kese var ama beta hcg değeri düşük?

ipekkizimbenim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2022
2
0
35
merhaba herkese , regl gecikmesi yaşayınca doktora gittim alttan muayene ile çok ufak bir kese gördü beta hcg değerine bakmalıyız dedi 380 çıktı. Beta hcg min 1500olması lazım diyebiliyorum bir kese görünebilmesi için, doktor 48 saat sonra kan ver ona göre yorum yapalım dedi. Bu değerde kese görmek zor bi ihtimal değil mi, böyle bir tecrübe yaşayan var mı?

Zaten adetin ne kadar gecikti ki. Bebek kaç haftalık yani tahminen. Zaten adetin bir iki gün geciktiyse doktorun ultrasonla kese görmeye çalışması garip. Zaten kese 5 6.haftada görünür belki de gördüğü kese değildir. Değer iki katı artıyorsa endişelenme. Ben doktora taa 6.haftada gitmiştim kese için

Zaten adetin ne kadar gecikti ki. Bebek kaç haftalık yani tahminen. Zaten adetin bir iki gün geciktiyse doktorun ultrasonla kese görmeye çalışması garip. Zaten kese 5 6.haftada görünür belki de gördüğü kese değildir. Değer iki katı artıyorsa endişelenme. Ben doktora taa 6.haftada gitmiştim kese için
2-3 günlük bir gecikmeyle gittim ,4hafta civarı muhtemelen, evet kese görmeye çalışması bana da garip geldi kese dediği bambaşka bir şey de olabilir 300lü değerlerle kese gören duymadım hiç,değerim 3 katı artmış ,yeni bir doktor arayışına girdim , bana güven vermedi doktor

2-3 günlük bir gecikmeyle gittim ,4hafta civarı muhtemelen, evet kese görmeye çalışması bana da garip geldi kese dediği bambaşka bir şey de olabilir 300lü değerlerle kese gören duymadım hiç,değerim 3 katı artmış ,yeni bir doktor arayışına girdim , bana güven vermedi doktor
Başka sorun var mıdır elbet bilemem ama kese için 4.hafta çok erken. 6.haftada artık dış gebelik falan olmasın diye tedbir amaçlı gitmiştim yoksa erkenden görünmese de önemli değil

merhaba herkese , regl gecikmesi yaşayınca doktora gittim alttan muayene ile çok ufak bir kese gördü beta hcg değerine bakmalıyız dedi 380 çıktı. Beta hcg min 1500olması lazım diyebiliyorum bir kese görünebilmesi için, doktor 48 saat sonra kan ver ona göre yorum yapalım dedi. Bu değerde kese görmek zor bi ihtimal değil mi, böyle bir tecrübe yaşayan var mı?
Canım benim betam 140 tı alttan muayeneyle sadece rahim duvarının kalınlaşmasını görebilmek icin alttan yapmıştı sormuştum keseyi fakat 3000/5000 beta olunca görülebilir demişti ki doğruydu betam 5269du karından keseyi ve bebeği gördü

Merhabalar, benim de 760 beta hcg ile hem karından hem vajinal olarak kese göründü. Dış gebelik olmadıgı rahmin içinde oldugu da kesin. Böyle bi uyumsuzluk olunca progesteron değerini görmek istedi doktor. O da 8.25 çıktı. Değerler çok düşük oldugu için sağlıksız bir gebelik oldugunu ve kürtaj yapılması gerektiğini söyledi. İkinci bir doktora göründüğümde ise böyle bi karar vermek için erken oldugunu 2 hafta sonra bebeğin görünüp görünmeme durumuna göre karar verilebileceğini söyledi. Bu sürede progestan kullanmamı söyledi. Şu an pek bir ümidim olmamakla birlikte beklemedeyim. Sizin son durumunuz nedir?

Kese görünmez aslında sana rahmin kalınlaşmaya başlamış gibi bir bilgi vermesi gerekirdi bende 600 değer öyle gittim rahim kalınlaşmış dedi 5000 lerde kese göründü

X