Kilo veremiyorum

22 yasindayim herhangi bir sağlık sorunum yok.
boyum 172 cm, 68-70 kilo arasında gidip geliyorum sürekli. 60 olmak istiyorum ama nerde bende o irade :olamaz:
duygusal yiyicilerden biriyim. mutsuzken, canım sıkkınken, yalnız hissettiğimde ilk koştuğum şey yiyecekler oluyor. bu karantina döneminde de abur cuburu çok abarttım. bir ara 66'lara düşmüştüm 3-4 kilo aldım sonra.
diyet fikri beni inanılmaz geriyor. kendimi kısıtlayınca daha fazla yemeklere saldirdigimi görüyorum. psikolojik olarak diyet fikrinde olmamaliyim ama olmayınca da kendimi hiç tutmuyorum :ıslık: 3-4 sene öncesine kadar 87 kiloydum. nasıl verdin diyecek olursanız ben de bilmiyorum inanın 😅 üniversiteye başladım ve hayatıma hareket girince, yeme içme düzenli olunca yaklaşık 20 kilo verdim. sanırım kilo verebilmek için ne yaptığımın farkında olmamam gerekiyor 😒
özgüven problemlerim vardı büyük bir kısmını aştım. vücudumla da savaş halinde değilim artık (eskiden öyleydi maalesef), kendimi beğenmediğimden vermek istemiyorum bu kiloyu. cok hareketli bir insan değilim ve az bir sey kilo alsam bile hantallastigimi hissediyorum. bu istegimde güzel kiyafetlerin icinde daha güzel görünme arzusu da var tabi :KK48:
yani kk'nın güzel kadınları, bana tavsiyeleriniz varsa çok mutlu olurum. başarı öyküleri, motivasyon sözleri beni gaza getirir.. cevap verenlere teşekkür ederim şimdidenn 🌸
Ben de hiç zayıf biri olmadim balık etli denebilecek kilolardaydım hep. Aynı dediğin gibi diyet yapma kafasına girince canım normalde hiç yemedigim şeyleri çekiyor yiyorum. Baktim olmayacak 'diyetteyim' demedim 'dikkat ediyorum' demeye başladım. Şu an yiyorum mesela ama baktim ipin ucu kaçacak gibi, orda bırakıp daha sonra yiyorum. Boyle böyle baya da kilo vermiştim. Denenebilir bence

Ben de hiç zayıf biri olmadim balık etli denebilecek kilolardaydım hep. Aynı dediğin gibi diyet yapma kafasına girince canım normalde hiç yemedigim şeyleri çekiyor yiyorum. Baktim olmayacak 'diyetteyim' demedim 'dikkat ediyorum' demeye başladım. Şu an yiyorum mesela ama baktim ipin ucu kaçacak gibi, orda bırakıp daha sonra yiyorum. Boyle böyle baya da kilo vermiştim. Denenebilir bence
o psikolojiye girmeden yediklerine dikkat etmek daha etkili bence de ☺️
teşekkürler öneriniz için

diyet fikri beni inanılmaz geriyor. kendimi kısıtlayınca daha fazla yemeklere saldirdigimi görüyorum. psikolojik olarak diyet fikrinde olmamaliyim ama olmayınca da kendimi hiç tutmuyorum
Kesin bilgilerle konuşamam ama çevremde diyet yapmaya çalışanlardan gördüğümü aktarabilirim, aşırı katı ve kısıtlayıcı diyet yöntemleri sonrası kilo veriliyor ama diyet bitiminde verilen kilolar fazlasıyla geri alınıyor.

O yüzden bence sevdiğiniz her şeyi yiyerek ama porsiyonları küçülterek yemek, öğün atlamak yerine 3 ana öğün, 3 ara öğün şeklinde beslenip bol su içmeniz, her gün en azından 1 saat kadar yürüyüş yapmanız, abur cuburları bırakıp onun yerine yoğurt, salata, meyve gibi faydalı şeyler tüketmeniz daha sağlıklı olur gibi geliyor.

Yemek tabağınızı küçük ebat kullanın, bir yazıda denk gelmiştim, insanın önce beyni doyduğunu algılamalıymış, Türkçe'si kaba tabirle insanın önce gözünün doyması gerekiyor, tabak büyük içine konan yemek az olunca beynimiz o yemekle doymayacağı alarmını veriyormuş, bu sebeple küçük tabak kullanın, şeker tuz kullanma oranınız nedir bilmiyorum fakat birden kesmek sizi mutsuz edebilir, kademeli olarak azaltın, damak tadınız alışsın daha az şekere tuza.

Ekmek tüketiyorsanız beyaz ekmek değil de tam buğday içi daha dolu tok ekmeklerden tüketin, onların 4'te 1 dilimi bile tıkıyor insanı.

Bol su için, özellikle sabah kahvaltı öncesi en azından bir büyük bardak dolusu su içmeyi alışkanlık edinin, gün içinde de sürekli su tüketin, en azından günde 8 bardak kadar tüketiminiz olsun.

Tatlı krizleriniz oluyorsa abur cubur olarak yalnızca bitter çikolata olabilir, onun dışında tatlı isteğinizi bastırmak için tarçın ve karanfilden yararlanabilirsiniz, bitki çaylarına veya suyunuza koyabilirsiniz.

Ödem atmak için size kesinlikle maydanoz öneririm, çayını vb tüketemezseniz dahi her gün en azından yarım demet maydanoz yiyin, limonlayarak yerseniz etkisini daha da arttırırsınız.

Ve kesinlikle hareket, mümkünse her gün yürüyüş yapın, kademeli olarak yürüyüş mesafenizi uzatın.

Şimdi karar verin önünüzde iki görüntü var

Biri sağlıksız beslenip kilo alan .(kendini sevmiyor)

Diğeri hem sağlıklı beslenip hem kendisini seven ve istediği kiloda olan biri .(kendini seviyor)

Ye yeme demiyorumama sağlıklı beslen.
Bol yeşillik bol su mis gibi çorbalar.

Tatlı mi canın çekiyor kayısı al onu ye kuru kayısı.

Kesin bilgilerle konuşamam ama çevremde diyet yapmaya çalışanlardan gördüğümü aktarabilirim, aşırı katı ve kısıtlayıcı diyet yöntemleri sonrası kilo veriliyor ama diyet bitiminde verilen kilolar fazlasıyla geri alınıyor.

O yüzden bence sevdiğiniz her şeyi yiyerek ama porsiyonları küçülterek yemek, öğün atlamak yerine 3 ana öğün, 3 ara öğün şeklinde beslenip bol su içmeniz, her gün en azından 1 saat kadar yürüyüş yapmanız, abur cuburları bırakıp onun yerine yoğurt, salata, meyve gibi faydalı şeyler tüketmeniz daha sağlıklı olur gibi geliyor.

Yemek tabağınızı küçük ebat kullanın, bir yazıda denk gelmiştim, insanın önce beyni doyduğunu algılamalıymış, Türkçe'si kaba tabirle insanın önce gözünün doyması gerekiyor, tabak büyük içine konan yemek az olunca beynimiz o yemekle doymayacağı alarmını veriyormuş, bu sebeple küçük tabak kullanın, şeker tuz kullanma oranınız nedir bilmiyorum fakat birden kesmek sizi mutsuz edebilir, kademeli olarak azaltın, damak tadınız alışsın daha az şekere tuza.

Ekmek tüketiyorsanız beyaz ekmek değil de tam buğday içi daha dolu tok ekmeklerden tüketin, onların 4'te 1 dilimi bile tıkıyor insanı.

Bol su için, özellikle sabah kahvaltı öncesi en azından bir büyük bardak dolusu su içmeyi alışkanlık edinin, gün içinde de sürekli su tüketin, en azından günde 8 bardak kadar tüketiminiz olsun.

Tatlı krizleriniz oluyorsa abur cubur olarak yalnızca bitter çikolata olabilir, onun dışında tatlı isteğinizi bastırmak için tarçın ve karanfilden yararlanabilirsiniz, bitki çaylarına veya suyunuza koyabilirsiniz.

Ödem atmak için size kesinlikle maydanoz öneririm, çayını vb tüketemezseniz dahi her gün en azından yarım demet maydanoz yiyin, limonlayarak yerseniz etkisini daha da arttırırsınız.

Ve kesinlikle hareket, mümkünse her gün yürüyüş yapın, kademeli olarak yürüyüş mesafenizi uzatın.
katı diyetler benim fikrime göre de uzun vadeli işe yaramıyor..
çok teşekkürler muhteşemm önerileriniz için hepsi işime yarayacak emin olun😍

Şimdi karar verin önünüzde iki görüntü var

Biri sağlıksız beslenip kilo alan .(kendini sevmiyor)

Diğeri hem sağlıklı beslenip hem kendisini seven ve istediği kiloda olan biri .(kendini seviyor)

Ye yeme demiyorumama sağlıklı beslen.
Bol yeşillik bol su mis gibi çorbalar.

Tatlı mi canın çekiyor kayısı al onu ye kuru kayısı.
öğünlerimde zaten sağlıklı şeyleri tercih ediyorum
atıştırmalıklar bana kilo aldırıyor

katı diyetler benim fikrime göre de uzun vadeli işe yaramıyor..
çok teşekkürler muhteşemm önerileriniz için hepsi işime yarayacak emin olun😍
Rica ederim, abur cuburdan vazgeçmelisiniz, kilodan ziyade sağlığınız için çok zararlı, cipslerin içinde maalesef çin tuzu var ve hem bağımlılık yapıyor hem de daha fazla yeme isteği yapıyor çok da sağlıksız.
Cips isterseniz veya o tür bir şey evde ince dilim patates yapıp fırınlayın, yoğurtlu sos yapıp yiyin.

Yeşillik yiyin, kıvırcık, roka, tere, maydanoz, hem ödem attırır hem sıvı ihtiyacınızı karşılar, aklınıza cips mi geldi ya da zararlı başka bir abur cubur mu? Havuç atın ağzınıza ya da bir meyve yiyin, asitli hazır içeceklere düşkünseniz onların yerine de ev yapımı limonata, ayran, bitki çaylarını deneyin, hamur işine dayanamıyor musunuz yiyin ama küçük tabaklarda😉

Benim de evimde olsa bende yiyebilirim abur cubur o yüzden evimde yok.
Gözden ırak olan gönülden de ırak oluyor mecbur.

Bir zamanlar bende kiloluydum.
Ama mutsuzdum.
Bir gün kendime söz verdim.
Mutlu olmaya.

Abur cubur kola ve cips hayatımdan çıktı önce daha doğrusu evimden.
Sonra iki güne tatlı börek yapan ben haftadaki daha sonra ayda bir daha sonra misafirden misafire olarak yer değiştirdi.

Benim arkadaşım var yemek yerine abur cubur yer yemek pek yok hayatında yemek sevmiyorum der.
Bana geldiğinde 1 kaşık yemek yer kalkar ben yeri gelir 2 tabak yerim.
Ama çay yanı ne yaptıysam kek börek fazlasıyla yer.
Abur cubur olmazsa olmazi tabi bu yüzden kilosu 160

Kendisiyle barışık o yüzden ona pek karışmıyorum bir kac defa sevdiğim için az uyarmak istedim ama annesiz babasız büyüdüğü için ev yemeklerini sevmediğini söyledi .
Tek başına büyümüş. O yüzden bir daha konusunu açmadım bile.

Bunu neden anlattım çünkü hiç yemek yemesen bile abur cubur kilo almak için yeterli.

işte bunu biliyorsanız neden atıştırmalık yediğinizi (yediğimizi) bulalım

mesela öğünler sağlıklı da saat kaçlarda

yani sabah 8 de kahvaltı edip öğlen 15 te sağlıklı bir öğle yemeği yersen ertesi sabah kahvaltıya kadar atıştırırsın

ilk kural saatleri asla oynatmamak lazım

yani düzenli ana öğünler arada fazla zaman olduğunda sağlıklı ara öğünler ve bol su

mesela yemek saatin diyelim ki öğlen 13

sen o gün 11 de kalkıp kahvaltı yapsan da beynin 13 te acıkır

sen yemezsin tokum dersin ama beynin eyvah yemek yok sinyalini verir sonra yesen de tatmin olmaz daha fazla ister

ya da işte aklıma esince acıkırım, işim bitsin yerim de bu duyguyu yaratır

bir de akşam yemeği geç saate kaldığında sıkıntı büyüyor

bir süreçte 15 kg verdim her şeyi yedim ama dozunda

sabah proteinli kahvaltı öğlen protein salata vs akşam da benzer

ama arada tatlı da yedim cips te

bol su içince vücut alışıp abur cubur istemiyor ama yanında yenirken sen de yiyorsun lakin eyvah diyeti bozdum psikolojisine girmemek lazım

bugün bunları yedim ama tamam deyip devam etmek önemli

Ay bende Şişkoyum 😂sizin yaşınızdyaşınızdayım tabi ben 2 doğum yaptım, doğumdan sonra 7 kilo verdim 70 kilo oldum, bebeğimi emziriyorum emzirme faslı bittikden sonra söz verdim kendime zayıflıycam inşALLAH🤲🏻

Öncelikle tartılara takılmayın ve yapmıyorsanız mutlaka spor yapın. Ben 1.64 boyunda 61 kiloyum Genel algılara bakılınca boy kilo oranına göre çok derler ama öyle değil inanın. 54 kilo da oldum, ama vucudum o kadar sağlıksız görünüyordu ki.Uzun zamandır spor özellikle reformer pilates yapıyorum,vücudum oldukça düzgün,çünkü yağ oranım azaldı, o sebeple tartıda fazlayım belki ama görünüş olarak 61 demezsiniz. Size tavsiyem yediklerinize dikkat ederek, spor da yaparsanız, inanın istediğiniz bedene kavuşabilirsiniz.

Öncelikle tartılara takılmayın ve yapmıyorsanız mutlaka spor yapın. Ben 1.64 boyunda 61 kiloyum Genel algılara bakılınca boy kilo oranına göre çok derler ama öyle değil inanın. 54 kilo da oldum, ama vucudum o kadar sağlıksız görünüyordu ki.Uzun zamandır spor özellikle reformer pilates yapıyorum,vücudum oldukça düzgün,çünkü yağ oranım azaldı, o sebeple tartıda fazlayım belki ama görünüş olarak 61 demezsiniz. Size tavsiyem yediklerinize dikkat ederek, spor da yaparsanız, inanın istediğiniz bedene kavuşabilirsiniz.
umarım teşekkürler ☺️🌹

Aslinda kilonuz kotu degil belki biraz sikilasmak isinize daha cok yarar ,maddi gucunuz var ise aletli pilatese gidin ,yoksa internetten videolari takip edip mat pilates yapin kiloda verirsiniz duygusal tatminde saglar motive olursunuz

Aslinda kilonuz kotu degil belki biraz sikilasmak isinize daha cok yarar ,maddi gucunuz var ise aletli pilatese gidin ,yoksa internetten videolari takip edip mat pilates yapin kiloda verirsiniz duygusal tatminde saglar motive olursunuz
maddi olarak sıkıntım yok ama covid döneminde spor salonuna gitmek istemiyorum açıkçası
youtubedaki videoları evde uygulayabilirim :)

Ben 72 kiloya kadar çıkmıştım ama son 2-3 haftadır kek börek poğaça tatlıyı hayatımdan tamamen çıkarttım. He cips ve çikolatada tabi :) 66.5 tum bugun tartıldıgımda. 62-63 olsam yeter bana. Kesinlikle irade. Bende depresif zamanlarda en ufak bi olumsuzta hemen buzluktan pizza çıkartıp yiyordum gece falan 🙈 bıraktım hepsini

X