Kilo verme

tulipbs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
378
2
bu yazıyı nette dolaşırken buldum belki faydası olur diye sizlerle paylaşmak istedim bu vatandaş bunu 21/02/2007 de yayınlamış

1,65 boyundayım 67 kg dim,sadece 20 günde 7 kg verdim mide bölgesi kalmadı,göbek bariz şekilde küçüldü,bel 3 cm inceldi..Nasıl yaptın derseniz diyet ve sporla..kişiden kişiye göre yaşa,aktivitesine vücuduna göre değişir zayıflaması herkese aynı diyeet uygulanamaz elbette,fakat benim yaptıklarım kısaca şunlar:
1-kesinlikle ekmek ve hamur işleri yemedim
2-kola ve gazlı içecekleri içmeyi bıraktım
3-hergün 30 dk yürüyüş,1 saat aktif spor yaptım
4-herçeşit sebzeyi bol bol yedim,yağsız olarak soğan ve domatesle kavurup sarımsaklı yoğurtla yedim
5-bence en öznemlisi bu SABAHLARI AÇ KARNINA 1,5 TATLI KAŞIĞI KETEN TOHUMU yiyip üzerine bol bol su içtim saat 15:00/16:00 ya kadar tok tutuyor beni,kahvaltı olarak sadece nescafe ve bir dilim kepekli üzerine bal veya reçel sürüp yedim çünkü kan şekeri düşüyor ve canınız tatlı istiyor bunu bal yiyerek giderdim
6-Öğlenleri,1 adet muz yada büyük bir tabak dolusu salata yiyerek geçiştirdim.
7-Akşamları (EN GEÇ SAAT 18:00 DE YEDıM)bir kase her hangi bir çorba,yanında bol salata yada bir parça haşlanmış tavuk,ton balıklı salata,her çeşit sebze(haşlama ve yağsız,kırmızı etsiz olacak)mantar sote,brokoli gibi kalorisi düşük ve lezzetli sebzeleri tercih ettim.Tüm bunalrı korkmadan yiyebilirsiniz.
8-akşam üzeri benim gibi geç yatıyorsanız,saat 8-9 gibi acıkmaya başlıyorsunuz ve canınız çoğunlukla tatlı istiyor,işte bu durumdada ülker ayda eti gibi markaların diyet bisküvileri var bir pakette 6 tane var ve 140 kalori yanılmyorsam,bir fincan kahve ile yada portakal suyu ile 3 tane bu bisküvilerden yedim tatlı ihtiyacımı gidermesi için.

Aklıma gelenler bunlar uamrım faydalı olmuşumdur,ama en önemli şey dediğim gibi keten tohumu(sakın günde 1 yemek kaşığından fazla tüketmeyin zararlı olabilir)irade,ve tabiki spor.. hiç bir şey yapamıyorsanız merdiven inip çıkın yada dönen sandelyeye oturup sağa sola dönerek belinizi ve midenizi inceltebilirsiniz.

Son olarak KESıNLıKLE YOSUN HAPI,ZAYIFLAMA HAPI,YAĞ YAKICI XENAX VS GıBı HAPLARA ıNANMAYIN BEN HEPSıNı KULLANDIM BıR SÜRÜDE PARA VERDıM,1 KG BıLE VEREMEDıM,KıMSEYEDE TAVSıYE ETMıYORUM..SAYGILARIMLA..

Son düzenleyen: Moderatör:
X