Keyifli zamanları başkalarıyla, dertlerini benimle paylaşan arkadaş

Sürekli aynı şey oluyor. 1 veya 2 kişi de değil. Tüm arkadaşlarım dertleri, tasaları oldu mu bana gelir. Ama iş gezme, tozma oldu mu (şu an gezip tozduğumuz yok tabiki, genel anlamda söylüyorum) veya keyifli bir durum olduğunda beni bir güzel satarlar. Sıkıcı bir tip miyim anlamıyorum. Ben mesela bir yere gitme için teklifte bulunduğumda hemen bir bahane bulurlar. Ama bana bahane buldukları zaman bir bakarım başkalarıyla görüşüo oluyorlar. İşin enteresan yanı bu kişiler “sen güzel sır tutuyorsun” diyip bütün sırlarını, ama en derin sırlarını bana anlatırlar. Ya da bana yalan söylüyorlar bilmiyorum. Bu durumu çözemiyorum, sizlerden fikir bekliyorum.
İyi haber : çok iyi sır tutan, güvenilir, dürüst bir arkadaş, iyi bir dinleyici, rahatlatıcı bir dostunuz. Kötü demeyelim de düşündürücü haber : ya eğlenceli bir kişilik değilsiniz ya da tarzlarınızın uyuşmadığı insanlarla arkadaşsınız. Ve size gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim ki iyi haberdeki kişi olmak çok daha önemli ve değerlidir. Yaşınızı bilmiyorum ama büyük ihtimalle yaşınızdan olgun bir kişiliksiniz. Ben de gençken aynı sizin gibiydim. Arkadaş grubumun Güzin Ablası, ağlama duvarı gibiydim ve sıra eğlenmeye gelince hiç de akıllarına gelmezdim Yaş ilerleyip diğer kızlar da olgunlaştıkça en aranan,özlenen,değer verilen gerçek dostları ben oldum aynı kızların. Şimdi hemen her konuda bırakın birbirlerini, öz kardeşlerinden dahaçok değer verir baş tacı yaparlar beni. Ortamların aranan kadınıyım onlar için. Canlarım benim ya anca anladılar :-)

Ama bir de sürekli dertli, negatif kişilikli, her şeyi sorun yapıp ağlayan zırlayan ve Tüm kötü enerjisini size boca eden tipler var ki onlarla arkadaşlık yapmayın derim. Onlar yukarıda anlattığım kişilerden değildir. Enerji vampirleridir kendileri. İçlerinde varsa eğer, böylesi kişiden uzak durun

Sürekli aynı şey oluyor. 1 veya 2 kişi de değil. Tüm arkadaşlarım dertleri, tasaları oldu mu bana gelir. Ama iş gezme, tozma oldu mu (şu an gezip tozduğumuz yok tabiki, genel anlamda söylüyorum) veya keyifli bir durum olduğunda beni bir güzel satarlar. Sıkıcı bir tip miyim anlamıyorum. Ben mesela bir yere gitme için teklifte bulunduğumda hemen bir bahane bulurlar. Ama bana bahane buldukları zaman bir bakarım başkalarıyla görüşüo oluyorlar. İşin enteresan yanı bu kişiler “sen güzel sır tutuyorsun” diyip bütün sırlarını, ama en derin sırlarını bana anlatırlar. Ya da bana yalan söylüyorlar bilmiyorum. Bu durumu çözemiyorum, sizlerden fikir bekliyorum.
Böyle bir arkadaşım vardı.Kullanilmis hissediyordum.Dahasi benim bir şeye canım sıkkın olsa hiç farketmezdi

Beni de böyle kullanan biri vardı daha da mutlu bir şeyimi görse hemen laf sokardi en sonunda arkamdan konuştuğunu duydum kestim bütün ilişkimi şimdi kafam rahat ne hâli varsa görsün diyorum bence sizde kendinizi kullandirmayin
Bence sizin psikolojik destege ihtiyacınız var
Baskalarini dinliyorsunuz ama anlatmaya da ihtiyacınız var o yuzden ufak seyler bile sizi üzüyor, bu sebeple cabuk etkileniyorsunuz
Sizin de dertlesmeye, konusmaya ihtiyacınız olduğu düşünülmüyordur.
Benzer durumları ben de yasadim mutluyken hic aramayan sormayan, paylasmaya deger görmeyen insanlar dibe vurunca beni arardi. Ben de psikolog gibi dinlerdim ama bir yerden sonra insan kendini kullanılmış hissediyor. Simdi de dinlerim ama belli ölçüde. Baktım hep dert dert, bana anlatma psikologa git diyorum.
Şahsen bana göre dostluk derdini de paylaşabilmek, mutlulugunu da. Ki mutluyken insanlara anlatmak icin can atarım ben, eger ki mutluluguna sizi dahil etmekten imtina ediyorlarsa zaten dost değillerdir.
Gitmesi gereken gider, kaybetmek ya da iyi kötü olarak bakmayin duruma.
Mutlaka psikolojik destek öneriyorum ama size.

size derdini anlatıyor siz de o modda dinliyorsunuz

bu durumda da siz eğlenceli bir kişi olarak algılanmıyorsunuz

ya da ne bileyim sizinle kahve içmeye gittiğinde yine sizinle dertleşecek ama benimle gittiğinde geyik olacak eğlenecek

bu doğru mu ya da herkes böyle mi yapıyor bilmiyorum

zira buna ilişkin bir değerlendirme kolay değil

ama teklif etmeye devam edin siz de havadan sudan muhabbet edin çok fazla güzin abla modunda olmay
İyi haber : çok iyi sır tutan, güvenilir, dürüst bir arkadaş, iyi bir dinleyici, rahatlatıcı bir dostunuz. Kötü demeyelim de düşündürücü haber : ya eğlenceli bir kişilik değilsiniz ya da tarzlarınızın uyuşmadığı insanlarla arkadaşsınız. Ve size gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim ki iyi haberdeki kişi olmak çok daha önemli ve değerlidir. Yaşınızı bilmiyorum ama büyük ihtimalle yaşınızdan olgun bir kişiliksiniz. Ben de gençken aynı sizin gibiydim. Arkadaş grubumun Güzin Ablası, ağlama duvarı gibiydim ve sıra eğlenmeye gelince hiç de akıllarına gelmezdim Yaş ilerleyip diğer kızlar da olgunlaştıkça en aranan,özlenen,değer verilen gerçek dostları ben oldum aynı kızların. Şimdi hemen her konuda bırakın birbirlerini, öz kardeşlerinden dahaçok değer verir baş tacı yaparlar beni. Ortamların aranan kadınıyım onlar için. Canlarım benim ya anca anladılar :-)
Benim o kadar beklemeye yüreğim olduğunu sanmıyorum.

Benim o kadar beklemeye yüreğim olduğunu sanmıyorum.
Yanlış anladınız, beklemeniz gerektiğini söylemedim. Sizin için özel ve değerli arkadaşlar değillerse zaten daha tarzınıza uygun, farklı ortam ve konularda da sizi tercih eden insanlara yönelirsiniz. Yok eğer sizin için değerli ve özel dostlarsa zamanla onlar için diğerlerinden daha değerli bir hale geliyorsunuz demek istiyorum. Bunun için de beklemeniz, yaşlanmanız filan gerekmiyor. Siz gezme tozma sohbet muhabbet amaçlı daha başka yeni arkadaşlara yönelirken sizin için nasıl zaman sabit kalmıyorsa şu an bahsettiğimiz kişilerin de kimisi silinip gidiyor kimisi de sizin onlar için ne kadar özel bir yere sahip olduğunuzu fark edip ömürlük dostunuz oluyor. Ben de inzivaya çekilip dostlarım olsunlar diye beklemedim sonuçta. Ben hayatıma ve yeni arkadaşlıklara devam ederken yukarıda anlattıklarım doğal sürecinde gerçekleşti

Arkadaş ortamında psikolog görevi yapan kız var mı? Yoksa o sensin 😂 bende öyleydim ama eğlencelerede çağırırlardı ben gitmezdim sizle sıkılıyorum diye 😂 iyi bi dinleyicisin demek ki insanlar sana anlatarak rahatlıyo dertleşiyo buna odaklansan 😊 gezip tozma işine seni dahil etmiyolarsa sende terapilerden kıs vaktim yok demeyi bil 😉

Ama bir de sürekli dertli, negatif kişilikli, her şeyi sorun yapıp ağlayan zırlayan ve Tüm kötü enerjisini size boca eden tipler var ki onlarla arkadaşlık yapmayın derim. Onlar yukarıda anlattığım kişilerden değildir. Enerji vampirleridir kendileri. İçlerinde varsa eğer, böylesi kişiden uzak durun
Bu gruba da zaten ayrıca dikkatinizi çektim

Böyle kişiler için genelleme maalesef ki yapacağım.
Genelde hiç kimseye anlatmazlar, açıklarını birtek en saf ve iyi niyetli arkadaşa anlatırlar da anlatırlar çünkü sır tutacağını bilirler. Illaki fikir duymak için değil. Desarj olup, çöplerini bırakmak için. Aynı kişi sizin "çöpünüzün" bir gramını bile almaz.
Kullanılma hissi de böyle oluşuyor.
Birde yeni yeni tanıştığın biri hemen dert anlatmaya başlıyorsa, bil ki başka niyeti vardır seninle.

Milletın negatıf pis enerjılerını alıp neden derdınıze deet katıosunuz.Yuzlerıne vurun bır guzel .Bundan dolayı sızınle konuşmak ıstemıyorum deyın

Çokta sır tutmayın. İnsanların negatif enerji dolu dertlerini dinlemek zorunda değilsiniz. Kasmayın kendinizi eğlenceli bir çevre edinin. Böyle hayat mı geçer Allah aşkına 🤦‍♀️

Bu sebepten hiç arkadaşım yoktur. Öyle bir zamandayız ki menfaat dünyası herkes karşısındaki kişiyi enayi yerine koymaya bakıyor. Eşim ve annem yeterli karaktersiz insanlar uzak olsun 😊 Sizde bundan sonra kullandırmayın kendinizi baktınız dert açıyor canım ya benim başka arkadaşla buluşmam lazım sonra konuşuruz diye lafı ağzına tıkın 😄

Böyle kişiler için genelleme maalesef ki yapacağım.
Genelde hiç kimseye anlatmazlar, açıklarını birtek en saf ve iyi niyetli arkadaşa anlatırlar da anlatırlar çünkü sır tutacağını bilirler. Illaki fikir duymak için değil. Desarj olup, çöplerini bırakmak için. Aynı kişi sizin "çöpünüzün" bir gramını bile almaz.
Kullanılma hissi de böyle oluşuyor.
Birde yeni yeni tanıştığın biri hemen dert anlatmaya başlıyorsa, bil ki başka niyeti vardır seninle.
Ne olabilir ki niyeti bilmiyorum.

X