Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar keratin tavsiyesinde bulunurmusunuz bana

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

amatistamila

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2019
53
12
50
merhaba sevgili kk arkadaşlar,
forum da çok araştırdım ama şöyle güzel bir keratin tavsiyesine denk gelemedim.
saçlarım kuaför hatasından dolayı koptu yandı, hemde neredeyse dipten koptu, mahf oldu saçlarım.
2 haftadır uygulamadığım kür kalmadı.
yağ karışımları envai çeşit serumlar ama hiç bir düzelme yok.
zaten düzelecek saç da yok. uzunlu kısalı yoluk yoluk bir kafayla kaldım.
yağlara devam edeceğim ama keratin yüklemesi yapmak istiyorum fakat o kadar çok keratinler var ki kullanan ve memnun kalıp tavsiyede buluna bilecek arkadaşlar var mı bu durum da bana?

Ben evde kendim saf şişede keratin alarak keratin maskesi hazırlamıştım kendime, harika toparladı saçlarımı. Sürekli boyatıyorum saçlarımı ona rağmen saçlarım yıpranmış durmuyor. Kuaförlerin hazırladıkları bana aşırı kimyasal geliyor, doakimyadan saf keratin, keratinli saç bakım maskesi falan alarak hazırladığım bir karışım var onu uyguluyorum.

Ben evde kendim saf şişede keratin alarak keratin maskesi hazırlamıştım kendime, harika toparladı saçlarımı. Sürekli boyatıyorum saçlarımı ona rağmen saçlarım yıpranmış durmuyor. Kuaförlerin hazırladıkları bana aşırı kimyasal geliyor, doakimyadan saf keratin, keratinli saç bakım maskesi falan alarak hazırladığım bir karışım var onu uyguluyorum.
Nasıl yapıyorsun peki anlatabilir misin markalarını filanda bı zahmet yazsan bende çok istiyorum çünki

:KK66:Ben de kaç gündür bunu araştırıyorum kimse doğru düzgün bi marka tarif vermemiş herkes çok iyi geldi çok iyi geldi yazmış başka bişi yok takipteyim

Nasıl yapıyorsun peki anlatabilir misin markalarını filanda bı zahmet yazsan bende çok istiyorum çünki

2 yemek kaşığı keratinli saç maskesi, yarım şişe saf keratin, 5-6 damla E ve B5 vitaminlerini bir kapta karıştırıp kirli saçlarıma sürüyorum. Vitaminler eczaneden, saf keratin ve keratinli saç maskesi doakimya'da satılıyor. Saçlarıma bone takıp, fön makinesiyle ısıttığım bir havluyu saçlarıma sarıyorum. Bu arada ikinci bir havluyu tekrar ısıtıyorum, böyle böyle sıcak havluları 20'şer dakika arayla 3 kez saçıma sarıyorum. Bu maskenin saçıma iyice işlemesini sağlıyor. Sonra boneyle birlikte saçımda bu maske gece boyunca duruyor, sabah da doğal, parabensiz bir şampuanla yıkıyorum.

Nerden alıyorsunuz

Hangi yagi kullaniyorsan hafif isit iliyinca sur daha cok etki eder. Ozelliklede zeytinyagini. Zaten hemen isiniyor

Davines ürünlerine baktınız mı? Keratini çok methediliyor. Ben de nourishing serisi şampuan ve maskeden çok memnunum,sizin sorununuz için de uygun

saçlarım kuaför hatasından dolayı koptu yandı, hemde neredeyse dipten koptu, mahf oldu saçlarım.
yağlara devam edeceğim ama keratin yüklemesi yapmak istiyorum fakat o kadar çok keratinler var ki kullanan ve memnun kalıp tavsiyede buluna bilecek arkadaşlar var mı bu durum da bana?

Native base keratin yükletiyorum 3 4 ayda bir. Hem kuruluğu gitti, hem daha düz oldu, hem daha sağlıklı. Parabensiz sampuanla yikayip, yika cık kullanabiliyorum.

Kuaförde yaptırmayın. Onlarda keratin bakım direkt sanırım brezilya fönü diye algılıyorlar. Keratini saça hapsetmek için formaldehit içeren karışık kullanıyorlarmış. Kendiniz saçı daha fazla yormadan dipten sağlıklı saçın gelmesini bekleyeceksiniz mecburen kestire kestire. O arada da zeytinyağı badem yağı vs.kullanın saçınızı düzleştirmeyin bile. Diğer türlü artık kopmuş saçı bi şeyin iyileştireceğini sanmıyorum pek

Once o yanan jisimlari kestir kendine gelsin saclar

Ben bobel ya da native base yaptırmayı hatta evde yapmayı düşünüyorum. formaldehit içermediğini düşünüyorum çok popüler çünkü. Kullanan memnen kalan kalmayan var mı. Pandemi sebebiyle alıp evde boya yapar gibi uygulamayı düşünüyorum (üzerine düzleştiriciyle geçiyorsunuz) ki yeni tekn keratinde buhar duman çıkmıyormuş. Fikirleriniz dinlerim kızlae.

X