Bebek Beslenmesi KİLO ALIMI AZ OLAN BEBEĞE DİYETİSYEN REÇETESİ (9-10 aylık bebek için)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

cococookie

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2009
196
80
Arkadaşlar bu liste başka bi site'den alıntıdır. Bir arkadaş 9-10 aylık kilo alımı az olan bebeğini beslenme uzmanına götürmüş ve beslenme uzmanı bu listeyi vermiş. Arkadaş belki duymuşsunuzdur, Fantomalt karbonhidrat desteği ile beslenme listesi almış. Belki size de faydası olur diye sizinle paylaşmak istedim. Banada bu ay doktorumuz Fantomalt verdi. Bende fantomalt kullanan var mı diye araştırırken bu listeye ulaştım.
Doktor, boyunun normal olduğunu fakat kilosunun az olduğunu belirtti. Ve bize aşağıdaki diyeti verdi;

Sabah ;
1 çay bardağı taze sıkılmış meyve suyu,
1 yumurta sarısı
1-2 tatlı kaşığı labne
2 tatlı kaşığı pekmez
1/2 dilim ekmek

Ara Öğün ;
1 çay bardağı yoğurt,
1/2 porsiyon meyve (1 ölçek Fantomalt eklenecek)

Öğle ;
1 kase çorba ( 1 köfte büyüklüğünde et / tavuk , 1 tatlı kaşığı pirinç eklenecek )
1/2 dilim ekmek

İkindi ;
1 çay bardağı yoğurt
1/2 porsiyon meyve (1 ölçek Fantomalt eklenecek)

Akşam ;
1 kase çorba (1köfte büyüklüğünde et / tavuk, 1 tatlı kaşığı pirinç eklenecek )
1/2 dilim ekmek

Gece ;
150 cc mama muhallebi
(150 cc suya, 1 tatlı kaşığı pirinç unu ekleyip pişirilecek. Ocaktan indirdikten sonra, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 5 ölçek Milupa / Bebelac 3 ve 1 ölçek Fantomalt eklenecek.

Doktora gece tahıllarından verme konusunu sorduğumda vermeyin cevabını aldım.

Fantomalt; yüksek enerji ve karbonhidrat içeren mamaymış.

Zaten normalde Tenten' e uyguladığımız günlük diyetin bu diyetten farkı çok fazla yok. Tek farkı, biz gece mama takviyeli ve pirinç unu ile hazırlanan muhallebi vermiyoruz. Dönem dönem 7 tahıllı Milupa yada Hipp pirinç, yulaf veriyoruz.

Son düzenleme:
Benim dokturum da bebeğimin kilo alımı az diyerek aynı mamayı verdi,biz de günde 3 defa kullanıyorduk ama 3-4 gün sonra çocuğun her yanı kızarmaya,kabarmaya başladı.Çocuk huysuzlanıyordu sürekli. Ve çok uyuyordu.Çok ağır bi mama ve alerjik olabiliyor.Bence çok elzem değilse kullanmaya gerek yok.Biz 1 hafta sonra kestik.

anladığım kadarıyla bu liste yiyipte kilo alamayan bebekler için çünkü iştahsız bi bebeğe bukadar şeyi yedirmek imkansız zaten yese kilo sorunu olmaz..benim oğlum 12 aylık oldu ve ben çok çektim çok iştahsızdı şu 2 ay öncesine kadar..şimdilerde iyi ama yine de bukadar şeyi hayatta yemez..hele ki günde iki kere et veya tavuk sizce de ağır değil mi birazcık?

Bu listedekilerin çoğunu oğlum yiyor.Günde iki öğün çorba biraz çok gibi geldi bana.
Oğlum 8 aylık ve bu listeye yakın şyler yemesine rağmen kilosu düşük.
Kilosunun düşük olmasının pek çok nedeni olabilir.Genetik,hareketlilik,metabolizma hızı ve tabiki bi r rahatsızlığıda olabilir.

Bu listedekilerin çoğunu oğlum yiyor.Günde iki öğün çorba biraz çok gibi geldi bana.
Oğlum 8 aylık ve bu listeye yakın şyler yemesine rağmen kilosu düşük.
Kilosunun düşük olmasının pek çok nedeni olabilir.Genetik,hareketlilik,metabolizma hızı ve tabiki bi r rahatsızlığıda olabilir.

oğlunun kilosu kaç?

X