Kilo problemi kafama çok takıyorum

Yeni evliyim kilo alıyorum dedi,ne modası insanlar asırlarca sevişir moda falan değil ayıp bir şey de değil :)
Ben sevişme yeni moda oldu demedim orada bir kelimeyi eksik yazmişim 😄sitede artık sevis sevisgenlik durmadan seviş modası var ona degindim ayıp değil ama eşler arasinda ayıp değil. Cinsellikte ayıp değil ulu orta yerde yapılmaz ve konuşulmaz bence.Öğüt verilmeside tuhaf esler arasinda olan bisey isteyen yapar istemeyen yapmaz farz değilki keyfe göre.

Adem ile Havva'dan beri var olan bi şey, yeni moda olmadı yani
Biliyorum biliyorsun biliyorlar 😂
Orda kelime eksik yazmisim sitede moda oldu bu.
Ne yapalım ulu orta yerde mi sevişelim ya da anlatalım insanlara sevisin bol bol sevisin demek ne alaka özel hayat diye birsey var artik dillere destan oldu haklısınız. Özel kalmadı.

Ben sevişme yeni moda oldu demedim orada bir kelimeyi eksik yazmişim 😄sitede artık sevis sevisgenlik durmadan seviş modası var ona degindim ayıp değil ama eşler arasinda ayıp değil. Cinsellikte ayıp değil ulu orta yerde yapılmaz ve konuşulmaz bence.Öğüt verilmeside tuhaf esler arasinda olan bisey isteyen yapar istemeyen yapmaz farz değilki keyfe göre.
Tamam.

Hep zayıf olman çok iyi, eskiden zayıf olan insanlar çok daha kolay kilo veriyor. Çocukluğundan beri tombul insanlar ne kadar uğraşsa da zor kilo veriyor.
Bence iki şey yap .
Bir,neden evlendikten sonra otuz kilo aldın onu bul. Eşinle sağlıksız bir beslenme alışkanlıginiz mi var? Akşam TV karşısında cips kola keyfi mi yapıyorsunuz? Eşini doyurmak çeşit çeşit yemek hazırlamak mi seni mutlu ediyor? Yoksa evliliğinde sorunların mi var, aileni bırakmış olmak sana güvensiz hissettiriyor da bu yüzden psikolojik bir açlik mi cekiyorsun? Yoksa sağlık problemin mi var?
Bir anda bu kadar kilo almaya sebep ne?
Sebep neyse onu ortadan kaldır.
İki, önümüz bahar, yaz. Adımsayar ekle ve her gün kendine bir hedef koy. Mesela günlük 15.000 adım atmak gibi. Ve buna uy. Ev hanimiysan çık bir boy yürü, markete gideceksen uzaktakine git, tak kulaklığı podcast ac, o bitene kadar yürü. Çalışıyorsan üç durak erken in, yürü. Vs vs vs. Önce vücudunu bir harekete alıştır. Sonda da spor salonuna yazıl. Üç ay kadar yazilsan yeter, elbet incelirsin. İstediğin kadar kilo veremesen bile vücudun genclesir,metabolizma yaşın düşer. Sonrasında da Reformer platese yazılır, sıkılaşirsin.

Evdeyim sürekli yemek yeme alışkanlığım değişti eşimin tarafı çok fazla yağlı hamur işi tüketiyor haliyle bende yiyorum aldım yani
Eski yeme alışkanlıklarınıza dönün. Yağlı ve hamur işini bol tüketsem 1 ayda ben de 70 olurum. İkram ederlerse ucundan tadına bakın. Hamurla beslenince vücutta ödem ve ağrı da yapıyor bazı kişilerde. Bunları azaltırsanız kendiliğinizden kilo verirsiniz.

Yeni evlilerde de abur cuburla beslenme sevdası başlıyor. Kocişimle akşam keyfisi diye kolalar, cipsler, çikolata ve şekerlemeler havada uçuşuyor. Sizde de öyleyse hayatınızdan çıkarın.

Baktınız hala veremiyorsunuz dahiliyeye gidin. Sizi gerekirse diyetisyen veya endokrinoloji ve metabolizmaya hastalıklarına yönlendirir.

Sorun ama yağ ve şeker kaynaklı gibi görünüyor. Bunları azaltırken spora devam edin ki bu sefer oram buram sarktı demeyin.

Karbonhidrat ve şeker agirlikli beslenmek de insanı agirlastiriyor. O yüzden yorgun ve halsiz hissediyorsunuzdur .

70 kiloda nasıl vücudunuz sizi taşımıyor 77,5 kiloyum 42 yaşındayım (senin tam tersi) ve haftanın 5 günü spora gidiyorum :KK66: bahane üretmeyi bırakın bence bu yaslarda birde
Kemik yapisi ve boyla alakali. Minyon biri icin 70 kg cok fazla oluyor. Ayaklar 35 35,5 kemikler zayif. Kemigi iri ve boylu biri icin 70 ideal olsa da minyon birinde cok fazla

Kemik yapisi ve boyla alakali. Minyon biri icin 70 kg cok fazla oluyor. Ayaklar 35 35,5 kemikler zayif. Kemigi iri ve boylu biri icin 70 ideal olsa da minyon birinde cok fazla
Aynen böyle kemik yapım zaten çok ince benim kilo aldım ama bileklerime baksanız bildiğiniz kemik yani çocuk bileği gibi çok ince ayaklarım da çok küçük bu kiloyla gerçekten kendimi tasiyamiyorum o yüzden

Hep zayıf olman çok iyi, eskiden zayıf olan insanlar çok daha kolay kilo veriyor. Çocukluğundan beri tombul insanlar ne kadar uğraşsa da zor kilo veriyor.
Bence iki şey yap .
Bir,neden evlendikten sonra otuz kilo aldın onu bul. Eşinle sağlıksız bir beslenme alışkanlıginiz mi var? Akşam TV karşısında cips kola keyfi mi yapıyorsunuz? Eşini doyurmak çeşit çeşit yemek hazırlamak mi seni mutlu ediyor? Yoksa evliliğinde sorunların mi var, aileni bırakmış olmak sana güvensiz hissettiriyor da bu yüzden psikolojik bir açlik mi cekiyorsun? Yoksa sağlık problemin mi var?
Bir anda bu kadar kilo almaya sebep ne?
Sebep neyse onu ortadan kaldır.
İki, önümüz bahar, yaz. Adımsayar ekle ve her gün kendine bir hedef koy. Mesela günlük 15.000 adım atmak gibi. Ve buna uy. Ev hanimiysan çık bir boy yürü, markete gideceksen uzaktakine git, tak kulaklığı podcast ac, o bitene kadar yürü. Çalışıyorsan üç durak erken in, yürü. Vs vs vs. Önce vücudunu bir harekete alıştır. Sonda da spor salonuna yazıl. Üç ay kadar yazilsan yeter, elbet incelirsin. İstediğin kadar kilo veremesen bile vücudun genclesir,metabolizma yaşın düşer. Sonrasında da Reformer platese yazılır, sıkılaşirsin.
Baba evindeyken ailevi sorunlar vardı babamın terk edip gitmeleri vs kendimi bildim bileli , eve doğru dürüst birşey alinmazdi tereyağini ben şu yaşımda yiyorum yani beslenme çantama yokluktan annem kuru ekmeğin arasına toz şeker serper biraz su damlatirdi onu yerdim kahvaltı deseniz peyniri zar zor görürdüm bebekken de öyle çok zayıf celimsizdim annem bana hamileyken yeterli beslenememiş ama lise döneminde ablamın yanında kaliyordum orda iyi beslendim istahim yerindeydi yine de almamıştım bu kadar ne olduysa evlendigim bir sene içerisinde oldu hızla kilo almaya başladım ve durduramadim da çokta hareketli birisiydim ya ki bu denli çok kilo alana kadar

Baba evindeyken ailevi sorunlar vardı babamın terk edip gitmeleri vs kendimi bildim bileli , eve doğru dürüst birşey alinmazdi tereyağini ben şu yaşımda yiyorum yani beslenme çantama yokluktan annem kuru ekmeğin arasına toz şeker serper biraz su damlatirdi onu yerdim kahvaltı deseniz peyniri zar zor görürdüm bebekken de öyle çok zayıf celimsizdim annem bana hamileyken yeterli beslenememiş ama lise döneminde ablamın yanında kaliyordum orda iyi beslendim istahim yerindeydi yine de almamıştım bu kadar ne olduysa evlendigim bir sene içerisinde oldu hızla kilo almaya başladım ve durduramadim da çokta hareketli birisiydim ya ki bu denli çok kilo alana kadar
Belki de kıtlık bilinciyle yiyorsunuzdur..bolluğu görünce sanki elinizden gidecekmis gibi bir sanriyla olabildiği kadar çok deponuzu doldurmak istiyorsunuzdur.
Bence sorun psikolojik. Önce onu aşin bir uzmanla, sonra zaten kilo da gider

Evlilik nasıl gidiyor ; stres,mutsuzluk,maddi imkansızlıklar gibi durumlar söz konusu mu ?
Yahut kilo alnca eşin bundan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi mi ?
Sanki başka bir problem var gibi.
24 yasinda bir kadin sağlık problemi yoksa bu durum için dertlenmek yerine konsantre olup çözüm yolu aramalı derim.
Sporu biraktimla,yoruldumla,usendimle olmaz bu işler.
Evliliğim çok güzel gidiyor maddi imkansızlık stres vs yok Allah'a şükür kilo almamdan rahatsızlık duymuyor kendini nasıl seviyorsan o şekilde olabilirsin diyor yukarıda bir arkadaşa da bahsettim evlenmeden önceki baba evinde hayatımda maddi imkansizliklar vardı cocukluk döneminde vs yeterli beslenemedim hiç stres ve pskolojik sorunlar da buna dahil oldu zamanla , ama şu an ruhen iyiyim huzurluyum fakat bedenen çok yorgun şişman hissediyorum kendimi

Aynen böyle kemik yapım zaten çok ince benim kilo aldım ama bileklerime baksanız bildiğiniz kemik yani çocuk bileği gibi çok ince ayaklarım da çok küçük bu kiloyla gerçekten kendimi tasiyamiyorum o yüzden

Kendinizi taşıyamama sebebiniz kemiklerinizin ince olması değil, kas yapınızın zayıf olması.
Spor yapmadan diyet tek başına yetmeyebilir o yüzden.

"İğrenç çatlaklar", "uyuşuk bir şişman" gibi bir dil kullanmanızdan rahatsız oldum. Herkes beden olumlayacak değil elbette. Ama birinin çatlaklara iğrenç demesine de gerek yok.

X