Saç Bakım Ürünleri Keratin hakkında

hayalleriolankiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2020
791
761
Kızlar selam bi sorum olucaktı kafama cok takılıyo bu durum.
Saçım çok kuru ve kabarık oldugu ıcın şu instagramda cıkan keratinden yaptırmak istedim. İki türlüsü varmış biri botoks biride düzleştirici etkili. Düzleştirici etkili seçtim. Saçımı ilk yıkadılar sonra boya gibi bişi sürüp streçleyip streç kafamdayken ısı uyguladılar. Sonrasında saçıma fön çekip fönün üzerinden de düzleştiriciyle bikaç defa geçtiler. Pres yaparken cok duman cıkmadı gözüme bant vermişlerdi zaten ama göz de yakmadı zaten genel olarak. Ama sonrasında okuduğumda brezilya fönü gibi yaptıkları ıcın acaba benı kandırdılarmı dşyorum, brezilya fönü kanserojen madde içeriyo diye biliyorum açıkçası kafama cok takıldı. İyi bi kuaförde yaptırdım bu işlemi bilinen bi yerde ama yinede cok kafama takıyorum. Daha önce brezilya fönü yaptıran oldumu gerçekten yazdığı kadar zararlı bi işlemmi.. tecrubelerınızı paylasırmısınız. Tesekkurler sımdıden

Merhaba ben de yaptırdım aynı işlemi, bende de göz yakma gibi sıkıntılar olmadı. Ama bildiğim ve sorduğum kadarıyla ikisi arasında çok bir fark yok. İkisi de zararlı içerik bulunduruyor. Bakım diye yaptırmıştım ben de, 4 aya yakın çok rahat kullandım

3 aya kadar kalıcı dendi
Tamam içinde formaldehit vardır o zaman. Brezilya fönünün yeni adı keratin bakımı oldu sanırım millet Brezilya fönünden uzaklaşmaya başlayınca.

Zararlı bir gaz çıkar ısındığında, o da akciğerler hastalıklarına sebep olabilir. Düzenli yaptırmadığınız sürece tek seferlik maruz kalmayla ciddi hasar vermez korkmayın.

Brezilya fönünü bir ara düşündüm ama kuaförüm tavsiye etmedi.
2 kez keratin bakim yaptırdım gectigimiz aylarda. Sizin anlattığınız sekilde yapilmadi.

Tamam içinde formaldehit vardır o zaman. Brezilya fönünün yeni adı keratin bakımı oldu sanırım millet Brezilya fönünden uzaklaşmaya başlayınca.

Zararlı bir gaz çıkar ısındığında, o da akciğerler hastalıklarına sebep olabilir. Düzenli yaptırmadığınız sürece tek seferlik maruz kalmayla ciddi hasar vermez korkmayın.
Yok yok keratin bakim ayri bir sey. Ben 2 kez yaptırdım konu sahibinin anlattigi ile hic alakasi yok. Kalici düzlük de saglamiyor.

Yok yok keratin bakim ayri bir sey. Ben 2 kez yaptırdım konu sahibinin anlattigi ile hic alakasi yok. Kalici düzlük de saglamiyor.
Ben de öyle biliyordum ama geçen gün bir arkadaşım da aynı şeyi söyledi. Brezilya fönü değil keratin bakımı mı yüklemesi mi ne deyip ısı uygulamışlar, kalıcı düzlük sağlamışlar. Üç kat da fiyat geçirmişler. Yeni söğüşleme trendi sanırım bu.

Ben de öyle biliyordum ama geçen gün bir arkadaşım da aynı şeyi söyledi. Brezilya fönü değil keratin bakımı mı yüklemesi mi ne deyip ısı uygulamışlar, kalıcı düzlük sağlamışlar. Üç kat da fiyat geçirmişler. Yeni söğüşleme trendi sanırım bu.
Onu bilmiyorum da benim keratin bakim adi altinda yaptirdigim islemde oncesacim yikanip kurutiuldu sonrasinda bir sey sürülüp tarandi. Strec falan yapilmadi o sekilde 20 25 dk kadar bekledim. Tekrar yikanip fön cekildi. Ilacliyken herhangi isi uygulanmadi. Ve dedigim gibi kalici duzluk olmadi. Sacim hala kabariyor 🤭 Sadece daha yumusak ve parlak görünüyor. Bir de dökülme durdu.

Kızlar ben simdi napıcam cok mu zararlı bi işlem bu ya gerçekten cok stres oldum
1 kere yaptırdığınız bir şeyin cok da zarari olmaz. Ama saçınız duz ve dipten gelenler kabarik olacak. O biraz sıkıntı bence. Bir de dipler cikinca düzlüğün basladigi yerden kopmalar oluyor diye yorunlar okumuştum.

İnsallah öyle bişi olmaz kndi ellerimle kendime ne yaptım ya gerçekten ağlamak istiyorum şuan
Benim de saçlarım çok sorunluydu bir sene öncesine kadar. Kabarık, dalgalı mı değil mi belli olmayan, asla şekil almayan saçlarım vardı. Bir de çok, düşünün halimi. Bir sene önce karar aldım bu saçlar düzelecek dedim. Kullandığım ürünleri değiştirdim, ısı asla kullanmadım, havlu denen şeyi hayatımdan çıkardım. Şu an en nemli havada bile kabarmayan gayet güzel buklelerim var. Daha da güzel olacaklar. Saçım kıvırcıkmış benim, baya baya bukleli kıvırcıkmış hem de. Ben canına okumuşum yıllarca.

X