Kilo verme günlüğüm

Kilo vermek pek de zor değil aslında kafanı hep meşgul etmen gerekiyor farklı zevkler bulmalısın yemek dışında. Ben de kilo almaya çalışıyordum o daha zor geliyordu kilo almak için yemek hazırlamak gerekiyor bu uğraştırıyor ama zayıflamak için hiçbişey yapmaman bile yeterli. İnsanların seni küçümsemesine izin verme onlar dediği için değil kendin için yap bunu.

İstemiyorsan da umursama gitsin seni olduğun gibi seven insanlar mutlaka olacaktır. Bu halinle de güzelsin zayıf halinle de.

uygulama hangisidir?

Akilli saat kullaniyorum, saatimin uygulamasini kullaniyorum spor kayitlarimi tutuyorum gunluk yuruyus, yoga kaç kalori yaktigim vs. Sonra yediklerimi yaziyorum hesapliyor onlar da kayitli gunluk almam gereken kalori de belli.

Evde akilli tartim var ve onun da kendi uygulamasi var oradan da detayli kas, yağ, su, vucut kitle endeksine bakiyorum. Orada da hedef belirlenebiliyor isteğe göre.

Bu benim ki mesela. Ben de son zamanlarda başladim daha duzenli olabildim.

Eklentiler

• Screenshot_20221209-225639~2.png
    Screenshot_20221209-225639~2.png
    135,5 KB · Görüntüleme: 61
Aldığından fazlasını yakınca zaten otomatik kilo veriyorsun. Matematik bu. Aşırı kalori kısıtlaması yaparsan spor yapamazsın. Hızlı kilo vermezsin. İlk başta su kaybedersin sonra bir anda açlıktan bayılır ve yemeğe saldırırsın.

Sabah kalkar kalkmaz ılık su iç. Elma sirkeli su içebilirsin. Yemeklerle beraber asla bir şey içme

Spor klübüne yazıl. Mahalle arasında değil de şu haftalık grup dersleri olanlara gir. Haftada üç en az mutlaka git. Senin yerinde olsam hee gün giderdim. Evden çık bir kere . Uzun süre hareketsiz kalma.

Sağlıksız olduğu şişko göbek tarzı lafları haklı mı çıkarıyor bu nasıl bir kafa yapısı
Asıl sorunu gören kafa yapısı. Annesinin ne dediğinin önemi yok bu kadar kilo çok sağlıksız annesi boş yapıyor işte illa etrafta var bu insanlar. Kız kilo verse bu sefer sıska der. Ama sonuçta aşırı kiloya vurgu yapmış anne. Böyle düşünmekte haklı. Yazık gencecik insanların kendilerine bunu yapmaları üzücü.

Kendi çok mu fitmiş, body shaming yapanların hep kendi de kötü fizikli oluyor, ben hiç fit uzun boylu güzel birinin body shaming yaptığını görmedim
annem de ideal kilosunun üstünde ama,kollari ipince yeşil gözlü,sarı saçli.
ben hem çirkinim hem de kilolu,ucubeye benziyorum.

Canim benim senin bir onceki konuna da yazmistik. Ciddi bir psikolojik destek alman gerekiyor. Once kafani topla inan hayat cok daha iyi olacak.

Annene desene anne sen benim kilomla ilgilenene kadar kendi yaklaşan menopozunu düşün diye. Sağlıklı bir kiloda olmayabilirsin ama annenin bile sana body shaming yapması çok çirkin.

Yani bazı evler o kadar sağlıksız besleniyor ki bir de 'hic dışarda yemiyorum,fast foodsuz bu haldeyim' diyorlar
👍 hamur üzerine kurulu beslenmeler var aynen. Kıymalı yeşil mercimek yerine kıymalı börek yapanlar var. Mercimek pişirmek daha basit aslında. Maddiyattan vakitten falan tamamen bağımsız, komple bilgisizlik ve yanlış beslenme kültürü

artik annem bile dalga geciyor,salona gittim kedımı sevmek ıcın,şişko göbeğe bak dedi,bundan sonra hic bise yemek istemiyorum.
kilo verdikçe guncelleyecegim burayı burası benim kılo verme gunlugum olsun.
suan:84-85
Annem banada derdi kilo ver kilo ver belki sizin sırf alinirsinizda kilo vermeye başlarsınız diye yapıyordur

👍 hamur üzerine kurulu beslenmeler var aynen. Kıymalı yeşil mercimek yerine kıymalı börek yapanlar var. Mercimek pişirmek daha basit aslında. Maddiyattan vakitten falan tamamen bağımsız, komple bilgisizlik ve yanlış beslenme kültürü
Kesinlikle.
Biz ailecek zayıfız, çoğu insan genetik diyor. Evet, genetiğimiz de kilolu değil ama dayilarda, teyzelerde, halalarda,ninelerde kilo problemi olanlar var. Yani tamamen de genetik değil.
Ama bizim evde bir ay yaşayan zaten kilo kaybeder. Çünkü beslenme tarzımız kilo almaya uygun değil
Eve sürülebilir çikolata, bisküvi,cips,topkek mopkek,market reçeli, mayonez,ketçap,meyvesuyu,kola,tavuk suyu, hazır çorba, hazır sos falan asla girmez. Misafir gelse bile almayız yani.
Tatlı ,börek desen ayda iki belki yaparız, TV izlerken atıştırmalık yemek gibi bir adetimiz yok. Düz çay içer ya da evde çuvalla olan fındıktan yeriz.
Akşam yemeğinde herkese iki kepçe çorba koyulur, isteyen beğenen bir tane daha yer. Asla 'ye ye' ısrari olmaz (misafire bile ısrar etme huyumuz yok) , çorbadan sonra ana yemekten 'iki kaşık yicem' de, gerçekten iki kaşık koyulur:)
Adetken canın tatlı çekerse evde bir şey olmadığından ev yapimi yoğurda köy yapımı pekmez katar yersin😅
Koca evde tek kilo yapan alışkanlığımiz çayi şekerli içmek ve beyaz ekmek yemek...
Hal böyleyken kilo almiyoruz, bağırsak problemi yaşamıyoruz... Ama bazen özellikle bir üst nesile misafirliğe gidiyorum. Pantolonumun üst düğmesini açacak hale geliyorum evden çıkarken 😅 öyle bol kepçe - şerbetli tatlısı hamurişisi çok evlerde kim nasıl zayıf kalsin ki?
Sağlıksız ev yemeği diyince aklıma şu intagram hesabı geliyor

Full ev yemeği yapıyor ama aşırı sağlıksız. En basiti tatlı yapacaksa içine margarin koyuyor, fırında tavuğu kansorejen poşetlere koyuyor, sebzeleri kizartiyor, her yemeği hazır sosa buluyor, tavuk kanadı kızartacaksa galeta ununa değil ezilmiş doritosa batırıyor🙈 tüm aile de kilo problemi yaşıyor.
Ev yemeği mi, ev yemeği...

Kesinlikle.
Biz ailecek zayıfız, çoğu insan genetik diyor. Evet, genetiğimiz de kilolu değil ama dayilarda, teyzelerde, halalarda,ninelerde kilo problemi olanlar var. Yani tamamen de genetik değil.
Ama bizim evde bir ay yaşayan zaten kilo kaybeder. Çünkü beslenme tarzımız kilo almaya uygun değil
Eve sürülebilir çikolata, bisküvi,cips,topkek mopkek,market reçeli, mayonez,ketçap,meyvesuyu,kola,tavuk suyu, hazır çorba, hazır sos falan asla girmez. Misafir gelse bile almayız yani.
Tatlı ,börek desen ayda iki belki yaparız, TV izlerken atıştırmalık yemek gibi bir adetimiz yok. Düz çay içer ya da evde çuvalla olan fındıktan yeriz.
Akşam yemeğinde herkese iki kepçe çorba koyulur, isteyen beğenen bir tane daha yer. Asla 'ye ye' ısrari olmaz (misafire bile ısrar etme huyumuz yok) , çorbadan sonra ana yemekten 'iki kaşık yicem' de, gerçekten iki kaşık koyulur:)
Adetken canın tatlı çekerse evde bir şey olmadığından ev yapimi yoğurda köy yapımı pekmez katar yersin😅
Koca evde tek kilo yapan alışkanlığımiz çayi şekerli içmek ve beyaz ekmek yemek...
Hal böyleyken kilo almiyoruz, bağırsak problemi yaşamıyoruz... Ama bazen özellikle bir üst nesile misafirliğe gidiyorum. Pantolonumun üst düğmesini açacak hale geliyorum evden çıkarken 😅 öyle bol kepçe - şerbetli tatlısı hamurişisi çok evlerde kim nasıl zayıf kalsin ki?

Full ev yemeği yapıyor ama aşırı sağlıksız. En basiti tatlı yapacaksa içine margarin koyuyor, fırında tavuğu kansorejen poşetlere koyuyor, sebzeleri kizartiyor, her yemeği hazır sosa buluyor, tavuk kanadı kızartacaksa galeta ununa değil ezilmiş doritosa batırıyor🙈 tüm aile de kilo problemi yaşıyor.

hocam kendi evinde bütün bunlar pişipte kararında yiyip gene zayıf kalan insanlar var,tabi yağ,kas oranı cart curt onlar biraz kötü olur ama bence sağlıklı besinlerdende cok fazla yersek kilo alımı gerceklesir.
bizim sadece ailemiz değil tüm akrabalarimiz şişman,biraz da genetik sanirim.
benım burda takıldııgım konu tam olarak o değil,ben dedıgım gıbı her zaman sismandim ve kendımı seviyodum yani,büyüdükçe ailemin içinden olan insanların dalga gecmesi biraz sersemletti,okuldaki zorba kiz bile bana şişko dememişti ya gitti annem dedi saka gibi.
yani sonuc olarak evde pisenin onemı yok,sağlıklı beslenmek isteyen onu bi şekilde ayarlar,cokta ustune durulucak bir konu degil.

hocam kendi evinde bütün bunlar pişipte kararında yiyip gene zayıf kalan insanlar var,tabi yağ,kas oranı cart curt onlar biraz kötü olur ama bence sağlıklı besinlerdende cok fazla yersek kilo alımı gerceklesir.
bizim sadece ailemiz değil tüm akrabalarimiz şişman,biraz da genetik sanirim.
benım burda takıldııgım konu tam olarak o değil,ben dedıgım gıbı her zaman sismandim ve kendımı seviyodum yani,büyüdükçe ailemin içinden olan insanların dalga gecmesi biraz sersemletti,okuldaki zorba kiz bile bana şişko dememişti ya gitti annem dedi saka gibi.
yani sonuc olarak evde pisenin onemı yok,sağlıklı beslenmek isteyen onu bi şekilde ayarlar,cokta ustune durulucak bir konu degil.
İnsanların ne dediğine cok takılma..benim de kendi çapında toksik bir annem var. Sinirlendigi zaman bana hakaretler eder.
Hiç birine takilmadim çünkü umrumda bile değil.
Bence sizin de yavaş yavaş bu kafaya gelmeniz gerekir..yoksa kilo verirsiniz,yüzden gider. Anneniz 'iskelet olmuş yüzün ' der, bu sefer de buna takilirsiniz.
İnsanların sözlerine çok önem vermemeyi öyle ya da böyle öğrenin

Kesinlikle.

Aynen biz de öyleyiz. Annem babam kardeşim de öyleydi, şimdi eşim ben çocuklar yine öyle zayıfız. Çünkü alışkanlık meselesi. Bu arada şekersiz çayı gün boyu içerim ve yanında bir şey yemeyi sevmem. İyi ki öyle alışmışım 😂

arkadaslar mental sağlığım için yorucu gecen 2 haftanın sonunda,hem kendi vucudumu sevmeye çalişip,hem de onun daha iyi gözükmesi için kesin bir karar alıp yogun anksiyete krizleri eşliğinde,yeme düzenimi tamamen oturtmuş,kilo vermeye başlamış bulunmaktayım.
mevcut kiloma suan bakmadım ama kendimi cok enerjik ve cok hafif hissediyorum
5 gundur sadece sağlıklı beslenıyorum ve canım şeker dahi çekmiyor :KK70:
yılbaşına kadar sağlıklı beslenmeme devam edersem,kendimi çikolatacıya götürmeyi düsünüyorum.
artik her sey daha iyi <33
tartıya bakmaya hazır hisettiğimde geldiğim rakamı yazacagım
ama benim icin artık kilo almadigimi bilmek,suandan bile beni cok rahatlatıyor
gorusuruzzz.

X