Kendine bak biraz?

Kizlar merhaba,
Uzun süredir bir sevgilim var, daha demin konusuyorduk telefonda indirimler hakkinda, bende dedimki: ya ben hayatimda indirim var diye kosusturmadim, cogu insan indirimden aldigi seyi bir kere giyip bir köseye atiyor dedim.

Zaten ben cok basic-düz giyinen bi insanim. Bi jean üstüne bi kazak,shirt,crop vs ceker cikarim…
Sevgilimde dedi ki, ben isterdim senin biraz daha güzel giyinmeni kendine bakmani.
Bu lafinin üzerinede tartisma cikti, cünki gercekten cok alindim bu lafina…
Sizce abartiyormuyum?
Erkekler bakımlı kadınlardan hoşlanır bu bir gerçek. Belli ki sizin de süslenip kadınsı olmanızı istiyor. Jean pantolonları bırakma zamanınız gelmiş olabilir.

evet abartıyorsun. sen indirim kovalamıyorum vs. diyerek ben farklıyım imajı yaratmaya ve kendini övmeye çalışmışsın bunu da alışverişi seven, indirim kovalayan insanlar üzerinden yapmaya çalışmışsın. sevgilin de aslında o insanlar gibi olsan daha iyi olur deyince de egon zarar görmüş. Güzel giyinmeni, daha bakımlı olmanı isteyebilir bunda bir şey yok.
Heralde 7/24 indirim kovalıyorsunuz, çok alınmışsınız konu sahibine :KK70:

evet abartıyorsun. sen indirim kovalamıyorum vs. diyerek ben farklıyım imajı yaratmaya ve kendini övmeye çalışmışsın bunu da alışverişi seven, indirim kovalayan insanlar üzerinden yapmaya çalışmışsın. sevgilin de aslında o insanlar gibi olsan daha iyi olur deyince de egon zarar görmüş. Güzel giyinmeni, daha bakımlı olmanı isteyebilir bunda bir şey yok.
+1

Kizlar merhaba,
Uzun süredir bir sevgilim var, daha demin konusuyorduk telefonda indirimler hakkinda, bende dedimki: ya ben hayatimda indirim var diye kosusturmadim, cogu insan indirimden aldigi seyi bir kere giyip bir köseye atiyor dedim.

Zaten ben cok basic-düz giyinen bi insanim. Bi jean üstüne bi kazak,shirt,crop vs ceker cikarim…
Sevgilimde dedi ki, ben isterdim senin biraz daha güzel giyinmeni kendine bakmani.
Sizce abartiyormuyum?
Ne var ki bunda alınıp tartışacak?! İnsan sevgilisine /eşine güzel giyinip bakımlı olmanı isterim demeyip de kime diyecek ki? Sizi beğenmemek değil bu, sizi bakımlı ve güzel giyimli daha güzel bulduğunu / bulacağını söylemek. Üstelik bunu" tarzını hiç beğenmiyorum bu ne beaa "şeklinde öküzce söylememiş. Gayet kibarca, yeri geldiğinde insanca söylemiş. Sevdiğimiz insana bu şekilde kibarca, daha çok beğendiğimiz tarzı, şekli, talebi dile getirmekte hiç bir sakınca görmüyorum ben." parasını ödesin o halde" yorumlarını ise bir kadın olarak görmemiş olmayı tercih ediyorum. Sevgilim sadece bana hediye alabilir. Giyim, kuşam ve kişisel bakımım için para teklifinde bulunamaz asla izin vermem.

Bu yoruma aşşırı katılıyorum.

Kizlar merhaba,

Sizce abartiyormuyum?

yaşın gerçek yaşın mı bio'nda görunen ona göre cevap veriyorum.
35 yaşında ve crop giyecek vucuda sahipsen respect, indirim dönemlerini hiç takip etmeyip bizim gibi sağa sola savurmuyosan bir daha respect, ama sevgilinin söylediği bu lafı takıyosan hiç respect değil. git guzel giyinip kendine bakanı bul denecek bir laf etmiş. ne takıyosun kafaya.

seni öyleyken sevmiş beğenmişse değiştirmeye çalışmaya hakkı yok, ben böyleyim der geçersin.

Benim gördüğüm, ilişkilerde giyim, kuşam, bakım konusunda kadınlar erkeklere istediğini söyleyebiliyorlar da niye bunu erkekler dile getirince feminist yerleri zarar görüyor kadınların anlamıyorum.
Feminist yerleri zarar gören aynı kadınlar alacağın kıyafetlerin parasını sevgilin ödesin de diyorlar ama bi taraftan 😂 Feministliğin zirvesi 😂😂😂

sevgilimizin giyinme tarzı tabu mu ki konuşamayalım? gayet de eleştirebilir, tavsiye verebiliriz. 16 17 yaşlarındayken emoydum :KK70: o zamanlar bir sevgilim vardı çocuk bana bayılırdı. bir gün ablasının iş yerine yakın bir yere gitmiştik. hadi bir uğrayalım dedi önce sonra benim kareli pantolonum zincirlerime filan bakıp neyse başka zaman uğrarız demişti o zamana kadar giyim tarzımı beğenmediğini anlamamıştım :KK70: ama haklıymış yani çocuk düşününce.

Ben o kokoş süslü kızlar gibi değilim ben farklıyım imajı vericem derken elinizde patlamış :KK70: Ki siz olduğunuz halden memnunsanız niye bozuluyorsunuz ki onu da anlamadım. İlişkide birbirinin kılık kıyafet tarzına karışmanın gayet normal olduğunu düşünüyorum, benim sevgilimde klasik giyiniyordu mesela benim teşvikimle spora kaydı gayet. Alt tarafı kıyafet stili bu kadar tahammülsüz olmak enteresan.

Alınacak birşey yok, sizin daha bakımlı veya şık olmanızı istiyor.
Ben evlenmeden önce eşime sana şu kesim daha çok yakışıyor bu tişört biraz yaşlı işi açık renkler seni açıyor diyerekten gardırobunu değiştirmiştim

Şimdi ben yaz sıcağından bunalıp askılı basic tişört ve şort takılma işini abartınca o da bana diyor biraz dikkat et diye hiç alınmam adam beni güzel görmek istiyor

Kizlar merhaba,

Sizce abartiyormuyum?
Uzun süredir sevgilim var dediğiniz 1 ay mı? Zira haziranda başka bir adamla ilgili fal konularına yazmışsınız.

35 yaşında bir kadının sevgilisi minimum kendi yaşındadır dersek belli bir yaşa, statüye gelmiş adamlar yanlarında üniversite öğrencisi gibi bir kadın görmek istemezler çoğu zaman. Sahile gittiğinizde kot crop uygun olur ancak yemeğe giderken adam yanında daha şık bir kadın görmek ister muhtemelen. Sosyal ortamlara, iş yemeklerine kim yanında croplu bir kadın götürür?

ama yermemiş ki
çoğu insan gerçekten alıp giymiyor ve atıyor bi kenara
bu kocaman bir gerçek yalan değil ki? insan sevgilisiyle konuşur ki böyle şeyler.
Benim eşim de erkek giyimde çalışırken "millet defolu diye giymiyor ben buraya bi arma yaptırdım bak ne güzel oldu" diyor mesela. Hiç aklıma başkasını yerdiği gelmez açıkçası.
yani normal rutin bir konuşmaymış aslında
Ben öyle algılamadım konuda.
Örneğin ‘indirim takip etmem’i; başkaları gibi peşinde koşturacak değilim, öyle kendime eziyetler edemem neyse parası istediğim her an alırım vs şeklinde küçümseme olarak algıladım.
Belki sevgilisi de öyle algılamış olabilir, ailesi kendisi vb insanlar bu hususa dikkat ediyorsa incinmiştir de.

Ha çiftlerin birbirlerine şöyle yap ya da yapma demesine çok karşıyım, kendi beğenisi başka bir giyim tarzı olabilir, bunu beyan da edebilir ama ‘sen de öyle ol’ gibi cümleye başladığı an, ağzına lafı tıkarım ben.

Benim en sık halim Demet sener in kot üstü basic ceket hali😂
Altına bi kısa topuk ince bant sandalet (oda düğüne flaan gideceksem)yani esim simdiye kadr biraz daha sık ol falan demedi.
Dese öylesini bul demezdim (rencidi sekilde abartmazsa)cünkü insan iliskinin ilk basında daha bakımlı oluyor.
Sonra salıyoruz haliyle.
O yüzden öylesini bul demek bana mantıksız geliyor.
Flört döneminde siizi öyle gördüyse yapacak bisey yok tabi.

Kizlar merhaba,

Sizce abartiyormuyum?
Hiç abartmıyorsun. Tanıştığınızda da basic giyinen biriydin dimi? Gözleri nereye bakıyormuş? Daha gösterişli giyinen birini beğenip sevgili olsaymış o zaman.
Hayatın bin bir türlü hali var. İnsanın parası biter hep aynı şeyi giyebilir, zayıflayabilir, kilo alabilir, yüzünün ortasında leke çıkabilir, sakat kalabilir vs vs. İnsan sevdiğine pat pat söyleyemez gözüne takılanları. Üzmekten korkar.
Bence sizin giyim tarzınıza laf söyleyen birini hayatınızda tutmayın. Sizi hak etmiyor.

Allah aşkına bu konuda parasını versin o zaman tavırlı mesajlar gördüm. Delirdiniz mi siz? İnsan niye sevgilisini giydirsin? Kıyafet alışverişi için sevgiliden para istemek nedir?

Konu sahibi başkasını gömerek ego tatmini yapmak istemişsin elinde patlamış. Herkes her konuda farklılığımı ortaya koyucam diye çatladı memlekette zaten.
İndirim candır😂

Kizlar merhaba,

Sizce abartiyormuyum?
Bakmaktan kastettiği ne ?

Mesajların çoğunu anlayamadım basic/sade giyinmek bakımsız olmak demek değil ki.. Basic giyinmenin felsefesinde rahat olmak var, materyalizme kapılmamak var, bazı insanlar için kadın bedeninin metalaşmasına karşı çıkmak var, metalaşma için tonla zaman ve para kaynağı harcamaya razı gelmemek var, toplumun sadece kadınlara giyin süsülen güzel ol şeklindeki baskısına hayır demek var ... Bu stil giyinen insanlar bakımsız/paspal değil ki. O yüzden adamın artık bu stilden çık git topuklu ayakkabı falan giy demesi abes.

Konu sahibesinin bu felsefeyi tarif etme biçimi yanlış sadece, basic giyinmeyen insanlar için akılsız, mağaza mağaza geziyor şeklindeki tasviri çok saygısızca. İsteyen istediğini giyer, konu sahibesi entel görünücem derken başkalarına hakaret edip batırmış ortalığı. Gerçekten toplumun kadınlara giyin süslen güzel ol onu yap bunu yap şeklinde baskısını beğenmeyen bir birey asla diğer kadınların seçimlerine laf etmez, onlar üstünden kendini değişik/daha akıllı göstermeye çalışmazdı. Konu sahibesinin yaptığı feminizm değil ki, kendi gibi giyinmeyen kadınlara saygısızlık. Ben gayet feminist bir kadınımdır, kadınları tiple, beden biçimiyle, kıyafetleriyle ayrıma uğramasına karşıyım. Bana benzemeyen birine bööö onlar da akılsız demek aklımdan asla geçmez bile.

Son düzenleme:
X