve herşeyi açıkladın ve madem sevgilin de hala senle beraber olmak istiyo; o zaman şimdi çabalama zamanı.. ona dürüstülüğünü ve sadakatini göstermek için, onu inandırmak için elinden geleni yapman lazım.. tabi ki arada nüksedecek, bağırıp çağıracak, alakasız yerlerde belki en mutlu anınızda bunların bahsini açacak.. ama bunlar da senin cezan.. hepsini bir bir onarmak senin görevin.. zorlu, sabır isteyen ve zaman alan bir süreç.. yine de ben bir gün gelip kabuk bağlayacağına inanıyorum..

herkes hata yapabilir neticede.. ama bi kişi itiraf edip af diliyorsa ve karşı taraf da bırakıp gitmiyorsa, denemek herşeye değer diye düşünüyorum..

yaptıklarından gercekden pisman,tevbende samımıysen Allah elbette bagıslayandır.
ama sevdıgın senı ne kadar zamanda bagıslar, yada bagıslayabılırmı onu bılemem,
bütün yaptıklarını itiraf edebılmekde bır cesaret bunun ıcın tebrık ederım.
hakınızda hayırlısı olsun...

Ben sizi bu kadar ağır eleştirmiycem. Hatalar insanlar içindir. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Hepimiz farklı olaylarla sınanırız. Sizin hatanız aynen size yapıldığı gibi başkasından intikam alma duygusuyla hareket etmek olmuş. Ama olan olmuş... Ve siz geç de olsa hatanızı anlamışsınız. Ve en önemlisi hatanızdan dönmüşsünüz. Sizin yerinizde başkası olsa belki gerçekleri itiraf bile etmeyecek, üstünü kapatacaktı. Ama siz bunu yaptınız. Ve bence bu güzel bir hareket.

Şimdi ne olur? İlişki devam ederse uzun zaman sorunlrınız ve güven problemleriniz olacak. Ama emin olun gerçekten dürüst ve şeffaf olursanız atlatabileceğinizi düşünüyorum. Son 1,5 yıldır bu yolda ilerliyormuşsunuz zaten. Sizi tek kurtaracak şey sevgidir. Eğer sevgisi öfkesinden fazlaysa çok sancılı bir dönem sonra sizi affedecektir.

Allah yardımcınız olsun.

Sana katılıyorum arkadaşım. Hatalar insanlar içindir. Hatalarında bedelleri vardır. Ödenir mi ödenir. Bende kınamak eleştirmek istemem. Ne olacagımız belli değil hiç birimizin. Görünüşte ki elbetteki hoş değil anlattıklarınız. Aldatan ancak kendini aldatırmış. Sevgiliniz bunları affedebilir mi bilemiyorum. Çünkü güvensizlik başladı mı kemiriyor insanı. İlişkinin en büyük düşmanı yalanlar ve aldatmalardır. Sonra başlar bozukluklar,güvensizlikler, sorunlar. Bana sorarsan ben kaldıramam böyle şeyleri. Kaldıramıyorum yalanı ki aldatma gibi tür şeylerde nasıl bir psikolojiye girerim şimdi düşünemiyorum bile. İlişkinizin sonu bu sebeple nasıl olur bilemiyorum.Arkadaşınız ne yapar ne eder ama ben bu durumda sizden önce sevgilinize teselliler ve sabırlar dilerim.

senı affetmesin bence. Niye biliyomusun??? çünki sen herşeyi kirletmişsin... aradan yıllar geçsede o sana dönüp "ya sen bana bunuda yamıştın diyecek" .. Mutlaka yapacak bunu adım gıbı emınım. Çünki erekeklerin huyun benzer bırbırıne. Kadın unutur ama erkek aslaaaa unutmaz... Hakkında hayırlısı neyse o olsun

senı affetmesin bence. Niye biliyomusun??? çünki sen herşeyi kirletmişsin... aradan yıllar geçsede o sana dönüp "ya sen bana bunuda yamıştın diyecek" .. Mutlaka yapacak bunu adım gıbı emınım. Çünki erekeklerin huyun benzer bırbırıne. Kadın unutur ama erkek aslaaaa unutmaz... Hakkında hayırlısı neyse o olsun

Kadında unutmaz. Bunun kadını erkeği yok, olmaz daaa.. ha kadın sineye ceker mi çeker amaaaaa kadın da unutmazz!!!!!

bi kadın nie aldatır
hadi erkekler farklılık arar
başkalarıyla da denemek ister
burda denek hep kadındır yoksaa bana mı ööle geliyo

X