Saç Bakım Ürünleri Keratin hakkında

Ben de öyle biliyordum ama geçen gün bir arkadaşım da aynı şeyi söyledi. Brezilya fönü değil keratin bakımı mı yüklemesi mi ne deyip ısı uygulamışlar, kalıcı düzlük sağlamışlar. Üç kat da fiyat geçirmişler. Yeni söğüşleme trendi sanırım bu.

Aynen buna döndü iş artık. Ben düzleştiriciden nefret ediyorum zaten saçıma asla sürmem, adamlar deli gibi ısı veriyor bakım ayağına. En iyisi düzenli yapılan bakım.

Benim de saçlarım çok sorunluydu bir sene öncesine kadar. Kabarık, dalgalı mı değil mi belli olmayan, asla şekil almayan saçlarım vardı. Bir de çok, düşünün halimi. Bir sene önce karar aldım bu saçlar düzelecek dedim. Kullandığım ürünleri değiştirdim, ısı asla kullanmadım, havlu denen şeyi hayatımdan çıkardım. Şu an en nemli havada bile kabarmayan gayet güzel buklelerim var. Daha da güzel olacaklar. Saçım kıvırcıkmış benim, baya baya bukleli kıvırcıkmış hem de. Ben canına okumuşum yıllarca.
Nasıl yaptınız önerir misiniz zor olmazsa

Ben 2014yılından beri her sene 2 kere yaptırıyorum :)
Ama şöyleki keşke herşey keratinde bitse
Şuan telefonlar bide kanser saçıyor
Teknoloji çağıbdayz..

Benim de saçlarım çok sorunluydu bir sene öncesine kadar. Kabarık, dalgalı mı değil mi belli olmayan, asla şekil almayan saçlarım vardı. Bir de çok, düşünün halimi. Bir sene önce karar aldım bu saçlar düzelecek dedim. Kullandığım ürünleri değiştirdim, ısı asla kullanmadım, havlu denen şeyi hayatımdan çıkardım. Şu an en nemli havada bile kabarmayan gayet güzel buklelerim var. Daha da güzel olacaklar. Saçım kıvırcıkmış benim, baya baya bukleli kıvırcıkmış hem de. Ben canına okumuşum yıllarca.
ısı maşa filan kullanmam, boyamıyorum da ama havlusuz nasıl yapıyorsunuz?
ben kurulamasam da mecbur kuru havluya (ilk havlu sadece suyunu alıyor) sarıp yatıyorum...ıslak halde yatsam ya da gündüz otursam migrenim tutuyor.

Formaldehit varsa evet zararlı bi içerik
Ama bu ojelerde de var
Panik olmayın olan olmuş bi kere. Çok diplere gelmedi di mi? Bi de sanırım Brezilya fönüyse yıkarken sülfatsız şampuan kullanmalısınız etkisi sürsün diye. Kuaförünüz bahsetti mi

Aksine saçıma cok iyi geliyor dökülmeleri önlüyor
Ama ben gözüme bant koymuorm
Sıfır koku ve duman
Davines idi yanlş hatırlMıorsam markası
Ama evet sonuçta kimyasal olduğu tartışılmaz
Bendede koku ve duman yoktu gözümde yanmadı ama önlem icin yaptıkar sanırım yoksa internette okdugumda baya insanların gözü yanıyomui ve bayagı duman oluyormuş. Peki siz keratin olarakmı yoksa brezilya fönü olarakmı gidiyorsunuz kuaföre

Formaldehit varsa evet zararlı bi içerik
Ama bu ojelerde de var
Panik olmayın olan olmuş bi kere. Çok diplere gelmedi di mi? Bi de sanırım Brezilya fönüyse yıkarken sülfatsız şampuan kullanmalısınız etkisi sürsün diye. Kuaförünüz bahsetti mi
Diplere yakın sürdü ama diplere sürmedi tabikide ürünü
Saçın kendısıne sürdü
Buarada kuaförn kendısıne sordum bu işlem brezilya fönüne benziyor dedim brezilya fönündeki gibi kimyasal içermiyo dedi anlamadım valla bende bundan bişey
Kuaförün verdifi şampuandan aldım

Diplere yakın sürdü ama diplere sürmedi tabikide ürünü
Saçın kendısıne sürdü
Buarada kuaförn kendısıne sordum bu işlem brezilya fönüne benziyor dedim brezilya fönündeki gibi kimyasal içermiyo dedi anlamadım valla bende bundan bişey
Kuaförün verdifi şampuandan aldım
Davinies formaldehit içermiyordur belki
İçeriğe bakın internetten

ısı maşa filan kullanmam, boyamıyorum da ama havlusuz nasıl yapıyorsunuz?
ben kurulamasam da mecbur kuru havluya (ilk havlu sadece suyunu alıyor) sarıp yatıyorum...ıslak halde yatsam ya da gündüz otursam migrenim tutuyor.
Suyunu almak için pamuklu tişört ya da mikrofiber kullanıyorum, onun dışında sarıp bekletmiyorum. Saeıp bekletmek hele ki havluyla bekletmek kabarmasının en büyük sebebi zaten. Üç gün yıkamasam buklelerim bozulmuyor benim artık.

X