Kendimi hiç beğenmiyorum, sevmiyorum

femme737

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2020
45
13
24
Hanımlar merhaba. Aslında dışardan bakinca siyah siyah saçlı yeşil gözlü, çok güzel, arkadaş grubunun komik kızı olarak görünüyorum. Tabii ki öyle değil. Ortaokul zamanlarında geçirdiğim bir hastalik sonucu aylarca kortizon iğnesi yaptırmak durumunda kalmıştım. Çok kısa sürede inanılmaz kilo aldırıyor ve 12-13 yaslarinda bunu fark edemiyor insan. O zamanlarda her yerim çatlak doldu. Ama iki üç yerim catladi diye karaları baglayanlardan değilim. Karnım, simit bölgesi, bel, omuzlarım kollarım, göğüslerim her yerim jilet izi gibi catlaklarla dolu. Yazın 40 derecede bile dirseklerime kadar kapatırım çünkü arkadaşlarimin yanında her yeri jilet izi gibi görünen biri olmak istemiyorum. Bu benim hayatımda her şeyimi etkiliyor uzun yıllardır bu depresyon halinden cikamiyorum. Anneme küçücük yaşımda bu izleri fark etmediği için içimden çok kızıyorum ama artık yapacak bir şey yok tabii ki. Bana yaklaşan herkesi uzaklastiriyorum nasıl olsa vücudumu görseler sogurlar diye. 25 yaşındayım daha önce bu durumumdan dolayı ilişkiye girmedim ve yine aynı sebepten hiçbir zaman evlenemeyecegimi düşünüyorum. Bedenim yüzünden zorbalanmaktan çok cekiniyorum. Artık yarım kollu giyenlere bile imrenerek bakar hale geldim. Benimle aynı seyleri yasayan var mı? Neler yaptınız atlatmak için?

Hanımlar merhaba. Aslında dışardan bakinca siyah siyah saçlı yeşil gözlü, çok güzel, arkadaş grubunun komik kızı olarak görünüyorum. Tabii ki öyle değil. Ortaokul zamanlarında geçirdiğim bir hastalik sonucu aylarca kortizon iğnesi yaptırmak durumunda kalmıştım. Çok kısa sürede inanılmaz kilo aldırıyor ve 12-13 yaslarinda bunu fark edemiyor insan. O zamanlarda her yerim çatlak doldu. Ama iki üç yerim catladi diye karaları baglayanlardan değilim. Karnım, simit bölgesi, bel, omuzlarım kollarım, göğüslerim her yerim jilet izi gibi catlaklarla dolu. Yazın 40 derecede bile dirseklerime kadar kapatırım çünkü arkadaşlarimin yanında her yeri jilet izi gibi görünen biri olmak istemiyorum. Bu benim hayatımda her şeyimi etkiliyor uzun yıllardır bu depresyon halinden cikamiyorum. Anneme küçücük yaşımda bu izleri fark etmediği için içimden çok kızıyorum ama artık yapacak bir şey yok tabii ki. Bana yaklaşan herkesi uzaklastiriyorum nasıl olsa vücudumu görseler sogurlar diye. 25 yaşındayım daha önce bu durumumdan dolayı ilişkiye girmedim ve yine aynı sebepten hiçbir zaman evlenemeyecegimi düşünüyorum. Bedenim yüzünden zorbalanmaktan çok cekiniyorum. Artık yarım kollu giyenlere bile imrenerek bakar hale geldim. Benimle aynı seyleri yasayan var mı? Neler yaptınız atlatmak için?
Hiçkimse kusursuz değil öncelikle, bedeninizden utanmayın o sizin çok önemli bir parçanız.

Acil psikologa gideceksin
Vucudun da catlakta olacak ,selulitte olacak ,yaglar da olacak
Kimse puruzsuz bir vucuda sahip degil
Sen bunu kafanda buyuttugun icin icinden cikamiyorsun
Kilo aldiysan sporu,duzenli beslenmesi var
Catlaklarin varsa bilmemkacbin tane cihaz var +kremleri var
Bunlar gecmeyecek seyler degil yapma etme

Ayrica afedersin sen bunlari baskasina guzel gorunmek icin kafanda buyutuyorsun buna cok karsiyim ve forumdaki cogu kadin da eminim karsidir
Kendin icin yap ne yapacaksan baskasi begenecek edecek degil
Gunun sonunda karsina cikan kisi dislerini fircalasa deodorant kullansa sukredeceksin

Bir gün kısa kollu giyip çıkacaksınız evet bakanlar olacak, bakanlar hep vardır. İlk başlarda özgüvensiz olacaksınız zamanla bakanlara ne bakıyorsunuz? tarzında cevap vermeyi öğreneceksiniz. Konfor alanınızdan çıkınca rahatlayacaksınız. 1,2 gün cesaret edin ve kısa kollu giyin o kadar rahatlayacaksınız ki. İnsanlar hep yargılıyor, konu çatlak olmasa da yargılıyorlar.
Ben lise mezuniyette çok heves edip topuklu giymiştim eee boyum da 1.73,1.74 civarı olunca biraz sırıtmıştı. Zürafa,Şabaniye falan diyorlardı. Sırf bu laflar yüzünden üniversitede doğru düzgün topuklu giyemedim. En sonunda geçen kış konfor alanımdan çıkıp 7 cm'lik kalın topuklu bir bot aldım. İlk başta sirklerdeki tahta bacaklı tipler gibiydim😂 Zamanla alıştım şimdi de sokaklarda cat walk,horse walk yapmıyorum tabii ama kulağıma kulaklığımı takıyorum fashion baby müziği eşliğinde yürüyorum.😂😂 Dışarıdan bakan oluyor ama bir yerden sonra salıyorsun. 1,2 gün kısa kollu giyince abartılacak bir durum olmadığını anlayacaksınız.

Bacaklarımda egzama kaynaklı koyu lekeler var. Her sene tekrar tekrar neredeyse aynı yerde çıkar, yara olur iyileşir sonra lekesi kalırdı. Yazın 40 derece sıcakta bile dar kotlar giyerdim çünkü çirkin gelirlerdi bana. Bir yaz dedim ki niye yakıyorum kendimi bu sıcakta. Anı bi aydınlanma yaşadım sanki. Hemen mağazaya gidip kendime kot şort ve elbise aldım. İlk giydiğimde sanki herkes bana bakıyor gibi çok rahatsız oldum ama yazın sıcağında verdiği o ferahlığı da hiç unutmam. Sonra gittim daha çok aldım şortları elbiseler. İzlerim hala daha var sanki kendimi defalarca delmişim gibi. Ama artık umursamıyorum çünkü onlarla varım ben. Adım at. Birilerinin seni ikna etmesini bekleme. Seni sen yapan şeyler onlar, senin hikayen senin hayatının izleri. İnan adım atıp bir kere gösterdin mi bir daha hiç kapatmak istemiyceksin.

Aslında derde bak diye terslenirim düşüncesiyle biraz çekinerek açmıştım konuyu. Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için 🤍🙏

Ya bir Fransız kız vardı onu takip ediyorum kadın da sivilce problemi ve cilt problemleri var oldukca barışık hafifte balık etli. Gerçekten enerjisine bayılıyorum. Her fırsatta doğal çıkıyor sırtını , belini gösteriyor çatlakları var bel ve kalça da tedavi etmeye çalıştığı sivilceleri var sırtında asla saklamıyor. Ama şu mükemmel olmaya çalışan insanlardan kat kat mutlu. Sevgilisi var mesela çok da karizmatik. Çok yakışıyorlar bence.
Bu kadar sorun ediyorsan tedavi yöntemleri de var beyaz renge dönen çatlakların tedavisi uzun sürüyor tabi.
Bana göre kimimizin yok ki yada olmayacak bu sorunu. Sağlıklı olmamız en güzeli.

Ya bir Fransız kız vardı onu takip ediyorum kadın da sivilce problemi ve cilt problemleri var oldukca barışık hafifte balık etli. Gerçekten enerjisine bayılıyorum. Her fırsatta doğal çıkıyor sırtını , belini gösteriyor çatlakları var bel ve kalça da tedavi etmeye çalıştığı sivilceleri var sırtında asla saklamıyor. Ama şu mükemmel olmaya çalışan insanlardan kat kat mutlu. Sevgilisi var mesela çok da karizmatik. Çok yakışıyorlar bence.
Bu kadar sorun ediyorsan tedavi yöntemleri de var beyaz renge dönen çatlakların tedavisi uzun sürüyor tabi.
Bana göre kimimizin yok ki yada olmayacak bu sorunu. Sağlıklı olmamız en güzeli.
Neslican Tay geldi aklıma 🥺 demir bacağını çok seviyordu, ve o ağır hastalığına rağmen çok hayat doluydu.

Neslican Tay geldi aklıma 🥺 demir bacağını çok seviyordu, ve o ağır hastalığına rağmen çok hayat doluydu.

Zaten bu kadar fenomen olmasının sebebi de ajitasyon yerine yaşam enerjisi yaymasıydı. Tabi ki çok ağır şeyler ajitasyondan kastım öyle gözükmeyi sevmiyorum demesi. Short giyeceğim demesi. Aklıma geldi şimdi dün gibiydi valla zaman ne çabuk geçti.

Bu izler bundan sonrasında da seninle var olacaksa onlara alışıp istediğin gibi giyinip gezmelisin, asla saklamamalısın ki olduğun halinle de bunları önemsemeyen kişiler olduğunu göreceksin🖤

kortizon tedavisi görmedim ama bende de var çatlak baya. kilo alıp verdim çok. bakan baksın napalım ya dünyaya bir kez geliyoruz herkes mükemmel sanki :dondurma:

IMG_6114.jpeg

Şunlardan kötü değildir öyle değil mi? Atak dönemindeyim hızla artıyor lezyonlarım. 20’li yaşlarımın başından beri böyle. Etek de giyiniyorum, şort da askılı da.

Hiç birimiz dört dörtlük değiliz. Bedeninle ve kusurlarınla barışmalısın.

Erkekler de kusursuz canlılar değiller.

Parmak kadar kızlar makyajsız dışarı çıkamıyor solgun görünüyorlarmış. Gencecik pırıl pırıl kızlar birkaç çatlak yüzünden depresyonun eşiğine gelmiş. Ah ah modern zaman insanlara neler yapıyorsun. Mankenler de dahil kimsenin mükemmel vücudu yok. Olmasın da zaten mükemmellik nedir ki? Utanılacak bir durumunuz yok. Hepimizin çatlağı da var selüliti de değişik cilt sorunları, kıl, tüy... Ama olsun hepimiz güzeliz seven insan vücuttaki kusurlara(?) bakmaz zaten. Biblo gibi hatun isteyen de şişme bebek alsın ne yapalım. Başkası yargılayacak diye kötü hissetmeyin. Zorbalar kendinden memnun olmayanı hemen anlar ve üzerine gider. Ne olursa olsun insan kendini ve vücudunu sevmeli. Zaten başka da şansımız yok bir vücudumuz var😌

Lütfen bir psikoloğa gidin. Sorun çatlakların değil. Hiçbirimizin vücudu mükemmel değil. Lütfen tedavi ol ve Bu yaz kısa kollu giymeye başla ❤️

yardım aldığında kendini bir hiç uğruna bu kadar çok kapattığına çok üzülceksin azıcık özgüven depolaman lazım

35 yaşındayım, genetik olarak bacaklarım varis dolu, damarlarım mor mor duruyor, ama hiç umrumda değil..
mini eteklerim, şortlarımla çok mutluyum.. kimsenin ne düşündüğü de umrumda değil.
size de tavsiye ederim, sizin bedeniniz kimseyi ilgilendirmez.

X