Kilo verme seruvenime katilmak istermisiniz

Tatli haric menuda bir sakimca gozukmuyor gibi canim simdiden afyet olsun allah kabul etsin insllh xx

Oo ziyafet var aksama evet canm hollanda imsak 04:00 iftar 21:30 gibi oluyor hergu assagi yukari dene canim tadi guzeldi vallah tatlandirici ve seker kullanmaktansa kuru meyveler kurtaricimiz oldu insllh :KK70:
Allah kolaylık versin canım hemen hemen 3 4 saat fazla oruç tutuyor sunuz bizden
Bemim menü pek de ziyafet sayılmaz ama Ramazan uzun günlerde oldugu için yorucu oluyor yakın akrabaları çağırıyorum bende kardeşim i eşimin arabalarını da haftaya çağırırım artık gerçi herkes yaylaya kaçıyor sıcaktan:KK55:
Kuru meyveleri çok severim Helede inciri
:kk77::kk77:
Ama şimdi meyve bol olunca kuru meyvelere sıra gelmiyor
Tatlandırıcı arada sırada da olsa kullanıyor musun doğal olanları iyi diyolar ama bilemiyorum yinede
Bi ara diyetisyen de tavsiye etmişti bana almadım :63::63:

Allah kolaylık versin canım hemen hemen 3 4 saat fazla oruç tutuyor sunuz bizden
Bemim menü pek de ziyafet sayılmaz ama Ramazan uzun günlerde oldugu için yorucu oluyor yakın akrabaları çağırıyorum bende kardeşim i eşimin arabalarını da haftaya çağırırım artık gerçi herkes yaylaya kaçıyor sıcaktan:KK55:
Kuru meyveleri çok severim Helede inciri
:kk77::kk77:
Ama şimdi meyve bol olunca kuru meyvelere sıra gelmiyor
Tatlandırıcı arada sırada da olsa kullanıyor musun doğal olanları iyi diyolar ama bilemiyorum yinede
Bi ara diyetisyen de tavsiye etmişti bana almadım :63::63:
Evet biraz uzun gunler canim ama simdilik serin gidiyor cok zorlanmiyorum aslinda kurallara uymaya calisiyorum
Tatlandiriciyi cook mecbur kalmassam kullanmayi dusunmuyorum cnm ama dukanin tatli tarifleri var kek pasta gibi onlarda olabilir yada hedef kiloma ulastigimda 2 haftada 1 defa tatli yesem bir sakinca olacagini dusunmuyorum aslinda haftada 1 bile olabilir zaten olculu yedikten sonra hic birsey kilo aldirmaz bence

Evet biraz uzun gunler canim ama simdilik serin gidiyor cok zorlanmiyorum aslinda kurallara uymaya calisiyorum
Tatlandiriciyi cook mecbur kalmassam kullanmayi dusunmuyorum cnm ama dukanin tatli tarifleri var kek pasta gibi onlarda olabilir yada hedef kiloma ulastigimda 2 haftada 1 defa tatli yesem bir sakinca olacagini dusunmuyorum aslinda haftada 1 bile olabilir zaten olculu yedikten sonra hic birsey kilo aldirmaz bence
Tatlandiricin dozunu kacirinca yani ben :KK70: her ictigim kahvede cayda olsun yan etki gibi yapmaya basladi bende korktum acikcasi gunluk miktari asmadik surece zarari yoktur ama ben iste evham yaptim

Bi yazıda okumuştum bayanın biri hiç şeker kullanmadan yapıyormuş keki kuru meyve ve tam buğday unuyla ilk biraz zorluyor ama sonra alişınca daha çok seviyosun diyordu
Ramazan sonrası denemesi düşünüyorum çocuklarda oruç tutunca yenmeyebilir
Senin sütlü kuru meyveli tatlın gibi
biri kek biri sütlü tatlı:)

Bi yazıda okumuştum bayanın biri hiç şeker kullanmadan yapıyormuş keki kuru meyve ve tam buğday unuyla ilk biraz zorluyor ama sonra alişınca daha çok seviyosun diyordu
Ramazan sonrası denemesi düşünüyorum çocuklarda oruç tutunca yenmeyebilir
Senin sütlü kuru meyveli tatlın gibi
biri kek biri sütlü tatlı:)
Evet cnm sutlu tatlilara care kuru meyveler birebir dedigin gibi keki bende deniycem allahtan severim kuru meyveleri
Bence elmaylada bir cok sey yapilir icinede tarcin baya sekerleniyor

Hanimlar bugunki iftar menum:
antep tavasi
Etli kuru fasulye
esmer bulgur pilavi
Salata
Menu kalabalik olunca herseyden azar azar yesek bile tabagimiz zengin gozukuyor yani hem gozum hem gonlum doymus oluyor:KK66:

Not:butun yemeklerimde zeytin yagi veya tere yagi kullaniyorum .

Hanimlar bugunki iftar menum:
antep tavasi
Etli kuru fasulye
esmer bulgur pilavi
Salata
Menu kalabalik olunca herseyden azar azar yesek bile tabagimiz zengin gozukuyor yani hem gozum hem gonlum doymus oluyor:KK66:

Not:butun yemeklerimde zeytin yagi veya tere yagi kullaniyorum .
menün çok güzel canım doyurucu hem göze hem mideye jtab
canim bugün ki menü
Sabah 1 haşlanmış yumurta
Kk peynir
Domates
Ara
1 sütlü sade kahve
Akşam
3 hurma
Yarım kase tarhana çorbası
1 kase cacık
Köfteli sebze yemeği
2 kaşık pilav
Salata
1 saat eliptik yapt7m

Senin menude harika canim neguzel sporunuda yapmissin ben ramazan girmeden ise yuruyerek gidip geliyodum ama suan yapamiyorum susatirsam kendimi basim agriyor maalesef

Vallah canim bende oda duzensiz oldugu icin ramazanida teyet gecer herhalde :KK70: 1 bucuk 2 ayda bir oldugum icin :#
Günaydın canım
Ramazan'da fire vermiyorsun yani maşallah zorlayacak seni ama uzun günler
Bende senin tam tersine çok sık düzenli rengli olurum 17 gün arayla
Bugün canım yemelere doyamıyorum :KK17:yoğun günümdeyim
mutfaktan çıkasım yok habire tıkınasım var ya:kızgın:
Kendime tarçınlı limonlu su yapayim bari:confused:

Günaydın canım
Ramazan'da fire vermiyorsun yani maşallah zorlayacak seni ama uzun günler
Bende senin tam tersine çok sık düzenli rengli olurum 17 gün arayla
Bugün canım yemelere doyamıyorum :KK17:yoğun günümdeyim
mutfaktan çıkasım yok habire tıkınasım var ya:kızgın:
Kendime tarçınlı limonlu su yapayim bari:confused:
Canim vallah oyle oldum olasi gunlerim hep sasmistir:silah:
Bende de ara ara oluyor o yiyorum yiyorum doymuyorum bir avuc ici kuru yemisle kahveyle bastirabiliyorum simdi ama soylede dusunuyorum vucut biyerde sinyal veriyo yani ayda 1 yada 2 kez nefsine izin ver der gibi sanirim artik oyle yaparim yani eyer haftasonu biyere davetliysem ve tatli varsa dayanirsam yemem ki ilk hetapta yememeye calisirim ama olacak gibi deyilse kucuk bir porsiyon yerimki nefsim korelsin
Zaten bana bu kesinlikle yasak asla yiyemem dedigimde bilirimki beynimi o yiyecekten alamam ama diyer cesit dusunursem yani ozaman bastirabilirim mesela Canan karatay diyetinde demiski 30 40 zeytin yiyebilirsin ben normalde zeytini cok severim diyer diyetlerde 3 5 tane felan diyo ama mumkun deyildi 3 5 taneyle yetinmek ama 30 40 tanede yiyemezmisim :KK48: yasak koydukca zorlasiyormus aslinda

Merhaba bende grubunuza katılmak isterim ama diğer gruplar gibi aşırı kuralcı değilse çünkü çalıştığım için günde birkaç kez uğrayabiliyorum kilom 66 diyet yapmıyorum şuanda sadece hergün spor yapıyorum sabah akşam..

Merhaba bende grubunuza katılmak isterim ama diğer gruplar gibi aşırı kuralcı değilse çünkü çalıştığım için günde birkaç kez uğrayabiliyorum kilom 66 diyet yapmıyorum şuanda sadece hergün spor yapıyorum sabah akşam..
Oncelikle hos geldinizz tabikide katilabilirsiniz cokta seviniriz zamaniniz oldukca ugrayin tabi her turlu yardim etmeye calisirm

Oncelikle hos geldinizz tabikide katilabilirsiniz cokta seviniriz zamaniniz oldukca ugrayin tabi her turlu yardim etmeye calisirm

tabiki uğrarım hoşbulduk teşekkürler :KK200:
hedef kilom 55 ramazanda zayıflamayı çok istiyorum uyguladığınız herhangi bir diyet var mı ramazanda nasıl besleniyorsunuz

tabiki uğrarım hoşbulduk teşekkürler :KK200:
hedef kilom 55 ramazanda zayıflamayı çok istiyorum uyguladığınız herhangi bir diyet var mı ramazanda nasıl besleniyorsunuz
Ben karatayin temel fikriyle hareket ediyorum canim gunde 2 ogun protein agirliki sebzeli buda ramazanda cok kolay oluyor tam olarak yenmesi gerekenler yenildiginde gercekten tok kalkiyorsun sofradan
belirli basli bi listem yok ama ornek olarak mesela
Sahurda tereyaginda kavrulmus yumurta yada haslanmis yumurta zeytin
peynir domatez salatalik
ekmek olarakta dukanin krepini kullaniyorum yada simdi komik gelcek belki ama marol yapraklarini ekmek niyetinede yemisligim vardir :olamaz::olamaz:
Olcu yada adet sayisi karatay diyetinde de yok yani doymadan sofradan kalkmayin diyor
Kavrulmamis ceviz findik badem 2 3 tane kuru kayisi incirde yiyorum tatli istegimede yardim ediyo bunlar ve kabizliga birebir
Iftarda cogunlukla zeytin yagiyla pismis yemekler sebzeli etli
patatez cok kullanmiyorum basta hic kullanmiyordum mercimek corba iftar sofrasinin vazgecilmezi tabi
Ve salata
Pilav cesitlerimde esmer bulgur kullaniyorum bide
Ramazandan sonrada 2 ogune devam edicem arada acikirsam 1 meyve hakkimi kullanirim cunku calisiyorum

Ben karatayin temel fikriyle hareket ediyorum canim gunde 2 ogun protein agirliki sebzeli buda ramazanda cok kolay oluyor tam olarak yenmesi gerekenler yenildiginde gercekten tok kalkiyorsun sofradan
belirli basli bi listem yok ama ornek olarak mesela
Sahurda tereyaginda kavrulmus yumurta yada haslanmis yumurta zeytin
peynir domatez salatalik
ekmek olarakta dukanin krepini kullaniyorum yada simdi komik gelcek belki ama marol yapraklarini ekmek niyetinede yemisligim vardir :olamaz::olamaz:
Olcu yada adet sayisi karatay diyetinde de yok yani doymadan sofradan kalkmayin diyor
Kavrulmamis ceviz findik badem 2 3 tane kuru kayisi incirde yiyorum tatli istegimede yardim ediyo bunlar ve kabizliga birebir
Iftarda cogunlukla zeytin yagiyla pismis yemekler sebzeli etli
patatez cok kullanmiyorum basta hic kullanmiyordum mercimek corba iftar sofrasinin vazgecilmezi tabi
Ve salata
Pilav cesitlerimde esmer bulgur kullaniyorum bide
Ramazandan sonrada 2 ogune devam edicem arada acikirsam 1 meyve hakkimi kullanirim cunku calisiyorum

öğünlerin harika eğer zayıflatıyorsa bu daha çok diyet gibi değilde sağlıklı beslenmeye adım atmak gibi olmuş şuanda regli olduğum için oruç tutamıyorum gizlediğim içinde pek birşey yiyemiyorum ancak bittiğinde bende senin listene uyacağım çok beğendim :oops:

birde ben abur cubura acayip düşkünüm çikolata cips vb. şeyler yemeden duramıyorum kan şekerim düşüyor sanki bu alışkanlığımı bırakamıyorum :KK43:

öğünlerin harika eğer zayıflatıyorsa bu daha çok diyet gibi değilde sağlıklı beslenmeye adım atmak gibi olmuş şuanda regli olduğum için oruç tutamıyorum gizlediğim içinde pek birşey yiyemiyorum ancak bittiğinde bende senin listene uyacağım çok beğendim :oops:

birde ben abur cubura acayip düşkünüm çikolata cips vb. şeyler yemeden duramıyorum kan şekerim düşüyor sanki bu alışkanlığımı bırakamıyorum :KK43:
Tamda sormak istedigim soruya cevap vermissiniz
Anladigim kadariyla abur cuburla basiniz dertte :olamaz: ben basladigimda da aynen oyleydi iste burda devreye kuru yemisle kuru meyve giriyor dukanda yasakti bunlar oyuzden cok surduremedim o diyeti ve kabizliktan hic bahsetmeyim bile ama karatayda oyle bir yasak yok ki daha onceleri yaptigim ve basarili oldugum diyettede yedim zararindan cok faydasini gordum
Dedigin gibi saglikli besleniyoruz aslinda ama kilo vermeye etkili olan tarafi 2 ogun olmasi vucudunun harekete gecmeye firsat veriyorsunuz aslinda slk slk yenildiginde yedigine calisiyor yoksa sadece ozamanda kilo verme biyerde tikaniyo su icmek gercekten cok onemliymis ben hic su icemezdim ama icmeye basladiktan sonra faydalari cikiyor ortaya cilde saca kilo kontrolune her derde deva yani
Vee asla ac kalmiyorum gercekten

X