Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar keşke daha önce o yazıyı okusaydım. gerçekten çok etkili hemde ilk kullanımda...

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

sdyksl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2016
76
59
36
merhaba arkadaşlar çok uzun süredir kadınlar kulübünü takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum.
çünkü bunu kendime borç biliyorum :)
yaklaşık 6 aylık bir saç dökülme süreci geçirdim. inanılmaz saçlarım dökülüyordu hatta dökülmüyor akıyordu.
en az banyoda dökülen kadar da kuruturken, tararken, düzleştirirken gidiyordu.
bendeki psikolojiyi düşünün artık.
kadınlar kulübünün zaten çok sık takip ederim.
biraz araştırayım dedim.
bir sürü yazı okudum tabi bazılarını yapmak çok zor, bazıları pahalı vs vs..
yorumları da dikkate alarak kendime bir tane seçtim :)
ISIRGAN OTU...
aktara gidip 100gr ısırgan otu aldım fiyatı 2,5 tl
daha sonra forumda yazdığı gibi yaptım.
1 bardak kaynamış suya bir avuç ısırgan otunu koydum, 5 dk kısık ateşte kaynattım.
duştan çıktıktan sonra süzdüğüm ısırgan otu suyunu saçıma döküp hafif masaj yaptım.
kafama havlu sarıp 1 saat beklettim ve daha sonra sadece ılık su ile duruladım.
ve sonuç...
ilk kullanımdan itibaren saçlarımın dökülmesi azaldı demiyorum tamamen durdu.
duşta elime gelen 10 tane saçı dökülmeden saymıyorum daha önce giden saçlarıma ayıp olur :)
ve bu işlemi her banyoda yapıyorum. saçlarımın dökülmediğini gördüğüm için bana eziyette gelmiyor.
bunu sizinle de paylaşmak istedim.
umarım sizde denersiniz ve faydasını görürsünüz.
not: ısırgan otu konu sahibinin adını hatırlayamıyorum. ama ona burdan tşk etmek istiyorum :)

Tebrikler ve deneyminizi paylaştığınız için de teşekkürler. Benim de dökülmem yine başladı, bunu bir deneyeyim ^^

kokusu nasıl peki?birde saç dökülmeniz tamamen mi durdu azaldı mı?

kokusu nasıl peki?birde saç dökülmeniz tamamen mi durdu azaldı mı?
kusura bakmayın uzun zamandır girememiştim siteye.. kokusu yok.. sadece havluya biraz renk veriyor o kadar gerçi o da yıkanınca gidiyor :) saç dökülmem tamamen durdu.. günde iki üç tel bazen o bile yok..

X