Kilo vermem gerek

pamuk musun nesin

Şimdiden başka zaman yok
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
20.639
61.493
Kizlar merhaba, birçoğumuzun sorunu olan kilolarla basim dertte. Ergenlikten sonra kendimi hep hafif toplu olarak hatirliyorum. 6. 7. Sınıfta 38 beden pantolonlarim vardi 57 kiloydum. Hatirladigim kilolarim bunlar. Sonrasinda da hep yuksek kiloya sahip oldum. 40 bedenden asagiyi gormedim. Evlilik surecinden bu yana neredeyse 30 kilo aldim. Sagligim kötüye gidiyor. Anne olmak istiyorum ama bu kiloda degil. Simdiye kadar karatay diyeti uyguladim. Cok kisitlayici bir diyet kilo verdiriyor ama surduremiyorum. Sizden öneri rica ediyorum. Kür, detoks suyu, çay, takviye gıda ya da açlık orucu gibi. Hemen kilo vermek istiyorum. Ilk aylarda kilolar cabuk gider diyorlar. Oyle olsun istiyorum. Yorumlarinizi bekliyorum..

Kizlar merhaba, birçoğumuzun sorunu olan kilolarla basim dertte. Ergenlikten sonra kendimi hep hafif toplu olarak hatirliyorum. 6. 7. Sınıfta 38 beden pantolonlarim vardi 57 kiloydum. Hatirladigim kilolarim bunlar. Sonrasinda da hep yuksek kiloya sahip oldum. 40 bedenden asagiyi gormedim. Evlilik surecinden bu yana neredeyse 30 kilo aldim. Sagligim kötüye gidiyor. Anne olmak istiyorum ama bu kiloda degil. Simdiye kadar karatay diyeti uyguladim. Cok kisitlayici bir diyet kilo verdiriyor ama surduremiyorum. Sizden öneri rica ediyorum. Kür, detoks suyu, çay, takviye gıda ya da açlık orucu gibi. Hemen kilo vermek istiyorum. Ilk aylarda kilolar cabuk gider diyorlar. Oyle olsun istiyorum. Yorumlarinizi bekliyorum..
60 kilonun uzerindeysen 6. Takıma beklerim 60 kilonun altindaysan senden çok var takımda onlarida kovacam az kaldı :-) :-) :-)

Ben bunlari nasil yapcam ay :KK51:
Kilomu bilmiyorum, diyet menüm yok, spor yapamiyorum bu süreçte. Bana simdiden:duduk:

Ben bunlari nasil yapcam ay :KK51:
Kilomu bilmiyorum, diyet menüm yok, spor yapamiyorum bu süreçte. Bana simdiden:duduk:
Tartın yokmu evde diyet menüsü derken akşama kadar yediklerini yazacaksın yaptığın sporlari yazacaksın zor degil canım 3 hafta deneme süren var sonra listeye girersen takımlar arası yarışıyoruz istersen fire listemiz var ordan devam ede bilirsin ben mezun oldum fire listede yer alıyorum zamanla alışırsın cuma kilo bildirim günü pazartesi kontrol tartısı var hafta sonu kaçamağı önlemek için korkma kimseyi falakaya yatirmiyoruz :KK70: :KK70:

Tartın yokmu evde diyet menüsü derken akşama kadar yediklerini yazacaksın yaptığın sporlari yazacaksın zor degil canım 3 hafta deneme süren var sonra listeye girersen takımlar arası yarışıyoruz istersen fire listemiz var ordan devam ede bilirsin ben mezun oldum fire listede yer alıyorum zamanla alışırsın cuma kilo bildirim günü pazartesi kontrol tartısı var hafta sonu kaçamağı önlemek için korkma kimseyi falakaya yatirmiyoruz :KK70: :KK70:
Ben henuz ne yapacağını bilmeyen biriyim. Bu sebeple ne listem var ne sporum. Tartim da kirildi geçenlerde. Ben diger arkadasin grubuna bakiyim bi de.

Tartı şart canım her yerde aynı sistem tartı olmadan kilo takibi nasıl yapacaksın neyse sen bilirsin kolay gelsin :KK25:
Tarti alicam yakin zamanda tabii ki. Öneri kürleri caylari belki haplari denemek istedim. Sürdürebildigim bir sey bulursam duzenli bir diyet programina baslayacagim. Bu sebeple onerileri okumak istedim.

Tarti alicam yakin zamanda tabii ki. Öneri kürleri caylari belki haplari denemek istedim. Sürdürebildigim bir sey bulursam duzenli bir diyet programina baslayacagim. Bu sebeple onerileri okumak istedim.
Takıma katılmak zorunda değilsin canım fikir alış verişi içinde gelebilirsin motive olmak içinde her zaman bekleriz ödem için Dukan birası öneririm yeşil çay limon soda su youtubede tarifi var

Merhaba 👋 aslında Karatay diyetine devam etseniz? Yani detoks suları ile ödem atarsınız yağ değil. Hareketsiz ve diyetsiz imkansız kilo vermeniz. Anlık rehavete değilde cidden karar verip aç kalmayı spor yaparken nefes nefes yer içinde kalmayı her yanınız güçsüzlükten kırılacağını ama 3 6 ay ve son 1 sene içinde seneye bu gün hep yeni bir bedene sahip olmak istiyorum demeniz lazım. Aksi halde çok aç kalınan diyetler doyumsuz bir iradeyi tetikler ve daha fazla yersiniz.
Karar verin ve arkadaşların dediği gruplara girebilirsiniz.
Benim size öneririm şöyle olur
Şekeri (paketli tatlı çaya kahveye şok şekerli meyveleri çok kısıtlı yiyerek.)
Tuzu (turşu, tuzlu galeta gibi)
Ve unu( içine un giren herşeyi)
Kesmek şart ama şöyle!

Günde 2 dilim ekmek yiyebilirsiniz ister akşam ister sabah.
Wasa tarzı öneririm kahvaltıda çok doyurucu olur.

Meyveleri, eti yoğurdu kendi avuç içiniz kadar yiyeceksiniz. Avuç içinize ne sıığarrsa 1 porsiyon seçtiğiniz meyveden akşam yemeğinde haşlayacağınız veya ızgara yapacağınız tavuk et somon ne ise okadar olacak.

Akşam yemeği 7yi geçmemeli.
Her akşam mutlaka her yemeğin yanında yeşillik tüketilmeli.

Bol bol su içilmeli.
Evde yaptınız yemeklerden 5 yemek kaşığı yiyin.
Pilav makarna haftada 1 gün yiyebilirsiniz.

Salatalık kalorisiz sırf su gece açıkırsanız 1 salatalık tuzsuz! Yiyin.

Sabahları 1 veya 2 yumurta ıster kırın çok az yağ ile yanına domates salatalık çok az peynir bol yeşillik roka Maydonoz ile kahvaltı yapın.

Ara öğünler de 3 yemek kaşığı yoğğurt içine yeşil elma kesin yiyin yada tarcın dökün az kayısı 2 tane kesin atın onu yiyin.
3 ceviz 2 badem olabilir.
1 dilim ekmek üstüne peynir domates olabilir.

Burda mesele kalori alımını minimize etmek. Size
Fatsecret kalori sayacını öneririm. Yediklerimiz yazın kaloriyi görün. 1200 kaloriyi aşmayın gün boyunca.

Yürümeye çalışın.
Lesli videolarını öneririm. ❤️
Zamanla 10.15 kg verince spora da başlarsınız. 1200.1500 kaloriyi geçmesin ki zamanla kalori azaltır artırır şok yapar vucut devam eder kalori vermeye.

Ama yapıp bırakmayın. Bedeninize ihanet etmeyin.

Yemek için yaşamayın.
Yaşamak için yiyin.
Bedeniniz hemen kilo alıyorsa ona göre yeme şekli oluşturun. Yağlı şekerli tuzlu şeyler yemeğin.
Hamur işinden vazgeçin.
Akdeniz menüleri seçin. Sebze yemekleri salatalar zeytin yağlı.... Az porsiyonöarla.

Herşey porsinyondadır herşey ölçüde. ❤️

X