Kendine bak biraz?

Biz eşimle 15 yıldır beraberiz bu arada birbirimizin tarzını da değiştirdik ya da yıllar içinde değiştik zaman zaman müdahale de ettik birbirimize yani ne var ki bunda, kendiniz söylüyorsunuz basit giyindiğinizi ee adam basit istemiyor işte
Aynen biz de 10 yıla yakın beraberiz.
Kıyafet,ayakkabı hep yorum yaparız,birbirimizi dinleriz.

Eee adam dogru demiş bacim. Param olsa dokuzyuz doksanalti... dokuzyuz doksanyedi... vb gibi saya saya sayış öğrenirdim. Donum olsa yürüyüş öğrenirdim. Mankenleri görmüyor musunuz? Kiyafeti giyince nasil yürüyorlar...Ohhhh yeah

Aynen biz de 10 yıla yakın beraberiz.
Kıyafet,ayakkabı hep yorum yaparız,birbirimizi dinleriz.

Sevgiliyken bi nike ayakkabısı vardı mesela takribi altıncı ayında yoketmiştim ayakkabıyı yine üniversitede giydiğim bi kaban vardı devrimci misin yahu sen diye diye soğuttu beni o monttan, velhasıl deli gibi aşığım ama bazı giydiği parçalardan hoşlanmayabiliyorum, saçlarımı maşalı sevdiği için dışarı çıkarken yarım saat çocuklara bakar rahatça hazırlanayım diye şimdi sen beni her halimle sevmiyor musun diye beynini mi yiyeyim bazı arkadaşlar bu konuyu çok yanlış anlıyor.

Örneğin memleketimi ailemi büyüdüğüm çevreyi değiştiremem bunlar için bana gelmesini/gelmemesini kompleksli bulurum ama onun dışında günlük hayat akışındaki değişikliklerde müdahale edebilir en yakınımdır tabi ki dikkate alırım.

Her erkeğin bir tarzı var, benimki de aşırı kadınsılıktan hoşlanmıyor, hafif makyaj ve spor giyimi seviyor ama bakımla da giyimin ne alakası var çözemedim 😅 paspal mısın?

Sevgiliyken bi nike ayakkabısı vardı mesela takribi altıncı ayında yoketmiştim ayakkabıyı yine üniversitede giydiğim bi kaban vardı devrimci misin yahu sen diye diye soğuttu beni o monttan, velhasıl deli gibi aşığım ama bazı giydiği parçalardan hoşlanmayabiliyorum, saçlarımı maşalı sevdiği için dışarı çıkarken yarım saat çocuklara bakar rahatça hazırlanayım diye şimdi sen beni her halimle sevmiyor musun diye beynini mi yiyeyim bazı arkadaşlar bu konuyu çok yanlış anlıyor.

Örneğin memleketimi ailemi büyüdüğüm çevreyi değiştiremem bunlar için bana gelmesini/gelmemesini kompleksli bulurum ama onun dışında günlük hayat akışındaki değişikliklerde müdahale edebilir en yakınımdır tabi ki dikkate alırım.
Tabii ki dikkate alınmalı.
Şimdi kocacı olacağım amma insan eşinin yorumlarını dinlemezse kimi dinleyecek.
Ben hiç çaktırmadan evden gönderiveriyorum beğenmediğim parçaları.
Sorduğu zaman da konuyu öpücükle dağıtıyorum,unutup gidiyor. Ona kalsa bolarmış tişörtle çıkacak evden,neymiş rahatmış. Her zaman rahat olmayıver.

Söyleminiz saçma.
Casual giyinseniz bile neden indirimden almayasınız?
Önce online sitelerden ihtiyaçlarını ve beğenilerini belirler, indirim döneminde direkt alırsınız.
Her indirim takip eden insan ‘aa ucuzmuş’ diye almıyor ki, dolayısıyla argümanınız çok altı boş kalmış.
Bu boşluğu farkeden sevgiliniz de vurmuş, gol olmuş.
Giyim stilinizi beğenmek zorunda değil bana göre, karışamaz, laf söylemeye hakkı da yok.
Lakin, her durumda her ortamda aynı iseniz bu sıkıcı olabilir.
Bir insan kahvaltıya giderken giydiği şeyi akşam yemeğe giderken giymemeli.
Aynı ürünler olsa da farklı kombinleme, saç aksesuar vs detayları olmalı, bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.

off erkekler de yani
saçma konuşmuş
evet öyle isteyebilir de bu lafın üstüne bunu yapıştırmasına gerek yoktu bence.
öyle olunca da yok mango önünde bekleyen erkek asdsaşdksld, yok zaten tüm gün kuafördesin ahjkasjfjk
yok makyaj yaptın aman nitelikli dolandırıcılık asdasdasjkdh diye dalga geçmiyorlar sanki.
biz hep erkeklerin de ne zaman ne isteyeceğine göre yaşamak zorunda mıyız hep?

Bu boşluğu farkeden sevgiliniz de vurmuş, gol olmuş.

gol olsa ne olacak ki
insan sevdiğine gol atmaz ki?
sonuçta karşı tarafı kırmış
sevgilisi bunu söylerken sevgilisine laf sokuşturmamış ki, sen hep indirimden alıyorsun bak ben senin gibi değilim dememiş ki, tamamen X kişilerden bahsediyor.
ben kocama / karıma gol atsam nolur, onun gönlünü kırdıktan sonra?
he süslenmesini isteyebilir tabi ki ama böyle söylenmez. ben kocama bile gerçekten böyle laf sokmazdım, çünkü bozulurdu.

Kizlar merhaba,
Uzun süredir bir sevgilim var, daha demin konusuyorduk telefonda indirimler hakkinda, bende dedimki: ya ben hayatimda indirim var diye kosusturmadim, cogu insan indirimden aldigi seyi bir kere giyip bir köseye atiyor dedim.

Zaten ben cok basic-düz giyinen bi insanim. Bi jean üstüne bi kazak,shirt,crop vs ceker cikarim…
Sevgilimde dedi ki, ben isterdim senin biraz daha güzel giyinmeni kendine bakmani.
Bu lafinin üzerinede tartisma cikti, cünki gercekten cok alindim bu lafina…
Sizce abartiyormuyum?
Bosbogazlik etmiş,takilmayin bence kötü niyetle soylememis.Ama alinmaniz nornal tabi.

gol olsa ne olacak ki
insan sevdiğine gol atmaz ki?
sonuçta karşı tarafı kırmış
sevgilisi bunu söylerken sevgilisine laf sokuşturmamış ki, sen hep indirimden alıyorsun bak ben senin gibi değilim dememiş ki, tamamen X kişilerden bahsediyor.
ben kocama / karıma gol atsam nolur, onun gönlünü kırdıktan sonra?
he süslenmesini isteyebilir tabi ki ama böyle söylenmez. ben kocama bile gerçekten böyle laf sokmazdım, çünkü bozulurdu.
Başkalarını yermeye çalışmak doğru bir davranış mı?
İnsan sadece kendine yapılana mı ses çıkarmalı?

Başkalarını yermeye çalışmak doğru bir davranış mı?
İnsan sadece kendine yapılana mı ses çıkarmalı?

ama yermemiş ki
çoğu insan gerçekten alıp giymiyor ve atıyor bi kenara
bu kocaman bir gerçek yalan değil ki? insan sevgilisiyle konuşur ki böyle şeyler.
Benim eşim de erkek giyimde çalışırken "millet defolu diye giymiyor ben buraya bi arma yaptırdım bak ne güzel oldu" diyor mesela. Hiç aklıma başkasını yerdiği gelmez açıkçası.
yani normal rutin bir konuşmaymış aslında

Konusma tarzınız bana itici geldi. Ben indirim takip etmem falan. Hepimiz takip ederiz. Basic de olsa bir tişört almiyor musunuz kendinize? Bunu normal zamanda 2 tane alacaginiz parayla indirim zamanı 4 tane almanızın ne zarari var?

Ekonomik durumunuzu göz önüne alarak boyle bir yorum yapti bence. Yani alamayacak durumda olsaniz soylemezdi herhalde. O sebeple ek kart çıkarsın diyen arkadaslari anlayamadim.

Hepimiz partnerlerimizin tarzına yorum yapiyoruz. Zamanla değişiyoruz ya da degismesini talep ediyoruz. Bundan kavga cikarmaya ne gerek var? Çok abartılı tepkileriniz oldugunu düşünüyorum.

Ben büyük beden olmama ragmen özenen biriyim. Keske esim farketseydi özenimi. Ben de bunu isterdim. Elbise de giyerim etek de giyerim. Trendleri takip ederim, bütçeme uymazsa ikinci el uygulamalarini kullanırım.

Basic elbiseler, basic etekler de var. Adam size onlardan giyinmeni isterdim demiş sanirim. Ne var bunda bilmiyorum ki?

Ben de esimin guzel giyimli olmasini isterim. Yanimda benden de iyi görünsün isterim. O da oyle istemis. Siz cok abartmışsınız. İçinizden gelmiyorsa, yapamiyorum üzgünüm. Sen yoluna ben yoluma dersiniz. Kavga cikarip hayati zehir etmeye ne gerek var?

Biraz daha güzel giyinip bakımlı olan birini bul o zaman derdim şahsen ki dedim de:) Eşimden önce görüştüğüm kişi bir kaç kez bunu bana demişti şöyle mi giyinsen acaba tarzında.Yani ben böyleyim kendimce özende gösteriyorum..Özensiz pasaklı gitmiyorum onun yanına da. Ama tarzımı değiştirmemi bekliyor, o zaman da ben olmaktan çıkarım.. Bu konuda çizgim çok net sanırım bunu söyleyen birine tavrımı koyarım direk..

Tam tersi olabilirdi. Sende onun tarzını beğenmeyebilirdin ve söylemen en doğrusu olurdu. Bence doğru olanı yapmış açık açık dikkat et kendine demiş spor giyim her zaman en rahatıdır ama arada şaşırtmak gerek elbise vs. :)

X