Kilo problemi kafama çok takıyorum

hibbo

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2023
191
276
Kazılar henüz 24 yaşındayım doğduğumdan itibaren çok zayıf minyon bir bebekmişim çocukluk döneminde yaşıtlarımdan geriydim hep , aşırı zayıf bir çocuktum lise de de aynı 45 in uzerine çıkamıyordum . Geçen sene evlendim ve kilo almaya başladım ne güzel yüzüm falan toplandı derken vicudumda iğrenç catlaklar oluştu göbeğim çıktı sanki hamile göbeği gibi kalcam basenlerim büyüdü ve kilom artmaya başladı 70 kilo oldum ve su an veremiyorum kendimi aç da bıraksam kilom yüzünden hareketim de kisitlandi artık ayaklarım sanki bedenimi taşımıyor hemen yoruluyorum spora başladım devamını da getirmedim resmen uyuşuk şişman sanki 50 yaslarindaymisim gibi hissediyorum kendimi hamile falan kalsam git gide daha da artacak bu kilolar obez olacağım diye korkuyorum yardımınıza .ihtiyacım olan konu şu kilo vermek isteyip verenler deneyip faydasını gördüğünüz kürler diyetler spor aktiviteleri varmı varsa ayrıntılı bir şekilde yazar mısınız

Kazılar henüz 24 yaşındayım doğduğumdan itibaren çok zayıf minyon bir bebekmişim çocukluk döneminde yaşıtlarımdan geriydim hep , aşırı zayıf bir çocuktum lise de de aynı 45 in uzerine çıkamıyordum . Geçen sene evlendim ve kilo almaya başladım ne güzel yüzüm falan toplandı derken vicudumda iğrenç catlaklar oluştu göbeğim çıktı sanki hamile göbeği gibi kalcam basenlerim büyüdü ve kilom artmaya başladı 70 kilo oldum ve su an veremiyorum kendimi aç da bıraksam kilom yüzünden hareketim de kisitlandi artık ayaklarım sanki bedenimi taşımıyor hemen yoruluyorum spora başladım devamını da getirmedim resmen uyuşuk şişman sanki 50 yaslarindaymisim gibi hissediyorum kendimi hamile falan kalsam git gide daha da artacak bu kilolar obez olacağım diye korkuyorum yardımınıza .ihtiyacım olan konu şu kilo vermek isteyip verenler deneyip faydasını gördüğünüz kürler diyetler spor aktiviteleri varmı varsa ayrıntılı bir şekilde yazar mısınız
Sahil beldesindeyseniz her gün sahil yürüyüşü ile çok güzel kilo veriliyor. Spor yapmayı ben de seven birisi değilim ama yürüyüşü çok severim. Fazlalıklarımı öyle vermiştim diyet yapmadan sadece yediklerime dikkat ederek. Sahil yoksa da yürüyecek başka bir alan bulup düzenli yürüyüşle çok rahat verilir.

Size kilo aldıran nedeni bulun ve bu nedeni hayatınızdan çıkarın
Hareketsiz hayat
Sıkıntı stres
Rutin
Yemeklerin kalorisi
Velhasıl geriye dönün düşünün
O çıtıpıtı kızın sizden farkı nedir

70 kiloda nasıl vücudunuz sizi taşımıyor 77,5 kiloyum 42 yaşındayım (senin tam tersi) ve haftanın 5 günü spora gidiyorum :KK66: bahane üretmeyi bırakın bence bu yaslarda birde
Hiç bu kadar kilo almadım ki , boyum da kısa psikolojik olarak mi bilmiyorum saldım iyice kendimi tasiyamiyorum

Evlenince ne değişti? Daha fazla mı yemek yemeye başladınız? Yaşınız genç bol bol sevişin,hareket edin,spor yürüyüş.
Su tüketin,protein ağırlıklı beslenin,karbonhidrat No
Evdeyim sürekli yemek yeme alışkanlığım değişti eşimin tarafı çok fazla yağlı hamur işi tüketiyor haliyle bende yiyorum aldım yani

Evdeyim sürekli yemek yeme alışkanlığım değişti eşimin tarafı çok fazla yağlı hamur işi tüketiyor haliyle bende yiyorum aldım yani
1.Kan tahlilleri yaptırın. Belki de insülin direnciniz var
2. Yeme içme alışkanlığınızı gözden geçirin
3. Hareket
4. Aç kalmamak
5 Alınması gereken kaloriyi DOĞRU besinle alarak
6.Aldığınız kalori ile harcadığınız kalori arasında açık olması lazım(yani 1.500 kalori alıyorsanız aldığınız kaloriden fazla harcamanız lazım)
Çok basit bunun matematiği aslında.
1500 kalori tüketiyorsanız ama 1000 kalori harciyorsanız kilo alırsınız.
1500 kalori alıp 1500 harcıyorsanız yerinizde sayarsınız ne alırsınız ne verirsiniz,korursunuz.
Ama 1500 kalori alıp 1800 harcıyorsanız kilo kaybı yaşarsınız 2000 ve üstü harcarsanız müthiş erimeye başlarsınız 😊

Tahlil yaptırmanız gerek. Hatta lüzum olursa şeker yükleme testi. İnsülin direnci gelişmiş olabilir. Buna uygun diyet ve spor ile birlikte kilo verip sikilasirsiniz.

Evlenince ne değişti? Daha fazla mı yemek yemeye başladınız? Yaşınız genç bol bol sevişin,hareket edin,spor yürüyüş.

Genelde evde damak tadina gore, keyfine gore yemek pişmiyordur ya da alinmiyordur, abur cubur alinmiyordur. Evlenince alinmiştir.
Oyle yillarca kilo alamiyorum diyen arkadasim evlenince direkt almişti mesela cunku evde yenilmeyen alinmayan seyleri kocasi aliyormuş surekli.😁😁😁😁 Saglik sorunu yoksa tabi.

Konu sahibi spora başlamişsiniz devamini getiremiyorum demeyin yapabildiginiz kadar yapin. Baska yolu yok

Evlilik nasıl gidiyor ; stres,mutsuzluk,maddi imkansızlıklar gibi durumlar söz konusu mu ?
Yahut kilo alnca eşin bundan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi mi ?
Sanki başka bir problem var gibi.
24 yasinda bir kadin sağlık problemi yoksa bu durum için dertlenmek yerine konsantre olup çözüm yolu aramalı derim.
Sporu biraktimla,yoruldumla,usendimle olmaz bu işler.

Spora gidemiyor ya da sevmiyorsanız her gün tempolu yürüyün.
Haftada en az 5 gün spor ve yeme içmeye de dikkat ederseniz verirsiniz.
Dr Rengin Börekçi var İnstagramda paylaşımları çok faydalıdır. Tavsiye ederim.

Sevişmekte artık moda oldu. Bırakında buna artık insanlar karar versin özel hayat kalmadi. Artık hanımlar öğüt verirken ilk kelimeleri bol bol seviş oluyor.

Bende evledigimde 1 senede 10 kilo almıştım farkında bile değildim tartı yoktu evde kayınvalidem de tartıldım şok olmuştum. İlk endokrine gittim bisey yok sıkı diyet sporlar kilo verirsin dedi. Diyetisyene gittim ve evde spor yaptım leslie fazlasıyla geri verdim. Odaklan adapte ol verirsin canım zor değil. Çatlakların için bio oil yağ ya da liearc al kullan düzenli tam oturmadan vücuduna.

X