Kilo,depresyon ,hamilelik (üçü bir arada)

mermaid2608

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2015
2.853
2.421
42
13 temmuzda hamile olduğumu öğrendim. Ocak ayında kalp atışı durduğu için bir kürtajım var. 16 Temmuz da eşimin memleketine gitmek zorunda kaldım.Bir ay orada kaldık. Eşimin babası kaza geçirmişti ve bir takım hayvancılık vs işleri bize kaldı. Yemek yapmam lazımdı. 2000 metre yayla. En yakın ilçeye 1,5 saat. Yol çok kötü, dağ yolu, hava buz. Neyse gittik. Orada hafif lekelenmem oldu. 29 temmuz ilçe devlet hastanesindeki tek kadın doğum uzmanından randevu aldık. Takır tukur o yolları gittik. Keseyi gördük ama şeklini beğenmedim dedi. Kalp atışı ve bebek yoktu. Bir hafta sonraya randevu verdi.bir hafta zor geçti. Zaten ilk hamilelikten kalp atışına takıntılıyım. Bu bir hafta lekelenmem devam etti. Bazen kahverengi bazen pembe. Randevu günü geldi. Yine ilçeye gittik. Barkod alacağız doktor bey izine çıkmış. Biz şok olduk. Tam bayram öncesi son mesai. Zaten gerilmiştim. En azından atıyor mu atmıyor mu onu bilecektim. Geri yaylaya döndük. Bir hafta sonraya yani bayramın bittiği perşembe gününe kendi yaşadığımız ilde kendi doktorumdan randevu buldum. Ama o arada geçen bir hafta depresyonın dibine vurdum. Resmen yemeklere gömüldüm. Kaşık kaşık çikolata yedim. Hatta randevu sonrası cuma günü kürtaj olurum diye hesapladım. Neyse perşembe randevuya gittik. Kesede tuhaflık yok dedi. Kalbi de atıyor dedi. Her şey çok şükür normalmiş. Ama benim yaşadığım depresyon ve 10 günde aldığım kilolar kar kaldı. Resmen nefes alamıyorum. Acaba bu kiloları biraz dikkat edip versem sıkıntı olur mu? Henüz 9 haftalık hamileyim. Normalde sağlığımı etkilemese problem değil ama astım tarzı birşey var ve hafif kilo alsam hırıldamaya başlıyorum.

Diyetisyene git canım ben gebeliğimde on kilo verdim:) gebelik şekeri çıkmıştı diyet yaptırdı doktor o şekilde verdim ve rahat geçti ama talihsizlik erken doğurdum o ayrı konu. Sağlıkla al kucağına stres yapma çok önemli

Diyetisyene git canım ben gebeliğimde on kilo verdim:) gebelik şekeri çıkmıştı diyet yaptırdı doktor o şekilde verdim ve rahat geçti ama talihsizlik erken doğurdum o ayrı konu. Sağlıkla al kucağına stres yapma çok önemli
Diyetisyene online olarak ulaştım. Hatta bir kaç diyetisyene. Çünkü yarın benim memleketime gideceğiz. Kilo vermek için diyet veremem dedi. Kilo kontrolü için 5 Eylül e yüzyüze randevu aldım. Ancak benim şu 10 günde aldığımı vermem lazım. Çok çok acil. Geceleri nefes alamadığım için uyuyamıyorum.

Benim arkadasim baya kilolu hamile kaldi.Hamileliginin basindan dogurana kadar diyetisyen kontrolunde gitti ve toplamda sadece 6 kilo alarak sapasaglikli topac gibi oglunu doğurdu.Hemen bir diyetisyene git ve doguma kadar listene uy.
Bir de 1 kurtaj basimdam gecmis olsa ve keseyi begenmese doktorum beni bir.Allahin kulu yaylanin tepesinde tutamaz.Kendi evimde ,ilcemde,doktoruma yakin yerde olurum.Esin,ailesi bu kadar mi kayitsiz kaldi bu duruma?

Geçmiş olsun
Allah hayrlı saglıklo evlatlar nasip etsin.

Kilo ve diger saglık çözümleri için doktor bilgisi şart
Onşar size çok güzel yardım ederler.
Saglıklı kilo alıp bebeginize ve kendinize yeterli olabilirsiniz

Benim arkadasim baya kilolu hamile kaldi.Hamileliginin basindan dogurana kadar diyetisyen kontrolunde gitti ve toplamda sadece 6 kilo alarak sapasaglikli topac gibi oglunu doğurdu.Hemen bir diyetisyene git ve doguma kadar listene uy.
Bir de 1 kurtaj basimdam gecmis olsa ve keseyi begenmese doktorum beni bir.Allahin kulu yaylanin tepesinde tutamaz.Kendi evimde ,ilcemde,doktoruma yakin yerde olurum.Esin,ailesi bu kadar mi kayitsiz kaldi bu duruma?
Bir hafta sonraya randevu verince normal diye düşündük. Çünkü kendi ilimize dönüp kendi doktorum da olsaydı bir hafta sonra bir daha gel diyecekti. Çünkü ilkinde de öyle oldu. Asıl iş ilçedeki doktorun randevu verdiği gün izinli olmasıydı. Tam da bayramdan önceki cuma günüydü. Kendi ilimizdede doktorlar bayram nedeniyle yoktu. Hatta telefonla aradım acilde bakabilirler mi diye pratisyen var dedi. En erken 15 Ağustos a randevu bulduk ki özel hastane. O an doğuruyor olsa birisi en yakın hastane 4 saat uzaktaydı. Resmen talihsiz serüvenler dizisi oldu

Diyetisyene online olarak ulaştım. Hatta bir kaç diyetisyene. Çünkü yarın benim memleketime gideceğiz. Kilo vermek için diyet veremem dedi. Kilo kontrolü için 5 Eylül e yüzyüze randevu aldım. Ancak benim şu 10 günde aldığımı vermem lazım. Çok çok acil. Geceleri nefes alamadığım için uyuyamıyorum.
Diyet derken zaten dengeli beslenme. Şuan yapabileceğin tek şey bol bol su içip yürümek. Başka seçeneğin yok. Limondan maydonozdan toksik olan herşeyden uzak dur

Diyetisyenden randevu aldım ama sadece kilo kontrolü yaparım dedi. 5 eylülde randevu verdi

Allah saglikla bebeginizi kucaginiza almayi nasip etsin. Kusmalar baslayinca zaten belli bir kilo kaybi oluyor. Ben ilk 3 ayda 4 kilo vermistim. Hamilesiniz diye asiri yemek zorunda da degilsiniz. Saglikli ve bebginiz icin gerekli vitamin ve mineralleri alacaginiz sekilde beslenerek cok asiri kilo almadan hamileliginizi gecirebilirsiniz. Depresyona girince yemek yiyenlere ozeniyorum valla ben depresyona girince midem bulanir istahim kesilir.

Allah saglikla bebeginizi kucaginiza almayi nasip etsin. Kusmalar baslayinca zaten belli bir kilo kaybi oluyor. Ben ilk 3 ayda 4 kilo vermistim. Hamilesiniz diye asiri yemek zorunda da degilsiniz. Saglikli ve bebginiz icin gerekli vitamin ve mineralleri alacaginiz sekilde beslenerek cok asiri kilo almadan hamileliginizi gecirebilirsiniz. Depresyona girince yemek yiyenlere ozeniyorum valla ben depresyona girince midem bulanir istahim kesilir.
Aslında normalde benim de moralim bozuk olunca yemek yiyesim olmaz ama o ana kadar çok dikkat ediyordum. Hamileyim sağlıklı besleneyim, şekerli abur cubur tüketmeyeyim diye. Kese bozuk, bebeği görmüyorum diyince ben bir coştum. Sanırım boşuna uğraşıyorum diye kendimi cezalandırdım.geçen defa da öyle olmuştu. Yine aynı olacak diye.

Şuan 21+2 deyim 3 kg aldım bebek 417 gram olmuş. Doktor dedi ki sen aç kalsanda bebek senden alacağını alıyor fazla kg Alman Yemen önemli değil . Önemli olan sağlıklı beslenmen . Sizde düzenli yürüyüş bol su bari bundan sonra kg almayın yapacak bişey yok

Şuan 21+2 deyim 3 kg aldım bebek 417 gram olmuş. Doktor dedi ki sen aç kalsanda bebek senden alacağını alıyor fazla kg Alman Yemen önemli değil . Önemli olan sağlıklı beslenmen . Sizde düzenli yürüyüş bol su bari bundan sonra kg almayın yapacak bişey yok
Evet ben de bir haftada aldım o üç kiloyu. Kendimi boğasım var o derece. Çok mutsuz oldum. Artık boğazımı tutayım bende. Size çok özendim gerçekten. Maşallah. Allah sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin

Aslında normalde benim de moralim bozuk olunca yemek yiyesim olmaz ama o ana kadar çok dikkat ediyordum. Hamileyim sağlıklı besleneyim, şekerli abur cubur tüketmeyeyim diye. Kese bozuk, bebeği görmüyorum diyince ben bir coştum. Sanırım boşuna uğraşıyorum diye kendimi cezalandırdım.geçen defa da öyle olmuştu. Yine aynı olacak diye.
Allah korusun akliniza kötü seyler getirmeyin lutfen. Hamilelikte stres cok etkiliyor. Benimde stresli bir zamanim olmustu ufak bi kanamam oldu durduk yere doktorlarda anlamadi neden oldugunu... Nasil korkmuştum.. Sizde moralinizi hep yuksek tutun insallah hayirlisiyla alirsiniz kucaginiza bebeginizi

Evet ben de bir haftada aldım o üç kiloyu. Kendimi boğasım var o derece. Çok mutsuz oldum. Artık boğazımı tutayım bende. Size çok özendim gerçekten. Maşallah. Allah sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin
Amin inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım . Şimdi şöyle bit durum var ki siz ne kadar fazla kg alırsanız hepsi size zarar olarak kalacak boşuna vücudunuza yük yüklemeyin canınıza yazık

Olsun.Varsin kilo kontrolu olsun.Az alirsin telafi edersin.Sen kilo almasan da bebek aliyor ve buyuyor.
Normalde hiç sorun değil. Ancak nefesimi döndüremiyorum. Resmen akciğerlerim ben burdayım diye bağırıyor. Bütün gece kaç kat yastık vs. Uyuyamıyorum. Normalde de hep öyle olur. Yani mesela karpuz yesem, midem şişince o gece zehir olur bana. Oturarak uyuduğumu biliyorum. Gece boyunca dolaşıyorum. Nefes alamadığım için. Balkonda bile yattım. Sırf bu yüzden vermek istiyorum

X