Kendini disipline etmenin yolları

Crazy-cat-lady

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017
190
304
33
Herkese merhaba. Biraz göz attım ama yakın başlıklarda bu konuya rastlayamadığım için bu şekilde sormak istedim.

Hayatımın böyle internette gezerek hatta yatarak, dinlenerek geçen vaktine üzülüyor ve acıyorum. Yaşım ilerlerken dünyaya bir kez geldiğimiz gerçeğini daha net fark ediyorum ve istiyorum ki o da böyle boş işlerle geçmesin.

Kendimi ciddi bir disipline sokmak istiyorum ama nereden başlayacağımı nasıl bir yol izlemem gerektiğini hiç bilmiyorum, bulamıyorum. Denemelerimin hiçbiri sürekli olmuyor, arap atı gibi bir gazla başlayıp birkaç gün uygulayıp sonra haftalarca kendimi basit şeylerle oyalıyorum. Konfor alanımdan bir adım çıkarsam koşa koşa alanın merkezine kaçıp haftalarca orda oturuyorum.

Sizlerin bunun için izleyip verim aldığınız bir yol, bir yöntem, yararını gördüğünüz bir şeyler var mı? Şunu yapmanın katkısı oluyor, şöyle yapmanın iradeye olumlu etkisi oluyor filan gibi aslen yolun kendisi olmayan ama destekleyen bir şey bile olur. Varsa paylaşabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Bende böyleyim zaman boş akarsa paniğe kapılıyorum ömür bitiyor diye hep bir hevesle bir seylere başlıyorum ama yarım kalıyor surduremiyorum bende ya hep ya hiç düşüncesi buna cogunlukla sebep oluyor tam düzenli olmazsa kaçıyorum e her gün bire bir aynı gitmiyor maalesef o yüzden de çoğu boşa geciyaor zamanın
Hedeflerle ilgili küçük adimlar belirleyip mutlaka onu takip etmeye çalışmak mantıklı olabilir zaman icerisinde küçükler büyüğe donusur mesela her gün 30 syf kitap okuyacağım değil de iki sayfa böylelikle bu küçük hedef hem gozumuzde büyümez hemde başarısız hissetmeniz engellenir zaman içerisinde kendiliginden artacak ve alışkanlığa dönüşecektir zaten

Bence sabır ve istikrar işi sadece bunlarda olmayınca disiplin olmuyor hayat bomboş şeylerle bitip gidiyor

Herkese merhaba. Biraz göz attım ama yakın başlıklarda bu konuya rastlayamadığım için bu şekilde sormak istedim.

Hayatımın böyle internette gezerek hatta yatarak, dinlenerek geçen vaktine üzülüyor ve acıyorum. Yaşım ilerlerken dünyaya bir kez geldiğimiz gerçeğini daha net fark ediyorum ve istiyorum ki o da böyle boş işlerle geçmesin.

Kendimi ciddi bir disipline sokmak istiyorum ama nereden başlayacağımı nasıl bir yol izlemem gerektiğini hiç bilmiyorum, bulamıyorum. Denemelerimin hiçbiri sürekli olmuyor, arap atı gibi bir gazla başlayıp birkaç gün uygulayıp sonra haftalarca kendimi basit şeylerle oyalıyorum. Konfor alanımdan bir adım çıkarsam koşa koşa alanın merkezine kaçıp haftalarca orda oturuyorum.

Sizlerin bunun için izleyip verim aldığınız bir yol, bir yöntem, yararını gördüğünüz bir şeyler var mı? Şunu yapmanın katkısı oluyor, şöyle yapmanın iradeye olumlu etkisi oluyor filan gibi aslen yolun kendisi olmayan ama destekleyen bir şey bile olur. Varsa paylaşabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim :)
Merhaba💖
Ne yaptiniz,bir plan,yol haritasi belirlediniz mi

Ajanda tutmanı öneririm, aylık haftalık ve günlük planlarını yaızp onlara uyduuğunda tik atarsan bu seni hem motive eder hemde günün verimli geçmis olur

Yapmanız gerekenleri adım adım belirleyip yani bir plan program oluşturup o an yapmanız gerekeni canınız istemese bile yapmak.. Motivasyon her zaman olmuyor bazen yoğun oluyor o zaman rahatlıkla harekete geçiyor insan ama sürekliliği zor olan bişi motivasyon, o olmayınca devreye disiplini sokmak gerekiyor.. istemeseniz bile yaptığınız bu adım sizi mutlu ediyor sonradan, bunu farkettim kendimde..

X