Kilo alma sorunu:((

bizim gibi su içse yarayanların kıskançlıktan, sizin gibi kilo alamayanlara söylediği bir şey var.
yazayım da içimin yağları erisin.
"ay onun içinin kurdu kemiriyo onuuuuuuu"

işin şakası bir yana;
22 yaşında 3 çocuğa baksaydım bir de evi çekip çevirseydim bilemiyorum ben ne halde olurdum..
bana yemek yemeye vaktiniz yokmuş gibi geldi

Neden olamaz mi ole bi sey:kızgın:
olur tabi ki, ki olmuş baksana ama yavrucum benim çok erken değil miydi herşey için..
17 yaşında evlendin peş peşe çocuklar doğurdun.. neyse.. hakkınızda hayırlısı olsun..
konuya dönelim..
ben de 26 yaşındayım 1 çocuk annesiyim ve 164 boyunda, 48 kiloyum.
mümkün değil alamıyorum kilo.. neler denemedim ki..
sağlıklıysan artık kendine dert etme bırak tadını çıkar hayatın..
kıyafetlerini de ona göre terziye ver.
ben eskiden m beden bi kaç kıyafet alıyordum hırslanıp kilo alırım belki diye ama kıyafetlerin sonu terzi masası oluyordu..
ne yapalım bizim de tipimiz bu.

Kilo almak zor iş.. Yıllardır derdim bu.. Artık bulunduğum kilodan memnunum ama kilo alma zorluğunu gayet iyi bilirim. Neredeyse tüm yöntemleri denemiş biri olarak sadece 2 yöntemi faydalı buldum. İlki alerji şurubu (isim vermeyeceğim) 3 ayda 8 kilo almıştım, tabi çok kalıcılığı sağlayamadım. İkincisi de kalori hesabı.. Günlük kalori ihtiyacınızı internetten belirleyin, tüm gün yediğiniz şeylerin kalorilerini toplayın, gün sonunda ihtiyacın üstüne çıkamamışsanız, fıstıklı çikolata vs gibi kalorili yiyeceklerle sınırı geçmeye çalışın. Bununla da kilo alınabiliyor.

Oncelikle kanina demirine tiroidine falan bi baktir canim herhangi bir sorun cikmazsa diyetisyene git onu uygulamak cok zor olsa da bir zamanlar bende her yolu denemis biri olarak kilo almanin zorlugunu cok iyi biliyorum ne kadar kötü hissettirdigini sicakta pantolonun altina giyilen taytlarin ne kadar sıkıcı oldugunu cook iyi biliyorum insanlar ayy ne kadar zayifsin kilo al dediklerinde bir kasik suda boğasim geliyordu..

Gece yiyceksin yatcaksin. Herseyi ekmekle ye cidden. Hamurisi borek corek canin.istemiyo mu yap yap ye. Dondurmalar ye hergun. Kola gazoz vs ic.
En onemlisi gece yemeeeeek.. su icmeye uyaninca cikolata vs de ye..nutella ye baklava bulundur evde at agzna geri yataga git falan..
Valla ben sana, hep zayiflamak icin biraktigim seyleri soyledim :)

Oncelikle kanina demirine tiroidine falan bi baktir canim herhangi bir sorun cikmazsa diyetisyene git onu uygulamak cok zor olsa da bir zamanlar bende her yolu denemis biri olarak kilo almanin zorlugunu cok iyi biliyorum ne kadar kötü hissettirdigini sicakta pantolonun altina giyilen taytlarin ne kadar sıkıcı oldugunu cook iyi biliyorum insanlar ayy ne kadar zayifsin kilo al dediklerinde bir kasik suda boğasim geliyordu..
Benimde giydiğim hiç bişey yakışmazdı
Herkes aa zayıfladın mı dediklerinde moralim daha da bozulurdu
Şuan durum aynı başaramadım kilo almayı

İş benim mutsuzluguma kadar gitti cok kafama takmaya başladım.. 2 sene önce yasadim bunu.. Boyum 1.59 kilom 39 civariydi düşün halimi.. Sonra psikolojik destek almaya karar verdim.. Doktorum bana öncelikle başka düşüncelerini tamir edemezsek kilo almayi basaramazsin aldiklarin da gider cunku mutsuzsun demisti 1 yillik tedavi uyguladi ilac kullandim aldigim kilolarim hic gitmedi.. 39la başladım 47ye ciktim. Tedaviyi birakali 1 seneyi gecti simdi 49um hedefim 55. Artik kendiliginden yiyerek aliyorum. Umarim istedigin kiloya ulasirsin..

Gece yiyceksin yatcaksin. Herseyi ekmekle ye cidden. Hamurisi borek corek canin.istemiyo mu yap yap ye. Dondurmalar ye hergun. Kola gazoz vs ic.
En onemlisi gece yemeeeeek.. su icmeye uyaninca cikolata vs de ye..nutella ye baklava bulundur evde at agzna geri yataga git falan..
30 unu görmeden şeker hastası olur bu dedikleriniz yaparsa.

Bir de kanser gibi bir risk de var tabii.

Vucudunuz gelisimini tamamlamadan dogum yaptiginiz icin cok zor.
Ancak duzenli spor yaparsaniz kas yapiniz gelisir ve kilo alirsiniz

Sagliginizda bir sey yoksa kilo almayin. Ben sizden hayli boylu ve 48 kiloyum. Dogum yaptim muhtemelen yine 45lere inerim. Kiyafetlerim emanet gibi durmuyor. Iyi secimler yapin. Incecik bedenimi ortaya cikartacak seyler giyiyorum bakan bir daha bakiyor..kendinizi sevin.

Ama duzenli regl oluyor musunuz? Endokrin sisteminize baktirin mutlaka.

Ohhh ağzınızdan bal damlıyor. :p

Benim boyum zaten kısa uzun zamandır 37 bazen 38 kilo oluyordum o da çok nadir. Tüp bebek tedavisi görüyorum doktorum hiç olmazsa 40 kilo ol dedi hedefim 42-43 olmak yine de. Ben telefonuma kalori programı kurdum fatsecret diuye bir program oraya ulaşmak istediğiniz kiloyu giriyorsunuz günde kaç kalori almanız gerektiğini gösteriyor her yediğinizi de giriyorsunuz zaten yazınca orada o yiyecek ve kalorisi çıkıyor ne yerseniz yiyin şekerli çay içseniz küp şeker sayısını bile yazın. Böylece oradan kaloriler düştükçe yiyesiniz ve o günkü kaloriyi tamamlayasanız geliyor. Mutlaka öğün sayısı arttırılmalı.

Mesela ben bir öğünde birkaç çeşit yiyemiyorum bir tabak yemek yediysem ardından pilav makarna da yiyemiyorum ama gün içinde sağlıklı ve kalorili atıştırmalıklar tüketiyorum. Mesela çikolatalı kutu sütlerden bir gündüz bir akşam içiyorum 2 küçük kutu süt 300 kalori. Browni instense, eti karam, biskrem, karışık kuruyemişler, karpuz, kahvaltılarda kalorili yiyecekler mesela sahanda yumurta, kaymak bal, iki tatlı kaşığı pekmez gibi. Ekmekte çok kalori var. Yani kalorisi yüksek şeylerle çok yemeden gün içine yayarak ama yemek öğünlerini de atlamadan e mutlaka yatmadan öncede birşeyler atıştırıp yatarak kilo alırsınız 37 kilodan nerdeyse 40 kiloya geldim 20 günde ben.

İş benim mutsuzluguma kadar gitti cok kafama takmaya başladım.. 2 sene önce yasadim bunu.. Boyum 1.59 kilom 39 civariydi düşün halimi.. Sonra psikolojik destek almaya karar verdim.. Doktorum bana öncelikle başka düşüncelerini tamir edemezsek kilo almayi basaramazsin aldiklarin da gider cunku mutsuzsun demisti 1 yillik tedavi uyguladi ilac kullandim aldigim kilolarim hic gitmedi.. 39la başladım 47ye ciktim. Tedaviyi birakali 1 seneyi gecti simdi 49um hedefim 55. Artik kendiliginden yiyerek aliyorum. Umarim istedigin kiloya ulasirsin..

159 boyla 55 kg mi hedefliyorsunuz?

Kilo alma grupları var sitede, oralarda kızlar güzel bilgiler paylaşıyolar bi bak müsait olunca.

İnce olunca boy cok daha uzun görünüyor. Uzaktan bir tanidigimla konusuyorduk gecen gun boydan kilodan konu acildi o 168 boyundaymis bende boyumu soyleyince hayir sen daha uzunsundur diye iddialasti gercekten 160 boy zayif olunca bodur gibi durmuyo daha uzun gorunuyo. Arkadasim 58 -59 civarinda kilosu var benimle ayni boyda cok da guzel fizigi var zannedildigi gibi olmuyo

X