Kilo,depresyon ,hamilelik (üçü bir arada)

Mide bulantimin bittigi 4. Aydan bir sonraki aya kadar 5 kilo aldim.1 ayda 5 kilo.Doktoruma soylemeye utanmistim.Kitliktan cikmis gibi yemistim bulanti ve kusmadan yiyemedigim gunlerin acisini cikarmistim.Sonra kendime geldim de kontrollu gidiyorum artik yoksa doguma kadar rekor kilo alirdim.

Allah korusun akliniza kötü seyler getirmeyin lutfen. Hamilelikte stres cok etkiliyor. Benimde stresli bir zamanim olmustu ufak bi kanamam oldu durduk yere doktorlarda anlamadi neden oldugunu... Nasil korkmuştum.. Sizde moralinizi hep yuksek tutun insallah hayirlisiyla alirsiniz kucaginiza bebeginizi
Biraz çaresiz hissettim orada kendimi. Hatta son bir hafta hamile değilim zaten kalbi atmıyor moduna girdim. Arabayı kullanmıyorduk sarsmamak için aman dedim eşime boşuna kasıyoruz. Dağa tepe çıktım. Saldım gitti dedim.ama kalbi atıyormuş. Çok sürpriz oldu bize

Mide bulantimin bittigi 4. Aydan bir sonraki aya kadar 5 kilo aldim.1 ayda 5 kilo.Doktoruma soylemeye utanmistim.Kitliktan cikmis gibi yemistim bulanti ve kusmadan yiyemedigim gunlerin acisini cikarmistim.Sonra kendime geldim de kontrollu gidiyorum artik yoksa doguma kadar rekor kilo alirdim.
Ay benim de öyle oldu işte. Allahtan 10 gün ben 1 ay yesem 10 kilo rahat alırım. Artık doktora da kılık değiştirip giderim

Gebelikte diyet yapılır neden yapılmasın. Gecelik şekeri çıkınca yapılıyor mecbur. Ama diyestisyene gitmeden kafana göre yapamazsın. etini sütünü balığını meyveni sebzeni ve kuruyemişini yemem lazım. Yani ekmek şeker yemezsen zaten kilo verirsin.

@tivoli26 bu saatten sonra sizin için gerekli olan "az kilo alimi".Kilo aliminizin birkaç ay durması sizi dengeler ...sonucta o ya da bu şekilde 9 ay içinde 8- 12 kg arası alicaksiniz ...gerçi ben 21 kg almıştım 🙈 Su an kaç kilosunuz da nefesiniz bile etkileniyor?

Gebelikte diyet yapılır neden yapılmasın. Gecelik şekeri çıkınca yapılıyor mecbur. Ama diyestisyene gitmeden kafana göre yapamazsın. etini sütünü balığını meyveni sebzeni ve kuruyemişini yemem lazım. Yani ekmek şeker yemezsen zaten kilo verirsin.
Ben de öyle yapmak istiyorum ama birkaç yazı okudum. Hamilelikte kilo vermek yani yağ yakımı idrarda keton açığa çıkarıyor. Bu da bebeği etkiliyor diye. Yoksa aç kalmak değil niyetim. Hayatımdan ekmek ve şekeri çıkarsam veririm.hani aldığımı vermek zararlı mı onu bilemedim.

@tivoli26 bu saatten sonra sizin için gerekli olan "az kilo alimi".Kilo aliminizin birkaç ay durması sizi dengeler ...sonucta o ya da bu şekilde 9 ay içinde 8- 12 kg arası alicaksiniz ...gerçi ben 21 kg almıştım 🙈 Su an kaç kilosunuz da nefesiniz bile etkileniyor?
En son 29 temmuz da tartılmışım 57 kiloymuşum. 168 boyum. Son coşmalarımla 60 üzerini görürüm. Sıkıntı kilonun toplandığı yer. Nohut yutmuş solucan gibi karnım şişiyor hemen. Hele düz yatınca resmen yukarı basıyor. Kollar bacaklar çöp karnım kocaman

En son 29 temmuz da tartılmışım 57 kiloymuşum. 168 boyum. Son coşmalarımla 60 üzerini görürüm. Sıkıntı kilonun toplandığı yer. Nohut yutmuş solucan gibi karnım şişiyor hemen. Hele düz yatınca resmen yukarı basıyor. Kollar bacaklar çöp karnım kocaman
Vücut tipimiz aynı...boyumuz da öyle ...60 ile hamile kaldım üçüncü ay 57 idim ama doğuma 81 kilo ile gittim😅 Süreçte çok kilo almazsan sıkıntı olacak birşey yok ama son aylarda kilo almasan bile nefes ile ilgili sorun yaşıyorsun çünkü kesen çok büyüyüp organlarına baskı yapıyor.Bence kilodan çok sağlık problemine yogunlas ....astım mi yoksa reflü problemin mi var bunu öğren ...buna göre önlemlerini al.Ben probleminin kilodan kaynaklanmadığını farklı bir sağlık sorununun olabileceğinden endişe ettim açıkçası

Vücut tipimiz aynı...boyumuz da öyle ...60 ile hamile kaldım üçüncü ay 57 idim ama doğuma 81 kilo ile gittim😅 Süreçte çok kilo almazsan sıkıntı olacak birşey yok ama son aylarda kilo almasan bile nefes ile ilgili sorun yaşıyorsun çünkü kesen çok büyüyüp organlarına baskı yapıyor.Bence kilodan çok sağlık problemine yogunlas ....astım mi yoksa reflü problemin mi var bunu öğren ...buna göre önlemlerini al.Ben probleminin kilodan kaynaklanmadığını farklı bir sağlık sorununun olabileceğinden endişe ettim açıkçası
Benim kedişim vardı 10 yıl. İlk onunla birlikte başladı. Alerjik astım. Gece hırıldamaları,ağız burun akıntısı. O zaman test yaptırdığımda alerji ilacı verdiler. Bir süre kullandım. O da kortizon içerikli olduğu için bir süre sonra kestim. Tüylerini tarama, elektrik süpürgesi gibi çözümlerle hafiflettim. Bu arada kedişim vefat etti. Çok çok azaldı. Çok gülersem, ağlarsam ve karnım şişerse oluyor. Ağzım burnum akmıyor ama nefes sorunu yaşıyorum. Alerji hapları da sıkıntılı olduğu için kullanmıyorum.ilerleyen haftalar için hamile yastığı öneemişler. Onu alırsam biraz rahat olur sanırım.

13 temmuzda hamile olduğumu öğrendim. Ocak ayında kalp atışı durduğu için bir kürtajım var. 16 Temmuz da eşimin memleketine gitmek zorunda kaldım.Bir ay orada kaldık. Eşimin babası kaza geçirmişti ve bir takım hayvancılık vs işleri bize kaldı. Yemek yapmam lazımdı. 2000 metre yayla. En yakın ilçeye 1,5 saat. Yol çok kötü, dağ yolu, hava buz. Neyse gittik. Orada hafif lekelenmem oldu. 29 temmuz ilçe devlet hastanesindeki tek kadın doğum uzmanından randevu aldık. Takır tukur o yolları gittik. Keseyi gördük ama şeklini beğenmedim dedi. Kalp atışı ve bebek yoktu. Bir hafta sonraya randevu verdi.bir hafta zor geçti. Zaten ilk hamilelikten kalp atışına takıntılıyım. Bu bir hafta lekelenmem devam etti. Bazen kahverengi bazen pembe. Randevu günü geldi. Yine ilçeye gittik. Barkod alacağız doktor bey izine çıkmış. Biz şok olduk. Tam bayram öncesi son mesai. Zaten gerilmiştim. En azından atıyor mu atmıyor mu onu bilecektim. Geri yaylaya döndük. Bir hafta sonraya yani bayramın bittiği perşembe gününe kendi yaşadığımız ilde kendi doktorumdan randevu buldum. Ama o arada geçen bir hafta depresyonın dibine vurdum. Resmen yemeklere gömüldüm. Kaşık kaşık çikolata yedim. Hatta randevu sonrası cuma günü kürtaj olurum diye hesapladım. Neyse perşembe randevuya gittik. Kesede tuhaflık yok dedi. Kalbi de atıyor dedi. Her şey çok şükür normalmiş. Ama benim yaşadığım depresyon ve 10 günde aldığım kilolar kar kaldı. Resmen nefes alamıyorum. Acaba bu kiloları biraz dikkat edip versem sıkıntı olur mu? Henüz 9 haftalık hamileyim. Normalde sağlığımı etkilemese problem değil ama astım tarzı birşey var ve hafif kilo alsam hırıldamaya başlıyorum.
10 günde kaç kilo aldınız ki?

Benim kedişim vardı 10 yıl. İlk onunla birlikte başladı. Alerjik astım. Gece hırıldamaları,ağız burun akıntısı. O zaman test yaptırdığımda alerji ilacı verdiler. Bir süre kullandım. O da kortizon içerikli olduğu için bir süre sonra kestim. Tüylerini tarama, elektrik süpürgesi gibi çözümlerle hafiflettim. Bu arada kedişim vefat etti. Çok çok azaldı. Çok gülersem, ağlarsam ve karnım şişerse oluyor. Ağzım burnum akmıyor ama nefes sorunu yaşıyorum. Alerji hapları da sıkıntılı olduğu için kullanmıyorum.ilerleyen haftalar için hamile yastığı öneemişler. Onu alırsam biraz rahat olur sanırım.
Bence bu durumu kadın doğum doktorunuzla paylaşın derim.Kar/zarar muhasebesi yapmanız gerekebilir.Umarim herşey gönlünüzce gelişir.

Merhaba ben de epey kilolu olarak hamile kaldım planlı değildi fazla kilom vardı 81,7 ile hamile olduğumu öğrendim Ramazan bayramı sonrası. Bayramda regl olacağım diye tatlının dibine vurmuştum ama o kadar ağır geçti ki ilk üç ay 3 kilo kadar verdim. Öğrendiğim hafta itibari ile diyetisyene başladım şu an 16 haftaya girmek üzereyim hiç almadım ama bebek gelişimi çok güzel maşallah. Kilolu hamile kalınca o kadar almıyorsun. İlk çocuğumda 14 kilo almıştım şimdi doktor da diyetisyen de 9-10 kilo ile biter dedi. Bebeğinin gelişinin tadını Çıkar. Canının çektiğinin tadına bak kaşık kaşık yememeye çalış bol su iç canım. Tebrikler bu arada

Bence bu durumu kadın doğum doktorunuzla paylaşın derim.Kar/zarar muhasebesi yapmanız gerekebilir.Umarim herşey gönlünüzce gelişir.
İlerleyen zamanlarda sıkıntı olursa mutlaka paylaşırım. İlk defa hamilelik yaşayorum ilerleyen aşamaları görmek nasip olursa duruma göre söyleyeceğim

Merhaba ben de epey kilolu olarak hamile kaldım planlı değildi fazla kilom vardı 81,7 ile hamile olduğumu öğrendim Ramazan bayramı sonrası. Bayramda regl olacağım diye tatlının dibine vurmuştum ama o kadar ağır geçti ki ilk üç ay 3 kilo kadar verdim. Öğrendiğim hafta itibari ile diyetisyene başladım şu an 16 haftaya girmek üzereyim hiç almadım ama bebek gelişimi çok güzel maşallah. Kilolu hamile kalınca o kadar almıyorsun. İlk çocuğumda 14 kilo almıştım şimdi doktor da diyetisyen de 9-10 kilo ile biter dedi. Bebeğinin gelişinin tadını Çıkar. Canının çektiğinin tadına bak kaşık kaşık yememeye çalış bol su iç canım. Tebrikler bu arada
Aslında hep çok dikkat ederim. Şekersiz 21 gün yapmıştım öğrenmeden önce. Oldukça ideal kiloda ve sporumu yapar durumdayfım.ama ahh o 10 gün yaktı beni. Resmen ben ben değildim. Yataktan çıkmak istemedim. Normalde yürüyüş için ölürüm.

Saglıklı beslendigin sürece zararı olmaz
Günlük yemeye dikkat etmen gereken seyler var
Örnegin yumurta yogurt süt ceviz gibi
Ekmek ve türevlerinden hamurişlerinden kızartmalardan aburxuburdan uzak dur

Aslında hep çok dikkat ederim. Şekersiz 21 gün yapmıştım öğrenmeden önce. Oldukça ideal kiloda ve sporumu yapar durumdayfım.ama ahh o 10 gün yaktı beni. Resmen ben ben değildim. Yataktan çıkmak istemedim. Normalde yürüyüş için ölürüm.
O.zaman çok kötü durumda değilsiniz zaten üzmeyin kendinizi kilo İçin çabuk gelen çabuk gider derler hamurişini sınırlandırın ceviz meyve yoğurt ile destekleyin toparlar vücut.

Hamileliktende kaynakli nefes alislarinizda tikanma olabilir kilodanda troid tahlili mutlaka yaptirin bende yoktu ama hamile kalinca cikti gorseniz evin icinde bi odadan bi odaya gittigimde astim hastalari gibi nefes nefese kaiyordum duzenli ilac kullandim halada kullaniyorum ne zaman aksatsam gene nefes nefeseyim saglikla kucaginiza almak nasip olur insallah

X