Lütfen okuyun gerçekten haksız benmiyim

Ayy ne okudum ben ya..😀
Resmen insanlari ayakçiniz yapmissiniz. Kocan süt getiriyormuşmuş ne büyük şey, süt getirmeyle böyle ayakçi tutuluyorsa biz de tutalim bir tane her işimizi yaptiralim.

Samimi olmaya gelmiyor kimseyle hemen ayak işleri bekleniyor, sirf bu yuzden senelerdir kimseye yüz veremiyorum. 🙄

Merhaba arkadaşlar daha önce bi konu açmıştım kendimi ifade edemediğim için aşırı linç yedim ve dalga geçildim tekrar dan aynı konuyu açmak istiyorum...

Eşimin akrabasının ve aynı zamnda iş arkadaşının eşi var adı Melike yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi ikimizde gurbette gelin geldik neyse aramız iyidi bana gelirdi bazen gece 12 1 kadr kalırdı eşlerimiz aynı cafe'nin farklı şubelerinde çalışıyorlar eşim saat 23 de işten geliyordu Melike de kocası gelene kadr bizde kalıyordu o derece samimiydik ben hamile kaldım birinde şeker yüklemesi diğerinde erkn doğum riskinden dolayı hastaneye gitmem gerekiyordu eşim çalıştığı için bende Melike'nin benimle gelmesini istedim olurya tek başımayım hamileyim korktum yanımda biri olsun istedim neyse sağ olsun geldi benimle bi defasında da son haftalarımdaydım rahatsızdım eşimde beni evde. Tek bırakmak istemedi beni melikelere bıraktı eve döneceğim zamn karnım çok büyük olduğu için eğilemedimm melikeden yardım istedim o ayakkabı bağcıklarımı bağladı doğumdan sonra ev taşıdım melikeyi çağırdım bebekle ilgilensin bende evi yerleştirm diye neyse geldi sağolsun benim eşim bize doğal süt getiriyordu bi köyden oda istiyordu eşim onlara da getiriyordu bi güne bi gün rahatsız olmadım samimiyiz sonuçta ama geçenlerde benim kargom gelmişti PTT şubesine eşimden almasını istedim oda hava yağmurlu ben gidemem işe gidicem Kemal'i arim o alsın Kemal'in iş yerinin hemn yanında PTT (kemal Melike'nin eşi) neyse eşim aramış oda almış kargoyu eve götürmüş öğlen arasında sonra ben saat 22.40 gibi Melikeyi aradım napıyorsun dedim komşumdayım dedi komşusu da karşı komşusu dedim eşim iş çıkışı uğruycak kargoyu camdan atarmsın ona diye oda tamm dedi ama ses tonudan konuşmasından anladım tavır yapıyordu neyse önemsemedim saat 23 gibi melikeyi aradm üs üste arıyorum açmıyor neyse sonra eşim Kemal'i aramış oda melikeyi aramış öyle kargoyu atmış eşime sonra da bana mesaj atmış cnm kusura bakma telefon sesizdeydi duymadım diye bende inanmadm tabi Melike sosyal medya bağımlısı bi insan nerde olursa olsun telefondan ayrılmaz elinden düşürmez bende görüldü attım bi kaç gün sonra mesaj atmış hayırdır Kübra hanım görüldü atmışsınız diye bende dedim seni aradım açmadın kemal arayınca duyup açmışsın ne diyebilirim daha dedim başladı saydırmaya ne diyorsun sen ve telefon çantadaydı çıkardım kemal aradı madem sorunlusun gidip kendin alsaydın kargoyu madem Kemal'in kargoyu getirmesi için bna sormadın atması içinde Kemal'i arasaydın filn kargonuzu kendiniz alsaydınız bizi niye uğraştrıyorsunz diye saydırmaya başladı yok ben senin ayakkabını bağladım odanı süsledim her bokunu ben yapıyordum diye saymaya başladı bende yüz yüze konuşalım tabi yüzün varsa dedim daha çok kudurdu benim kastım yüz yüze konuşalım bakalm bana ne yardım etmişsin demkki bi ayakkabı bağladı bu kaçıncı defadır söylüyor doğum yaptın kimse yoktu benle kemal vardık diyor yalan odanı süsledim diyor yalan sezaryen doğum yaptım doğumdan bi gün önce aradım şu saate ameliyata giricem diye gelmedi ben ameliyatan çıkmadan bi 10 dk önce gelmişler eşim söyledi sordum odayı Melikemi süsledi diye hayır dedi ama Melike bna ben süsledim dedi ayrıca hastaneye benim içinde gelmemişti evde test yapmış pozitif çıkınca benim doktoruma randevu almış muayneye gelmiş özel hastane olduğu için istediği zamn gidebiliyor neyse Allah razı olsun bi su bile vermek hak oluyor benim üzüldüğüm sinirlendiğim nokta benim eşim sürekli onlar için süt getiriyor bi defa lafnı yapmadım kocası bi kargomu getirdi diye tavır yapmya başladı vay bna sormadan kemlden istemişsiniz diye kendiniz alın bizi uğraştırmayın diye ama ben mevzuyu tam anlatamadığım için herkez ben Melike ye telefon açmadı diye trip atıyorum sanmış ve bna yüklediler dalga geçtiler tekrar diyorum kimse kimsenim telefonunu açmak zorunda değil olbilr müsait olmaya bilir ama ben melike tavır yaptığı için açmadığını bildiğimden dolayı sinirlendim bi insanı tanıyorsanız konuşmasından anlarsınız nasıl olduğunu öyle değilmi ?

Bna cnm yazmış diye herkez kız senle düzgün konuşmuş cnm yazmış diyor anlatamıyorum aranızda kızgınken tavırlıken cnm kelimesini kullanmayan varmı ?

Üstüne üstün bu kavgadan sonra hangi yüzle bilmiyorum ama eşimden tekrar süt istemiş çıldırdım wp den engellemiştim onu oda beni mesaj atıcaktım yüzsüz diye sonra vazgeçtim büyüklük bende kalsın dedim
herşey iyi hoşken iyi olan, en ufak pürüzde bişey yolunda gitmeyince bişey sorun olunca anında kötü olan, çirkefleşen insan modeli. Madem dediğin gibi yakınsın ne var bunda dostluk bitirecek? Herkes eşiyle dostuyla sorun yaşıyor çözüyor. Mesajlarını paylaşmıştın hiç çevirmeye çalışmaya. Toksik bir insansın. Melike umarım asla senle görüşmez. Melike’ye böyle davrandığı sürece arkadaş çok yine bulur, seni ise kimse çekmez.

Hayır görüşmedim eşlerimiz akraba burda başka akrabalarında var eşim boşver Allah'a bırak dedi boşverdim taki düne kadar yüzsüz gibi eşimden tekrar süt istemiş çıldırıyorum sırf eşimin hayrı için bişiy yapamıyorum
Çocukmusunuz siz ? Ne var bunda cildiricak .
Gayet Melikeyi sürekli çağirmişsiniz .Ben kardeşimi bile bu kadar uğraştirmam .
Belkide gerçekten duymadı belkide canı sıkıldı açmak iatemedi telefon .
Niye hemen hiddetleniyorsunuz ?
Kusura bakmayın da sizde burnundan kıl aldırmayan tıp siniz.

Bu neyin hırsı ya. Melikeye nasıl bilenmişseniz artık debelenip duruyorsunuz. Yetmemiş geçenki konuda pohpohlanmadınız diye buraya tekrar millete hakaret etmeye gelmişsiniz.
Sorun tamamen sizde. Kadın sizi hayatından çıkarmış ama kocanız belliki iyi niyetli biri onunla bağı koparmak istemiyorlar yine süt istemişler. Buna da ayrıca çıldırmışsınız😂
Helal Melike'ye.

Üzüldüğün konu ben hep merhametimden kaybediyorum insanlara fazla yakın davranıyorum

Yakın davranmaktan kastınız insanları iliğini kemiğini kurutana kadar kullanmak herhalde.
Merhametimden kaybediyorum, ah bunlar hep benim iyi niyetimden oluyor vs diyen kimsenin masum ve haklı olduğunu görmedim şimdiye kadar.
Kınadığınızı yaşayın deyin de tam olsun bari 😁

Yakın davranmaktan kastınız insanları iliğini kemiğini kurutana kadar kullanmak herhalde.
Merhametimden kaybediyorum, ah bunlar hep benim iyi niyetimden oluyor vs diyen kimsenin masum ve haklı olduğunu görmedim şimdiye kadar.
Kınadığınızı yaşayın deyin de tam olsun bari 😁
Sizin de kargonuzu getirmesinler diyormuş ashahha

Hayır görüşmedim eşlerimiz akraba burda başka akrabalarında var eşim boşver Allah'a bırak dedi boşverdim taki düne kadar yüzsüz gibi eşimden tekrar süt istemiş çıldırıyorum sırf eşimin hayrı için bişiy yapamıyorum
şimdi anladığım kadarıyla bayağı iyilik istemişsiniz
-hastane kontrollerinde yanıma gel
-çocuğuma bak ev toplayacağım (ki bir çok çocuklu insan çocuğu ile ev topluyor)
-eşiniz geç gelmiş evlerinde kalmışsınız
-ayakkabımı bağla (kendi kız kardeşimden bile bunu isteyemem bağcıksız ayakkabı giydim hep hamileliklerimde)

birde kargomu al demişsiniz onun istediği bir sütü hala problem etmemeniz gerekir

Siz Melike 'yi gram sevmemişsiniz ki.
Benim bu denli yakın olduğum bir arkadaşım tavırlı konuşsa ne olduğunu öğrenmeye çalışırım.
Siz anladığınız halde önemsememişsiniz.
Ayrıca Melike odanızı süslemek zorunda değil.
Sizi evinde defalarca misafir etmis,hastaneye gelmiş, evinizi taşımışsınız gelmiş kadını kullana kullana bir hal olmuşsunuz. Sonuncuda kullanamayınca bozuluyorsunuz birde.
Süt istedi süt aldık deyip duruyorsunuz da hayrına mı alıyorsunuz,ineğin altından mı saģıyorsunuz anlamadım ki. Kendinize alırken ona da alıp vermek işi gücü bırakıp sizin kargonuzu almaktan kolay.
Sizin gibisi düşman basına.
Melike size çok bile dayanmış.
Birde yüzsüz diyecekmiş yani insan utanir her işine koşan insana şunu demeye niyet etmeye pes.
Rabbena hep bana olmaz. Dünya sizin ekseninizde dönmüyor

Kadin sizin icin bir suru sey yapmis kargonun acelesi vardi madem kendiniz alicaktiniz insanlari darligorsunuz sonra yuzun varsa konusalim faln sacma sapan konusmalr dogum yaptiniz diye basinizda mi beklemesi gerekiyordu kendinizi bukadar onemsemeyin haksizsiniz

Kaç yıldır aynı apartmandayım, merhaba merhabadan öteye gitmedik insanlarla. Çok cıvıksınız bence. Çok muhabbet tez ayrılık demişler işte. Annemde, kayınvalidemde hayatta değiller. Doğumda yaptım, geçen ameliyatta oldum bir kez dahi yatmadım, çocuğu okula da götürüp getirdim, yemekte yaptım, temizlikte.

Melike hastaneye gel, Melike ayakkabımı bağla, taşınacağım koş, hasta oldum gel çorba pişir. Bana göre çok yorucusunuz. Nefret ederim derdi, isteği bitmeyen insanlardan. Yardım ve destek beklediğiniz şeyler o kadar sıradan ki benim için, gurbet bahane hele hele insanlık hali falan hiç değil kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Söyledim eşim dedi siz kadın kadına tartışmışsınız ben nasıl kocasına yok diyim dedi boşver iyilik büyüklük bizde kalsın herşeyim bir zamnı var
E eşiniz haklı.
Niye arkadaşı ile arasi bozulsun siz Melike'ye kafayı takıp sinir oldunuz diye. (Melike de sanki kankamız oldu sayenizde,isim vermeseydiniz keşke kadının kulakları çınlamıştır biz Melike dedikçe)
Kaç yıldır aynı apartmandayım, merhaba merhabadan öteye gitmedik insanlarla. Çok cıvıksınız bence. Çok muhabbet tez ayrılık demişler işte. Annemde, kayınvalidemde hayatta değiller. Doğumda yaptım, geçen ameliyatta oldum bir kez dahi yatmadım, çocuğu okula da götürüp getirdim, yemekte yaptım, temizlikte.

Melike hastaneye gel, Melike ayakkabımı bağla, taşınacağım koş, hasta oldum gel çorba pişir. Bana göre çok yorucusunuz. Nefret ederim derdi, isteği bitmeyen insanlardan. Yardım ve destek beklediğiniz şeyler o kadar sıradan ki benim için, gurbet bahane hele hele insanlık hali falan hiç değil kusura bakmayın.
Yani sanki kimse tek kalmamış,herkes aile apartmanında pamuklara sarılarak yasıyormuş gibi dimi? Melike'de sanki mecbur. Kadının iyilik yapmış yapmış,1 kere telefonu acmamış yada tripli konuşmuş diye yaptığı herşey unutulmuş. Kimseye iyilik yapmayacaksın bu devirde,yaparsan şekilde göründüğü gibi görevinmiş gibi oluyor,kıymet bilende yok işin kötüsü. Bu kadın bana hep yardım etti sağolsun diyende yok.

Önceki konuyu da gördüm bunu da bence siz haksızsınız . Sebebi de şu; dünyadaki kolay kolay hiçbir insana iki kere aradım açmadın Kemal arayınca açmışsın normalde telefon elinden düşmez alt tarafı bir kargo istedim vs şeklinde mesaj attığınızda alttan alır bir cevap vermez size . Bunu da her ortalama insan bilir . Sizin içgörünüz belki biraz zayıf belki de biraz kendimizi bir şey sanıyorsunuzdur bilmiyorum. Alt tarafı bir kargo diyorsunuz ama alt tarafı üst tarafı yok mecbur mu almaya hayır e o zaman sizin yok açmadın yok bilmem ne diye triplenme hakkınız yok . Öyle veya böyle almışlar vermişler sağ ol deyip geçmeniz lazım . Sonuç olarak kimsenin dört duvar arasını bilmiyoruz belki eşiyle sürtüşme yaşadı başka bir şeye canı sıkıldı vs . Yani konunun özü bu mevzuda iyilik yapan o gören siz olduğunuz için asla trip atamanız lazımdı . Eminim siz de Melike nin yerinde olsanız farklı tepki vermezdiniz. Çünkü düşünsenize hem iyilik yapıp kargosunu ulaştırıyorsunuz hem de lafı yiyen yine siz oluyorsunuz aşırı ütopik buna ses etmemek .

Çok nazlı ve kaprisli göründünüz bana . Ya kimseye iş buyurmayacaksınız ya da biraz minnet duyacaksınız. Hem işi buyuran hem lafı sokan taraf olmak çok ütopik . Ayakkabınızı bile bağlamışlığı olan birine sırf bir kere telinizi açmadı diye laf saymanız aşırı absürt. Benim gözümde muhatap olunmayacak birisiniz . İçten içe kendinizi çok önemli ve değerli görüyor olabilirsiniz o yüzden belki arkadaşlığınızı işinizi yapmasını bile lütuf olarak görüyorsunuz ama değil .

Küboş, prensannesi olarak gelmiş. Akıbetini merak ediyordum; hala yolunmamışsın. Show Haber'de az aramadım seni.
Melike kral, "O süt buraya gelecek." dediyse gelecek. Nasrettin reis bile Melike'ye hak vermiş. Sen kaybettin Küboş.

X