Ketıl yüzünden

Birde kettle var kettle var. Eger dunya para verip alinmis birseyse bende rahatsiz olurdum evimden cikmasina hastane ortamina gitmesine. Ha yinede verirdim ama icimden rahatsiz olurdum ama evimdekide 50-60 liralik birseyse geri almazdim bile. Evime yeni temizini alirdim.

"Kettlesız kalirsa ölecek" hastaligina yakalanmis gibi davrandiginizin farkinda misiniz? Esim bana bir kettle icin boyle davranacak, boyle bir durumda malını esirgeyecek, dusunemiyorum bile... kaldi ki varsayalim gercekten bu hastaliga yakalandiniz kettle olmadan nefes alamiyorsunuz gidin migrosta 19 liraya kettle satiliyor alin 2 gün kullanin deger mi bu kadar ariza cikarmaya :KK14:

Öğrencilik yıllarında alırdık içine metal kaşık sokunca çarpan dandik ketıllar var 5 lira. İdareten alın konuda kapansın. Düşününki ihtiyaç sizin ailenizden olsaydı aeve seve vermez miydiniz? Ve sizin bu yardımınıza eşimiz karşı çoksa kızmaz mıydınız? Birde eşiniz iki kere gelmiş odaya o triple sizi öpüp koklayıp içeri taşıyacak değildiki. Birinde gelmemişsiniz. Birinde uyuyor taklidi yapmışsınız. Bu durumda siz yatakları ayırmış oluyorsunuz. Tarafsız bakıp biraz empati kurarsanız haksızlık yaptığınızı anlayacaksınız.

oha gerçekten.

bi kettle için yaptığınız şeyler çok anlamsız.
hasta kadının bebeği siz su ısıtıcaktım diye vermeyelim diyorsunuz. sonra da verelim ama ailenden isteyelim diyorsunuz. adam nasıl desin 'yengem rahatsızlanmış, kettleı onlara verdik, siz de bize verin.' cümlenin saçmalığını görmüyo musunuz?

sonra adam gel burda yatma demiş. inat edip gitmemişsiniz. sonra geldiğinde de uyuyo numarası yapmışsınız. insan bi kaldırır diye sitem ediyosunuz. yani benim bile aklım mantığım almıyor. normalde ilişkiniz nasıl, eşiniz nasıl bilemiyoruz. buralarda da çok odun erkek gördük. ama burda siz haksızsınız sonuna kadar. adam napsın yani. sizi uyuyor numarası yapıyosunuz, uyandırsın diye bekliyosunuz. uyandırsa yine kalkıp gitmez laf sokardınız bence.

taşladınız beni diyorsunuz ama taşlanmayacak gibi de değilsiniz açıkçası
eşinizin ailesine ne şekilde olursa olsun yardım etmesine karşısınız anlaşılan
düşmeyen bir allahtır yarın öbür gün size de böyle bir şey olacağı ne malum çok acımasız geldiniz yedi kat yabancı olsa değil kettle istese yatak döşek veririm hastalık bu yarın ona bugun sana
sorun eşinizde değil sizde ayagınıza kadar gelmiş adama yine naz niyaz etmişsiniz size iyi bile yapmış aklınızca pohpohlanmak istediniz ama yememiş anlaşılan.

Çok haksızsınız. Keyfine götürmemiş ki su ısıtıcısını kadın hastanede yatıyor bebeği küçük mama yapacak orada ve lazım olmuş aa ne demek tabii ki diyeceğinize laf etmişsiniz insan çnce bir geçmiş olsun der, neyi varmış der, başka birşeye ihtiyaçları var mı der işte ne bileyim eşinle gidip en azından bir bakabilirdin ne olursa olsun. Ama siz bunları yapmayı bırakın biz ne yapacağız demişsiniz hanımefendi hastanede suyu tüple ısıtma şansları yok ama siz ocağa koyup ısıtabilirsiniz bir su ocakta 1 saatte niye kaynamasın ki ayrıca litrelerce sıcak su lazım olmuyor herhalde evde değil mi. Ya da her dakika su kaynatmıyorsunuz. Ayrıca adam size zaten gel salona orası soğuk demiş çağırmış yani siz gitmemişsiniz, yanınıza gelmiş uyuyor numarası yapmışsınız illa kucağına mı alıp götürsün hiç demese neyse yani. Aranızda görümcenizle ne olursa olsun bu hastalık ve ihtiyaç biraz daha yumuşak gönüllü vicdanlı olmayı bilelim ya..

Hangi hastane allah aşkına ben goturcem ketılımı

Valla ya benim de evde bir tane yedek var götürelim kadıncağıza hep kalsın alsın evinde de kullansın sanki şurada su ısıtmak için hep kettle kullanıyorduk da şimdi onsuz yapamaz olduk hayır anlamadığım 1 saatte ocakta ısınmayan su nedir yahu. Banyo sularınıda mı ısıtıyorlardı acaba :KK70:

senin bu tavırların eşini sana karşı asabi yapmış tatlım. iyilik güzeldir ailesi için fedakarlık yapması yardım etmek için çabalaması güzeldir. ailesine yardım eden insan evdeki karısınada eder unutma. sadece sen hep bu lafların yüzünde eşinin kafasında kendine karşı ön yargı oluşturmuşsun iyide söylesen batıyor eşine. böyle yapma iyimser ol

konudaki her mesajı okumaya çalıştım kimsede haklısın demiyor sana konu sahibi. yorumlarda kaçırdım mı bilmiyorum ama kaç yaşındasın? kaç yıllık evlisin? senin bebeğin var mı? bu üç soru geliyor ilk akla yani. yeni evli hallerine girmişsin çünkü. yaşında ufak gibi cümlelerine bakıldığında. ve bebeğin olsa bir an bile düşünmeden o ketılı gönderirdin.

Bi taşlamadığınız kaldı kızlar :KK51:
Ama sorun ketıl değil
Herkes bebeğe ve ketıla odaklandı.belirttim orda kaç gündür zaten aramızın limoni olduğunu
Çünkü ailesine gitti geldi bi farklı oldu sanki.ailesiyle pek aram yok.düğünden dolayı vs.en son bayramda aradılar bni.gece gündüz oğullarını arıyorlar.
Ha bugün de eşim tel de konuşunca bni takmadı ona sinirlendim.ağzımdan bi kelime çıktı sus uzatma dedi.

Böyle işte O da durduk yere asabi davranıyor.Ve beni yanlış anlıyor.
Tşk yine de herkese yorumlar için..

Yemek üstündeydik eşimin abisi aradı.eltim rahatsızlanmş hastahaneye yatırmışlr.yazma terlik ve ketıl (1aylık bebeği var onun maması için) lazımmış.eşim tamm hazırlayacağız gel al dedi kapadı teli.Ben de ketıl bana çok lazım nasıl vereyim çay yemek suyu vs hepsi için lazım.tüp bi saat ısıtmyr dedim.olsun verelim lazım onlara dedi.Ses çıkarmadm.Ailesi ilçede oturuo.Babası aradı.konuşuyorlardı dedim söyle evlerinde ketıl varsa yarın merkeze gelince getirsinlr.Hiç takmadı söylemedi.kapayınca nie söylemiyon ayıp bişey mi.ihtiyaç bizim için. varsa yarın getirsinler
Bi tavır yapmaya başladı kalsın bi iki gün nolacak nerden getirsinlr ketılı. belki yarın çıkarlar dedi ve biraz da kızarak söyledi.Çok sinirlendim.e ben de hiç vermeyelim demedim ki kalsın ama ilçedeki evde de varsa getirsinlr ayıp bi şey mi bunu söylemek diince kızdı işte tamm uzatma bi iki gün sonra bakarız dedi ve kapı çaldı.Ben de bna karşı bu kadar anlayışsız olmana gerek yok dedim ve konuşmadm onla.sinirlendim.beni hep yanlış anlıyor yada canı öyle anlamak istiyor.Hele bide ailesinin istekleri varsa yapmak için can atıyor.biz napcaz die düşünmüyr hiç.
Verdi geldi konuşmadk.sofrayı toplayıp geldm yatak odasına.
Geçen ilçeye gitti bi kaç günlüğüne.geldi hasta olmuş.salona uzanmıştı yorgan battaniye falan çekyat açtım.arada üzerinde uzanr gelir yatağa yatarz muhakkak.
Ben odaya geldm.Yarım saat sonra gelmiş ilaçları burda aldı ve bna soğuk bi şekilde kalk gel salona soğuk bura dedi.kızgınım sana bna karşı anlayışsızca davranıyorsn dedim.Diyo yok sen anlayışsızsn.az önce yaptığın hiç hoş değil diyip gitti salona.Ben de böyle yaptığı içn gitmedm peşinden.1 saat sonra tekrar geldi bna baktı uyuyomş gbi yaptm tövbe estağfurullah çekip gitti salona.orda uyuyo şimdi.
O kadar kızgınımki şuan.
Yatak ayırma olmayacaktı asla aramızda güya.Hadi gittin görüyn bu oda soğuk.insan bi kaldırır yanına götürür kendi sıcacık yerde yatıyr şuan
Öyle üzgün ve kırgınım ki.
Zaten aramız kaç gündür limoniydi bugün barışmıştık.Yine bi sorun.
Ailesi işleri düşmeden aramaz asla.hayret bugün iki üç defa hal hatır için aradılar.ilçeye gitti geldi ailesi bi kıymetli oldu beyefendinin
Kendimi 2.plana atılmış gibi hissedyrm
Bu aralar ben kırılınca soğuk tepkiler veriyor
Eskiden üzerime titrer gönlümü alırdı
Nasıl davranmalıyım sizce.o da kendi içinden kalkıp kızıyo bana yarın küs davransam o da öyle davrancak
Ama çok kızgınım ona özellikle salonda yattığı için.ona yarın soğuk davrancam kesinlikle
Tabi ne kadar umrunda olur bilemem
Daha yenı evliyiz bi dert sorun kaldıramıyor artık.

"Basit" sayılabilecek her olayı böyle büyütüyorsanız tabi ki bir süre sonra artık eşiniz tepkisiz olacak size karşı..
Her daim gönlünüzü alacak değil ki...
Burda çok abartı bir şey göremedim ben...
Büyütmeyin Allah aşkına..
İçinizde o aileye karşı düğünden beri bir hırs olduğu için sanırım bu ufak olay bile büyümüş...
Eşinin ailesiyle ilgilenmesi sana fazla geliyor bu yüzden ama mantıklı düşünürsen öyle değil..

Bi taşlamadığınız kaldı kızlar :KK51:
Ama sorun ketıl değil
Herkes bebeğe ve ketıla odaklandı.belirttim orda kaç gündür zaten aramızın limoni olduğunu
Çünkü ailesine gitti geldi bi farklı oldu sanki.ailesiyle pek aram yok.düğünden dolayı vs.en son bayramda aradılar bni.gece gündüz oğullarını arıyorlar.
Ha bugün de eşim tel de konuşunca bni takmadı ona sinirlendim.ağzımdan bi kelime çıktı sus uzatma dedi.

Böyle işte O da durduk yere asabi davranıyor.Ve beni yanlış anlıyor.
Tşk yine de herkese yorumlar için..

Yemek üstündeydik eşimin abisi aradı.eltim rahatsızlanmş hastahaneye yatırmışlr.yazma terlik ve ketıl (1aylık bebeği var onun maması için) lazımmış.eşim tamm hazırlayacağız gel al dedi kapadı teli.Ben de ketıl bana çok lazım nasıl vereyim çay yemek suyu vs hepsi için lazım.tüp bi saat ısıtmyr dedim.olsun verelim lazım onlara dedi.Ses çıkarmadm.Ailesi ilçede oturuo.Babası aradı.konuşuyorlardı dedim söyle evlerinde ketıl varsa yarın merkeze gelince getirsinlr.Hiç takmadı söylemedi.kapayınca nie söylemiyon ayıp bişey mi.ihtiyaç bizim için. varsa yarın getirsinler
Bi tavır yapmaya başladı kalsın bi iki gün nolacak nerden getirsinlr ketılı. belki yarın çıkarlar dedi ve biraz da kızarak söyledi.Çok sinirlendim.e ben de hiç vermeyelim demedim ki kalsın ama ilçedeki evde de varsa getirsinlr ayıp bi şey mi bunu söylemek diince kızdı işte tamm uzatma bi iki gün sonra bakarız dedi ve kapı çaldı.Ben de bna karşı bu kadar anlayışsız olmana gerek yok dedim ve konuşmadm onla.sinirlendim.beni hep yanlış anlıyor yada canı öyle anlamak istiyor.Hele bide ailesinin istekleri varsa yapmak için can atıyor.biz napcaz die düşünmüyr hiç.
Verdi geldi konuşmadk.sofrayı toplayıp geldm yatak odasına.
Geçen ilçeye gitti bi kaç günlüğüne.geldi hasta olmuş.salona uzanmıştı yorgan battaniye falan çekyat açtım.arada üzerinde uzanr gelir yatağa yatarz muhakkak.
Ben odaya geldm.Yarım saat sonra gelmiş ilaçları burda aldı ve bna soğuk bi şekilde kalk gel salona soğuk bura dedi.kızgınım sana bna karşı anlayışsızca davranıyorsn dedim.Diyo yok sen anlayışsızsn.az önce yaptığın hiç hoş değil diyip gitti salona.Ben de böyle yaptığı içn gitmedm peşinden.1 saat sonra tekrar geldi bna baktı uyuyomş gbi yaptm tövbe estağfurullah çekip gitti salona.orda uyuyo şimdi.
O kadar kızgınımki şuan.
Yatak ayırma olmayacaktı asla aramızda güya.Hadi gittin görüyn bu oda soğuk.insan bi kaldırır yanına götürür kendi sıcacık yerde yatıyr şuan
Öyle üzgün ve kırgınım ki.
Zaten aramız kaç gündür limoniydi bugün barışmıştık.Yine bi sorun.
Ailesi işleri düşmeden aramaz asla.hayret bugün iki üç defa hal hatır için aradılar.ilçeye gitti geldi ailesi bi kıymetli oldu beyefendinin
Kendimi 2.plana atılmış gibi hissedyrm
Bu aralar ben kırılınca soğuk tepkiler veriyor
Eskiden üzerime titrer gönlümü alırdı
Nasıl davranmalıyım sizce.o da kendi içinden kalkıp kızıyo bana yarın küs davransam o da öyle davrancak
Ama çok kızgınım ona özellikle salonda yattığı için.ona yarın soğuk davrancam kesinlikle
Tabi ne kadar umrunda olur bilemem
Daha yenı evliyiz bi dert sorun kaldıramıyor artık.
Gün gelecek çok pişman olacaksınız böyle basit konular için birbirinizi kirdiginiza

Düşmanım olsa verirdim ikilemeden. Ortada bebek var zira.
Benim ketil 2 senedir çekyatin altında. Caydanlik çayına değer olmuyor. Lüzumsuz elektrik israfı fln diye. Olmadan da oluyor yani..
Bir de esinize gelip kaldirmadi diyorsunuz.adam demiş burasi soğuk gel diye. Daha ne yapsın.
Paranın alabileceği gereksiz şeyler yüzünden mutlu gunlerinizzi mutsuz yapmayın derim

X