Kilo verme, meme sarkması vs vs

nazirere

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
2
1
27
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım, 23 yaşındayım ve yıllardır uzaktan uzağa her konuda kadınlar kulübüne baktım, yardım aldım her zaman benim için uzaktaki bir arkadaş gibi oldu bu site. Şimdiye size danışmak istediğim bir şey var. Ben kendimi bildim bileli kilolu bir insandım. Yani bu 10 yasından 18-19 yaşına kadar belkide sürdü. En son tartıda 92leri görmüştüm. Daha sonra lisede çok da sağlıklı olmasa da kilo verdim, 65 e kadar düştüm zamanla.Tabi ozamanlar çok daha sarkık bir vaziyetteydim, ama derim zaman içinde 3-4 yılda ciddi oranda toparladı. Buna benim hareketli olmak, sürekli yürümek, pilates bi dönem, toparlayıcı sütyenler gibi şeyler katkı sağladı. İdeal kilomunda 60 oldugınu düşünüyorum acıkcası, cunku çok zayıf olmayı sevmiyorum, boyum 168. Her zaman sey diye düşündüm bi 5 kilo versem tamamım gibisinden. Ama üzülerek söylüyorum ki suanda 75 e yakın olduğuma eminim. 😭 Karantina, hareketsizlik derken kiloları aldık. Şuandaki görüntümden çok aşırı memnun değilim, ama 65 e kadar kendim hafif sporlarla inmeyi düşünüyorum zaten çok aşırı yeni aldığım kilolar oldugı icin 70 e rahatlıkla düşebileceğimi biliyorum. 65 e de yavaş yavaş sporla destekleyerek (pilates,egzersizler) düşmeyi planlıyorum. Vücudumun genel yapısı belim göbeğim cook ince ve hic sarkma yok, kollarımın altında sarkma var ama aşırı degil çok dikkat cekmiyor, kollarım çok kalın degil ama tabi incelmesi lazım, benim en büyük problemim göğüslerimin çok küçük ve sarkmış olması ve de bacaklarımın çok selülitli olup, sıkı olmaması. Simdi bunca zaman neden spor yapmadın felan diye düşünülmesi çok normal. Bunu ben de kendime hep sordum. Sanırım kilolu insanların zaten kilo almasının sebebi neyse spor yapmamalarının sebebi de o. Ama artık kendimi çok daha iyi, güçlü ve fit görmek istiyorum. Dayanıklılık içinde, estetik olarak da kendimi beğenmek istiyorum. Fiziğim dışardan bakıldığında beğenilen bi fizik oldu hep ama. İcin ic yüzü öyle degil. (Bu arada kapalıyım) Spora da önümüzdeki Eylül ayında profesyonel bi şekilde yani bi salona başlamayı düşünüyorum arkadaşlar. Ve tabi ki bırakmak istemiyorum, bu spor olayını hayatıma adapte etmek istiyorum veya ben spora adapte olacağım. Lafı çok uzattım ama, memelerim icin endişeleniyorum, zaten küçükler ve sarkık da diyemesem de üst kısımları boş olduğu icin sarkık gibi duruyorlar, yani tam anlamıyla sarkmadılar bunca zaman çok kremler egzersizler kaldırıcı sütyenler vs vs sarkmasına engel olabildim ama üst kısımları dolu degil bu nedenle sarkık duruyorlar umarm anlatabilmişimdir. Sporla daha mı kötü olurlar diye merak etmiyor değilim, aslında sporla üst beden yAni omuzlardan bele kadar olan kısım daha daralıyor ve sıkılaşıyor gibi geldi bana hep spor yapan arkadaşlarımdan. Yani haliyle göğsün de sıkılaşıp daralması, köprücük kemiklerine daha yaklaşması gerekiyor. Ama ben bu yersiz korkulardan kurtulamıyorum, belki de büyük memeleri sosyal medyada sürekli gözümüze gözümüze soktukları icin oluşan bi korku bu bilmiyorum. Oysa insan kendisiyle barışık olmalı her anlamda...

X