Kendimi keşfedişim bir acıyla olacakmış..

Bende öyle hissettiğim anlar elbet oluyor. Ama insan kendisinin psikoloğu. Çok zorlandığım anlarda gerçek bir psikoloğa başvurdum. Neyi değiştirebilir ki düşünüyor insan ama doğru psikologla buluşunca gerçekten şükrettim
İstanbul da mı psikolog tavsiye ederseniz sevinirim

Çocuğun olmazsa seni basarim konuma bi bakar misiniz belki de okudunuz bilemiyorum. Benim iç hesaplaşmak bi türlü bitmedi.
Bosanacagim için şanslıyım ama neden insan olmadı neden iyi davranmadı hesaplasmam bitmiyor. Hayatı kendime yaşanmaz kiliyorum.
Hemen okuyup dönüyorum konunuzu

Benimde ic hesaplasmam oglumun bana senin bana akil vermeye hakkin yok dedigi dakikada baslamisti. Oyle boyle hesaplasma degildi benimki o anda yutkunarak odama gittim. Aglayamadim. Uzandim yataga bir anda hani derler ya gecmisin film seriti gibi gozunun onunden geciyor diye evet bazi yasanmisliklar gecti. Sonra tam 10 gun kusur gibi bir gunde 10 kilo vererek sorgulara basladim. Hic masum degilmisim halbuki kalbini kirdiklarim, yaktiklarim, uzduklerim aklima geldi. En cok Annem ve babam bu hesaplasmada canimi acitti. Defalarca ozur diledim.onlardan Yuzlestim kendimle ya olum vardi ucunda yada yavas yavas dirilis. Ne kadar bencil yasamisim megerse is ,ulke terkedis benim cocugumun canini ne kadar da acitmis. Hic kimse umurumda olmamis. Simdi ben ferrarisini satan bilge olmak isterdim ..aslinda terkedislerin altinda bu mantik vardi ama ben bilge degildim. Ve olmamisim onu anladim.. Oglum beni anlayacagini umuyorum sadece..Anne tmm uzulme diyor. Goruyorum gozlerindeki bana bakan o ilk soyledigi resmi.beni seviyor. Gecen gece sesizce gelip uzerimi orttu. Iste o anda hickira hickira agladim..

Bizi biz yapan farkındalıklarımız. Acı da olsa yüzleşmek gerçeklerle. Dünyada o kadar çok ne yaşadığını nasıl yaşadığını bilmeyen insan varken hesaplaşan insanlar bence büyük bir şansa sahip. Bencilde olsak kötü de olsak artık farkındayız. Vicdanımız varsa düzeliriz yoksa vay halimize.

@mrw21 sizinle konuştuğumuzu hatırlıyorum sanki yanlış olmasın hatırladım. Neden insan olmadı hesaplaşmalarını bende çok yaşadım. İnsanların mutluluklarını gördüğümde canım çok yandı. Özellikle hamile kadınları gördüğümde ağlıyordum. Avm’de mağaza kabininde ağladığımı biliyorum. Ama biliyor musunuz şükredicek şeylere boşu boşuna gözyaşı dökmüşüm. Çok şükür yeniden bir hayat kurduğumda anne olabilecek şansı vermiş Rabbim bana. O insan olamadı düşünün siz bir şekilde yeniden mutlu olabilirsiniz hayatta hep bir şans var ama O? O bu karakterle bu kişilikle hiç mutlu olacak mı? Hayatı boyunca insanları suçlucak ama er yada geç anlayacak kendisini. Hiçbir zaman anlamasa ölürken gözünün önünde bizim yüzümüz olacak onların gözlerinde. Biz musmutlu çoluk çocuk torun torba sahibiyken o meyhanenin birinde belki sorgulayacak hayatını. Bırakın onlar kaybetsin...

Bizi biz yapan farkındalıklarımız. Acı da olsa yüzleşmek gerçeklerle. Dünyada o kadar çok ne yaşadığını nasıl yaşadığını bilmeyen insan varken hesaplaşan insanlar bence büyük bir şansa sahip. Bencilde olsak kötü de olsak artık farkındayız. Vicdanımız varsa düzeliriz yoksa vay halimize.
Evet bencede rahatladim. Hatalarimla yuzlestim. Ama bu konu yeni acildi zannettim. Tarihine bakmamisim boyle muazzam bir konuda katilim az olmus ona sasirdim..bende ilk kez bdv de beni yazmis oldum :) saygilar sevgiler.

G gucbendeartik ayy canim yazdiltan sonra bekliyorum bende bu konu trend olur bildirim bekliyorum falan ay bi baktim tarihe :) arada kaybolma sansimda yok simdi ortada kabak gibi yazdigim la kaldim.:)) insan iste bir guluyor bir agliyor misali ..

G gucbendeartik ayy canim yazdiltan sonra bekliyorum bende bu konu trend olur bildirim bekliyorum falan ay bi baktim tarihe :) arada kaybolma sansimda yok simdi ortada kabak gibi yazdigim la kaldim.:)) insan iste bir guluyor bir agliyor misali ..

:KK48: Okuyan çok oldu da yazan az olsun okusunlar da şuan çıkmazda olan mutsuz olup cesareti olamayan belki birilerine güç olur

Benimde ic hesaplasmam oglumun bana senin bana akil vermeye hakkin yok dedigi dakikada baslamisti. Oyle boyle hesaplasma degildi benimki o anda yutkunarak odama gittim. Aglayamadim. Uzandim yataga bir anda hani derler ya gecmisin film seriti gibi gozunun onunden geciyor diye evet bazi yasanmisliklar gecti. Sonra tam 10 gun kusur gibi bir gunde 10 kilo vererek sorgulara basladim. Hic masum degilmisim halbuki kalbini kirdiklarim, yaktiklarim, uzduklerim aklima geldi. En cok Annem ve babam bu hesaplasmada canimi acitti. Defalarca ozur diledim.onlardan Yuzlestim kendimle ya olum vardi ucunda yada yavas yavas dirilis. Ne kadar bencil yasamisim megerse is ,ulke terkedis benim cocugumun canini ne kadar da acitmis. Hic kimse umurumda olmamis. Simdi ben ferrarisini satan bilge olmak isterdim ..aslinda terkedislerin altinda bu mantik vardi ama ben bilge degildim. Ve olmamisim onu anladim.. Oglum beni anlayacagini umuyorum sadece..Anne tmm uzulme diyor. Goruyorum gozlerindeki bana bakan o ilk soyledigi resmi.beni seviyor. Gecen gece sesizce gelip uzerimi orttu. Iste o anda hickira hickira agladim..
Siz anlatırken kendimi betimledim ya da sizin yaşadıklarınızı canlandırmaya çalıştım gözümde oğlum.var 19 aylık o da bana neler diyecek acaba bem de sorgulayacak miyim kendimi onu düşündüm bi an bilemiyorum dağıldım galiba

Siz anlatırken kendimi betimledim ya da sizin yaşadıklarınızı canlandırmaya çalıştım gözümde oğlum.var 19 aylık o da bana neler diyecek acaba bem de sorgulayacak miyim kendimi onu düşündüm bi an bilemiyorum dağıldım galiba
Canim bu ekstrem bir durum:) benimkisi aradan 1 yil gecti ilk 2 ay tabiki zorlu bir surecti. Hersey yolunda tek temennim oglumun cani yurekten beni anlamasi aramizda cok iyidir. Bu arada cook uzun bir sure sonra aglamama vesile olan o hareketi icin se ona yine tesekkur ediyorum ne guzel birsey mis bazen mutluluktan aglamak ..ben bu sureci tek basima atlattim ama kesinlikle bnm durummda olup da hizli kilo verenler sorgusun da cikmazda olanlar olabilir. Uzman dan kesinlikle yardim almalilar. . Mutlu kalin her daim.[/QUOTE]

X